Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen a so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Carlissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

Script

Za mě ten film nemá žádný rozumný děj. První půlka děje se dala jakš takš přežít, ale tu druhou polovinu filmu jsem nesnesl. Samotná zápletka na konci jak Emilia Clarke se rozhoduje Hana podrazit je pro mě nesmírně otravná a nepochopitelná. Tu herečku mám mnohem radši, když hraje kladné postavy a ne záporačky. Vážně Han Solo rozjebal tu loď během deseti minut pilotování do takové podoby, jako ji známe ze slavné trilogie IV - VI? Jako sry, ale tohle mi přišlo na filmu jako jedna z největších blbostí co jsem v tom mohl vidět. Já ten film po tomhle nemohl už brát vážně. xD ()

Triple H

Disneyho bohapusté žmýkanie legendy pokračuje. Solo nie je nepozerateľný a mohol byť zábavnou blbôstkou, ale sú tu tri problémy. Prvý a najzásadnejší je obsadenie Aldena Ehrenreicha. Ako-tak sa snaží, možno je ako človek sympaťák, ale nemá charizmu ani schopnosti aby film utiahol (a vedia to aj ľudia za kamerou, lebo každý záber naňho je odstrihnutý max. po 3-5 sekundách). Akonáhle zmizne (prípadne ustúpi do pozadia) a oprate preberajú Glover, Harrelson alebo aj plyšák Chewbacca, film získava na šarme. Keď vám leading mana prehrá chlpatá maňuška ako Chewie, niečo nie je v poriadku. Veľmi kuriózna voľba, ktorá nechápem ako pri podobnom projekte mohla prejsť cez kamerové skúšky a osobne by som tipol, že sa jednalo o nejakú tlačenku. Druhý problém je vyblitý, tmavý/šedý vizuál, ktorý sa z nejakého mysteriózneho dôvodu po Rogue one opakuje. Last Jedi aspoň vyzeral luxusne, tu sme permanentne v tme, všade sa valí dym, para či hmla a až ku koncu vylezieme na denné svetlo. Star Wars sú v jadre infantilná vec, rozprávka, nechápem prečo sa niekto snaží uberať jej pestrofarebnosť. Aby za 300 miliónov dolárov všetko vyzeralo ako Silent Hill...to Howard pretáčal komplet celý film a nemal prachy? A tým plynule prechádzam k problému číslo tri a tým je zmena režisérov. Miller a Lord vraj boli vyhodení z dôvodu, že ponímali celú vec príliš komediálne. Budiž, viem pochopiť nejaký business concept, ale ak by sa pritvrdilo na komediálnosti, aj s Ehrenreichom by film vypálil zábavnejšie. ()

chelseaman22

Další Star Wars Story dokázalo, že s přehledem předčí hlavní sérii, jejíž dva poslední díly byly po scénáristické stránce slabé jako Dudley Dursley při pohledu na plněný donut s jahodovým posypem. Nápad obsadit do jedné z hlavních rolí Woodyho byl geniálním tahem a současně nostalgickou vzpomínkou na Tru Detective. Více Star Wars Story prosím. 87% Celosvětový příjem k 30. 12. 2018: $392,924,807 ()

Cedr

V některých místech křečovitě zbytečné, ale všehovšudy velmi zábavné a to zejména díky nenáročné zápletce. Klobouk dolů za to, že nelehký úkol zahrát mladého Forda Alden Ehrenreich zvládl bez násilné prvoplánové imitace. Donald Glover naopak lehce skřípal. Nesmyslné scénáristické berličky okolo postavy Emilie Clarke jsou polknutené jen obtížně, a dojmu z jejího tragického neherectví nepřidají. Bylo to zbytečné? Bylo. Bavil jsem? Bavil. A to je sakra víc než se dá říct o Last Jedi. 7/10 ()

