Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Sygauras odpad!

Pokud jsem prvnímu dílu dala 1 hvězdu, tak tohle je na odpad. Kowalski a Qween, 2 nejzbytečnější postavy, Nicolas Flamel tam byl jen proto že známe jeho jméno z HP, jak se tam přimotal ten černoch a začal vyprávět svůj příběh, tak jsem úplně ztratila nit a nevěděla jsem o čem to vlastně je, celé je to nudné a nezáživné a Grindelwald v podání Deppa byl otravná veš, která mě srala snad v každém záběru. Třetí díl mě vůbec nezajímá a za celou touto ságou dělám tlustou nevšímavou čáru. ()

filipvrbik

Vůbec nelíbilo, jen kouzla Eddieho Redmayna to chrání od odpadu....Děj naprosto nulový,takže o něm nemá ani cenu psát a hlavně dvouhodinová šílená nuda, nevzpomenu si, kdy jsem viděl tak nudný defakto akční film. Rozhodně ještě horší než můj "oblíbený" Harry Potter...V jedničce byla alespoň ta zvířátka, tady jen ten ptakopysk, nebo co to je (ten je roztomilý), ale jinak hrůza a Johnny Depp naprosto nevyužitý...20% ()

MiaMahoney

Asi takhle: přestaňte kurvit dokonalý (a smysluplně uzavřený!) příběh nadstavovanými, idiotskými, přeefektovanými, zbytečnými, nudnými, touhou po vyždímání dalších Galleonů nasycenými zvěrstvy bez hlavy a paty, se spoustou matoucích postav a z hoven postaveného děje, ze kterého ta žízeň po obnovení zacházející slávy DžejKej Rohlíkové přímo čiší. Dexempo fujtajxl a jednu za těch pár sympatických magipotvor v čele s Hrabišem, kterého bych mnohem radši viděla premiérem, než jeho morálně pokřiveného jmenovce. ()

Mikino00

Dívá se na to dobře, rád jsem se vrátil do kouzelnického světa, ale bohužel film je rutinérský, tak trochu odfláknutě odvyprávěný. Ono se tam toho vlastně moc nestane a finále také není žádná sláva. Je tam spousta zajímavých náběhů a načnutých příběhů, které ale buď nekončí nebo jsou promrhány, je to škoda celkový koncept je totiž poutavý. ()

bobstock

Od kufříkových zvířátek velký propad dolů. Již v prvním díle slibovaný záporák Grindelwald vyčpěl a uschnul. Modrým drakem se nic nezachránilo, naopak vše pohřbilo hloub. Nezajímavé a monotónní, jak kdyby paní Rowling došla živoucí inspirace jí vlastní. Plus na tom hodnotím, že jsem se přes velkou frontu rodičů a dětí nedostal na řadu ke kase a časově film vzdal, což jsem uznal nyní za uspokojivé ušetření škeblí. 40% ()

Klajnik odpad!

První díl si už ani nepamatuju a stejně jsem se rozhodl podívat na druhý, přestože mě dění toho celého světa vůbec nezajímá. To není má vina, ale vina Rowlingový, která napsala ságu ve svém jádru tak obyčejnou, že se díky přebytku normies stala úspěšnou. Co se Potterovských adaptací týká, tak většina těch filmů za moc nestojí. Některé scény jsou tak špatné (například ta, kde je trojice "hrdinů" naháněna v lese), že by režisér zasloužil rozrthnout knoflíček u sáčka. První Fantastická Zvířata byla zbytečným filmem a ty druhá mi už 35 minut představují pouze hloupé, afektované, ploché a slabošské postavy, se kterými nevidím důvod sympatizovat. Hádám, že půjde o film, který i přestože jsem si stáhl a nezaplatil za něj ani korunu, tak mě jen rozzlobí a okrade o čas. Stejně to ale ze zvědavosti dokoukám. Třeba mě za 2 roky má posedlost filmy pustí a na třetí díl už se nepodívám. To bych si přál. A právě teď jsem Grindewaldovi Zločiny dokoukal a snažím se dopátrat, kdo si tak původně mohl říci, že tohle někdo potřebuje vidět. Hloupý, plochý, zbytečný a nezábavný film. Ať shoří. ()

Milky.

