Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Johnny.ARN

Nedá si to človek len takto s chlebíkom. Úvodná scéna fajn, ale to je fakt všetko. Drístacie pasáže nula bodov, vizuál bol bol až veľmi CGI kedy bolo až viditeľné, že sú len pred plátnom na nejakom malom mieste a za nimi vystavané celé scenérie. Dejovo je to veľmi nesúrodé. Už som asi starý alebo veľmi vypadnutý z tohoto sveta, ale z jednotky som si nepamatal nič a tie genézy rodov mi ešte teraz neidu do hlavy. Snáď je tento film len medzičlánok a posledná časť ( dufam že posledna ) to všetko vysvetlí a uzavrie, lebo inak neviem. Celkom sklamaný no. 2 z 5 ()

Mrkvič

První zvířata byla malebnou, hravou pastvou pro dětské oko diváka se spoustou zajímavých bytostí a budováním vztahů k nim. Zločiny zvířata odsunula na druhou kolej a věnují se hlavně osudům postav, po kterých mi je popravdě docela prd. Sága o Harry Potterovi mohla mít sebehorší finále, ale když s postavami prožijete celou dekádu, jejich osudy vás zajímají. Tady mi bylo fuk, kdo je kdo nebo kdo má jakou motivaci. Film prostě nezaujal a dle hodnocení nebyla chyba na straně mého přijímače. ()

filmmovier

Tenhle film zraje jako víno (bohužel na rozdíl od prvního dílu). Ano, je sice pravda, že první polovina je mimořádně dějově zmatená, protože se tam toho děje opravdu mnoho a některá vysvětlení jsem byl schopen pobrat až časem, ale jinak je dvojka Zvířat vlastně lepší než díl předchozí. Nové postavy jsou dostatečně zajímavé (a vůbec nejzajímavější je patrně Nagini), návrat do Bradavic mi samozřejmě udělal obrovskou radost (a to je teprve začátek!) a Brumbál v podání Juda Lawa je naprosto parádní. Celému filmu svým výkonem ale naprosto vládne Johnny Depp, který má po letech konečně pořádnou roli. Jeho Grindelwald je skutečně ultimátní záporák, je uhrančivý, strhující a Johnny si ho náležitě užívá. Gerelt je skutečně lepší záporák než Voldemort a až se potkají s Brumbálem, bude to mimořádné. Ano, scénář by potřeboval uhladit a JK trochu přibrzdit (Kloves do trojky je velké plus), ale já tenhle film miluju. A závěrečná dvacetiminutovka je tak strašně boží, až to hezké není. 80%. ()

MikyAff

Nechtěla jsem si to přiznat, jako další zdejší hodnotitelé, ale Fantastická zvířátka dvojka jsou přeci jen maličko zklamání. Doufám, že je to způsobeno hlavně tím, protože se jedná o propojující díl, který nás přivede do grandiózního finále, z jakého si všichni sedneme na zadek. Objevuje se tu mnohem víc postav a naši oblíbenci už nemají tolik prostoru. Brumbál je velmi příjemné překvapení a na Johnnyho Deppa si neustále musím ještě zvykat. Bohužel se tvůrci snaží sice zapojovat stále kouzelné bytosti, ale i když se film stále jmenuje Fantastická zvířata, zaměřuje se už úplně jiným směrem. Rozhodně nejzajímavější scény, jaké mě nejvíce vzaly za srdíčko, byly ty z prostředí Bradavic, které nás nějakým způsobem více napojovaly na původní sérii HP. Finální rozuzlení rodinných problémů působí spíš směšně, jako z nějaké béčkové detektivky. To ale velice zachraňuje "Finite" scéna, která mi nahodila naprostou husinu a cítila jsem, že to je opět ono. To je ten svět kouzel a magie, který miluju a jehož chci víc. ()

