Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

Dio_Padre

Znáte ten pocit, když si zaplatíte lístek do kina a pak odcházíte ze sálu s pocitem zklamání, že jste za ty peníze dostali něco, co za to vlastně vůbec nestálo? Tak u tohohle filmu vám to nehrozí. A znáte ten pocit, když jdete z filmu, který dlouho očekáváte, těšíte se na něj a ve finále dostanete ještě víc, než by jste si dokázali představit? Tak tohle je ten správný film! Díky tomu, že jsem měl to štěstí a týden před premiérou jsem se dostal na projekci zdarma, jsem už po čtvrtině filmu věděl, že si to půjdu užít znovu a nebude mi líto jediné koruny, kterou zaplatím za vstupenku. Přátelé, uživatelé ČSFD a návštěvníci ČSFD, kteří nějakou náhodou čtete zrovna můj komentář - běžte na to do kina, stojí to za to. Dokonale jsem se bavil a jsem přesvědčen o tom samém i u vás! ()

Mirokukii

Velice, opravdu velice zábavná retro kriminálka. Má napětí, spád, hlášky a akci, zkrátka stále se něco děje a i když se jedná hlavně o komedii, řekl bych, nedochází zde, dle mého, až k přehnanému humoru (snad jen ta včela v autě), který by humorný, ale i detektivní, příběh srážel. Russell sice nabral několik kilo, pořád mu to ale úderně mlátí a sedmdesátkové L. A. je pro něj výbornou arénou. Ryan, ač s knírem, zlomenou rukou a dosti alkoholik, je stále sekáč. Tetralogii ve stejném duchu a s oběma "hrdiny" bych si klidně střihnul. ()

ivan_drago

Parafráze na dnešní mocnou průmyslovou lobby zasazená do psychedelického Los Angeles nedávných času... Film je zbytečně rozvleklý, což je jeho velké mínus... Jinak jsou veškeré figurky vsazené do příběhu správně ujeté a nestandardní a dodávají tomu šmrnc... hlavní dvojka disponuje fantastickou chemií a teoreticky neslezou z plátna... ()

Honzíno

Svěží zemitá pecka je pro mě radostným závanem do kino distribuce v ČR. Po plátně něběhají animované postavy před modrým plátnem, nevybuchují a nepadají vyrenderované objekty. Místo toho vidíme skvadru skvěle hrajících lidí naplno své postavy vsazené do nešablonovitě (neberte mě úplně za slovo - v porovnání s tím, co běžně v kině vidíte) vystavěného příběhu, kde si na neživé věci skoro můžete šáhnout. Shane Black popostrkuje berličky v ději někdy opravdu originálně a nečekeně, ale hlavním pohonem je ústřední duo (Crowe je fakt vobrovskej, ale milej, Gosling komickej, slizkej a přesto taky milej), které by v současné formě utáhlo i mnohem horší scénář. Ve spojení s dobře vybraným zbylým osazenstvem (krom Basinger) a padnoucím soundtrackem se rýsuje adept na nejlepší komedii za posledních pár let. Ocitám se na vážkách mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, neboť už dlouho jsem se v kině tolik od srdce nenasmál. Uvidím, jak rychle to vyprchá a jestli se na The NIce Guys kouknu někdy v budoucnu. ()

Tosi

Napůl thriller, napůl parodie a tomu odpovídá i rychlé střídání násilí a grotesky. Nešetří se ani jedním a díky hlavním hvězdám, které si odskočili mimo jejich obvyklou hereckou zónu, to kupodivu funguje. Žánrově je to bohužel mimo mě, ale mám pro film uznání, bylo to příjemné, místy vtipné a oddychové... ()