Být mi 5-15 tak si to tak nějak užiju. Bohužel ale vidím, že když se dostala Rowlingová k větší kontrole nad svými filmy, tak ukazuje, jak je naprosto bezradná scénáristka a ideová prostitutka. Scénář musela psát snad zhulená nebo já nevím, ale tady ty zápletky s silně překvapujícíma výměnama děcek, tamto, tamto, všichni jsou něčí bratranci, sestřenci, bratři, tati, stryci ani nevímco a najednou se tam objeví neznámý další bratr Brumbála....achjo. Kdyby ho aspoň nehrála jakási pidlooká židovská transka Ezra, která působí, že ve školce spadla vychovatelce na hlavičku a od té doby se snaží usilovným přemýšlením přijít na to, jestli to, co tak hrozně tlačí je jen silný prd, nebo sračka! A v hlavní roli bohužel opět otravný mamlas a asi nejdivnější mladý herec dneska, Eddie. Kterého (ikdyž si nemůžu pomoct a ten film jsem neviděl) prostě pořád vidím jako toho úchyla z Danish Girl. Zásadový mlok s sebou samozřejmě všude tahá svou kapesní zoo s přerostlou čínskou kabaretní kočkou, upištěnou strašilkou a otravnými židovskými ptakopysky, kteří mají najednou i jakési zvláštní stopovací schopnosti nebo co, tu scénu ve Francii jsem prostě nepochopil. Vedlejší postavy jsou stejně jako v jedničce otravné a stupidní aby se dětičky zasmály, ze stejného důvodu kterákoliv havěť, ikdyby byla jen dvoubuněčná, vydává pištivé a kdovíjaké zvuky, protože děcka by asi jinak nechápaly, že to je přece živé zvířátko a žvížátka sou rostomijá. Kromě toho protože Rowlingová, tak do toho namlela spoustu současných světových problémů, takže už v roce 27 dělá ve Francii bystrozora Yusuf, syn Mustafův, atd. A nezapomněla ani varovat před strašnou druhou světovou. Vzhledem k datu souboje předpokládám, že ve trojce ji Brumbál zabitím Deppa ukončí a zachrání svět. Bravo. Brumbál mi přišel celkem věrný původnímu, manipulativní zmrd co posílá ostatní na porážku místo sebe a ještě ho všichni milujou, tedy standard, Jude Law to zvládl celkem v pohodě, ono nebylo moc co zvládat. Zato Depp zase vyfasoval další roli, kde ze sebe musí dělat nějakého magora, tentokrát se ale tváří strašně útrpně, tvrdě a charismaticky a ono mu to i funguje a jako záporák není špatný, ale furt mi přišlo, že tam chybí jakási pořádná motivace a drive. Nebo to prostě neuměl prodat. No prostě dojem z toho mám takový, že je to hrozně překombinovaná sračka mířící na děti, kteří z toho nepochopní ani třetinu a nedospělé puberťáky, kteří se slinou u koutku budou chrlit jednu fan-teorii za druhou a nepochopí to taky. Styl standardní: ať je to sequel nebo prequel, v každém dílu je třeba vymyslet něco bombastického a co nejneuvěřitelnějšího, ať to děcka chcou vidět a ať jim padá čelist. A hlavně ať kupujou merchandise!!! Zlaté původní díly, které si ještě tak moc na nic nehrály a plnily svůj účel jako film pro děti. ()

geimz

Ešte väčšia zbytočnosť než jednotka, ktorá ma dobre že neuzívala k smrti. Hodinu po dopozeraní ani poriadne neviem, o čo tam išlo a kto bola dobrá polovica postáv. Na to, že sa Fantastické zvery odohrávajú v potterovskom svete, sú mdlé, fádne, nezaujímavé a nezábavné - a nie, nezachráni to ani pár gimmickov v podobe Flamela, Nagini, či zrkadla z Erisedu. ()

Oralfabet

Jaké, že jsou ty Grindelwaldovy zločiny? Často se zničehonic objevuje tam, kde se to zrovna hodí, nemá příliš jasnou motivaci a občas si zahulí z nějakého homemade bongu vyrobeného z lebky nebo co. Tohle Rowlingová těžce nezvládla. Přiznávám, že už si z prvního dílu mnoho nepamatuji (kromě toho, že šlo o celkem stravitelné, neškodné dílo), ale stejně bych ocenil nějaký příběh, co by mi aspoň trochu dával smysl. Fakt jde jenom o podivnej slepenec nějakých náhodných scén, v nichž se postavy z neznámých důvodů objevují na nejrůznějších místech a vedou s dalšími postavami rozhovory o nesmyslech, aniž by bylo jasné, co chtějí, proč to chtějí, jak toho hodlají dosáhnout a v některých případech taky... Kdo že vlastně kurva jsou?! Někteří tu tvrdí, že se ve filmu nic nedělo, to mi ale nepřijde zcela trefné. Dějou se tam tři prdele věcí zároveň, ale ani jedna z nich není absolutně ničím zajímavá. Tahle série šla do sraček fakt překvapivě rychle. Nejlepší postava jednoznačně Nagini. Or should I say... Vagini? Ok, je to debilní vtip, ale ten film je ještě debilnější. Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že paní spisovatelka (scénáristkou bych ji asi nenazval) poslední dobou působí spíše jako vášnivá edgy fanynka, co píše ráda HP fanfikce a občas oproti původnímu materiálu něco lehce pozmění, aby to okořenila a hlavně aktualizovala pro dnešní dobu. O další díl skutečně nestojím, tedy jen pokud by byl ještě horší než tenhle, to by mohla být fakt sranda. 2/10 ()

