Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

Šimpy

To byla slátanina plná nelogičností a přehnaností. Například vůbec nechápu proč pořád používají lidi na boj pozemské zbraně, když mají k dispozici dva kousky velmi účinné mimozemské techniky? Prostě jako fanda predátora nemůžu hodnoti víc. Jediný, co funguje jsou chemické interakce mezi bandou hlavních pošuků (pardon "hrdinů") a občasné jejich vtípky. ()

SHI-SHA

SPOILERY. Já jsem byl opravdu přesvědčenej, že se to Blackovi povede. Že jako herec z prvního dílu opravdu chápe o čem ten první film byl a co z něj udělalo sci-fi legendu. Strach z neznámého, lov ze zálohy - spatření nepřítele na zlomek sekundy. A on pak natočí tuhle stěží koukatelnou srajdu. Chvíli jsem měl pocit, že sleduju spíš další Pacific Rim, nebo Godzillu. Klasická Hollywoodská mentalita - je to sequel, udělejme všechno větší. Jediné, co se mi líbilo, byly gore efekty. Občas opravdu záživné - například silové pole kolem mimozemské lodi. ()

mortak

Béčkový chaos na chaos, který je stravitelný hlavně díky šílenému tempu. Fanoušci čekali krvelačného predátora, a místo toho dorazila matějská pouť. Střelnice, jízda na kolotoči, houpačky, no prostě Black dodal přesně tenhle typ zábavy. ()

dr.fish

Pro mne je to znevážení filmové látky, podkopání kultu a jeho převedení do komiksové až komické roviny. Takový film mohli natočit s jakoukoli jinou vopicí a ne s predátorem a výsledek by byl stejně zbytečný a bezradný. Bohužel je to film pro náctileté, dospělý divák znechuceně odchází. 40% ()

HorrFi

Koukam, že názory se zatim dost liší.. mě osobně se to líbilo, protože k pořádný akci patří taky pořádný hlášky a těch tady bylo opravdu hodně a co se týče akce samotný tak i ta byla podle mě povedená.. zas nechápu myšlení některých uživatelů když tak koukam na to hodnocení, je jasný že Predátor s Arlnoldem nemůže bejt překonanej, ale Predátor: Evoluce je stylová sci-fi/akční jízda.. ()

bk81

Cerny humor, obcasne slusne vtipky a kecy postav, znamy hudebni motiv, brutalita a to vse v beckovem ujetem kabate se slabsimi triky a nic moc scenarem (pribehem) toto pokracovani klasiky dobrym filmem neudela a bohuzel dalsi filmova serie (Vetrelec, Smrtonosna past, Terminator, Star Wars ci Jursky park/svet) jde do kopru. ()

SeanLSD

No ja neviem, ale takto asi nie. PREDÁTOR zacielený na celú rodinu a pritom šialený, správne akčný a krvavý ? Nefungovalo to spolu... možno ako dačo na hranici výsmechu - a navyše to utieklo akosi príliš rýchlo a bezproblémovo. Plus plno otrepaných hovadín, ktoré na hollywoodskych spotrebných trhákoch neznášame. Najviac prekvapuje, že Shane Black je tu ďaleko lepší režisér než scenárista (asi aj preto, že sa spojil s Fredom Dekkerom, ktorý zdetinštením totálne zmrvil už tretieho ROBOCOPA). Síce sa mu podarilo predátora napchať do konceptu pásovej komiksovky, kde máločo pôsobí reálne, ale to sme nechceli.. - kto po tom túžil ? Pritom akčné scény sú neočakávane svieže, svižné a prehľadné. Taký mal byť celý film - len vojaci šialenejší, atmosféra hustejšia a predátor badass motherfucker ako kedysi. Lebo ak ho poskladali z najvýberovejších génov celej Galaxie, tak by túto neinformovanú a nekoordinovanú partičku pokosil v prvej scéne. Chlapec bol nevyužitý, matka zbytočná, vedkyňa skákajúca po autobusoch a strkajúca do kapsy elitných vojakov ako päsť na oko, tie psiská vyslovene hrozné. A ten ušľachtilý zámer prvého predátora ? - ech. A ten robot na konci ? - v ďaľšom dieli si podá ruku s IRON MANOM. ()

Sabrewulf odpad!