UhLee

(7/10). Skvělá Star Wars oddychovka, která neurazí a zaručeně pobaví.. Objevují se zde i herecké známé tváře a Chewieho zde nejde nemilovat. Opět se nám odhalily karty, které byly doteď zakryté a já jsem pro další a další nálože ze světa Star Wars. Protože zde je to natolik komplexní, že zde ty filmy mohou být ještě dlouho. ()

ing.Frosty

Technicky precizní, ničím neurážející, ale absolutně ničím zajímavá jednohubka. Když je na blockbusteru za 300 miliónů nejzajímavější a nejzábavnější emancipovaná androidka, tak je něco špatně. ()

Remivsremi

Příliš roztříštěné a rozkouskované dobrodružství. Ve filmu se stále něco děje. Prostředí se proměňuje a nestačíte si ani vydechnout. Zapomíná se ale na nějakou pořádnou linku, která veškerý děj bude pojit. Ani postavy nedostanou tolik prostoru, aby se výrazněji vykreslily. Není to úplně průšvih, ale nemám chuť se na film podívat kdykoliv znovu. ()

Ryuuhei

Někdy nic neočekávat se zatraceně vyplatí. Protože tohle je neskutečně příjemná Solovka, kde funguje vše. Od jiskry mezi postavami (ať už je to Han x Kira, nebo třeba i Chewbacca x Han - je to jedno). Sympatické, vtipné a napínavé i navzdory tomu, že osudy postav známe. A i přesto se najde prostor pro mnohé nečekané dějové zvraty. Za mě super. 85% ()

Haretix

Parádní oldschoolový vizuál, sympatické herecké tváře (Chewie je božský) a přehledná akce, kde nechybí nějaký ten pěkný nápad, plus si připočítejte pěkné zvraty a máte tu uspokojivou jízdu ze světa Star Wars, která sice ano ničím nevyniká, ale baví celých 135 minut. ()

exhoubus

L3 mi vadila víc než mladý Anakin na konci Návratu a Greedo shot first dohromady. Připadala mi pro film celkem zbytečná (dala by se nahradit sympatičtější postavou) a pokus o určitou romantiku ve spojení s ní mi přišel hrozně křečovitý. Ale jinak docela zábavný film. ()

Trenslation

⭐️🚀Při sledování Sólo filmu Star Wars o nejlepším pilotovi v předaleké galaxii si uvědomíte, že: 👉když na vás Disney sype každého půl roku Star Wars film, tak to chtě nechtě už prostě nudí a nezachrání to ani režie pána co má doma Oscary. 👉 všechny postavy jsou zajimavější a charismatičtější než Han Solo, včetně robotů 👉 za Aldena si můžeš dosadit jakýholiv jinýho sladkýho herce typu Zac Efron, Jacob ze Stmívání 👉 Donald Glover aka Childish Gambino, je naprosto super jako v Atlantě a docela si ukradl film postavou Landa pro sebe 👉 na tom není vůbec vidět, že se musel film několikrát přetáčet,vyměnil režiséry (Ron Howard, za režiséry The LEGO Movie), takže hollywoodské dollary občas zachrání i úplné 💩 ()

Mrkvič

Je to větší průser než Episoda 8? Ano, je. Dvě hodiny jsem místy hodně trpěl, když se odehrávala trapná disneyvská romance. Jen občas problikl nějaký ten fórek odkazující na předchozí filmy ze světa Star wars. Ale z hovna bič neupleteš a nechápu, co chtějí tvůrci nabídnout dál. Teda. Díky postavě objevivší se na konci filmu se to dá tušit a možná je, na co se těšit. Za Solo story mohu dát palec nahoru ale jen Žvejkalovi a scénám s malým sokolem. ()

DaUr

Tohle nepropadlo, protože by diváci sérii bojkotovali po kontroverzním TLJ. Tohle propadlo, protože je to prostě a jednoduše blbý. ()

Johnny.ARN

Prečo sú tieto bokovky lepšie ako hlavné filmy? Solídna akčná nakladačka, ktorá dokaže baviť, vždy sa niečo deje a keď si odmyslíte pár klišé, tak je to strávitelné. Mne to celkom sadlo a rozhodne viac zaujalo ako posledné dva hlavné filmy. 4 z 5 ()