Untentrauer

Rozhodně je tento díl o něco (nechci psát slabší) méně zábavnější než jednička. Za to se v tomto díle celkem uspokojivě pohne děj, je to temnější, napínavější a překvapivější. Stále mi nesedí Žid Lou jako představitel Brumbála….. ()

Henry007

Bylo to "fajn", což je poměrně slabé slovo pro film z kouzelnického světa. Největší výtku je nutné směřovat ke nesoustředěnosti scénáře - skáče z místa na místo, nevěnuje dostatečnou péči hlavní dějovým linkám a do 3/4 filmu ději chybí potřebná jiskra. Přitom ty silné osudy k vyprávění tu jsou, jen jsou bohužel skryty. V momentě, kdy odhalili totožnost určitých postav, tak jsem si říkal: áha..tak tahle postava a věta z úvodu byly důležité. Škoda že Rowlingová to nevzala jako "detektivku" hledání původu postav a odhalování jejich minulosti. Mohla směřovat divákovu pozornost k různým indiciím, vnucovat různé hypotézy a následně jej překvapit. Takto film působil jako Mlokovy mezinárodní patálie na pozadí ustavování půdy pro další díly. Naštěstí konec byl fajn a příští díl může znovu vrátit ztracenou magii do kouzelnického světa. ()

Novom

Jednoduše a zkráceně: "Nevyužitý potenciál". Těšil jsem se na kouzelný svět, ve kterém bude spousta zajímavých tvorů a člověk se dozví něco i o jiných kouzelnických světech, ale místo toho jen krátká exkurze na francouzské ministerstvo a k tomu tuna dlouuuuhých dialogů. A přitom stačilo film tak o půl hodinu sesekat, nejspíš bychom o moc nepřišli. Film je oproti prvnímu dílu o dost temnější, i když spíše jen vizuálně, protože scénáristicky to tak ponuré není. Opravdu nerozumím tomu, proč se snaží filmaři neustále ukazovat vše tak hrozně ponuré. Člověk by si rád zašel do kina na film, který by hýřil barvami, kouzelnými tvory a kouzly samotnými. Tento díl beru jako nepříliš zdařilý spojovník mezi jedničkou a díly následujícími, něco jako druhý Hobit, taky se čekalo na něco, co nakonec nepřišlo. Dlouze jsem uvažoval, zda je to na 3 nebo 4 hvězdy. Za HP odkazy a Bradavice!!! určitě 5*, za utahané dialogy 2*, takže 3,5* ve výsledku, zaokrouhleno na 4*. Příště snad již lépe. ()

Teringer

Píše se mi to až s těžkým srdcem, ale Grindelwaldovy zločiny pro mne byly zklamáním. Chápu, že vzhledem k plánovanému rozsahu celého příběhu (5 filmů) se mírnému natahování zřejmě nedalo vyhnout, ale moje očekávání bylo asi někde trochu jinde. Snaha rozvinout dějové linky vedlejších postav dle mého úplně zazdila dějovou linku celkovou, a tak mi přišel celý film více méně o ničem, bez jakéhokoliv vývoje. Nemluvě o tom, že ani těm vedlejším postavám se nedostalo řádného příběhu - Credence se moc nepředvedl (a rozuzlení jeho story mě dvakrát nenadchlo), Nagini mi tam přišla až zbytečná a postava Lety Lestrange trochu nevyužitá - a to jsem se zvlášť na poslední dvě postavy těšila. Ani můj oblíbený Jacob Kowalski mě výrazně nepobavil. Paradoxně mi největší radost udělalo to, čeho jsem se bála nejvíc, a to Jude Law a jeho Brumbál. Celek se tak pro mě, bohužel, stal nemastným neslaným průměrem. Doufám však, že následné díly se zase trochu vzchopí a tenhle 'mess' bude mít ve výsledku nějaký smysl. P.S.: Hrabáci a Větvík jsou ale vážně neskutečně rozkošní. ()

mateas.matt

Mno, jak nam prvni dil ukazal spousty krasnejch a roztomilejch zviratek, tak tady asi nekdo dostal novej SW na animace a chtel se predvest, jinak si to neumim predstavit. Polovina deje mi prijde jako akcni mlaticka ze hry Diablo. Uprimne doufam, ze ten dalsi dil bude daleko lepsi a koukatelnejsi, nez tahle akcni preplacana slatanina ktera me teda vubec nebavila. ()

