Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Hornet.CZ

50% / Oproti jedničce si dvojka odnáší o 2% lepší skore, které si film vydobyl trošku lepším dějem a konečně nějaké ukázky z Bradavic, avšak do sraček spadl opět kvůli nepříliš zajímavým a nudným postavám, kde se sice nepatrně oproti minulému dílu zlepšily ale opravdu ne o moc, další věcí je pak příběh a obsazení brumbála, kdy herec Jude Law mou představu o Brumbálovy prakticky vůbec nenaplnil + oznámení o Brumbálově orientaci nasralo kde koho. O něco lepší byly ještě Herecké výkony, které byly dobré ale to je tak vše. Stejně jako u jedničky tento film nedoporučuji, jde spíše o ztrátu času. ()

horskejvlk

Jednička byla milým překvapením, velmi dobře se na ni dívalo. Tento nastavený paskvil byl jak konec ságy s Hary Potterem, sprintoval k cíli nehledě napravo nalevo, jinými slovy děj stál za houby jen konec si člověk trošku užil ale ty zbytečnosti okolo byla jen tma a nuda omletá jak kafemlejnek. ()

floppy4

Človek by si pomyslel, že tým že mala nad tým Rowlingová záštitu tak to nebude len samoúčelná záležitosť čo sa vezie na úspechu Harryho Pottera, no bohužiaľ tento aspekt tomu paradoxne uškodil. Viem si predstaviť ako dobrú knihu (ak by sa písala), ale takto ako to bolo sfilmované strašne nefilmovo a bolo cítiť akoby knižný prístup - čo vyplynulo do strašného bordelu medzi postavami a celkovo chaotickému deju ktorý bol taký že chcel byť všetko a nakoniec nebol nič. Predpokladám, že takto sa cítia pri pozeraní HP tí, ktorí tie knihy nikdy nečítali. ()

Wiceman

Pro mě o hvězdičku lepší, než první díl. Pokřivenej shemale Redmayne zde hraje spíš druhé housle a do popředí se dostává spíš Grindewald a mladej Brumbál (Law byl moc fajn). I přesto to na mě, stejně jako první díl, působí jako dojení krávy jménem Harry Potter frančíz. I tak se mi ten temnější nádech líbil víc, než rainbow blitky jedničky. Našlápnutí na třetí díl by mohlo dopadnout klidně ještě líp, než tahle dvojka, ale pravděpodobně bez Deppa (proklínám tě Amber Heard!!!) Lepší tři * ()

F50Ferrari

Pokud se člověk podívá na tento díl hned po prvním dílu, tudíž chápe pak o dost lépe o co se ve dvojce jedná, tak je to dobrý, ... když jsem šel do kina s tím, že jsem se předem na jedničku nepodíval, tak ale opravdu ne. Musí se to brát jako celek a pak s tím problém nemám. ()

Va3sek_here

Nechápu, jak něco takového mohlo vzniknout. Jediná chvála, kterou můžu vyslovit, jsou úžasné výkony Eddieho Redmayna a celkem dobře tu udělali Grindewaldův útěk z vězení. Děj je na rozdíl od 1. dílu strašně zvláštní a přijde mi, že Rowlingová se musí smát, co se teď děje z Fantastickými zvířaty. Myslím, že David Yates může s tímto filmem ostatním Harry Potter režisérům čistit boty. 4/10, nudné a o ničem. ()

FlyingGentle

Je to neskutečně epické a po tomto druhém díle se mi to líbí více než Harry Potter! Asi jsem už od Harryho taky zestárl 😊 Možná, že je to tím trikovým hájemstvím, tou vymakanější technikou, když už doba pokročila zase o 10-15 let, ale tenhle film má prostě tolik zajímavých prvků, že se nedá odtrhnout od obrazovky. Zmeškal jsem ho před lety, a tak to nyní doháním, abych se připravil na třetí díl, který má premiéru v kinech tento týden. Celému dvouhodinovému bijáku dominuje příjemná retroatmosféra první poloviny minulého století, dobové kostýmy silně přesvědčivé a exteriéry ještě více. Dokonalá Paříž se vším všudy na tehdejší dobu. Sice jsou tam prostřihy do Bradavic, které se konečně objevují ve světlých barvách. I celý nádech filmu, kromě úvodní scény, kdy Grindenwald uprchne, je světlejší v porovnání s tmavými odstíny Harryho série. Johnny Depp silně exceluje a nepoznal bych, kdybych neslyšel český dabing. Je to padouch par excellence, ale v centru příběhu nestojí ani tak on, ale dávná rodinná tragédie - možná s lehce překombinovanou zápletkou, ale mistrně zauzlenou - a tajemství kolem Creedence, který je a zřejmě budou hrozbou celé této nové ságy. Režisér Yates nešetří překvapivými detaily, kouzelnými artefakty a výlety do minulosti. Brilantně zpomalí a téměř k dokonalosti vygraduje romantickou scénu mezi Mlokem a Týnou v podzemí francouzského ministerstva kouzel, aby vzápětí rozpoutal vizuálně precizní akční scénou souboje dračího Hřivouna s hlídacími nohsledy. V prvním díle se lezlo do kufru, nyní se cestuje kbelíkem. A opět Paříž, pak skotské výšiny, rakouzský zámek na úpatí hory. A zpět do francouzského hlavního města, kde se na hřbitově Pére la Chaise odehraje výbušné ohnivé finále. Je to pecka. Jsou to překvapivé momenty, ale největší sílu a artovou stránku má ten vizuál dobové Paříže. Ten mi dlouho zůstane v hlavě. Krásný předkrm před filmem Brumbálova tajemství, na který se fakt z celého srdce těším. ()