oveckaoa

Každý rok se najde film, který mě vyloženě zklame (na jeho obranu rychle to odsypalo) už úvodní útěk z vězení je tak debilně natočený, že z toho člověk vidí hovno a to mě mělo varovat. Tento rok to nejspíše s přehledem vyhraje tohle kde 3/4 filmu sledujeme rodinné vztahy s tím , že to občas pokoukne po fanoušcích HP (Bradavice atd) a na konci se všichni zradí a maník, který je tak nebezpečný a neví jak se jmenuje zjistí své jméno a příjmení. Ačkoliv se to jmenuje Grindelwaldovy zločiny tak nějaký zločin uvidíme až na konci a to je vyloženě vynucený a většina postav je tam zbytečná (ta Nagini nebo jak se jmenovala ten tlustoprd a dokonce kdyby tam nebyl ani Mlok nic se nestane). Ta 1 hvězda je za zvířata jak řeka jedna malá holka v kině svému otci ´´ ty zvířata tam byly nejlepší,, . Další díl kino už radši asi vynechám. ()

terunka003

Potterovské, Bradavice, kouzelné, milé x zmatené, mnoho postav, kýčovité, pračka na peníze, mnoho otázek. Jsem Potterofil. Takže jsem se dost těšila, protože jednička FB byla nádherně pohádková a barevná. Ale co tohle bylo za paskvil! Nějak jsem se nemohla do filmu dostat, postavy spolu nespolupracovaly, všichni mi přišli strašně odcizení, bezcharakterní, prázdní. Ke konci už přibývalo nějak moc otázek a po úplně poslední scéně jsem měla sto chutí zařvat do kinosálu "To si snad dělá pr...l!" Dost mě to znechutilo. Obrazově krásné (pokud před vámi nesedí asi pěti metrový chlap takže vidíte jen půlku plátna), hudba podobná té z FB1, rychlý skok do Bradavic. Asi to budu muset vidět ještě jednou. Mrzí mě to, ale mám pocit, že madam Rowling ten hon za penězma dost přehání. ..a co se dozvíme příště? ()

venison

Jednička byla jasná.. Spousta více či méně roztomilých zviřátek rozuteklých po celém světě.. A stačilo.. Jenže dnes je v módě rovnou točit trilogie.. (Mimochodem, znáte původní knižní předlohu? Tenkej sešítek, který se tvářil jako atlas divnotvorů ze světa Harryho Pottera vydaný čistě z marketingového důvodu.. Takže proč o něm nenatočit cca 6 hodin filmu..) Jelikož celkově celou ságu Harryho Pottera zrovna dvakrát v lásce nemám, ale mám naopak velmi silně v lásce herecký projev Eddieho Redmayna, tak se snažím na "Fantastická zvířata" koukat jako na naprosto samostatný svět.. A ten mě fakt baví.. Navíc je to o dost dospělejší.. Potěšil Jude Law jako Brumbál, který má sakra málo prostou.. Pěkně řemeslně natočené.. Kamera, hudba a vizuální podoba jsou prostě první třída.. Jen ten příběh pokulhává.. Tak trochu mlácení prázdné slámy, aby diváka nalákalo do kin na nějakou monstrózní bitku v závěrečném díle.. Přiznám se, že začínám mít podobných filmů plný zub.. Efekty, efekty, efekty a spousta lidí v pohybu mi asi k diváckému štěstí nestačí.. Ukamenujte mě.. |Cinema City Letňany| ()

ivan bohatyr

No nic moc, především mi to přijde hrozně odměřené, všichni strašně na úrovni, učesaní nažehlení kravaťáci, těžko v celém filmu hledat chlapa, který neměl sako nebo alespoň vestu. Všude převládá šedá, žádné výrazné barvy. Taky mi přišlo že už zrušili všechny hranice - např. pro přeměnu v někoho jiného vždycky bylo potřeba pravidelně popíjet ten lektvar a teď to dělají i bez toho, tak člověk už neví co čekat, protože to už se může stát opravdu cokoli. Taky Depp mi tam moc nesedí a některé ty zvířata působí už docela dost divně. Mnohem raději bych zajímavý příběh než přehlídku nesmyslných tvorů. ()

