Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

gaggu

Tak tohle opravdu nezafungovalo. Jsem jediná, které to přišlo jako úplně zbytečný film - mezičlánek před finále? Prostě zbytečný postavy a scény... Z jedničky jsem taky nebyla nadšená, ale tohle bylo mnohem horší. A to jsem fanoušek celé ságy HP knih atd. Na konci jsem si říkala... tvl, co? Ale v dobrým to fakt nebylo. ()

4x8x16x23x42

Ano film má své mouchy, ale za tu atmosféru, triky, dialogy a nostalgii ji je rád odpouštím :) + za sympatické herce, kterým dle mého role sedělii. ()

LostRyba

Z povinnosti, že jsem viděl  jedničku, která byla fajn, ale né tak silná, abych po dvou letech nezapomněl, že tam vlastně byl nějaký otevřený konec, že bude vlastně asi nějaký pokračování a že jsem vlastně nějaký takový film viděl,  jsem s nulovým očekáváním vyrazil do kina. Film nenudil a navíc příjemně (ne)překvapil. Eddie zahrál “polo-autistického” Mloka výborně a spolu s Brumbálem film herecky táhnou. Záporák taky dobrý, ale čekal jsem prostě víc (“vy víte komu” nesahá ani po nos), každopádně věřím, že trojka na kterou se celkem těším to napraví. Bohužel snímek často trpí absencí jakéhokoli děje a naopak překypuje spoustou zbytečných nebo spíše charakterově nerozvinutých postav,  spoléhá hlavně na propletenost s původní ságou, i když návrat do Bradavic byl příjemný, neznalost kouzelnického světa je zde spíše na obtíž. Pokud je to váš případ, můžete klidně ubrat hvězdičku. Když přidám k dobru vynikající hudbu, tak zasloužené tři hvězdy. ()

tuwanakha

Výrazně slabší než jednička. Hemží se to sice odkazy na sérii Harry Potter, ale co do originality celý film značně pokulhává. Celý film pozvedají z naprostého bahna jen herecké výkony Johnnyho Deppa, Juda Lawa a samozřejmě Eddieho. Ve skutečnosti mi však nejoriginálnější přišla zase ta "fantastická zvířata", s nimiž byla často i legrace. ()

Rathalos

Neviem,co sa stalo,no po vynikajucej jednotke,ktora sa mi strasne pacila prichadza pokracovanie a aj sklamanie,normalne som sa pri sledovani nudil,hlavne asi 3/4 hodinu pred koncom,kde sa vacsinou len kecalo a prial som si,aby to uz skoncilo,skoda,nevadi,aj majster tesar sa utne,verim,ze trojka bude lepsia...:-) ()

Qeo

Narvat tolik informací do jednoho filmu, je trochu moc. Vůbec to nedrželo pohromadě, děj se rozpadal do nicotných minipříběhů, které nic nespojovalo. Vlastně ani nevím co si o tom mám myslet. Snad jen, že jsem byl opravdu zklamán. ()

Evander

Naprosto zbytečný počin! Jsem si jistý, že přibližně pět minut po skončení filmu jsem neměl ani to nejmenší tušení, o čem že vlastně tato slátanina všeho možného i nemožného byla a popravdě jsem to asi nevěděl ani v průběhu filmu. 45% ()

BOURQUE

Druhé pokračovanie „Fantastických zvierat“ je typickým PC efektmi napumpovaným blockbusterom, ktorý vo vnútri má málo originálnych myšlienok a skvelých nápadov. To isté sa dá povedať aj o hereckých výkonoch. Film, ktorý kvôli efektom (možno) si užijete v kine. Ale v žiadnom prípade si od toho nečakajte viac. P.S.: To, čo som čakal po prvom diele, som nedostal. (Pravdepodobne nie som sám.) Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

