Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Marty7CZ

První díl mě teda parádně nadchnul, ale tohle bylo pro mě v kině utrpení! Utahaný jak taška v bahně, strašně moc postav, kde sem se teda totálně ztrácel a Depp, ktetej by měl na chvíli přestat hrát...... 40% s vodrenym uchem do krve😶😶😶😶😶 ()

Pulper

Lepší než jednička. Trikově, příběhově i herecky. Johnny Depp a Jude Law se předhánějí, kdo umí líp hrát. Hřivouna chci domů! ()

tlesk

K filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny mám v zásadě jen dvě větší výtky, z nichž jedna ovšem stačí k tomu, abych jí neudělil vyšší hodnocení než předchozímu dílu. Ta první a méně podstatná (a možná se jedná jen o mé nepochopení chronologie), je podivná návaznost scény, kdy se mezi scénami odehraje reálně docela dlouhá doba, aby v té navazující stály postavy jen pár vteřin. Ve filmu je také pár vedlejších odboček, které moc nikam nevedou (jedna z postav omdlí, protože má jakéhosi parazita- proč a k čemu tam tato scéna, následovaná ošetřením je, jsem tak úplně nepochopil a svědčí to o tom, že režisér Yates by možná měl Rowlingové scénář trochu více “proškrtávat” aby nedocházelo k podobným slepým uličkám). Ale ta druhá a největší výtka tkví v odhalení toho, kdo je skutečně Credence, který je středem střetu dvou táborů- stejně jako v prvním díle. Protože se jedná o velké odhalení, k němuž celý film směřuje a proto, že jde ze strany Rowlingové o velký zpětný zásah do historie kouzelnického světa. Což mne jako někoho kdo kdysi četl knihy trochu mrzí a trochu to podle mě upozaďuje význam samotného Grindelwalda, na druhou stranu jsem ale stále zvědav jak se to bude vyvíjet. Přece jen máme před sebou ještě tři filmy… ()

BarMaja

Hezký vizuál, to ano, ale jak už jsem psala u prvního dílu - na múj vkus je tam toho CGI příliš. A samotný vizuál nestačí k dobrému zážitku z filmu. Ten děj se jim pod tím efektním nánosem nějak ztratil, stejně tak nějaká hloubka, nebo nedejbože hlubší vykreslení postav. Depp překvapil (mile), Law prostě může hrát klaďase i záporáka a stejně si ho užiju. No a Eddie je prostě správnej autista. Ale to je tak vše. ()

Zveldr

Hlava na prasknutí aneb můj pocit po východu z kinosálu nových Fantastických zvířat. Paní Rowlingová nám naservírovala na hostinu mnoho postav, na které hned zapomenete, poněvadž vám hned přiletí další talíř s novou postavou. Těch mnoho jmen a mnoho obličejů se vám brzy začnou slévat do sebe a snažíte se vzpomenout, jak se kdo jmenoval a kde jste ho viděli. Bohužel během toho vám vytvoří ještě spoustu paralelních linek a flashbacků, ve kterých se hodně ztrácíte po dobu tří čtvrtin filmu. Jako desert se vám až úpěnlivě snaží všechny ty paralely poskládat dohromady a jako třešničku na dortu podat ještě mnoho příběhových obratů. Což ani nevnímáte a ani vnímat nemůžte, protože nastane rychlý konec a vám pak hodinu po filmu začne všechno do sebe zapadat. Opravdu jsem byl až takhle zmatený. Dlouho se ve filmu nic nedělo, protože se film snažil představit co nejvíc mohl a tím pak celý spád filmu velmi klesl na zajímavosti a ztrácel tak tu pravou Potterovskou náladu. Film dělal taky mnoho odboček, které vás mohli hodně mást. Naštěstí se podařilo mnohé vysvětlit a něco uschovat do dalších dílů, ale ta rychlost vás naprosto pohltila. Byla jen jedna chvíle, kdy si divák mohl opravdu odpočinout, jinak byl pořád pod neustálým nátlakem informací a jejich luštěním. Každopádně si film aspoň udržel perfektní kamerovou a VFX stránku a tím mohl i nadchnout fanoušky. Taktéž hodně spoléhá na nadcházející filmy, kde jistě zodpoví mnoho otázek, které ve vás film zanechal. U mě obstál na 3*, což znamená, že se mi film líbil, ač s ním mám nemalý problém. ()