Helmutek

Pokud je podle mínění některejch Solo zbytečnym filmem, pak je ale úplně stejně zbytečnym i ten další Star Wars Story film, obecně opěvovanější Rogue One. Já si to teda ale nemyslim a rád se podívám na cokoli - a ve výsledku mi Solo sedne jednoznačně víc než pravě Rogue, přestože je míň závažnej (aspoň neni tak pateticky a sladkobolně zatíženej). Pro mě to je přesnej opak Rogua: Postavy jsou sympatický a rozumim jim, bavěj mě a fandim jim; zajímavá je i "milostná", nejednoznačná a nečernobílá (a pro mě nakonec i nepředvídatelná) linka s Qi'rou, resp. Emilií Clarke. V jinak homogennim a smysluplnym ději na mě trošku šroubovaně působila jedině epizodka s pirátkou a její dojemou svatou válkou proti establishmentu, jinak ten film je od začátku do konce vyváženej, sympatickej a víc než příjemnej - koukat se na něj mě fakt a upřímně bavilo. A uznat mu musim i to, že je to snad první SW film, kde nemám ze Žvejkala pocit trapnosti a zbytečnosti - kupodivu dokonce spíš naopak. Skvělej byl i Ehrenreich jako mladej Han, Harrelson byl správnej neprůhlednej desperát, Clarke zase klasicky stylová kočka (tam ale ta její klasičnost končila - ta nejednoznačná a neuzavřená linka s ní mi fakt přišla jako jedna z nejazjímavějších věcí ve filmu) a mně osobně teda bavil i ten Lando, fakt že jo. Za mě jednoznačně příjemný překvapení. ()

Lachtaan

Tak Solo má konečně svůj Solo film. Ron Howard by se měl držet spíše ranku svých dokonalostí jako Čistá duše nebo Rivalové, ale budiž mu pro tentokrát odpuštěno. Jako ortodoxní nefanoušek celého SW vesmíru jsem si sem došel jen pro klid na duši a další odškrtnutý film z potenciálního watchlistu letošních kousků. Ani se mi snímek nechce hodnotit jako celek, tak jak bylo alespoň mnou očekáváno, přesně zapadá mezi průměrné novodobé díly celé Lucasovy ságy a ani se nesnaží ničím vyčnívat. Mnohem více jsem se po celou dobu soustředil na jednotlivé charaktery a především jejich představitele. Aldena Ehrenreicha jsem se dost obával, zhostit mladší verzi někoho, kdo se do dějin zapsal s tváří Harrisona Forda, je přeci jen nadlidský úkol. K mému nynějšímu překvapení se ale někdejší obavy vytratily a jeho charisma, na kterém bych ubral několikero trapných pokusů o vtip, fungovalo chvalitebně. Plus také dostává brilantní Paul Bettany, se kterým jsem zatím neviděl film, ve kterém by se neuměl své roli naprosto prodat. S čím už ale spokojený nejsem, je doslovně vnucená Emilia Clarke do ústřední ženské role. Tak jak ji uctívám jako Daenerys ve fenomenálním GOT, tak bych vystříhal veškerý její screentime právě v Solo: Star Wars Story. A Woody Harrelson bude mít také plné ruce práce překonat svou loňskou roli ve Válce o planetu opic. ()

ivan_drago

přetmavená, charakterově nesympatická vložka do univerza SW... Nikdo z hlavních aktérů se mi netrefil do vkusu, příběh je rozblemcaný... a už jsem znínil, že ve filmu všechno působí tmavě... ne temně jako atmosférou... ale tmavě... ()