momomoo22

Noo. Dlho som sa tomu vyhýbala (a to mám rada HP), ale nakoniec som o nič neprišla.  Začiatok vyzeral nádejne, ale ako u jednotky vás to navnadí na dobrý príbeh a nakoniec to zostane pri najnepodstatnejšej linke, hľadanie chlapca, ktorému chýba láska a aj to sa zvrtlo na zisťovanie pôvodu. Vadil mi výber Zoe Kravitz.  Vzhľadovo mi nesedela a ten jej výraz....Slabota. Plus zas to zdôraznenie černochov, mocný čarodej zo Senegalu a na to rozuzlenie.... Pravda, prekvapilo, ale nakoniec mi to prišlo až smiešne do tohto filmu.  Priznám sa že ma ešte prekvapil hľadaný pôvod (iní to určite vedeli) Kredenca.  Ako u niektorých postáv mi chýbala logika konania. Občas som myslela či Mlok nie je slepý.  Najlepšie na celom sú zvieratá. Najprv mi nesedel výber Jud Law ako Dumbledor, ale páčil sa mi. A ten boj s ohňom sa ešte dal. Zhrnutie, na to čo to mohlo byť, je to príbehovo slabý odvar. Škoda. ()

Grindelwald

"Zapíšeme se do historie, až spolu přetvoříme tento svět."  Druhý díl Fantastických zvířat, sice trochu slabší než první, se pořád drží na vysoké úrovni. Hudba od Jamese Newtona Howarda zůstává stejně kvalitní jak v prvním díle, vizuálních efektů v tomto díle najdeme víc, zvířat je tu pořád dost a scénář je dobře zpracován. Ve filmu se také objevuje Albus Brumbál v podání Jude Lawa a další nové postavy, jako jsou například Theseus (Callum Turner), Yusuf Kama (William Nadylam) a Nagini (Claudia Kim). Grindelwald je dokonalý zločinec, který chce převzít moc nad mudlovským světem a Credencův příběh (v prvním díle neodhalený) se konečně vyjasňuje. Závěrečná scéna na hřbitově, kde se koná shromáždění kouzelníků, které vede sám Gellert Grindelwald, potvrzuje, jak je druhý díl Fantastických zvířat výjimečný. Scéna s modrým ohněm se mi líbila nejvíce. Výborný zážitek na zimní večery. 9/10 ()

AJensen

65% Po skvělé a zajímavé jedničce, která prakticky nemá příběh, se filmaři rozhodli, že to pořádně rozjedou, bohužel jdou do pozadí aspekty které z jedničky dělali dobrý film a i když film není špatný a představí výborného Deppa, zanechává jinou pachuť než jednička a bude hůř... ()

HomerKubesh

Neměl sem žádná očekávání a možná proto se mi to moc líbilo. Hustá akce hlavně v prvních scénách. Celkově jsem z toho zase měl takový ten potterovský pocit. I když , co píše verbal je všechno pravda, stejně doporučuji. ()

darius1706

No a protože jsem si to najel za sebou, tak ještě do třetice všeho špatného druhý díl. Já bych ho rád nějak ohodnotil, ale já vlastně marně přemýšlím o ději, který tam podle mého nebyl. Resp. dá se shrnout do dvou vět, Grindelwald utekl a svolal si sněm, kde se zeptal těch, kdo s ním chtějí být a ty ostatní se pokus povraždit. Poté, co jsem viděl všechny tři díly, tak ani moc nechápu smysl postavy, kterou hraje Ezra Miller, jako když si to vezmu zpětně, tak pro děj neměla vůbec žádný smysl. V podstatě z celé série se dal udělat jeden našlapný díl, kde by se vynechala miliarda postav, vyřešilo se, jak umožnit souboj Brumbála s Grindelwaldem (to asi jediné vlastně tady bylo naznačeno, takže celý děj se dá smrsknout do 3 minut) a na závěr se ten souboj udělal. Za mě je tohle nejhorší díl už tak špatné série. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)