Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

mortak

Rowling staví figurky na šachovnici a nechává je zvolit si stranu. Pryč je hravost prvního dílu, tady se tvoří dějiny (ano, dočkáme se vize druhé světové, i paralely na vztah židovky a árijce). Jenže místo toho, aby Rowling příběh gradovala, jen přidává další a další zbytečné postavy, snaží se dát jednorozměrným postavám hloubku tak, že jim implementuje velká traumata, a nakonec končí film odhalením, které je snad šokující pro zapáleného fandu, ale normální divák si jen zaklepe na čelo, co to jako mělo znamenat. A aby se neřeklo, občas do toho vrazí nějakou tu příšerku. Rowling chce prostě dávat lidem "něco víc" než prostou zábavu, ona chce vychovávat. ()

okkac

První díl se mi dost líbil. Opustit školní prostředí, přesunout se do USA a do minulosti 20. let a mít dospělé postavy. Tady je ten svět po přesunu zpátky do Evropy stále nádherný a zajímavý, ale proboha dát na scénu přehršel nových postav a řešit celý film zamotaný rodokmen fakt člověka nebaví. Akce vlastně taky žádná. Úvodní špatně sestříhaná a finální jeden velký modrý oheň. Doufejme, že v kontextu budoucích 3 filmů bude mít tento díl svoje místo, ale jako samostatný díl jde o nejsalbší Yatesův příspěvek- I když bych vinil scénář od Rowlingové, který potřebuje dobrého dramaturga a zkušeného scénáristu a Rowlingowá by dodávala jen námět. ()

Nivenx

Druhý díl ztrácí na momentu překvapení a předvídatelnosti. Díky tomu se zdá, že to z něho dělá horší díl jak první. Oproti tomu nabízí více postav a propojení s Potterovským světem a spoustu akce a dobré zábavy. Viděno v kině. // 70% ()

SeanLSD

Mal som lepší pocit než pri jednotke, hoci zvierat bolo ešte menej. Ale s tým už som sa zmieril, že FANTASTICKÉ ZVIERATÁ nebudú o nich, ale recyklácia potterovského bipolárneho príbehu. Začiatok bol však taký bordelársky digitálny a prvá polhodina tak nevzrušivá, že som začal pochybovať o zmysluplnosti ďalšieho sledovania. Napokon sa však nevyplnila moja obava z pretrikovanej hovadiny, ale práve naopak, na scénu prišli príbehy a vzťahy a osudy a rozhovory, v ktorých rozhodne nie na zahodenie herci dostali svoj priestor a chladne odtažitý digitálny priestor sa citeľne rozohrial. Ešte aj ten hrozný čarodejník získal konečne nejaký rozmer a prekvapivo aj sympatie - podobne ako jeho konanie a ciele, ktoré rozhodne nezneli málo zmysluplne. No a potom prišli straty a obete a smútky a stalo sa to, čo nebolo prítomné na konci prvej časti.. - že ma tá nasledujúca začala zaujímať. Stále ale platí, že Yatesovi a Rowlingovej sa so ZVIERATAMI deje to isté, čo Jacksonovi s HOBITOM - že roztápajú legendu kvôli zisku. ()

miguel_111

Audio-vizuálne na veľmi vysokej úrovni, ale oproti predchádzajúcej časti to stratilo akúsi šťavu, vtip a strašné kvantum postav, ktoré nedostavajú toľko priestoru ako by si zaslúžili tomu tiež nepridáva. Strašne prekombinovaný film v ktorom sa v podstate nič zásadné nedeje. Záporák ušiel, ale tiež ničím neohromil. Jednoducho tu chýba ta hravosť predchádzajúcej časti čo sa mi tak veľmi páčilo, Pre mňa 65 %. ()

David.Darco

Link dvoch dejových liniek do jednej sa proste nepodaril. Trilión prázdnych postáv. Posuny v deji a fakty vycucané z palca J.K. Rowling. Pre mňa HP universe skončil už dávno. P.S. : neorigianálna výstava Hollywood efektov vo veľmi zlom podaní. ()

chelseaman22

Jako největší fanoušek Harryho Pottera mohu s klidem na duši prohlásit, že tenhle film je hnus. Důvodů proč je tomu, tak jak tomu je, je nespočet. Primárním nedostatkem filmu je scénář, u kterého J. K. asi v té kavárně v Edinburghu lokala single malt plnými doušky. Divák se ani nemůže snažit něco pochopit - snaha je marná. Po závěrečné scéně si divák musí klást otázku, proč se vlastně ve filmu vyskytuje MLOK, jeho působení je zde naprosto nadbytečné. Z filmu jsem pochopil, že Depp chce nastolit krutovládu, což je doprovázeno vraždami nevinných v situacích, které prostě nelze v hlavě rozumně přechroupat. Pokud je snahou J. K. dvojici MLOK – GRINDENWALD přirovnat k POTTER – VOLDEMORD, tak si kope vlastní hrob. 39% Celosvětový příjem k 6. 2. 2019: $652,732,317, což je 3,26 násobek rozpočtu ()

