Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen a so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Carlissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

john.h

Tak nejak maji vypadat spinoffy. Neobsahuje to vsechny trademarky, svetelnej mec tu je asi pet vterin a podobne, ale proste to tim Star Warsem smrdi a je celkem svezi to videt z pohledu nekoho jinyho nez princezen, velitelu, elitnich vojaku a top vedeni odporu. Nejvetsi kapo tady byl vicemene undergroundovej sef nalestenyho headquarteru zlodejskyho spolku a pak jeste jeho sef, kterej byl jen na hologramu. Jinak cumime na film, kde jsou hlavni hrdinove vlastne povl zijici ve spine a bez penez s urcitejma ambicema a dobrodruznou povahou. Tohle bylo fajn. Co me stvalo byla vejska hlavniho hrdiny. Kdyz uz si dali praci s jizvou na brade jako ma Ford (coz se nestalo poprve, kdyz jinej herec hraje mladyho Forda), tak si mohli dat i praci s vyberem vyssiho herce. Ford byl na prvni pohled vysokej a krom Chewieho se koukal na vsechny dolu. Tenhle typek Alden byl v kazde scene viditelne mrnavej a u ramen okolnich postav krome Emilie Clark, ktera je supermrnava. Ale jen drobnej detail. Celkove jde o super popcornovej vyplach. ()

GameboyNES odpad!

Nic jsem od tohohle filmu nečekal a dostal ještě míň. Děkuji paní Kennedy za další dávku statečných afrických žen které ztrestali ty zlé mužské padouchy a vysvobodily chudáčky otroky a roboty. Kdybych za tohle měl platit, nejspíš dám odpad. To důležitý, jak se Han seznámil se Žvejkem, Landem a jak přišel k Sokolovy, by se vlezlo do 30. minut, zbytek je jen multikulturní feministická propaganda, která parazituje na značce SW. Tentokrát se ani Woody nijak neblejsknul, za to Debilia Krámke (Otrůna) měla víc prostoru než postava o které film vlastně byl. Na sílu docpané cameo Darth Maula a R2D2, mě nijak neohromilo. 5,7% PS: Plně se stotožňuji s komentářem stréca Verbalů Měním na odpad, protože takovej hnůj, jen kazí značku SW!!!!! ()

sunfreedom

Ale jo. V hierarchii "doprovodných" story je to určitě za Rogue One, to je bez diskuse. V celkové hierarchii pak asi sice za Rogue One, ale před posledním hlavním dílem. Ten WTF moment těsně na konci asi budu ještě potřebovat vysvětlit (you know what I mean), ale jinak pěkná SW oddechovka, která neinterferuje s hlavní dějovou linií. Tedy, snad. Kvalitativně, myšleno i příběhem, tak někde na úrovni Iron Mana 3, čímž zároveň podotýkám, že se ue SW opravdu stávají druhý Avengers. To já nechci, ale nic s tím nenadělám. ()

MAAUZ

Další SOLO story, která mě nikterak neokouzlila. Vlastně mi ani nepřipomínala Star Wars. Dozvěděli jsme se, jak se Han dostal k lodi Millennium Falcon, kde přišel ke jménu Solo (což nevím, jestli je real, ale rozhodně vtipný), kdy se potkal se svým spojencem Landem a skamarádil s Chewbaccou. Přišlo mi komický, když začal Solo mluvit chewba-řečí.. Herecky to bylo OK, Woody Harrelson mě bavil, ačkoliv většinou hraje dementy. Atmosférou film působil víc studiově, mohli tam dát víc takových těch megalomanských SW záběrů z dálky. To mi tu rozhodně chybělo. ()

HarqAlAda

Viem že nie som cieľovka, ale aj tak a možno práve preto dávam ledva 25%. Hriešne dlhá stopáž na to že sme sa vôbec nedozvedeli odkiaľ to vlastne najikonickejšia ikona SW pochádza. Bola raz jedna planéta a bum!, máme Sola. Kúpou lístka som prispel svojou štipkou na tržby mikimauzovi, ale cítim sa oklamaný - film bol slabý a aj tak nebol určený pre mňa. Smutné. S ťažkým srdcom, ale odporúčam naozaj len skalným fanúšikom ak sa chcú dozvedieť zopár (naozaj len zopár) faktov. ()

