Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

mclenin

Druhá časť Fantastických zverov pôsobí ako "medzi-epizóda" väčšieho celku, ktorým aj vo výsledku má byť. Dejovo nie veľmi kompaktná, vizuálne však úchvatná. Je tu niekoľko hluchých miest no zároveň aj zopár wow-efektov, obzvlášť záver, ktorý podivným spôsobom rozširuje kánon sveta Harryho Pottera, súčasne je tu cítiť väčšie prepojenie na HP v porovnaní s jednotkou, a práve tie scény paradoxne fungujú najlepšie. Eddie Redmayne zahral štandardne so svojím typickým "kukučom", zvery tu však hrajú až druhé husle, ťahúňmi filmu sú tak v tomto prípade Johnny Depp a Jude Law. ()

Randyz

V IMAXU v 3D provedení opravdu krásný zážitek!!! Bez uchvácení z pěkných 3D scén a záběrů na zvířátka bych asi ze samotného děje tak nadšený nebyl. Jen mě mátlo větší množství postav, zvlášť v závěru jsem se trošku ztratil. ()

Prochy38

Oproti jedničce více příběhu méně zvířat. Což není tak super pro mě, ale fajné pro další pokračování. Zklamaný rozhodně nejsem, nadšení ale taky není na místě. Pěkně se navázalo, přibylo spousta sympatických obličejů a dost zajímavých zvratů. Těším se na další díl už teď. Doufám, že svět nezmagoří a J. Depp nebude mít problémy dál točit... bez něj to nepůjde, byť to není jen o něm... ()

bloodcountes

Asi za to může laktace v pozdním věku, možná už to měla v genech, ale tahle paní se nakonec úplně pomátla. Už poslední díl HP smrděl multikultipropagandou, ale to byl jenom nenápadný výhonek. V Fantastických zvířetech a kde je najít jsem si nevšimla, ale tady ve dvojce je to totální haluz. Proslov o SKUTEČNÝCH hodnotách lidstva a lidství vkládá do úst hlavního baddase a podsouvá jim hanebný význam liché vábničky. Přitom jsou to agitátoři multikulti, kteří na dobroserské řečičky o všeobecném a všeobjímajícím dobru lákají jednodušší lidi toužící být správní a dobří a ženou listvo do konfrontací a války. A není to poprvé v dějinách. Zatímco ukazují na normální lidi a pohrdají jimi, sami páchají špatnosti a chovají se jako mudlové v porcelánu. Ale to je tak trochu asi jenom můj problém s Rowling. Co je ovšem neoddiskutovatelné, to je mizerná kvalita scénáře, fantastických zvířat tam moc není, zato je to jedna velká propaganda šmrncnutá špionážním hrillerem nevalné úrovně doprzněná nesmyslnými veletoči ve vztazích postav a nakonec...hehe, Auuu-re-li-us Brumbál?!?! To si děláte kozy, co? Rowlingové stouply do hlavy miliony, moc, sláva a kdovíco ještě a kur*ví, co může. Eddie Redamyne a další dobří herci za to nemůžou, pan Howard taky ne, bez nich by to byl odpad., takže aspon dvě hvězdy za jejich skvělou práci. A za to, že jsem na to nešla do kina, to bych byla pořádně nasraná. ()

Patrik256

Rozpočet_ 200 miliónov dolárov // Tržby_ 652.2 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 74 873 984 KČ // Diváci v ČR_ 476 444 // Tržby v USA_ 159.2 milióna dolárov ()

Hanes88

Jakožto fanda Harryho Pottera beru každé propojení s tímto světem, což už tady zasáhlo celkem dost a těším se i na další díl. Proč tedy jen 3 hvězdy? Johnny Depp v roli Grindelwalda výborný, ale herecké výkony jiných herců prostě nee a nějaké chvilky trošku trapné. Jinak ale děj se mi celkem líbil, takže dobrý film, ale to je tak vše. 65%. ()

kill-tec

Oproti jedničce velmi slabý počin. Mlok v podání Eddieho už mě tolik nebere a ani Johny Depp coby hlavní padouch Grindelwald ve mně nedokázal vyvolat potřebné vzrušení. Strašně se skáče mezi scénama a pro ne tak zarputilého fanouška světa Harryho Pottera jakým jsem, je složitější, vyznat se vlastně v příběhu. Často jsem přemýšlel, kdo je vlastně kdo a co má za lubem, i když je to asi moje hloupost, že neznám tolik postavy, ale prostě mě to vůbec nebavilo. Zkusím se na oba filmy ještě někdy podívat (po sobě) a třeba svou trpkost přece jen překonám. ()

