Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen a so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Carlissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

Critic

Výměna režisérů filmu opravdu neprospěla, film působí tak nějak nesourodě. Celý film je fakt tmavý, jelikož asi nebyl dostatečný souhlas nebo objem prostředků na natočení dechbouroucích scenérií. Konec je vlastně jen stupidní ekologickou agitkou. Emilii Clark mám sice rád, ale do SW universu se mi vůbec nehodí. A dalších výtek bych mohl mít asi tisíc. Stejně se ale pro mě jedná o nejlepší novodobý SW film. ()

Torgal

Mám problém tento počin vnímať ako plnohodný film. Pôsobí na mňa totiž skôr ako grafický sprievodca k postave Hana Sola, ktorého jediná úloha je ukázať divákom ako prišiel k svojmu menu (čo je mimochodom riadne trápne), k Chewbaccovi a k Millenium Falconu, ako dal Kessel Run za dvanásť parsekov a podobné veci. Po zisťovaní týchto vecí som nikdy neprahol, dodávalo to Hanovi závoj tajomna, o ktorý bol teraz pripravený. Popri tom príbeh pôsobí ako by bol len podružný dodatok. Ehrenreicha som si s Fordovou postavou navyše nespájal ani na sekundu, takže v tomto film tiež neuspel. Natočené to zas ale nie je zle, len je to úplne zbytočný film, ktorý asi nikomu nechýbal. 6/10 ()

bararich8

Překvapivě zábavný kousek, který dokáže pobavit i normální lidi. Hlavní postavy jsou vcelku sympatické, tempo je více než slušné, humoru je tam dost, ale tak v rámci mezí, aby to nepůsobilo zase moc lacině. Pokud se Star Wars vydá tímto směrem, tak Star Wars nadšenci budou zřejmě skřípat zuby, ale tohle já můžu, 4* ()

Charlie84

Je fakt jedno, jestli jste nebo nejste fanoušek Star Wars. O co jde, jestli chcete vidět něco aspoň trochu zajímavého, aspoň trochu originálního, aspoň trochu...cokoli kromě hezkých kostýmů a scenérií. Dalo by se namítnout, že pohádky prostě originalitou neoplývají. Je to pravda, ale nikdo netočí jednu a tutéž pohádku každý rok znovu. A když už, tak dá aspoň do hlavní role Karla Gota. Lepší to není, ale...no vlastně je to totéž! Je totiž úplně jedno i kdo v tom hraje, když je to zase ono, asi po osmé už? Mé poslední Star Wars, dokud Disney tu značku neprodá. Aspoň třeba Pixaru...vlastně to už je taky Disney...a dost podobný případ. Ach jo. Jako už tradičně dvě hvězdy, ze soucitu a nostalgie. ()

Stíba

Pro mě jako žádnýho skalního fanouška Star Wars příjemnej spin-off, kterej dokázal celou dobu udržet tempo. Klidně víc takových. ()

Hpatrik

Z těch Star Wars spinoffů u mě daleko víc zabodoval Rogue One. Tohle mi přišlo spíchnuté horkou jehlou, nemá to tak zapamatovatelný příběh a postrádá to emoce, a to i přes to že tam pár důležitých postav umře, nic to se mnou nedělalo. Postavy Becketa a Val by si podle mě zasloužili nové, neotřelejší tváře. No výsledek je takový šedý průměr, svůj účel to splnilo - bavil jsem se, ale vidět už to znovu nepotřebuju. ()

dalziel

Až na tie otrasné farebné filtre super.Aj Chuwie nevrieskal toľko ako v bežných Star Wars , takže som bol viac ako spokojný. Avšak až na druhý krát , lebo pri  prvom pozretí som  bol nejako prehnane kriticky naladený. ()

RoneXxXD

Není to zlé,na to že měl takové problémy dopadl vcelku dobře. První půlka byla vynikající,ale ta druhá byla slabší a slabší. Finále nebylo ukojujicí a to kdo byl daným banditou bylo k smíchu. Nic jsem nečekal,alespoň že tak u mě film dopadl líp. Za mě 70% dobrá oddechovka. ()

geek.ondra

Skvělá blockbusterová jízda s westernovým nádechem a slušně odsýpajícím dějem v čele se sympatickými hrdiny. Howard po dlouhé době potěšil. 7/10 ()