J.e.r.e.c

Jsem naprosto spokojen. Možná je to i tím, že Han Solo je asi moje nejméně oblíbená důležitá postava ze Star Wars, takže v mém případě fakt nehrozilo, že budu se slzou v oku a láskou v srdci vzpomínat na Forda. Naopak, tenhle novej týpek se mi líbil daleko víc, byť Forda celkem často imituje, ale v tom je právě ten fór - Han Solo je a vždycky byl v první řadě kecka a pozér, a až pak celkem schopný pilot a muž činu. Poznámka jeho holky, že není žádnej tvrďák, ale dobrák od kosti, naprosto dokonale vystihuje jeho postavu, a za mě by tahle nádherně uvědomělá a podvratná glosa klidně mohla být mottem celého filmu. Když už jsme u té holky (Emilia Clarke je fakt gut, po všech stránkách!), tak tady konečně vidíme první opravdu plnokrevnou romaci v rámci SW, a po kočkopsím vztahu v původní trilogii a stydlivých teen námluvách v prequelech je to hodně osvěžující prvek. Humor je stejně jako v Rogue One prost vší infantilnosti a v této podobě mi fakt sedí, byť droidka E3 zdaleka není tak cool jako K-2SO. Jistě, příběh není nijak galaxieborný a v podstatě můžu souhlasit s výtkami, že značnou část filmu se pouze odškrtávají povinné záseky (setkání s Chewbaccou-check-partička sabaccu s Landem o Millenium Falcon-check-Kessel run-check), ale to se jednak v první Solovce (a i podle plakátů) fakt muselo čekat, a druhak, je tu i dost pasáží a postav, které zdaleka tak čitelné a očekávatelné nejsou. Jako třeba jedno krásné cameo (byť asi zbytečné, protože dvojka, na kterou se tímto cílilo, vzhledem k slabým tržbám nebude). Solo solárium, nějakých 73% za zábavnou dobrodružnou jízdu napříč vesmírem, + 10% za to, že se to odehrává ve světě Star Wars. 83% ()

Jamajdzan

Bylo to příjemné, zábavné, člověk se dozví něco nového z historie legendárních postav, ale to mi u Star Wars přeci jen úplně nestačí. Dějové to posunulo příběh asi jako jeden díl Clone wars... Speciálně cením objasnění dlouho diskutované otázky, jak to bylo s oním chvástáním Hana Sola, že dokázal zajet Keselský závod po 12 parseků. Na druhou stranu je fakt, že tím Star Wars universe ztratili trochu tajemna a ukončilo to věčné geekské diskuze a terorie a toto nepodstatné téma :). Alden Ehrenereich se ujal jednoho z nejobtížnějších úkolů k jakému se herec může dostat a totiž hrát, místo ikonického herce jeho ještě ikoničtější postavu a uspokojit fanoušky, kteří od něj čekají, že to nezvládne. Myslím, že se toho zhostil výborně, byla tam duše Hana Sola i jeho typické grimasy a přesto to nepůsobilo jako parodie. Ze všech filmů z předaleké galaxie, nejslabší a nejméně podstatný kousek, ale i tak to bylo lepší než jakýkoli Star trek! :-D ()

seiffs

Mne se to libilo hodne, byl to konecne prvni svezi zavan jakesi inovace. Nemuzu vystat ty nove dily, kdy dokola vykradaji a bez promysleni recykluji ten stejny vycerpany material o sile a rodine skywalkeru. Bohuzel kasovni trhak to neni (jak jinak, ovce zerou recyklat), coz bohuzel ohrozuje spoustu dalsich spinoffu, kterych SW svet nabizi fakt hodne! Priklanim se k teorii, ze to u Disneyho asi nevede pevnou rukou poradny vizionar, takze tomu chybi koncepce a dochazi k tem pretackam na posledni chvili. Take z marketingoveho pohledu to neni moc podchycene, uz pul roku predem jsem cetl negativni ohlasy, ze SW story co pul roku je prilis. Za me ale naopak, nebavi me cekat cely rok na dalsi dil. Dokonce bych uvital i kvalitni SW serial. ()

El.Negros

Vlastně nemám nějaké závratné výtky. Možná proto, že jsem film viděl před týdnem a už si moc nevzpomínám o čem byl. Vím jen tohle – dobří herci, pohodově hráli, příběh standard, vylil jsem si pivo na nohu. Tydlety hvězdné bonus příběhy bych prodal třeba Netflixu jako minisérii pro ospalá letní odpoledne, nebo promítal jako background na SW geeks party. Rozhodně ne jako velkofilm do kin. Tam se tohle dílko hodilo asi tak, jako bavlněné babičkovské spoďáry na třetí rande. ()