Sell

Oproti prvému dielu toto bolo zbytočne natiahnuté, nudné a výber niektorých hercov ehm Zoe Krevitz, si mali lepšie premyslieť ešte na začiatku. ()

jedna_vrana

Aká pekná rozprávka by to bola! Skvelé herecké obsadenie. Ale napchať všetky vizuálne efekty sveta do vyše dvoch hodín?! A takmer som zabudla ako sa volám, popri všetkých tých menách a vzťahoch (hodných aj ôsmych sérií GOT). A ešte som sa trochu aj nudila. Zhrniem to: fantasticky zbytočný film. ()

filmmovier

Tenhle film zraje jako víno (bohužel na rozdíl od prvního dílu). Ano, je sice pravda, že první polovina je mimořádně dějově zmatená, protože se tam toho děje opravdu mnoho a některá vysvětlení jsem byl schopen pobrat až časem, ale jinak je dvojka Zvířat vlastně lepší než díl předchozí. Nové postavy jsou dostatečně zajímavé (a vůbec nejzajímavější je patrně Nagini), návrat do Bradavic mi samozřejmě udělal obrovskou radost (a to je teprve začátek!) a Brumbál v podání Juda Lawa je naprosto parádní. Celému filmu svým výkonem ale naprosto vládne Johnny Depp, který má po letech konečně pořádnou roli. Jeho Grindelwald je skutečně ultimátní záporák, je uhrančivý, strhující a Johnny si ho náležitě užívá. Gerelt je skutečně lepší záporák než Voldemort a až se potkají s Brumbálem, bude to mimořádné. Ano, scénář by potřeboval uhladit a JK trochu přibrzdit (Kloves do trojky je velké plus), ale já tenhle film miluju. A závěrečná dvacetiminutovka je tak strašně boží, až to hezké není. 80%. ()

Motinski

Tak toto už bola veľká slabota. Celé sa to ťahá, v podstate mi bolo jedno čo sa deje, o postavy som sa nebál a koniec je pekné psycho a zbytočný kolotoč zvratov čo fanúšikom pôvodných knih nebudú dávať žiaden zmysel. Mlok už začína pôsobiť že onedlho bude postava do počtu a séria sa zmení na príbeh Dumbledora a Grindelwalda. Sú nám tu predostreté veľké veci do budúcna a to je asi jediný dôvod prečo dám ešte Fantastickým zvieratám šancu. Bojím sa ale že diváci postupne nebudú mať trpezlivosť tolerovať scenáristické perly akých ešte určite pár bude. ()

Trenslation

✨🎩Fantastická zvířata 2 jsou jako když jdete do nějakého zábavního parku na téma Harryho Pottera, ale místo funkčních atrakcí tam visí už jen dráty a nic jiného nezbylo. Ale tak hlavně, že penízky u Rowlingů doma pořád dělají Wingardium Leviosa!💸 ()

Ryuuhei

Co jsem opustil kino, už jsem si pomalu ani nevybavil, že jsem na nějakém filmu byl - a to je průšvih. Od Fantastických zvířat jsem nic nečekal, možná něco na způsob ucházející jedničky, ale nechal se navnadit a doufal, že to bude stát za to. A nestálo. Průšvih je, že Mlok se svou bandou v příběhu fungoval jen jako naprosto nezajímavá a téměř nepodstatná figurka a ten hlavní děj, tedy odhalování rodinných vztahů, se tlačil do vedlejší linky. Do toho snaha o humor, který byl akorát trapný a jedna velká nuda. 134 minut pobíhání sem a tam, neustálého klábosení, Grindewaldových přednesů a do toho nezajímavá a očividně vynucená akce. Tam, kde Harry Potter budoval napětí a vše pěkně zapadalo, Fantastická zvířata těžce selhávají. Návrat do Bradavic - děsně fajn, mohlo tam toho být víc. A jak jinak, že to nejlepší si film schoval až na konec, který stál za to. Ale čekat na to celé dvě hodiny? To ne. Jsem z toho hořce zklamaný. Téhle sáze nedávám už skoro žádné naděje. 40% ()