Razzor_82

"Já jsem řidič i pilot" Odlehčený westernový spin-off celkem baví do půlky. Pak se zadrhne díky absenci pořádného záporáka. Herecký ansámbl je nevýrazný a nejvíc zklamal nulový Woody Harrelson. Ani Chewbacca moc nezaujal. Kvalita zpracování je opět skvělá ale kvalita příběhu je strašně chabá. 5/10 ()

PEZ

Totálne priemerný film zo sveta SW, ktorý ale viac-menej nič so SW nemá spoločné. Áno je tam Han Solo a Chewbacca. Ale ten prvý sa ani nepodobá a ani nespráva ako Han Solo a ten druhý je len do počtu. Najzaujímavejšia je Qi'ra v podobe Emilie Clarke, ale aj jej príbeh ide v podstate do stratena a bez pokračovania je to celé len ako pridlhá epizóda neexistujúceho seriálu. Woody Harrelson potešil ale Alden Ehrenreich tam nemá čo robiť - kde takého nevýrazného týpka našli preboha? A prečo ho nechali hrať Han Sola, keď sa naňho ani nepodobá? Je to pre mňa záhadou. Ako aj to, že prečo musel mať film viac ako 2 hodiny. Niet divu, že film v kinách prerobil a de facto zastavil vývoj ďaľších takýchto SW antology filmov. Asi aj dobre takto, lebo Ron Howard len splnil svoju úlohu a v podstate remeselne natočil film ktorý neurazí, ale ani ničím neprekvapí. Jednorázovka, ktorú už nikdy viac nemusíte vidieť. 6/10 ()

Withree

Po všech motanicích při vzniku tohoto filmu docela ucházející výsledek. Jak nemám rád Rogue One, tak toto mi sedlo. Síla absentuje, Impérium je upozaděné, pašerácké klany vládnou. První setkání Hana s Chewiem a jejich vzájemná chemie je fantastická, Emilia je prostě od přírody špatná herečka, Donald Glover nemá moc prostoru, ostatní nemají moc co hrát. Největším plusem je, že příběh velmi rychle odsýpá a jen ve svém závěru je citelně překombinovaný, kdy se na poli 15 minut postavy asi padesátkrát podrazí. Navíc otevírá obří dveře případným pokračováním (crossover s Obi-Wanem?), což už Aiden vlastně prozradil během kampaně. ()

MothA

Pre mna sa bohuzial moj oblubeny SW universe rozpadol po nepodarenom TLJ. Na Sola som siel s nulovym ocakavanim a strachom, ze to bude zle. Avsak bol som milo prekvapeny, film ma bavil viac ako TFA a TLJ dohromady. ()

LenaPond

Film bych ohodnotila 4,5 kebabů z 5. Ale jelikož se daji koupit jenom v celku , tak 5*. Daenerys předvedla skvělý výkon, ovšem lepší by byl s blonďatýma vlasama. Solo sympaťák. Čůbaka stejný jak vždy. Konec se mi zdál mírně matoucí, ale po diskuzi se sympatickým sousedem z pravé strany jsem vše pochopila. Soundrack skvělý. Jediná větší chyba byla jemná nesrovnalost věků postav. Ámen. ()