Scraffy

Film, ktorý si bez problémov môžu pozrieť aj ľudia, ktorý zo Star Warsu nikdy nič nevideli. Tí, ktorí už Star Wars videli a to hlavne IV, V a VI časť, tak sa budú hodne nudiť. Jedine, že by boli skalný fanúšici. Pretože film nerozpráva nič nové, ale naopak hovorí veci, ktoré sme už počuli. Akurát ich dáva do filmu. Obsadenie nie je bohviečo, mohlo byť aj lepšie. Réžia moc nenápaditá a Ron Howard sa skôr drží svojej zaužívanej šablóny pohodových filmov. Po sklamaní z VIII časti, ktorá mala byť temná som sa moc netešil na túto, pretože táto mala byť tiež temná, ale po skúsenostiach... Nakoniec som v tomto smere bol mierne rád. Avšak nemôžem si pomôcť, ale ledvo ledvo som nahrabal 3 priemerné hviezdy. Možno to bude tým, že neznášam slovenský dabing (okrem Harryho Pottera ;)) a bohužiaľ toto som v ňom videl a to dokonca v kine. Nedalo sa inak, pretože som skôr nemohol a potom to už hrali len tak. Určite sa ale na to pozriem ešte raz doma, v kľude a hlavne v originály. Takto tu zatiaľ zanechávam 3 hviezdy. ()

Pulper

Nejlepší filmy ze světa Star Wars, jaký jsem zatím viděl. Nelžu vám, tohle se mi fakt líbilo. Solo měl nízké tržby, fanoušci ho rádi nemají, ale problém není ve filmu samotném. Ten je natočený výborně. Akční scény vykrádání vlaku jsou mňamy mňamy a herci se taky překonávali. Problém je tom, že ohledně Star Wars už jaksi není moc co vymýšlet. Filmy a seriály o hvězdných válkách se odehrávají v rozpětí několika tisíců let a pořád je to o tom samém. Západní parafráze na Jin a Jang, Jediové vs Sithové, laserové meče, mraky mimozemšťanů. A pořád dokola. V Solovi je vidět snaha udělat film víc ze života v tomhle prostředí s normálními pohnutkami "normálních" humanoidů. Postupem času to pro mě bude jen jeden z filmů o SW, ale odvážně vybočující z řady. ()

boo-boo

Jedna scéna s vlakom proste dobrý film nerobí, keď sú k dispozícii mizerní herci, slabý scenár a nulový ťah na bránu. Nevravím, že sa tu niekto len chcel priemerným filmom zviezť na značke, ale keby to tak bolo, vyzeralo by to pravdepodobne presne takto. ()

Mahowny

Tenhle film předčil moje očekávání, která po pravdě, nebyla vysoká. Solo je fajn film. Směju se všem chytrákům tady na csfd, kteří píšou, že se jedná o zbytečný film. Star Wars už dávno nejsou jen hlavní příběh a tahle zábavná jízda zbytečná rozhodně nebyla. Cením příjemný casting, celkově vizuální stránku i Hanovský feeling. Doporučuju. ()

celticek

Líbilo se mi to o něco víc než Síla se probouzí a o něco míň než Poslední Jedi. Jediný, kdo mi tam neseděl, byl Woody. Jinak opět excelentní droid (tentokrát L3-37), Chewie i Enfys Nest. Han ušel taky, Lando též. Fanoušek Star Wars dostane skoro vše, co potřebuje, ale já jsem prostě spíš na "klasické" SW, tyto spin-offy mě moc neberou. Zase je to ale rozšíření universa, takže spokojenost. Solidní blockbuster. Edit:Po dalším zhlédnutí zůstávám u 4 hvězd, tentokrát ale víc nadšen. Howard rozjel velmi dobrou akci, Rogue one je proti tomuto kvasnicová pomazánka. Dobře tu funguje i chemie, vtípky, vizuál, hudba. Určitě stojí za vidění. ()

Jacccob

Jelikož nejsem zarytý fanoušek SW ságy, jdu na každý film z tohoto vesmíru především proto, abych se bavil. A u Sola jsem se bavil. Dokonce moc. Ehrenreich mi sice zezačátku neseděl, ale postupně jsem si na něj zvyknul, Howarda jako režiséra mám velice rád a Harrelson s Emiliou Clarke ( ta ovšem poněkud místy nestíhala ) byli jen třešnička na dortu. Co se týče SW, film je prakticky zbytečný, a plně chápu jeho kasovní neúspěch, na druhou stranu polovina lidí ho hodnotí záporně především kvůli nátlaku většiny, ani nedovolí aby se jim ten film líbil, takže já na něj budu hodný. Normálně by to bylo za čtyři, ale tenhle film dostal facku prakticky ze všech stran co to jde takže mu tu pátou hodím z milosti. Koneckonců s jinými blockbustery za poslední dobu se vůbec nedá srovnávat. ()