Dado

Akčné komédie o dvoch hláškujúcich magoroch nie sú v Hollywoode vlastne ničím výnimočným. Väčšina tvorcov, ktorým kvázi náročný divák s radosťou udelí nálepku neoriginálnych fušerov, robí z týchto filmov ľahké sústa na večer, kedy človek vypne mozog a nechá sa unášať absurdnými scénami ťažkopádne látajúcimi deravý scenár. Shane Black si však v rámci tejto kategórie spravil ešte vlastný podžáner tým, že do hlavných úloh zakaždým naláka dvojicu hereckých es a do scenára naseká čo najviac postáv a ešte viac dejových zvratov. Pre niekoho je výsledkom brilantný kúsok, o ktorom sa už po pár dňoch bude neochvejne vyjadrovať ako o ďalšom kulte svojho obľúbeného scenáristu a teraz aj režiséra v jednom. Iní však uvidia len (na jedno zhliadnutie) ťažko stráviteľný hybrid, ktorý má nepochybne niečo do seba, no orientácia v deji je zbytočne sťažená vyššie zmienenými aspektami a dialógy sú občas natoľko prekombinované, až vo výsledku nefungujú o nič lepšie, než rýchlo naškrabané výtvory spomínaných "fušerov". Ostrí chlapci si už len vďaka Blackovmu statusu nájdu svojich fanúšikov, ja však asi patrím medzi menej náročných divákov a nabudúce tak dám radšej prednosť nejakej starej dobrej kravine. (60%) ()

LiborGondek

Až překvapivě dobré! Ani jsem nečekal, že po posledních trhácích typu Bez Kalhot XXL, Padesát odstínů černé, nebo Zoolander No. 2, dokáže USA ještě udělat nějakou relativně normální a inteligentní komedii. Sláva! 85% ()

viperDavid

Ryan by skoro měl dostat oskara. Zahrálo to fakt suprově, ale Russell nezaostával s tím svým panděrem a dokonce i malá Angourie se do role hodila. Zábavné, akční, luxusní. Film parádička, doporučuju ()

Johnny.ARN

Nič som nečakal a ani som nič nedostal. Trapošina plná trapnosti a nie vtipu, Goslinga neznášam, Crowe nech sa už v živote nikdy nebije s tými svojimi kilami. Kým sa dopracovali k ničomu, od čoho sa dalo odraziť a zistiť a čo vlastne ide, prešla polka a už som netrpezlivo očakával záver. Takýto výplach som ale od Blacka nečakal, ale tak čo iné sa dalo čakať, keď tam bol Gosling, povedzme si na rovinu. 2 z 5 ()

Mrkvič

Přesně jako Kiss Kiss Bang Bang. Je to v první řadě zábavné. Správní chlapi mají navíc ještě víc charismatu. Obtloustlí Crowe je prostě boží. Svým chováním, pohyby. V některých scénách mi připomínal obtloustlé komiky z černobílých filmů. Do toho nezvykle upištěný Gosling. Skvěle vyvážená dvojka slídilů. ()

Sfinkter

Moji oblíbení herci ve snímku, který si znovu nepustím. Extrémní tlak na vtipy za každou cenu banalizuje už tak slabý příběh. Několik scén super, ale radši bych byl za špinavou krimi se seriózní hereckou polohou hlavní dvojice, než za grotesku se dvěma odpadlíky. ()

Lachtaan

Správná řežba napříč kalifornským retrolétem mi kvalitně osladila jedno poklidné letní odpoledne. Nebýt dotěrné a k příběhu vlastně zcela nepotřebné otravné malé teenagerky, dostali by chlapci v hodnocení i plnou palbu. Té ale měli napříč filmem více než dost, tak to uklidníme na mírnější hodnocení. ()