DarthFailord

Solo, průměrný film o nadprůměrném pašerákovi z předaleké galaxie. Jako skalní fanda všech příběhů ze světa Star Wars jsem tento film vyhlížel s obavami. Vždyť tolik problémů a nástrah, kterými tento film procházel a překonával, to by položilo kdejakého režiséra i studio. Ale dosazený Ron Howard naštěstí zachránil co se dalo, a tak jsem byl přes nízké očekávaní vcelku mile překvapen, jak do na své možnosti dopadlo dobře. A upřímně po zklamání, jaké mi připravila osmá epizoda musím říct, že se mi to vlastně líbilo. Jedna z věcí, ze které jsem měl největší obavy, byla volba mladého představitele legendárního pašeráka. Přeci jen víz fušku po Fordovi, který z Hana Sola udělal ikonu Star Wars, to chtělo opravdu kuráž. Ale musím říct, že Alden Ehreich se toho zhostil opravdu výborně a mé obavy se rozptýlily jako pára nad hrncem. Jeho Solo byl uvěřitelný a způsob, jakých ho hrál se mi s Fordovým Hanem vcelku ztotožnil. Woody Harrelson zahrál standartně a jeho Tobias Beckett byl velmi zábavnou rolí, která na konci samozřejmě přinese překvapující zvrat, i když z vývoje filmu ne zcela překvapující. Tady musím vypíchnout jeho hrátky s blastery, protože to jak s nimi zacházel a točil s nimi kolem sebe bylo prostě boží. Trošku upozaděni zůstala Matka draků alias Emilia Clarke a její Qira a hlavně Donald Glover jako Lando, který sice vypadal jako mladý Lando, choval se jako mladý Lando, ale to prostě nebyl Lando a já mu to prostě nevěřil. Velmi příjemné překvapení pro mě byl Paul Bettany. V roli Drydena Vose vedoucího Crimson Dawn. Kdykoliv byl na plátně, tak jsem se vždy výborně bavil. Děj nijak nezaujal, nic převratného, ale scénaristicky dával smysl. Nicméně mi přišla úplně zbytečně přepálená stopáž, která filmu dost ubírala na tempu a občas to dost drhlo. Co některým lidem vadilo, to mě jako fandu potěšilo. Byl jsem rád, že celý film provázely scény, kde Han získával svoje staré známe věci, jako třeba jeho proslulý Blaster. také přátele – jeho první setkání s Chewbaccou byla jedna z nejlepších scén filmu, ale i karban s Landem o legendární Millenium Falcon. Potěšil i Kesselský závod za 12 parseců (ne, to opravdu není veličina vzdálenosti.). Pro normálního diváka jsou tyto scény běžné, ale pro fandy a znalce je to skvělé a velmi osvěžující oživení celého filmu. Čekalo mne i jedno překvapení, které mi trošku zkomplikovalo náhled na celý film. A to přesně v tom, do jaké doby byl zasazen a kdy se odehrával. A kolik teda Vlastně bylo tomu Hanovi, v Nové Naději? Protože...POZOR SPOILER....protože Darth Maul umřel už v Epizodě jedna. A zabil ho kdo? Obi -Wan. Mladý, sličný a silný. Jenže je to přesně ten, který vypadá v Epizodě IV na sedumdesátníka. Takže sečteno a podtrženo Han stárne dvakrát pomaleji než Obi – Wan. Kdyby to bylo naopak, tak bych to možná zkousnul, ale tohle mi moc smysl nedávalo. Hudba na zvyk Star Wars bohužel nenavázala a tentokrát zůstala dost pozadu svým kvalitám. Bohužel. Zvukové i vizuální efekty byly samozřejmě tradičně na velmi vysoké úrovni. Až na prvních 15 minut filmu, které teda vypadaly tak otřesně. Tolik digibordelu a tolik temného prostředí. Opravdu jsem si připadal jako v DC Universe. Příšerný. Nakonec ještě musím opravdu vyzdvihnout scénu s přepadáváním vlaku. Jen to podtrhlo westernovo – gangsterskou náladu filmu a to bylo super. Tenhle styl Solovi opravdu sednul. Na to jak to mohlo dopadnout, to dopadlo velmi slušně. Není to nic převratného, ani se to nezařadilo k tomu nejlepšímu z předaleké galaxie. Rogue one byl podstatně lepší. Na druhou stranu po zklamání z osmých Star Wars jsem dostal film, který je podstatně lepší. A neodcházel jsem z kina ani zklamán, ani rozmrzen. Na jedno shlédnutí je to super doplnění a důstojné rozšíření světa Star Wars. Doporučuji to vidět v kině, protože na televizních obrazovkách to ztratí dalších 15%. Za mě slušných 75%, ale asi si to znovu nepustím... () (menej) (viac)

Jacques-ds

Abych něco vypíchl, tak to člověka nenaštve jako epizoda 8, ale je to šílená nuda. Prvních 20 minut je super, Chewbacca je super, produkční kvality jsou super a má to atmosféru světa Star Wars. Bohužel, scénář je nudný, postavy se chovají idiotsky, a tak moc se tu tlačí na pilu a odkazuje na jiné epizody, že i mně jako fanouškovi SW to bylo trapné. Han Solo je vykreslený jako kladná postava, nikoliv jako pašerák (kromě jedné scény), což naprosto dehonestuje jeho pověst ve starých epizodách. Ale jak říkám, hlavním problémem je nuda. Obrovská a neskutečná nuda. ()

Eventyrer

Celkom zábavný film, akčné sekvencie nenudili, svet Star Wars videný inými očami ale inak nič extra. Rovno by som si pozrela radšej dokumentárny film o tom ako sa žije v "Star Wars" svete ale fajn. Beriem aj takýto výlet. A mladého Hana Sola nemám rada rovnako ako jeho starú verziu. Bolo však príjemné vidieť jeho vzťah s Čujim (sorry ale fakt nemienim hľadať ako sa píše) a to ako sa okamžite stali navzájom dôležitý. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (viac)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)