Paldiny

Na plagáte je vidieť tucet postáv, ktorých rodokmene spolu nejak súvisia, alebo budú súvisieť. Lenže môj súkromný boj so svetom, ktorý som mal kedysi toľko rád, stráca posledné čary a kúzla. A už sa mi ani nechce zamýšľať nad tým, či je to mnou, vrahom Potterovho sveta- Yatesom, alebo Rowlingovou, ktorá je lepšou spisovateľkou ako scenáristkou. S výnimkou troch postáv si ťažko hľadám cestu k ostatným. Tí na seba upozornia len keď zmenia stranu. Ani tie fantastické zvery tu už nehrajú hlavnú rolu, čo je paradoxom vzhľadom na názov, aký séria nesie. Pritom prvý film ešte cielil na jedinečnosť všetkého živého, druhý sa však snaží parafrázovať zločiny človeka v udalostiach, v ktorých zvieratká nemôžu hrať prím. Film tak v istom momente opúšťa svet fantázie a púšťa sa do zložitej spleti vzťahov. Lenže mám ešte chuť si kresliť nové grafy, chápať novým súvislostiam a púšťať sa do odhaľovania ďalších falošných a pravdivých správ? Nemám. Keď sa všetci stretli na ministerstve v Paríži a začali ukazovať na toho a onoho, som len zíval a zamýšľal sa nad tým, prečo museli z Dumbledora spraviť gaya. Neviem, vlastne viem, ale nechce sa mi to ďalej rozpitvávať. ()

cepice

Slabší než první díl. Mnohem méně humoru, více akce a zmatků. Krásná práce s Grindelwaldem a přirovnáním k Hitlerovi a schopnosti prostřednictvím řečnických schopností získat davy. ()

Sochorisko

Já bych ty negativní komentáře tolik nehrotil. Když bylo oznámeno, že to bude na 5 dílů nikoli na 3, tak divák měl dopředu očekávat, že tvůrci budou příběhově natahovat i tam, kde to nejde. Souhlasím s tím, že tak 30minut filmu by se dalo v klidu vystřihnout ale co... Aspoň je o trochu víc informací, o kterých se bude zase několik měsíců spekulovat. Z hlediska strohého hodnocení se již asi budu opakovat ale skutečněto tak je-rozdělte si film na třetiny: 80%...40%...80%. Také bych rád pochválil neuvěřitelné nápady na ony fantastické tvory. Film nemá být pouze jako strohé předcházení ságy HP ani pouze o rozplétání vztahů mezi Brumbálem a Grindelwaldem. Jde o to, popustit uzdu fantazii a připustit si fakt, že to nebude “válečná” sedmička HP. Za mě moc povedený a doporučuji. Ps.: Už se těším až se Grindelwald s Brumbálem na konci seřežou :) ()

Mikeel

Film z kouzelnického světa, ale tak trochu bez kouzla, jen s mocnou dávkou digitálních efektů a rozbředlým dějem. Příběh postrádá větší tah, konflikt a gradaci. Většinu času se tu zběsile běhá a přepíná mezi tuctem postav, které mezi sebou ale nemají pořádnou chemii a soudržnost. Provázanost s Harrym Potterem za každou cenu je násilná, šroubovaná a nelogická, vždyť ani návrat do Bradavic v sobě neměl tu skutečnou magii. Film položí spoustu otázek, které ale nezodpoví - třeba jaká je vazba mezi Letou Lestrange a Bellatrix Lestrange. Grindelwaldovy zločiny jsou očividně jen oslím můstkem mezi dalším pokračováním, kde se věci snad začnou víc dramatizovat a dostanou jasnější podobu. ()