noriaki

Na konci prvního dílu Grindelwald slíbil že uteče z vězení a na začátku druhého dílu opravdu utekl. Zbytek filmu se nic nestalo. Určitou dobu jsem doufal, že mají ty krásně vypadající scény hlubší smysl a směřují k velkolepému finále. Během ubíhající druhé hodiny prázdnoty jsem své naděje vzdal. Nějakou chvíli se dalo bavit spojováním příběhů nesčetných charakterů, ale pak jsem si vzpomněl, že mě vůbec nezajímá kdo je čí příbuzný, nebo proč tamten bojuje s někým jiným. O většině z nich stejně ani nevím jak se jmenují. Jsem si ale téměř jistý, že mi to řekli. Postavy nemají ani osobnost, ani hloubku, aby ve mě vzbudily zájem o svůj osud. Pokud už je někdo zajímavý, tak tím že ho jeho představitel utáhl svým herectvím. Čili typický Eddie Redmayne a skvělý Jude Law. Dan Fogler se vrátil ve formě, i když je jeho role úplně zbytečná. ()

ywo666

Kvalitnu sluzbu mi spravili zle recenzie. Film sme sli pozerat s tym, ze sme chceli jednoduchu zabavnu harrypotteroidnu oddychovku a presne to sme dostali. Johnny Depp ma dlhsej dobe bavil. Redmayne ma zase pomaly prestava srat. Starnem. Kedysi by som takuto zlataninu ohejtoval, ale tentokrat som sa bavil. A Harry Potter je predsalen nostalgia mojej mladosti. A vyzera to tak, ze Brumbal je fakt gay. Slabe 4*. ()

anli

Po dvou letech se vracíme do kouzelnického světa a myslím ,že velmi natěšeni.První film jsem bral jako rozjezd nové série a návrat do oblíbeného světa ,tudíž jsem byl k němu shovívavý a moc jsem nečekal ,ale velmi příjemně mě překvapil k mé velké spokojenosti.U druhého filmu jsem byl velmi natěšený a stalo se to přesně obráceně.Poměrně mě zklamal ,ale hezky popořádku.Ono už nápad natočit podle útlé knížečky "Fantastická zvířata" ,která navíc ani nemá nějaký pořádný děj a nosnou osu a pár zmínek z minulé doby v sérii o Harry Potterovi byl docela odvážný a velmi riskantní čin.Chápu ,že všichni chtěli nejen kvůli penězům do kouzelnického světa zpět ,ale k tomu je potřeba opravdu dobrý příběh a když vezmu v úvahu očekávání díky minulým filmům ,tak sakra dobrý.Grindelwaldovy zločiny pokračují tam ,kde první film skončil.Grindelwald je ve vězení ,při převozu samozřejmě uprchne a svolává své čisté příznivce.Mírně to přípomíná snahu Voldemorta dostat se k absolutní moci ,kterí byla inspirována jistě fašismem i komunismem.Ano je to trochu jiné ,ale velmi podobné a mladý Brumbál (Jude Law je opravdu vynikající) s Mlokem se tomu snaží zabránit.Toť poměrně jednoduchý děj.Všechny postavy z minula jsou tu opět a spousta nových ,včetně těch ,o který jsme v sérii o Harry Potterovi slyšeli-třeba Nicolas Flamel ,který na konci sehraje poměrně důležitou úlohu ,nebo třeba několik lidí z rodu Lestrengových (předků Belatrix).První polovina filmu je vcelku průměrná a není moc záživná.Ano ,vše je dokonalé ,spousta detailů kouzelnického světa ,vypiplaných do nejmenších podrobností.Spousta kouzel a nápadů ,nad kterými znalý divák zaplesá ,bohužel se toho moc neděje ,až na několik málo akčních scén.Johny Depp jako Grindelwald je patřičně démonický ,což je hlavně díky rozdílné barvě očí a účesu a Jude Law jako Brumbál je zase patřičně zajímavý a příjemný.V momentě ,kdy se asi v polovině filmu děj přenese do Bradavix za tónů známé melodie Johna Williamse ,vše se přece jen zlepší a druhá půlka filmu je už celkem svižná ,zajímavá a příjemně koukatelná.Myslím ,že J.K.Rowling si jako scénáristka vzala poměrně velké sousto a tady je vidět ,že ani ona nestačí.Scénář je tu opravdu hodně roztříštěný a místy často sotva průměrný.Hodně zachraňuje Yatesova režie a díky bohu ,že tenhle človíček se upsal tohle dělat.Kouzelnický svět zná dokonale a myslím ,že díky jeho nápadům to nedopadlo hůře.No mávám hůlkou a mávám a dávám 60%, hlavně za vizualizaci ,nádhernou Paříž a spousta drobností ,díky kterému tenhle svět milujeme a budu s napětím očekávat další film a prosím ,aby to dopadlo o poznání lépe ,protože se budu zase těšit.Ono to totiž ani jinak nejde. ()