P.J.2

Vizuál luxus ale obsahově je to na odpad, moc věcí vlastně nedává smysl a celkově to působí jako jeden obrovský slepenec, který nemůže dávat smysl nikomu ani Potterofilům. Jediné co si z toho odnesete je domněnka o Brumbálovi který místo toho aby měl proti Grindelwaldovi bojovat tak se mu spíš chtěl dostat do trenek. Obsazení je skvělé ale někdo to informativně hrozně zpatlal. Nicméně samozřejmě že se na trojku všichni podíváme. ()

sadlokan

Zvířata fantastická,asi utekla z MIB,dobrý.Nejlepší je dramatická scéna když Grindelwald vypadá jako L.Janáček dirigující Příhody lišky Bystroušky. ()

burton

Neznám lépe vykouzlený kouzelnický svět! Je tam všechno, co si mé kouzelmilovné srdce může přát a ještě pár kouzelných a kouzelnických věcí, kouzelných tvorů a kouzel navíc. ()

misa_laska

Něco mezi 2-3 hvězdami. Oproti prvnímu filmu je to pro mě propadák a ani první nebyl nic z čeho bych si sedla na zadek, ale aspoň tam byl náznak fantazie neboli fantastická zvířata. To se mi líbilo. Tohle ani nevím jak hodnotit. Asi jednou viděno stačilo. Bohužel. ()

Wallis3

Tak tohle byl průser! Jakože prej Grindewaldovy zločiny a... No se nějak nekonaly. A ještě v závěru prohlásit, že poslouchat ho není nezákonný, no k smíchu. Zvířátka fajn, to jó, ale příběh poskládanej na facku. Takovej jakejsi podivnej mišmaš, aby jsme na konci dostali úplně novou postavu pro větší dramatičnost?? ()

Olík

Michal „Žibus“ Malátný by si možná po prolistování knih J. K. Rowlingové zabroukal „Nic není jako dřív…..ačkoli drobná paralela by tu byla“. Tak trochu ve stopách obrýleného čaroděje, který se také každým dílem měnil z čárymáryfukovské poudačky pro děti v krvežíznivou bitvu zla proti dobru. Grindelwaldovy zločiny jsou dospělejší, ponuřejší, už jenom nenahazují efektní divnozvířátka, ale dávají k dobru také dynamický děj. Samozřejmě Deepova snaha získat vládu nad nemagickými bytostmi nefunguje jako samostatný film, takže jestli si chcete jen tak náhodou skočit do kina na nějaký tahák, tak doporučuji seznámit se s prvním dobrodružstvím. Taky ubylo humoru a jednoduchosti……ale zase přibylo Deepa, takže někdo určitě ocení. Já osobně pojedu s Mlokem Scamanderem dál, i když už teď je jasné, že boom jako kolem Harryho Pottera nás nečeká. ()

helloween93

První hodina je hrozně rozvleklá, po půlce se to alespoň na chvíli částečně přibližuje Potterovskému epickému příběhu. Jinak v přímém srovnání by série Fantastic Beasts neobstála, protože tu některé aspekty prostě nefungují. 1) minulost - u HP byla minulost alfou a omegou příběhu, u Fantastic Beasts je minulost zatím pouze taková dekorace. 2) záporáci - u Voldemorta člověk znal motivaci, minulost apod, Grindelwald je všemi prohlašován jako ten nejzlejší, ale po dvou dílech o něm divák nic neví a moc toho zatím nepředvedl. A ten twist, že kluk s obscurusem je Brumbálův brácha je fakt samoúčelnost prvního kalibru. Diváci vystavili filmu, potažmo WB nepěknou vizitku, když jich do kin přišlo oproti předpokladům o dost méně než na jedničku, protože už první Fantastic beasts byly zklamání a dvojka to tedy moc nenapravila. Aby ta trojka nebyla pro Warnery kasovní pohroma, protože Grindelwaldovy zločiny značně underperformovala a film to byl průměrný. Slabší 3* ()

montongery

O kapku lepší než první díl, děj tu má větší spád a prostě kouzelnickému světu více sedí starý kontinent než USA (byť v průmyslové době). Tomuhle lepšímu dojmu také přispělo, že film nebyl jen o plejádě 'roztomilých' kouzelnických tvorů, které mi v prvním díle spíše připomínali digimony nebo pokemony. Takže až tady jsem zachytil trošku z atmosféry původního HP. Ale pořád mi to přijde jako obrovská a nastavovaná ždímačka úspěchu HP, kdy se příběh zbytečně natahuje a nuceně se komplikuje např. různými příbuzenskými vztahy atd. atd. Tak snad pokračování (a snad zároveň i poslední díl - se slavným soubojem, který ostatně známe z HP) nabere jiný směr a nakonec neporuší nic z knižní série, což je po tomto díle víc než pravděpodobné (nechci spoilerovat).. Když ne, tak tato série nikdy nezapadne do příběhu a do světa HP (podobně jako divadelní hra The Curse Child, kterému Rowlingová údajně taky psala scénář..). ()