Cooller

zatím nejlepší co z disney vylezlo nicméně by to potřebovalo prostříhat par těch scén to vyloženě kazí... nesnášim když hollywood politizuje každou sračku co jde na platna... mauluv moment byl pěkně trapnej... 55-60% zaokrouhluju tentokrát nahoru protože všechny ostatní disney SW stali za hovno a na tohle se někdy i rad kouknu zas ()

misar3

Víte, co je zásadní problém? Uvěřit, že tohle je Han Solo, protože Han Solo je Harrison Ford. Solova arogance v kontrastu s jeho nejistotou velmi výstižná a zajímavá... jinak vůbec nic. ()

Knor

Další zbytečný příběh do světa SW. Další krok Disneyho vydělat na této značce co nejvíc to jen půjde. No upřímně řečeno, čekal jsem katastrofu a nakonec to není tak hrozný. Jsem docela i překvapenej, že jsem neměl nutkání to vypnout. Rozhodně na mě tehle spin-off působí mnohem líp než epizody VII a VIII dohromady. Svět ve kterým Han vyrostl je plnej lhářů, podvodníků, hazardních hráčů, gangsterů a vrahů a mě se líbí, že je tomu přizpůsobena atmosféra filmu. Problém je, že film tahá zhruba do poloviny, pak ubírá a trochu nudí. Han Solo je velká ikona tohoto světa a když už o něm museli natočit film, mohl být o něco epičtější nebo osudovější. Nemůžu říct, že bych byl zklamanej, ale SW už na mě přestávají platit, jak pořád říkám, všeho moc škodí. ()

JohnZ87

Solo není špatný film, ale ani to není kdovíjaký trhák. Kvalit Rogue One film nedosahuje ani zdaleka, naopak má blíže k nevydařeným novým epizodám hlavní ságy VII a VIII, které svým vznikem sérii spíše ublížily. Po stránce atmosféry si ovšem Solo jde vlastní cestou. Trochu nešťastné je, že příjmení Solo dostal Han vlastně náhodou od jakéhosi imperiálního důstojníka (předtím totiž žádné neměl) - protože podle svých slov Han "nikoho nemá a je sám", tak je to jakýsi "sólista" a proto mu imperiál vymyslel příjmení "Solo". Perličkou je, že mu Lando celou dobu říká "Hen", což bylo možná vtipné v anglickém originálu, v českém dabingu to vyznívá ovšem spíš trapně - ostatně jako celé české znění (čest výjimkám - jako vždy skvělý Petr Rychlý). První setkání Hana s Chewbaccou bylo celkem vtipné. Tvůrcům, potažmo představiteli hlavní, role se ale podle mě příliš nepodařilo navázat na Fordem definovaný charakter Hana Sola. Pokud by film byl o "neznámém pašerákovi" ze světa SW, bylo by to ve výsledku pro film možná lepší a fungovalo by to lépe. Ehrenreich zahrál svůj charakter celkem přesvědčivě, bohužel ale "toho starého dobrého Hana Sola" nepřípomínal kromě stylu oblékání ani vzdáleně. Celá ta lovestory na pozadí byla taková nemastná, neslaná. Paul Bettany je sice jakožto záporák poměrně výrazný, bohužel má ale ve filmu zoufale málo prostoru. Ostatní postavy nesojí příliš za řeč, zejména Woody Harrelson byl překvapivě nevýrazný a Emilia Clarke odvedla svůj standard. Příjemnou třešničkou na dortu je pak navrátivší se Darth Maul v podání původního herce z epizody I Raye Parka, který si své "zmrtvýchvstání" a návrat k moci odbyl už v animovaných seriálech Clone Wars a Rebels (rovněž s hlasem Sama Witwera), které ale řada mainstreamových diváků nezná, a proto jen nevěřícně zírají na návrat domněle mrtvé postavy a neprávem viní tvůrce z nerespektování kontinuity... Maul se sice objeví jen na chvíli, přesto se jedná o jeden z nejsilnějších momentů ve filmu. Jestli je všeobecně známa identita vůdce "Rudého rozbřesku" i ostatním postavám ve filmu a při sundání kápě je tak překvapen pouze divák, to zůstává tajemstvím. Tvůrci si Maulem zřejmě chtěli otevřít prostor pro jeho případné výraznější využití v nějakém dalším SW celovečeráku. Mnohem raději bych viděl sólový film s Maulem než dalšího Sola. 65% ()

playboy_05

Kdyby film nemel “Star Wars” v nazvu, pravdepodobne by si ho se serii nikdo nespojil. Han Solo je jedna z nejzajimavejsich postav cele sagy, nicmene problem je v tom, ze jeho pribeh se zacal psat az s Epizodou IV. On sam predtim nebyl nic a tenhle prequel tak nema moc z ceho brat. Film bez emoci, bez nostalgie. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (viac)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)