Helmutek

A nemám daleko k pěti. Jak napsal Wysch, neni to absolutní dokonalost, ale je to absolutní zábava - a pod to se jenom podepisuju. Pro mě je to něco jako Kick-Ass - film, ve kterym prostě všechno funguje, všechno se povedlo, a i když je tam spousta věcí vlastně přehnaná a kdekoli jinde by mi nejspíš vadila, tak tady je na tom prostě vidět, že to dělal někdo, kdo s tim uměl pracovat a kdo věděl, co z toho chce mít. Dvojice Crowe+Gosling je naprosto nadupaná, oběma ty role sedly skvěle a postava, kterou hraje Gosling, mě bavila tak jako už dlouho nic (německo-hitlerovský bláboly, sluníčkově blbečkovskej světopřístup...). Na to, jak film působí popcornově (a jak takovej vlastně ve výsledku i je, jen v tom nejlepším slova smyslu), tak má navíc obdivuhodně zajímavej a zamotanej scénář... Navíc tam jsou pěkný holky, hodně se tam střílí, ... - a to je dobře. Jo a scéna, kdy přijde Crowe za Goslingem na ten záchod, ta je prostě (společně s tou jejich první "rvačkou") dokonalost. Za mě mezi 4 a 5*. ()

BROKEN_

Na tenhle film se můžu dívat pořád, a nikdy mě neomrzí. V tomhle žánru je Shane Black jeden z nejlepších, možná i nejlepší. Napsal scénáře k skvělým filmům s plno úžasných hlášek. Smrtonosná zbraň, Poslední skaut. A nebo jeho film Kiss kiss bang bang. Správní chlapi jsou jen dalším filmem, kde potvrdil svůj talent. Sledovat dvojici Russella Crowa a Ryana Goslinga nemá chybu. Příběh sice nestojí za nic, ale u filmu který jede hlavně na hlavní dvojici a na hláškách, se není čemu divit. Nečekejte krimi thriller, tohle je totiž pořádná porce zábavy, u které se v klidu zabavíte. ()

tomxxx

Russella a Ryana mám docela rád, tak jsem se na jejich společný film těšil. Nečetl jsem žádné komentáře, žádný trailer jsem naštěstí neviděl (ten prozradil zase vše) a ani jsem nekoukal, o co se zhruba jedná. O to víc jsem byl překvapený. Docela originální zápletka a navíc poměrně vtipné vtípky, které nezabředávaly do trapnosti. To se u amerických komedií podobného typu moc často nestává. Dávám plný počet, protože to není super očekáváný film, přitom mě mile potěšil a překvapil. ()

ywo666

Úplná pecka. Smial som sa od začiatku do konca. V prvom rade sa jedná o buddy komédiu. Až na druhom mieste je akčné krimi. Hrdinovia idú z jednej absurdnej situácie do druhej. Hláškuje sa o život. Baby ktoré idú na Goslinga asi budú sklamané, lebo tu je najmenej "sexi" ako môže byť. Crowe už nosí pekný kotol nad opaskom, ale toho drsňáka som mu ešte žral. A Kim sa síce ukáže iba v dvoch scénach ale dokáže, že aj v jej požehnanom veku je stále sexi. Nechápem ako to tá ženská robí. Najlepší film aký Black natočil. Druhý najlepší film aký napísal (po Lethal Weapon). A po Deadpoolovi druhý najlepší film roku 2016. Zatiaľ. Dal by som skôr silné štyri hviezdy. Ale všetky štvorhviezdy ktoré som v poslednej dobe videl boli slabšie ako Nice Guys. Plus musím kompenzovať Wacovu mega nespravodlivú jedno hviezdu. 5* ()

Kmotr76

Překombinovaný děj plný až moc absurdních a "deus ex machina" momentů a mnohdy ne úplně vtipné vtipy (které navíc často moc neladí s vážnějšími pasážemi filmu) zachraňuje sympatická ústřední dvojice a příjemná atmosféra sedmdesátých let. Bohužel to nestačí na vytažení filmu z vod průměrnosti. I tak docela slušná zábava. ()

elanius

(62/2016) / Tak raz za rok, dva sa objaví podobný kus, kde sa dvaja "buddies" rozhodnú pobaviť obecenstvo Áčkovým herectvom, hláškami a prvotriednou srandou. Tentokrát je divácke potešenie ohromné keďže sa toho zhostili Crowe s Goslingom. Top hollywoodska komediálna zábava. (8/10) ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)