Co si ten idiot Black o sobě vůbec myslí? Že bude kurvit všechny série, na které šáhne (Iron Man, Predátor)? Udělat z Predátora takovou nehoráznou frašku? Ten film mě urážel snad každou scénou. Pojďme si to trochu rozebrat: Vědkyně, která mluví jak dlaždič /// Vědkyně, která střílí ze všech možných zbraní, pere se s vojáky, skáče na střechu jedoucího autobusu a nahání Predátora s uspávačkou (NE, nedělám si srandu, ona opravdu NAHÁNÍ Predátora) /// ufff /// Osazenstvo autobusu vidí v noci pobíhat po střechách nějakou siluetu postavy a hned uvědoměle a vážně věří, že jde o emzáka /// Malý fakan rozluští každou hádanku v Predátorštině - tady se teď trochu pozastavme. Ten fakan má být jakože autista. Obrovský problém je ten, že on tak nějak autistu neviděl ani z rychlíku. Tak jako Blade si vzal od upírů veškerou jejich dílu a žádné slabiny, tak malý fakan si vzal od autistů jen jejich cit pro řešení kódů a rébusů a na jejich slabiny nějak dutí scénáristé zapomněli. Ty vole, tam je neskutečná hromada situací, kdy by se autista schoulel do klubíčka a řval, natož malé děcko!!!!! Žádný brekot, žádný stres, žádný uzlíček nervů. Takový malý X-men holt. /// Predátor používající lidské (podřadné) zbraně /// Noční les, kde je světla jak za dne /// Super mega ultra vylepšený Predátor, mrskající s obyčejným Predátorem jednou rukou jak s papírem, není schopný, poradit si se 40kilovou ženskou, která mu skočila na záda /// Filmové klišé, které mě už opravdu brutálně vytáčí a to: Záporák (většinou nadpřirozený, nebo alespoň nadpřirozeně silný) zabíjí všechno ve filmu okamžitě, na první dobrou, zatímco s hlavními hrdiny jenom hází či rozdává backhandy, prostě dělá všechno proto, aby jim, nedejbože, moc neublížil /// Malý fakan je po tom všem psychicky úplně v klidu, oni vlastně takoví američtí fakani vidí rozstřílená těla, mimozemské čokly a mimozemské Predátory každý den, tak proč se nad tím nějak pozastavovat /// Během sledování tohoto zvratku jsem si pořád říkal, co mi to jenom připomíná a u scény na fotbalovém hřišti mi to docvaklo. Prostě si představte, že film o Predátorech natočil Emmerich. Má to stejně Emmerichovsky pitomoučký děj (takové ty scény na sílu jen za cenu pobavení), Emmerichovsky pitomoučkou akci (dodávka odhazující emzáckého čokla, čokl vybuchující ve zpomaleném skoku - jinými slovy to, co se k Predátorskému filmu vůbec nehodí - úplná absence feelingu z P1 a P2 a nakonec typicky Emmerichovsky pitomoučké vtípky, rádobyvtipné scény a rádobyvtipné dialogy, většinou použité v naprosto nehodících se situacích viz Před očima malého fakana je zastřelen člověk prostřelením oka a fakan té mrtvole řekne: "Já jsem ti to říkal". Jako vážně? Co to kurva..... V jakém chorém mozku může tohle vzniknout? Čímž se dostáváme k jádru toho, že z vážného tématu je udělaná komediální fraška. Tohle není obyčejný odpadový film. To je film na přezdržku. Maximálně nasírací a urážející film. Pro tohle není omluva. Jediná akceptovatelná pochvala na adresu této blitky by byla ve formě guilty pleasure, pokud ale někdo vážně tvrdí, že tohle je povedený či dokonce super film (v rámci Predátoří série obzvlášť), pak urychleně prášky na hlavu. Zlatí Predators i ten AvP1 je proti tomuhle Oscarová záležitost. Už tomu čurákovi k režírování nic nedávejte!!! () (menej) (viac)