Klara

Jasně, jasně, všude slyším, jak se v dílu nic neděje, jak je to jen výplň mezi dalšími díly. A i kdyby, tak co? Když máte pětidílnou sérii, nemůže se v každém díle stát ohromné množství zvratů, to by si je pak všechny vyčerpali a lidé by nadávali u posledních dílů, že se v nich nic neděje. Samozřejmě, že si spoustu věcí musí nechat i na další díly. Mně osobně druhý díl FB v žádném případě nezklamal. Jsem velký fanoušek kouzelnického světa, vždyť právě Fantastická zvířata mě do něj přivedla, Harry Potter byl až potom. Uznávám, jednička byla lepší, ale jen ojediněle se stává, že pokračující díly překonají díl první. Na paměť mi teď přichází snad jen druhý díl Hunger Games: Catching Fire, který o něco lepší než první díl opravdu byl. Líbily se mi nové postavy a návrat těch starých (jak já miluju Eddieho Redmayna jako Newta), úžasný soundtrack od Jamese Newtona Howarda, skvělý Jude Law jako mladý Brumbál a vizuální efekty byly taky na jedničku. Ani ten Johnny Depp mi tam tolik nevadil, i když bych byla nejradši, kdyby Grindelwaldem zůstal Colin Farrel. ()

Greg25

A kam že se poděla ta zvířata? A co že byly ty zločiny? Jakou motivaci by ke svému jednání měla Queenie? Vážně zase to zvířátko, co krade jako hybatel děje? A už zase musíme vykrádat učebnice dějepisu? Platí to, co pro Rowlingovou vždycky, dobrý svět, obstojné postavy a špatný příběh. Nebo jeho úplná absence. Příběhový binec, ve kterém je milion odboček, přehršle postav, nulové motivace, minulost nad současným dějem, spousta náznaků a skutek utek. Posun k dalším dílům, které jestli budou pokračovat ve stejném stylu, tak nás čeká seriál v kinech s hlavní příběhovou linkou uzavřenou někdy kolem roku 2050. 50% ()

Flopik

Podobne ako pri prvom diely je to hrozne chaotické. Veci sa dejú z nejakého dôvodu ktorý nie je ani dobre vyjasnený. Príbeh vôbec nedrží pokope a scény mi prišli na sebe len tak zlepené.Postavy tak isto prišiel nové bez nejakého základu a staré sa nijako nevyvinuli.Chýba aj nejaký ťahúň na strane dobra nakoľko Jude Law je tu naozaj minimum času. Johnny Depp si scény kradne pre seba a je to solídny záporák. Koniec nenadchne , prišlo mi to ako nejaká akcia len aby sa povedalo.Potešia nostalgické zábery na školu. Inak je to skôr ukecané a rozumiem prečo sa ďalší diel oneskorí. Takto to ďalej ísť nemôže. A s Harrym Potterom je to naozaj nezrovnateľné. Hudba skvelá. ()

Blueeyes

- To ovšem zcela mění situaci. --Ne tak docela. Já totiž nejsem tvoje teta. -Ty nejsi moje teta, tetičko? --Neříkej mi tetičko. Teď už ne. - Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku. --- Nedělej si výčitky, milý synu. Nejsem totiž tvůj otec. Jsem tvůj syn…. Tatínku... -A maminka? --- Je tvá babička. -To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale to není tak důležité. Důležité je, že jsem konečně poznal pravdu. No! Proč jsem jen od půlky měla pořád v hlavě toho Cimrmana? :-D Fantastická zvířata jsou přeefektovaná telenovela, tak je to. Fantastická Rodinná pouta. Ale abych jen nefrflala, musím pochválit kostýmy, takovej kabát, co nosí Mlok bych hledle brala. Taky mláďata hrabáka prosím :-) a libily se mi návraty do Bradavic. Díky bohu za ně, jinak by se to dalo těžko dokoukat. Jude Law jako mladej Brumbál má něco do sebe (možná postavu Brumbála přece jen vezmu na milost) a Johnny Depp si u mě stále drží vrchní post nejpřeceňovanějšího herce vůbec. S každým dalším filmem se můj náhled na něj zhoršuje, to se vážně nedá :-) ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)