VasaX

Další díl Harry Potter prequel samozřejmě není žádná katastrofa, a jsem vlastně za něj rád, jako další pohled do zajímavého kouzelnického světa, akční a humornou podívanou, ale žádná "pecka" to taky není. Každopádně děj se pocitově rozjel tak, jako by tenhle druhý díl byl teprve první, takže uvidíme, na kolik se tohle natáhne dílů. Ale to mi ani tak nevadí, je to taková HP kouzelnická konzumní kinozábava, což tak nějak naplňuje má očekávání o "Fantastických zvířat". Vizuálně překrásné, dějová gradace má spíš seriálový styl, takže tempo přímo evokuje, že skončíme tak nějak v části děje a budeme čekat na pokračování. Je to očekávaný a poctivý mírný nadprůměr, což se krásně rovná třem hvězdičkám. ()

Nyck

Když pominu, že fantastická zvířata hrají ve filmu jen komparz, tak stejně bohužel dopadl i příběh. Během sledování si toho možná nevšimnete, protože se na to dobře kouká a znovu se s chutí ponoříte do kouzelného světa v předpotterovské době, jenže po doběhnutí posledních titulků si řeknete, že se tam vlastně nic moc nestalo. Potenciál hereckého triumvirátu Depp, Law, Redmayne naprosto nevyužitý, celou dobu avizované finále vyšumí do prázdna a Credencův příběh je vlastně takový... nijaký. Při zpětném ohlédnutí cítím, že jsem se nejvíc těšil na prostřihy do Bradavic. Jinak drobná poznámka - hrad v rakouských horách, čistokrevníci, shromažďování svých podporovatelů, Paříž... Nepřipomíná vám to někoho? ()