hallelluja

Jedným slovom - zmätočné. Rozvinutými vetami - chodťe s týmto do prdele, Mrs. Rowlingová a Mr. Yates. Otrasný strih, priveľa postáv, nekonzistentnosť ich reakcií. Eddie bol super a aj efekty, fakt to písala Rowlingová? Naginy a jej miesto v príbehu ide mimo mňa a prečo Dumbledor neučí transfiguráciu?! A mal byť predsa open gay. Tie malé Eddieho zvieratká boli strašne krásne. A prečo sa všetci stretli v tej knižnici? Myslím predtým, než šli na ten cintorín v Paríži. Neviem, ale prišlo aj na Titanic. A tá knižnica nebola v Londýne? Názov sľubuje aspoň dva Grindenwaldove zločiny, ale dostávame len iskričky a CGI draka z mávania prútikmi. Zločinom sú tie invazívne výpady do pôvodného sveta HP od samotnej autorky! A tým druhým, že za toto pýtajú peniaze. Nasrať. ()

Dado

Na základe informácií, ktoré mi boli vopred známe, som bol pripravený na to, že pokračovanie Fantastických zverov u mňa možno s prehľadom tromfne aj najhorší film pôvodnej potterovskej série. S malými očakávaniami však zrejme prichádza aj o niečo menšie sklamanie a bezcieľne potulky Mloka a spol. francúzskou metropolou, ohraničené pôsobivým úvodom a scenáristicky idiotským koncom, ma prekvapujúco nenudili až tak, ako som sa obával. Pokiaľ sa však chce táto séria skutočne niekam pohnúť, musí zákonite prísť výmena na postoch režiséra (Yates jednoducho nedokáže narábať s atmosférou a gradáciou príbehu) a predovšetkým scenáristu, pretože Rowlingová si zjavne dala záväzok zničiť čo najväčšie množstvo zákonitostí, ktoré predtým jasne stanovila v siedmich knihách. (55%) ()

Lachtaan

Rok 2018 byl od počátku roku 2014 rokem, během kterého jsem nejméněkrát navštívil velké plátno. To především proto, že vedle úžasného Bohemian Rhapsody a očekávaných Avengers se letos u mě vedlo jen menším filmům (Tiché místo, Psí ostrov, Upgrade..). Jinak jsme se víceméně dostali do propasti přebytečných sequelů, spin-offů a prostoduchých rádoby originálních počinů, za jejichž zhlédnutí se až téměř stydím. Jubilejní 10. díl z filmové ságy Harry Potter není bohužel žádnou výjimkou, jsem zpětně ohromně vděčný, že jsem neuskutečnil před měsícem plánovanou návštěvu kina. Poměrně čarodějnickému světu věrný první díl z NY se příběhově držel svého názvu a hlavně svých ústředních protagonistů. Jeho přímé rádoby pokračování si již doslova dělá, co se mu zamane. Hlavní postava Newt Scamander se dostává do nuceného pozadí, s ním i většina zvířátek, čímž film ztrácí smysl vůči svému názvu. To samé platí i pro podtitul, jenž značí očekávané řádění kouzelníka Grindelwalda, někdejšího hlavního protivníka Albuse Brumbála. V tomhle filmu na sebe ale tito dva hodí pár špinavých slov a připravovaný konflikt je upozaděn. Takhle zklamaný jsem dlouho nebyl. ()

Belbo

Rowlingová je primárně špatná spisovatelka, baba co má dost fantasie na vyprávění příběhů dětem před spaním, míň spisovatelského nadání. Na mnoha místech knih je špatnou rutinérkou, převážně kombinující běžná narativní klišé, ale zase s darem napsat "akci" (závěr knižního Ohnivého poháru to jasně dokazuje) a prací s rozkrýváním minulosti postav. Rozkrývání někdy funguje víc, jindy míň, ale doplňuje v posledních dílech knižní série unilý potterovský svět o doslovné, ale zajímavé příběhy. A tady je kámen úrazu druhých Zvířátek: popír toho snese víc než polaroid. Jasně, příběh tvoří klišé a vaťák, autorčina snaha říct minimum z mála, co si namyslela. Ale problémy na úrovní diskurzu se daly eliminovat poradcem :) . SPOILER: LOL závěr s Brumbálovým bratrem byl forever... ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)