Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Eleanor05

Ale jo... už to bylo alespoň o něčem jiném, než "honíme zvířata po městě" jako první díl. Mělo to i nějaký, sice ne moc dobrý, ale příběh a především, asi pět minut tam byly Bradavice, což u mě, jakožto u dlouholetého fanouška HP série vyvolalo silnou nostalgii. Navíc Jude Law jako Brumbál zamlada je hodně dobrý, opravdu dobře vystihnutý a dokonce jsem si začala pomalu zvykat i na "nazi" předchůdce Voldemorta - Deppova Grindelwalda. Všechno dění kolem Bradavic, dokonce i vzpomínky Lety Lestrangeové, je dobré, zábavné a má to alespoň odlesk HP série. Všechno, co se děje mimo Bradavice a není to o Grindelwaldovi a narůstání fanatismu kolem něj, je zkrátka hloupé, je to nudné a naprosto prázdné. Stupidní Queenie a její stupidní mudlovský přítel, utíkání a chytání různých zvířat v různých zemích, neustálé přemisťování se z místa na místo, Credence a jeho minulost i pomalejší anarchistický hlavní hrdina Newt - ti všichni mi lezli na nervy. Vše, co je na tomto dílu lepší, než na tom předchozím, je silnější provázanost s původním Harrym Potterem. Jakákoli zmínka, jakýkoli odkaz na pozdější postavy či místa vám vrátí energii a sílu překonat tu prázdnou nudu mezi tím. Proto doufám, že se Rowlingová bude v příštím dílu ještě více držet prostředí a postav, kvůli kterým jsme si kouzelnický svět zamilovali a pokud možno se vykašle na umělohmotné Queenie, Kowalské, Credence apod. Všichni chceme vidět Bradavice, studenty a učitele, chceme vidět Voldemortovo dětství a sneseme i nějakou porci Grindelwaldova fanatismu, jen ne další zdánlivě nekonečnou porci přemisťování do různých zemí po celé planetě, postavy a herce bez osobností a bezúčelné devastování měst uprchnutými zvířaty. Více HP a méně nesmyslů, které přibyly po jeho filmovém skončení a za pár dílů si možná zasloužíte i ty tři hvězdičky... ()

Brain-D

Po hodině vlastně zjístíte, že se ve filmu ještě nic nestalo a tak je to i na konci. Film postrádá jaksi zajímavé dějové hrany. Paradoxně na to, že se nic extra nedělo, tak to drží pozornost a baví. Nechápu to. ()

VanTom

Dvouhodinový úvod k jakémusi velkému vyprávění ani nerozdává karty, on teprve míchá nový balíček. (Audio)vizuálně ohromí výpravou, kostýmy a dokonalými triky, jenže zcela postrádá rytmus a bez směr udávajícího příběhu není schopen z toho kvanta příbuzensky spjatých postav jasně definovat, která je ta důležitá. Mně tu přišly všechny víceméně vedlejší a při dlouhém vysvětlování před nesmyslným závěrečným klimaxem (asi takhle: „My nejsme ti, kdo páchají násilí. Zničme Paříž!“), kdy filmu spadl řetěz úplně, jsem přemýšlel dokonce o nižším hodnocení. ()

lykan9

Už jednička se mi moc nelíbila a Grindelwaldovi zločiny jsou na tom ještě o třídu hůř. Kromě Eddieho Redmayneho a Jude Lawa jsem si nenašel vůbec žádný vztah k ostatním postavám, a to myslím i k těm, které jsem již znal z předchozího dílu. Druhou věcí je, že se mi to jako celek zdálo neuspořádané a zmatečné. Bohužel jsem si již jistý, že se určitě nebude opakovat boooom jako tomu bylo u Harryho Pottera. ()

fabecc1222

Tenhle díl se sice tváří, že je dvojka, ale ve skutečnosti je to taková druhá jednička, protože se opět začíná od začátku. Jako největší chybu zatím vidím, že byla série pojmenována Fantastická zvířata, protože už teď je jasné, že Mlok a zvířata jsou tam naroubovány dost rušivě, a děj vyložené prosí o to, aby se mohl víc soustředit na Brumbála a Grindelwalda. ()

yeniczek

V jednotlivostech skvělá atmosféra a návrat na staré dobré místo přímo vynikající. Postavy super. Celková atmosféra kouzelnického světa mě prostě baví. Ale... Rowlingová se utrhla ze řetězu a kupí zmatky a rodinné propletence, až příběh začne nudit a závěrečné odhalení skoro nutí protočit panenky. Dospělejší tón Zvířatům dokonce přímo nesluší. 6/10 ()

Lukyn007

Proč se to jmenuje Grindelwaldovy zločiny? Místy nepřehledná akce, trapné zvraty, zato geniální hudba od Howarda. Depp a Law neměli ani prostor něco zahrát. Jednička byla o fous lepší, a to už je co říct. 60 % ()

