Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen a so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Carlissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

ratpile

Uplny zaver v sobe nesl alespon naznak Star Wars patiny a jistou osudovost priznacnou pro celou serii. Jinak me ale bylo cele putovani Sola po zaprasenych a zaolejovanych planetach tak nejak u zadku, coz bych u Star Wars neocekaval. Nudu proste ne. Mozna jsem jen nemel naladu. Jako rozsireni universa to neurazi, ale neco tomu sakra chybelo. ()

vipeerr

popravdě, nečekal jsem mnoho. Stejně tak jako velká většina z nás. Ale lepší prequel a zároveň origins Hana Sola, si upřímně představit nedokážu. Příjemně mě překvapil představitel Hana, který mu sice vzhledem z oka úplně nevypadl, ale gestikulaci a mimiku měl evidentně nakoukanou velmi pečlivě. Stejně tak se do něj vžil, a díky tomu postavu udělal uvěřitelnou. Harrelson podtrhoval kvalitu obsazení a příjemně (i když velmi očekávaně) rozvířil jednosměrně se ubírající dějovou linku. Emilia Clarke co by Khaleesee s více make-upem moc neoslnila, ale roli zvládla, (pokud se závěrečnou bojovku naučila a nepoužila kaskadérku, tak malé bezvýznamné plus. Chewie doplňoval Hana stejně kvalitně jako 30 let zpět a celkově film který má přes 2 hodiny odsýpal a nenudil jsem se. Závěr? Stejně tak jako díl předchozí, či Rogue One pro mě příjemné překvapení a další vážený doplněk do Star-wars mozaiky z radosti, kterou mi od útlého dětství Star-wars universe přináší. Těším se na další a snad i více Darth Maula. Za mě zasloužených 75% ()

mrclTV

Nedávno som čítal, že Disney odkladá všetky SW spin-offy na neurčito. Niet sa čo diviť, keď sa pozerám na kvalitu tých doterajších. Chvala bohu, že som na Sola nešiel do kina, s novými Star Warsami to ide od desiatich k piatim. Vtipy na úrovni osemročných detí, vedľajšie postavy nezaujímavé (nový(a) droid-ka je dokonca otravná), vizuálna stránka na oko prekvapivo nepríťažlivá, hudba úplne zabudnuteľná (kardinálny problém), hlavná zápletka (no OK, tá je ešte na pomery SW tolerovateľná, ale vydrží necelých 40 minút filmu a je už po nej...). Hodinu a 45 minút je to úplne o ničom, ale na záver to na chvíľu zvážnie a a už je koniec. Film tesne unikol 1 hviezdičke. Neviem, či ten film je jednoducho zlý, alebo som pre SW už príliš starý. Alebo oboje. ()

Nathaniell

Sérii SW podle mě nepohřbil Disney, ale Lucas postavou Jar Jara. Co se tohodle filmu týká, není nijak moc věcí, které by se mu daly vyčíst: Slušně odsejpá, někam míří, z Hana Sola nedělá žádného vyleštěného hrdinu, ale spíš se ho snaží ukazovat v neutrální rovině. Androidka s feministickým komplexem, bojující za práva ostatních droidů, byla chvílemi přehnaná, zatímco u Landa jsem souhlasně přikývl, že - ano, že je to takovej zmetek, mě napadlo. Seznámení s Chewbaccou nebylo zas tak extra originální, ale byla to na druhou stranu sranda. Na plnou palbu tenhle film podle mě není, ale hodnocení, které ode mě dostane, si zasloužil s přehledem. 4* ()

ACDCKL

Za mě nejhorší díl z celé SW ságy, chvilkama nudný, nezáživný, příběh nijak rozšiřující celou ságu, jen ten konec to trochu vrátil do správných kolejí. 3*. ()

Kimkong

Star Wars to připomínalo jen kulisami a jsmény postav. Jinak je to úplně jiný film, než na co jsme zvyklí. Naprosto tuctový příběh. Naprosto nezajímavé herecké obsazení. ()

Hawaj

Spousta věcí mě nadchlo, dost věcí se vysvětlilo, ale nebyl to zas takovej vodvaz a tak divně se usmívající buchta byla matoucí. Jak výrazem, tak motivy, ale i logokou postavy. Woody Harrelson byl dobře obsazenej a přesto že ho moc nemusím tak mě skoro vždycky přesvědčí jak je dobrej. Úžasná vlastnost. ()