BROKEN_

Podle všelijakých recenzí a tržeb jsem čekal prvotřídní průser, ale ten se kupodivu nedostavil. Ba naopak, Solo je vlastně dobrý snímek, který je sice zcela zbytečným, ale na kvalitě mu to rozhodně neubírá. Příběhově fajn, herecký výborné a akčně nabušené. Vidět první setkání Hana a Žvejka mně rozesmálo. :) Lepší 3 hvězdy. ()

anli

Tenhle vesmír je tak velký a mnoho a mnoho o něm ještě nevíme.No a samozřejmě taky z něj ještě mnoho vyždímeme.Na to ale my diváci čekáme a jen se blahem tetelíme ,tedy ,pokud to někdo nezkazí.Druhá sólovka z vesmíru Star Wars ,která se tentokrát zaměřuje na jednu z nejoblíběnějších postav-ano na Hana Sola.Harrisona Forda nahradil Alden Ehrenreich a nutno dodat ,že se velmi snažil a dopadl celkem slušně.Trochu jsem se toho bál ,nejen z úcty k Fordovi ,ale i k postavě samotné ,ale je vidět ,že Ford pomáhalů a spoustu gest a mimiky Ehrenreich převzal ,ale při tom zůstává svůj a postava je tak nová a čerstvá a to bylo podle mě velmi důležité.Ovšem Harrison Ford to prostě není.Je to velká akční jízda ,střihnutá westernem a dobrodružstvím ,hláškuje se jako o život a humor je tu neustále ,stejně jako mnoho nápadů a akce.Ani by vlastně nemuselo jít o film ze světa Star Wars ,rytíře Jedi tu prosím nehledejte ,stejně jako cokoliv známého.Ale samozřejmě něco známého tu čekáme a to je zejména setkání Hana s Chewiem a taky s Landem.A to se povedlo na výbornou ,stejně jako to ,jak Han ke své lodičce přišel.Ron Howard je opravdu zkušený řemeslník a výtečný režisér a tady to opět ukázal na plné čáře,příběh je jasný ,zajímavý,jedna akce střídá druhou ,stejně jako seznamování s postavami.Přesně ví ,co kde a kdy má být.Samozřejmě je na filmu trochu vidět ,že se hodně dotáčelo a přetáčelo ,což přece jen filmu malinko ublížilo a prorto nemůžu dát s plným svědomím více ,než dám ,ale o tom později.A taky se film chvilkami mírně pozastaví a trochu vleče.Časově film zapadá někde mezi epizodu 3 a 4 a sledujeme právě to ,co nás zajímalo ,tedy kdo Han vlastně je ,jaký je a jak se k pašování dostal.A tohle opět funguje na výbornou.Skvěle sekunduje Woody Harrelson ,no a tandem geniálně doplňuje Chewie ,to je jasné.Emily Clarke je trochu nemastná ,neslaná ,ale dalo se to snést.Musím ještě pochválit Johna Powella za hudbu ,kde je viodět jasný hold Johnu Williamsovi ,obohacený o spoustu vlastních ,skvělých a velmi poslouchatelných nápadů.Takže celkově vzato jde o vynikající rodinné sci-fi ,kde se divák nadchne akcí (scéna z vlakem je opravdu dechberoucí) ,pobaví hlaškami ..."Já Tě nesnáším"...."Já vím" a zodpoví se mu několik otázek z vesmíru Star Wars.No a taky se objeví jedna velmi známá postav ,ta ale spoustu otázek spíš vyvolá ,to je ale u Star Wars klasika ,no ne?Určitě se nám zodpoví v nějakém dalším filmu.A typoval bych ,že Han bude mít ještě aspoň jeden film ,než se přiblíží k epizodě 4.A samozřejmě i výtky mám.Předně jde o film se světa Star Wars a mě tu prostě chybí síla a jasně směřující Jedi kontext,no a taky světelné meče ,bez nich je to prostě o něco sušší.Příběh je taky dost rozpolcený a trošku přeskakuje žánrově i postavově sem a tam ,což moc dobře nevyznívá.Kdyby nešlo o film ze světa Star Wars ,jistě bych šel s hodnocením o něco výš.Poměrně dlouho přemýšlím a nakonec dávám pašerácky slušných 70% a skutečně jsem si to užil a bavil seAle vůbec bych se nedivil ,kdyby mladý Solo divákům úplně nesedl.Prostě i ve světě Star Wars není všechno zlato ,co se třpytí.Ať nás provází síla!!!!A už se ale stejně a moc těšíme na epizodu IX. () (menej) (viac)

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (viac)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)