Vitasek123

Více otázek než odpovědí a velké zklamání. Takhle bych asi popsal nová Fantastická zvířata. Podle ukázek to vypadalo na nařachanou jízdu, jenže realita je taková, že film je nudný. Příběh se pohybuje pomalými krůčky, je zde zbytečně moc dějových linek, ve kterých se začnete ztrácet v podstatě od začátku. Grindelwald se zatím moc neukázal, nejvíc asi tak na začátku a na konci filmu. To jsou části, které si myslím, že film trošku vytáhly z toho bahna. I postavy mi přišli míň sympatické než v prvním díle. Pro fanoušky Harryho Pottera je tu spousta odkazů. Za mě to je nejslabší díl z celého Harry Potter universa. ()

boo-boo

Prvý aj druhý diel Fantastic Beasts majú spoločnú jednu vec - sú pre fanúšikov. Človek Harrym Potterom nezasiahnutý, respektíve voči nemu nijak zvlášť pozitívne naladený, je tu bez šance. Každopádne k remeslu - je to vizuálne neskutočná žranica, niektoré scény sú vyslovene skvostné (krotenie auguruja) a je to celé tak sympatické a plnokrvné, že nebyť toho umelohmotného rozkopnutia dverí do ďalšieho dielu na konci, možno by som aj tú piatu hviezdu prihodil. ()

Cooller

jedine zajimave na tomhle je to co přiběh spojuje s puvodnim respektive budoucím Harry Potterem...takhle to dopadá když už lidi mají k dispozici technologie na vytvoření takového neskutečného množství efektů výsledný obsah pak ale na ukor toho stojí za hovno... v případě odmazání těhle náznaků nám fantastic beasts ve své podstatě nenabizi zhola nic proč se na to divat... na to spoustu světylek a efektu mi ale stačí zajít si někam na ohňostroj nebo si koupit prskavky u vietnamců... co se děje tyka křivohub redmayne už nemá jen svýho kleptomanskýho krtka ale teď k němu přibul ještě reworknutý Falkor a magickej kufřik nesmí chybět, mentalně zaostalí tlustý mudla a šilena blonďata kráva tvoří na dnešní poměry relativně normální pár vlastně v nich nevidim nic než vyplň času mezi dějem který už tak jen kopíruje co už jsme 150x viděli jinde... 10%--- za hudbu jinak je to sračka ()

Jacccob

Líbilo se. Od Harryho Pottera jsem pokaždé čekal známé tváře, úžasnou hudbu, rozvětvení kouzelnického světa přes další hranici a s každým dílem dospělejší a vážnější pojetí a s tím spojenou narůstající atmosféru a napětí. Zvířata to mají těžké. V první řadě se neubrání neustálému srovnávání s Potterovskou sérií, záporák nedisponuje takovým charakterem a pověstí jako Voldemort ( což je pro mě pochopitelné, pán zla je holt pán zla ), a především trpí stejným syndromem jako Hobit / Pán prstenů, a sice že se tvůrci snaží děj co nejvíce natahovat, aby do něj zakomponovali co nejvíc. Já osobně beru zvířata jako takový vedlejšák z Potterovského světa, který mě na pár hodin vrátí zpátky do míst, kde vše závisí na vaší dřevěné hůlce, a přesně to jsem dostal. Kdyby oba filmy spojili dohromady a udělali 150 minut dlouhý film s tím nejdůležitějším z obou, je to na 5* a film by se mohl s klidem postavit vedle některých filmů z Potterovské série. ()

alldo.raine

Za mě ještě o chlup zajímavější a propracovanější než první díl. Sice stále mnoho neznámého, na to kolik už by se toho mělo stát, ale ta propracovanost mě baví. Paradoxně mě nejméně baví postava Credence, nicméně příchod JD byla dobrá věc a série se tak pěkně rozjela. Jiank děkuji za nostalgický návrat do Bradavic. ()