JustMeeKatie

Na druhá Zvířata jsem se těšila, trailer byl, jak už to tak bývá, hodně lákavý, ale po jejich zhlédnutí jsem byla vážně ráda, že jakožto člověk pracující v kině, mám lístky zdarma, za tohle bych totiž těch 140 korun (cena v našem jedno-sálovém kině) dát asi nechtěla. Není to o tom, že by film byl vyloženě špatný. Máme tu naše staré hrdiny, hrdiny nové a hrdiny, o kterých v předchozím díle padla spíše jen zmínka. Efekty byly opět provedeny na jedničku a všechna zvířátka byla naprosto úžasná. Kamenem úrazu je ale rozhodně velice, ale opravdu velice slabý děj. Chápu, že jde o takovou vycpávku, ale to už i první část Relikvií smrti fungovala lépe. Až na otevírací a závěrečnou scénu se tam v podstatě nic neděje. Hodně mi i vadilo, že postavy byly tentokrát takové... mdlé. Úplně jsem si k nikomu nedokázala vypěstovat vztah, byť z prvního dílu mám své oblíbence. Navíc plno věcí mohlo být vysvětleno lépe nebo ve větších detailech. A jak jsme se shodly s kamarádkami - samotné odhalení na konci filmu už působilo velice vynuceně ("prostě to uděláme takhle, to je fuk, že nejsme originální"). Druhá Zvířata nejsou špatná, ale na kvalitu filmů Harryho Pottera stále nedosahují. Uvidíme, jestli s trojkou šlápnou na plyn a dají tomu trochu větší grády ;). PS: Viděno s dabingem a kupodivu mi to zase až tolik nevadilo a naopak bych pochválila výběr herců :). ()

LizianShaw

Warner Bros se snaží vydojit svět Harryho Pottera co to jde, ale já mám tuto magii dost rád, takže mi to zas tak nevadí. Co v této nové sérii nemám rád je až moc velký focus na zvířata (ale je to v názvu, takže my bad), ze kterých už nejsem tak unešen jako za časů HP, teď už jen čekám až přejdou ty "roztomilé" scény a příběh se víc začne soustředit na Grindelwalda. Samozřejmě nejvíc jsem se těšil na Jude Law, který si pro sebe kradl každou scénu, ačkoliv se do akce nezapojoval a ve filmu tak důležitý nebyl (to se ale v budoucnu změní). Každá postava měla něco do sebe, Grindelwald byl úplně jiný, že jsem vůbec nedokázal uvěřit, že je to Jack Sparrow. Redmayne, Waterston, Ezra a hlavně Zoë Kravitz taktéž nezklamali. To se nedá říct o "mudlovi", jehož návrat do série vysvětlili dost chabě, v prvním filmu jsem ho toleroval, ale zde měl působit jako ta komická vsuvka, byl směšný, ale v tom špatném slova smyslu. Odsýpá to docela rychle, ale konec mi přišel až moc nejasný, vůbec jsem nechápal, kdo je spřízněný s kým, kdo má čí jméno a proč se navzájem chtějí zabít, takže jsem z filmu odcházel patřičně zmaten. Nevím jestli jsem jediný, třeba to napraví druhé shlédnutí. Každopádně všechny plakáty hlásají - kdo změní budoucnost? - a to jsem se také nedozvěděl. 8/10 ()

Kurikmoon

Vizuálny výlet do obľúbeného fantasy sveta, záujímavé magické tvory a výkony Johnyho, Judeho..to ma bavilo. Ostatní boli tiež ok. Pár odhalení pre fanúšika. Pre človeka, ktorý fanda nie je, ubrať jednu hviezdu. Ja som bol spokojný. Strhujúce zvraty a dej som nečakal. Išiel som na sprievodcu nápaditým svetom a doplniť si pár čriepkov do mozajky zaujímavých postáv. Queeny a jej priateľ Dan Fogler ma tentokrát už nebavili. ()

mkubalikova

Funservice, který Rowlingové přerostl přes hlavu. Ten konec je na ránu. Hodnocení dávám nižší, protože si nemyslím, že je schopná z toho vyjít se ctí. 😐 70% ()

Bad Guy

Fakt to bylo špatný... nesmyslný... a děsná nuda. Oproti jakémukoliv dílu ze série HP... tohle byl totální podvrh. Promarněný Law a Depp... příběh o ničem a tolik kiksů, že je nespočítáte ani na jedné ruce. Už předchozí snímek byl nic moc ale tohle byla řádná katastrofa! ()