Hovadin

Úvod skvělý, prostřední část filmu se neskutečně vlekla a byla víceméně nepodstatná. Ovšem závěr filmu je excelentní. Solo je sympaťák, "Čují" je skvělý jako všude, příjemně překvapil Lando. Skvělé herecké obsazení a navíc mě potěšil můj oblíbený sith :-) Prostřední část mi trošku kazí celkový dojem, proto "jen" 4*. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 70%, Audience Score - 63% | FDb.cz - 74.6% | Překvapivě poměrně dobře fungující Star Wars nádstavba, která u nás zafungovala ještě o něco lépe než Rogue One. Velký podíl na tom má režie našeho oblíbence Rona Howarda, hudba Johna Powella a samozřejmě skvělé efekty podané v přiměřené míře. Naopak z obsazení zaujme snad jen Woody Harrelson, který se nicméně v poslední době stává už dost okoukaným, Alden Ehrenreich jen mírně nadprůměrný, Emilia Clarke, která nás snad v každém svém filmu zaujala tady už zklamala a Paul Bettany nijak nevybočuje z této "povedené" řady... Přesto překvapení, k tomu i kapka nostalgie a film, kerý se dostal min. na úroveň nové Star Wars triologie. 75% ()

Joe16210

Sice se tenhle doplňkový film nemůže rovnat klasickým epizodám Star Wars, ale dobře vysvětluje některé věci v chování Hana Sola. Líbilo se mi obsazení Emilie Clark a také soundtrack. ()

Stejšn

Dokud tam byla ta trapná užvaněná robotí sufražetka, zvedal jsem oči k nebi a několikrát sahal po ovladači. Pak to ale kupodivu vzalo celkem obrat a začalo se mi to i líbit. Ehrenreich ale není Ford. ()

subic

Druhá boční linie a o čem to je? Dějově se posouvá někam mezi třetí a čtvrtý díl. Je to vlastně o tom, jak výrazná postava úplně původních dílů IV.-VI. a taku VII. Han přišel ke svému příjmení Solo, kde se vzal velký chlupatý kámoš Chewbacca a taky jak přišel k lodi Millennium Falcon.  Bylo to fajn vidět, ale taky to nebylo nic převratného a zázračného. Asi tak 3,5 frčky. ()

Tominni

Po Rogue One další odbočka na Star Wars, tentokrát se něco více dozvíme o Hanu Solovi. Za mě až překvapivě dobrý dobrodružný film, kde akce střídá akci, nikomu se nedá věřit, několik očekávaných setkání. Film funguje dobře i bez detailnější znalosti Star Wars, Impérium je tentokrát dost stranou a vlastně to vůbec nevadí. Film funguje a baví. ()

helrohir

Solo sám o sebe nie je vôbec zlý film, a ako dobrodružné sci-fi funguje celkom spoľahlivo. Lenže keďže ide o film zo Star Wars univerza, je nutné vziať do úvahy aj tieto okolnosti. V prvom rade filmu chýba tá epickosť, ktorou sa honosia v podstate všetky staršie Star Wars filmy. Tu je príbeh skôr jednoduchší, taký vesmírny neo-western, ale proste mu chýba hĺbka a osudovosť, a taktiež nejaký poriadny záporák. Postavy sú tiež zväčša nepresvedčivé, niektoré, ako ten "female" droid, dokonca iritujúce. Čo sa týka hlavného hrdinu, nie že by to nebol sympaťák, a v inej roli by možno zaujal viac, ale pri nutnom porovnávaní s Harrisonom Fordom proste nemôže obstáť. Samozrejme, filmu nechýba kvalitný vizuál, má niekoľko skvelých akčných scén, a v rámci scenára sú všetky tie Solove trademarky a ich pôvod vymyslené veľmi dobre. V závere ešte raz spomeniem, že je to dobrý film, ale nemá až taký prepracovaný príbeh, a preto nemôžem dať rovnaké hodnotenie ako trebárs výbornému Rogue One, ak by som mal spomenúť len tie novšie filmy. 65%. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (viac)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)