ANTYCHRYST

Jeee to je ale zmatek..:) strašně moc postav a jak je to propletené.. měl jsem problém se v tom vyznat kdo..komu..a s kým..:) po vizuální stránce vše perfektní..drak je super.. má oblíbená větvička taky :) Johnny jako prosedlej zaporak též v pohodě.. 70%první díl se mi líbil víc..a tak jsem zvědav jak se to bude vyvíjet dále.. ()

TaNya_

Jak byl předchozí díl nečekaným překvapením, tak tenhle neznamenal nic jiného než zklamání. I když se pobíhalo všude možně, tak jsem pořád čekala, kdy se už konečně něco začne dít a ona se najednou objevila závěrečná bitva. Přes veškerý prostor pro digitální efekty se mi v hlavě rozblikalo světýlko "nezáživný a nudný" a to by se u kouzelnického světa stávat nemělo. Asi jsem čekala i líp využitýho Deppa a zarazilo mě i upozadění Ezry Millera. ()

JohnZ87

O něco slabší a méně působivé než předchozí díl, ale alespoň jsme se dočkali návratu do Bradavic. Film v závěru přijde s několika zásadními odhaleními a jakoby naznačoval, že to opravdu zajímavé se bude odehrávat až v dalších dílech. 65% ()

fallanga

Velká gratulace Yatesovi a Rowlingové. Sedmý HP konečně není nejhorším dílem série. Jsou tím druhá Zvířata. Těmto dvěma tvůrcům asi trošičku stoupl úspěch do hlavy a rozhodli se udělat velkolepý a ambiciózní trhák. Bohužel, tyto obří ambice se nepovedlo proměnit v úspěch. Děj se snaží být velkolepý, chce dopodrobna sledovat spoustu linek, vykreslovat velké množství postav a také to chce šokovat. Ale to prostě nejde. Za těch 130 minut jsem neměl šanci nijak přilnout k žádné z nových postav, všechny byly příšerně napsané a ještě hůře zahrané (výjimkou je pouze samotný záporák). Dějové zvraty vlastně neexistují, celý příběh se vleče od ničeho k ničemu. Nic se tam neděje a přesto jsem byl místy zmaten. Nevím jak se někomu podaří udělat film, kde se nic neděje a ta troška děje, která tam je, tak nedává smysl, ale tady se to povedlo. Co je ovšem nejhorší, došlo tady k naprostému vykuchání některých postav. Brumbál je nudnější než můj život, Newt je sice sympaťák, ale to byl už v jedničce, tady se nijak nezměnil, Jacob se snaží přinést nějakou tu komedii, ale už mu to moc nejde a víc nemá co nabídnout, atd... Nehledě na to, že pan Polička nepředvedl nic nového, a to se kolem něj točí téměř celý děj. Jedinou silnou stránkou teda zůstávají efekty, které jsou špičkové a Johnny, který za tu chvíli co tam byl dokázal vytvořit celkem pěkného záporáka. A to je asi jediný důvod, proč se těším na další díl. Chci více Grindelwalda. Méně Credence, který akorát divně kouká, méně Newta, který už do příběhu nic nepřináší, a více Grindelwalda, který vypadá jakože by mohl být lepší záporák než Voldemort. ()

Azrail

Na jednu stranu opravdu dost nepřehledný chaotický děj s velkým množstvím postav, velkým množstvím zbytečností a velkým množstvím neustálého přepínání mezi scénami. Na stranu druhou je to vizuální žranice, herecké výkony jsou povětšinou velmi dobré (Depp, Law, Redmayne...) a samotný konec je natočen poměrně dobře a navíc nám dává množství otázek a očekávání pro díl následující. Ve výsledku taková průměrná Potterovka, s některými dobrými věcmi a některými poněkud horšími. ()

GameboyNES odpad!

původně jsem tohle sračkou vůbec nechtěl ztrácet čas. Ale měl jsem na hlídání fakany ti to chtěli vidět. Zvládnul jsem u toho uspoň ušít pouzdro na kudlu a vyleštot čepel. Je to nudná digisplácanina, se slizkou bukvicou v hl. roli. Odpad!!!! ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)