Jaro_slav

Úvodní scéna mě dočista vyděsila. Je nepřehledná, natočená cíleně pro třidéčko (a současně tmavá, facepalm), a hlavně zbytečná. Měl jsem pocit, že koukám na nějaký sračkovitý veledílo z dílen DC Comics. Pak naštěstí začal samotnej příběh a zděšení opadlo. Pokud se nic nepodělá do dalších filmů, budeme se zřejmě ještě několikrát tetelit blahem z toho, že nám Rowlingová vypráví právě ty příběhy, o nich se zmiňuje v původní pottrovský heptalogii. A to mi bohatě stačí k veliký spokojenosti. Maličko jde vypíchnout okatý, avšak trefný prolnutí se světem mudlů a jejich nadcházející WW2, o něco víc jde vypíchnout, že Jude Law je jako Brumbál dost uvěřitelnej. Takže se máme na co těšit. ()

ArthasKarfa

Mně jako starého fanouška HP prostě nadchlo propojení nového a starého příběhu, které měl divák vždy v HP jen v několika slovech. Každý nový záběr z historie Bradavic nebo Brumbálova života je pro všechny, kteří na HP vyrostli další otevřená komnata minulosti všeho co se v kouzelnickém světě odehrálo, předtím než se Voldemort pokusil zavraždit malého chlapce v Zobí ulici. Ano, je to nové a kouzelnický svět funguje trošku jinak než jsme byli zvyklí, nicméně je to důstojný rovník filmů o Harrym Potterovi a rozhodně doporučuji všem, kteří když slyší známou hudbu z HP vyskočí husí kůže, aby na film zašli a zapomněli na jednotvárnou a nesystematickou první část filmu, která nedosahuje ani z daleka kvalit dvojky. Mám pocit, že negativní recenze píši vždy jen ti, kteří věci odsoudí, aniž by zkusili vnímat něco co prostě na plátně kina neuvidí, je to část minulosti příběhu a byť má své mouchy a nedokonalosti, tak mě velmi potěšil a opět vrátil do let, kdy jsem HP viděl poprvé a v postavách, které dnes notoricky znám jsem se teprve začínal orientovat. Těším se na třetí část. PS: Kdo píše že mu chyběla bitva, podívejte se na válečné filmy, tam je bitev dost a nám ponechte červené hodnocení ve výpravných filmech. ()

Marius_ss

Silne ***, hlavne vdaka temnej atmosfere a zaveru, proces akym sa všetci "zvitali" na cintorine bol sice unahleny a silene nelogicky, ale potom to už išlo dobrym smerom, zaver prekvapujuci. Tešim sa na pokračovanie. ()

Marys

Jednotka bola vcelku živá a odlišná od potterovskej ságy práve fantastickými zvermi. Tie sa vyskytujú aj v dvojke, no už idú na stranu a evidentne všetko smeruje k veľkému súboju dvoch najsilnejších mágov. Chýba trochu kreativity a niečo, čo by nerobilo z Grindelwaldových zločinov len akýsi prelínací diel. Veď aj samotný Harry Potter bol zaujímavý v tom, ako na konci roka vždy musel voľačo vyriešiť. Tu sa nám len odhalilo pár zaujímavých právd a prehodili sa strany, o ktorých aj tak vieme, že sa ešte v budúcnosti párkrát prehodia. Koľko dielov série je objednaných? ()

Ollie235

,,I can't move against Grindelwald. It has to be you." Oproti oddechovému a příjemnému prvnímu dílu je jeho pokračování o poznání temnější a vážnější, čímž ostatně připomíná i vývoj HP série. Problém je, že Grindelwald není Voldemort - jako hlavní padouch neprožívá žádný vývoj, nestíhá si získat větší respekt a takřka z něj nejde strach. Samotná zvířata jsou navíc odsunuta na druhou kolej a jediné co zbývá je pěkná vizuální stránka a naprosto nezajímavý Credencův příběh. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)