drackula

Hneď na úvod uvádzam, že nie som žiadna "potter-hlava" a prvý diel Fantastic Beast považujem za vizuálne pekný priemer. Napriek skvelej úvodnej scéne nastala totiž veľmi dlhá fáza, kedy som sa neskutočne nudil. Fanúšikovia tohto sveta asi budú plesať blahom, fan-service funguje úžasne, ale mňa dopĺňanie encyklopédie nejako nezaujalo. Dialógy boli občas fakt na facku a zvraty a posúvanie zápletky bolo neskutočne krkolomné. Ak by som mal po ruke papier a pero, ideálne excelovskú tabuľku, možno by som scenáristovi stíhal, ale takto to bolo tak prekombinované, že som sa občas strácal. Množstvo malých zápletiek, osudov, predurčení, historických zvratov, že sa na tom uživí ďalších 5 filmov, ale zabudlo sa na dej. Na ten aktuálny. Oceňujem atmosféru, keďže svet HP asi ešte nikdy nebol tak temný. A veľkou mierou k tomu prispel Depp, ktorý z minima vyčaroval maximum a ostatné postavy, vrátane tej hlavnej, odsunul niekam na striedačku. Aj keď na to využíval repliky ako Magneto v X-Menoch. Dumbledora bolo čo sa času týka vo filme asi rovnako veľa ako v traileroch, takže žiadne legendárne scény sa nekonajú. Dvojka Fantastic Beasts je jednoznačne film pre fanúšikov a jeho úlohou bolo vybudovať ešte väčší magický vesmír, vytvoriť rodostrom a doplniť historické diery. Pre kohokoľvek iného je to vizuálne pekná, ale trochu prekombinovaná nuda. Niečo podobné ale asi zažívajú ne-marveláci pri 18. filme z MCU. 60% Cinemax Bory IMAX- press ()

Jaro.Krafcik

Dlho odkladané zvery konečne dosli na radu. Plusom bolo že si prišli vychutnať film hlavne starší ľudia a detské publikum zmizlo. Pred kinom otázky ako skončila jednotka ? Kto je ten grindelwald? Nakoniec sme zistili že posila do druhého dielu je Johnny Depp ktorý ho aj hrá. Druhý film sa nesie v podobnom štýle ako jednotka . Sú tu zvery , skvele efekty a celé to skombinovali s prvkami Harryho Pottera . Lietajúce sviečky a hlavne soundtrack potešil každého nostalgického fanúšika. Zbytočne mi tu prišlo veľa postáv a dej bol taký nejasný. Uvidíme čo prinesie trojka a dúfajme že to aj celé kvalitne ukončí.. Zlepšim hodnotenie len vďaka skvelému dabingu ktorý zachránil , inak by sa na film pozeralo ťažšie a hodnotenie by kleslo. 4* ()

Killda odpad!

Fantastická zvířata aneb náhodný generátor událostí a slov. Nic v této zdlouhavě úmorné zhovadilosti ani zdaleka nepřipomíná filmové vyprávění a upřímně je mi líto všech fanoušků, kterým stačí pohyblivé obrázky s nálepkou Harryho Pottera. David Yates jen dokázal, že je absolutní neumětel, který parazituje na kdysi kvalitní sérii a Rowlingová nejspíš ztratila veškerou uměleckou soudnost. Její scénář je totiž na úrovni fanfiction osmileté holky s Dawnovým syndromem. Tímhle pro mě končí věčné ždímání série o jizvě ve tvaru blesku, nejen že je to urážka světa Harryho Pottera, ale dokonce je to i urážka samotné filmařiny. ()

vyfuk

Upřímně bych se rád asi pobavil s odpůrci. Asi bych je na jednu stranu stranu chápal. Na tu druhou bych ale neustále kroutil hlavou. Lidé si stěžují na méně akce. Nejsem expert, ale akce mi zde přišlo více než minule. Sice trochu chaotická záležitost a někdy taková, že si dokážu představit, že to nikomu nic neřekne a nebude se to člověku líbit. Ale za mě to funguje. Více jsme už byli seznámeni s postavami a jejich charaktery. Proto bych to bral jako lepší záležitost než první díl. Ale asi toto zástalo jako trn v oko pro mnoho diváků, možná i fanoušků. ()

kklepkaa

A mně se to líbilo. V něčem snad i víc než jednička. Jde to víc do hloubky, je to temnější. Vizuál opět fantastický. Hromada nových kouzel i tvorů. Depp je ve své roli skvělý stejně jako Law. Až se ti dva střetnou, to bude teprve něco :-)) ()

blackJag

Potřeba Rowlingové připodobňovat kouzeln(ick)ý svět náckovským móresům jede na plné kule, bez debaty, temné je to jak díra do prdele tetičky Esmeraldy, ale že by to bylo nějak zábavné, sorry, to není. 50% ()

Styxos

film, kterej si Jude Law ukradl totálně pro sebe. Brumbál v jeho podání není ten moudrej dědeček, kterýho pak znal Harry, ale chlápek, kterej si upijí svůj kalich hořkosti mládí... jinak rozdíl mezi prvním a druhým dílem je jako rozdíl mezi dnem a nocí. První díl byl pěknou pohádkou, kterej hrál hlavně na roztomilý zvířátka. Ve druhým se Rowlingová řádně utrhla ze řetězu. Vraždí se tu jak na běžícím pásu, zvířat je pomálu, narážek na budoucí události je tu o dost víc (a bude zajímavý sledovat, kam se některý postavy vrtnou), každá postava má svůj příběh. Akorát tohle už není samostatnej film, ale jedna epizoda seriálu (á la Marvel), kterej má navíc konec po kterým člověk lituje, že si nemůže hned pustit další díl. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)