URBAN

Nejsem fanoušek predátora a kdybych byl hádám že by jsem nebyl z tohoto nadšený a ani jako nezaujatý divák nejsem. Nedá se o tom moc co říct až na to že Shane Black dokázal do tohoto dát špetku vtipu a to je asi tak všechno, ale nedá se říct že to bylo vyloženě špatné. Dávám slabé tři hvězdy, zdůrazňuji slabé. ( 1.12.18/TV ) ()

Mol

I MADE UNICORN. I'M SORRY, IT'S.. IT'S PIECE OF SHIT! Na rok 2018 a se značkou jakou je Predator, bych čekal mnohem víc. Scénář je otřesný, lokace nevýrazné a nudné a CGI co se kvality týče je na úrovni filmů jako Shartonádo. Křivka debility stoupala s každou minutou filmu. ()

sir-dave

Predátora jsem měl vždy za takovou béčkovou střílečku, který mě v žádném pokračování vyloženě nezklamal. Jednička je kultovní, tu patrně nic už nepřekoná. Tady se opět vysolí trochu nesourodá, charismatická partička, nějaký ten Predátor a lov může začít. ()

Nivenx

Blacku jsi mentálně v pohodě? Protože tady jsi musel být na fetu!!! Škoda slov, jsem nasranej jak svině! Debilnejsi film vidět nelze a Škoda že to schytal predátor! Opravdu jsem nečekal že to bude tak zlý ale ono to je ještě horší než si dokážete představit. ()

miguel_111

Celkom príjemná oddychovka. Akcie je tu neúrekom a je celkom rozmanitá. Postavy fajn a humorom sa tiež nešetrilo, už som sa dlhšie v kine tak nenasmial. Dejovo to občas haprovalo a bolo občas aj zopár nelogickych konaní postáv, ale ako celok film poteší a určite návštevu kina neľutujem. Pre mňa 70%. ()

Sell

Hneď na začiatku ste hodený do akcie čo je naozaj veľmi dobrý ťah zo strany tvorcov, nie sú okolo žiadne zbytočné omáčky (opäť palec hore). Herci veľmi sympatickí, aj keď na Oliviu M. som si chvíľu zvykala ale potom sa slušne predviedla. Zvyšok partie cvokov boli - aspoň pre mňa - všetko skvelé napísané charaktery a vôbec by mi nevadilo, keby sa všetky dočkali šťastného konca ale no .... Finále mi prišlo už trošku natiahnuté zbytočne, pokojne mohlo byť kratšie avšak pekne si nadbehli na prípadne pokračovanie. Ešte keby im dali trochu väčší rozpočet na lepšie CGI (vesmírne psy!). Pokojne by som si ho pozrela znovu, po dlhej dobe fajn akčný film pozretí v kine. ()

Khumbac

Jasně. Celé se to veze v ironickém mecheche nádechu. Jenže tím shazují diváka a z prediktivního Predátora zrobili disney Goofyho. Asi tak, clověk se raz po delší době rozhodne na něco kuknut a nakonec se z teho vyklube šaškárna s dementníma vojínama se scánkařem jemně dospělého typu romské výchovy. ()

chelseaman22 odpad!

Tak státní vyznamenání z rukou Miloše Zemana tomu hovadu, který k tomuhle napsal scénář. Odpad! Celosvětový příjem k 12. 1. 2018: $160,542,134, což je 1,82 násobek rozpočtu ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)