hroubek

První Fantastické zvířata mě vrátila do světa Harryho Pottera a krásně ukázala, že to bude fungovat i bez brýlatého kluka s jizvou na čele. A druhý díl v tomto trendu pokračuje, i když ne s takovou lehkostí jako první díl. První díl hodně sázel na neokoukané postavy, lokace, a také na příběh, kde titulní fantastické zvířata hrály dost velkou roli. Druhý díl si tohle dovolit nemůže a proto se příběh a celkové pojetí změnilo a příběh uhání zběsilým tempem. Zatímco v prvním díle bylo na všechno dost času, tak zde se objeví tolik nových postav a linek, že se děj skoro nezastaví. A je to škoda, protože pomalejší tempo by filmu jen prospělo. Rowlingová napsala dobrý scénář, ze kterého sálá láska k celému universu, které stvořila. Její kreativita je vidět ve scénách se zvířaty, v propracovaném světě(Francie a jejich kouzelnický svět) a nebo ve vzpomínkových sekvencí. Bohužel, ale nezvládla prodat některé linky, a zbytečně překombinovala děj. A režisér David Yates to pak bez větších ambicích přenáší na plátno. Yates je šikovný režisér, o tom žádná, ale má dost velké rezervy, které zde doslova vyskakují před očima. Nejvíce je to patrné v akčních scénách, které prostě neumí prodat a natočit přehledně, a taky ve střihu některý scén a jejich návazností. Na druhou stranu dialogové, romantické a nebo dojemné momenty mu náramně sedí. A třeba již zmiňované scény se zvířaty jsou super, a z flashbacku z Bradavic je cítit tak velká nostalgie, že bych se tam rád znovu podíval. Yates si opět pohlídal herce a všichni hrají velmi dobře. Krom starých známých si nejvíce pozornosti si pro sebe krade Jude Law s Johnny Deppem, protože oni jsou hlavním lákadlem druhé dílu, a nutno dodat, že zcela oprávněně. Hodně mě bavila Zoë Kravitz a její linka. Celkově má film dobré tempo a hodně dobrých momentů, nápadů a scén a je jen škoda, že je místy přeplácaný a překombinovaný. I tak to nic nemění na tom, že jsem s filmem spokojený a těším se na další díl. Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny je velmi slušné pokračování, které trochu nabobtnalo, ale fanoušky Mloka a Harryho uspokojí. ()

Sany33

Je evidentné, že filmy zo sveta ktorý tak dobre poznáme zo série o mladom čarodejníckom učeňovi už dávno nie je pre malé deti. Aj autorka scenára už dospela do bodu kedy sú jej príbehy pútavé a zaujmú aj staršieho diváka. Osobne sa mi páči ako tento prequel dobre dopĺňa práve univerzum Harryho Pottera na druhej strane sa mi nepáči, že všetky emotívne momenty z prvého dielu dokázali zazdiť v piatich minútach. Láska pominula aby mohla v tomto príbehu znova vzplanúť, spomienky, ktoré sa zdali nadobro stratené sa navrátia akoby mávnutím čarovného prútika. Takto by to jednoducho fungovať nemalo ale ja osobne to tomuto príbehu odpustím lebo som jeho veľkým fanúšikom. Samozrejme sa tu stretneme so všetkými známymi postavami z prvej epizódy a pribudnú aj nijaké nové tváre. Grandiózne finále sa mi ohromne páčilo a ponúklo priestor dosť vymakanému pokračovaniu čo sa mne osobne páči už mi teda zostáva iba čakať na ďalší diel. 93% ()

ravalah

Nuda k posrání. Karla: "Ta záhadná postava tam dole v zahradě, to jsem byla já, Tomáši.” Tomáš: "Ty, Karlo? Myslel jsem, že to byla Hedvika.” Karla: "Kdepak, Tomáši. V té době Hedvika právě rodila tvé dítě.” Tomáš: "Mé dítě? Myslel jsem, že je to Karlovo dítě.” Karla: "Karel Hedviku vůbec neznal.” Tomáš: "Ale jestli Hedvika rodila mé dítě, pak ty, Karlo, jsi...” Karla: "Ano, Tomáši. Jsem tvá sestra.” Tomáš: "To není možné!” (Na scénu vejde Tomášův otec, Tomášova matka, švagr a teta.) Otec: "Má pravdu, Tomáši.” Tomáš: "Nemohu tomu uvěřit, vždyť tys mi, švagře, říkal..." Švagr: "Nejsem tvůj švagr.” Tomáš: "Ne?" Švagr: "Jsem tvůj bratranec.” Tomáš: "To ovšem mění celou situaci.” Teta: "Ne tak docela. Já totiž nejsem tvá teta." Tomáš: "Ty nejsi má teta, tetičko?" Teta: "Ne. Jsem tvoje vzdálená snacha.” Tomáš: "Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.” Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” Tomáš: "A maminka?" Otec: "To je babička z otcovy strany.” Tomáš: "To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale nevadí. Hlavně, že jsem konečně poznal pravdu!” ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)