Anduril

Svet Harryho Pottera ma, asi nikdy, neprestane baviť. Páči sa mi ako nám autori viac priblížili postavy tejto trilógie. Baví ma pohľad na Johnnyho Deppa a jeho charizmatický herecký výkon, ako Grindelwalda. Možno je tento diel trilógie menej akčný, viac ukecený, a mnoho ďalšieho. Všetko však pekne dotvára posúva nám dej ďalej. Aj v tomto diely nám autori ponúkajú pekné myšlienky o dôvere, prekonávanie rasizmu (muklovia), vernosti, dobrých úmyslov, ktoré nás predsa len môžu doviesť k zlu atď. Film je určite vhodný pre mladých, nie pre deti. Teším sa na záver tohto dobrodružstva. ()

fixaman

Trojku už snad ani nechci vidět. Děj se vleče ještě víc než u jedničky, a to nám do finále zbývají ještě minimálně tři filmy (stále není jisté, jestli pět je finální počet). Kdyby to byl celé jeden film, ke kterému původně Rowlingová napsala scénář, bylo by to fajn. Takhle to nestojí za nic. ()

caramell

Půlka filmu je vlastně úplně zbytečná, vycpaná vata, aby se natáhl. Nerozumím tomu, jak takto slabý scénář, plný zbytečných nelogických zápletek a nezajímavých postav mohla napsat tak výborná spisovatelka jako Rowlingová. Velké zklamání ()

Kiisaki

Bohužel velice slabé. Ani nevím, jak své dojmy popsat. Bylo to jako kdyby v kině promítali tři kouzelnické telenovely najednou, nebo jako kdyby si mezi sebe psaní scénáře rozdělilo deset lidí, kteří se nijak neobtěžovali zkoordinovat svou práci. Nejdříve pochvaly. Jako všechny ostatní filmy ze světa Harryho Pottera má i tento krásně kouzelnou atmosféru plnou zajímavých efektů a možností, které diváka nepřestanou udivovat. Místa i dobová patina 20. let všemu dodávají malebný nádech a film se tak moc hezky sleduje. Jsem spokojená i se základními postavami, Newt je prostě sympaťák a poměrně atypický protagonista díky své plachosti a dobrotě. Jenže to je asi tak vše, co na filmu mohu vychválit. Největším problémem Fantastických Zvířat dvě mi přijde samozřejmě děj, který má zbytečně mnoho linií, které nikam nevedou, nebo se snaží o zcela zbytečné a za vlasy přitažené zvraty, které by člověk očekával pouze u béčkového filmu. Některé linky jsou naprosto zbytečné a já se už několik hodin snažím přijít na to, proč tvůrci považovali za důležité obohatit děj příběhem Yusufa Kamy a jeho pomsty (zápletka jako z Ordinace v růžové zahradě!) nebo lodní tragédií a rozhodnutím Lety. Výsledný dojem je tak splácaný film bez hlavy a paty, který naprosto promarnil potenciál a my tak přes dvě hodiny sledujeme, jak hrdinové rozvláčně dělají nějaké zbytečné blbosti. Druhým bodem mé kritiky je dost ubohý a zbytečný fanservice, kterým chtěli tvůrci omámit skalní fanoušky, ale který ve výsledku nefunguje. Nadměrné návštěvy Bradavic, zbytečný flashback do minulosti, přítomnost dospělé McGonagallové (která v této době ještě ani neměla žít natož vyučovat), Nagini a celé to odhalení na konci, které je jako facka kánonu tohoto fiktivního světa. Nezachrání to ani náš oblíbený ptáček na konci. Toto fanouškovské pozlátko nemůže zakrýt mezery v ději a absenci smyslu a konzistence děje - spíše na ně ještě více upozorňuje. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)