Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen a so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Carlissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

JohnSmith

Po průserových posledních Star Wars je Solo přesně to, co jsem potřeboval vidět. Stejně jako Rogue One má i Solo super atmosféru původních válek. Ano, je pravda, že je to trochu zbytečný příběh, ale myslím, že skalní fanoušci chtěli vědět, jak se Han dostal ke své lodi a k Chewbaccovi. Navíc, děj je fajn, má to spád a není to debilní. Jen mě zarazil Darth Maul. Vyveďte mě z omylu, ale neměl být náhodou už mrtvý? ()

Sany33

Nedával som tomuto sequelu z univerza Star Wars veľkú šancu. Bral som ho ako film na to, aby si Lucas ešte pred dôchodkom nabalil svoj už tak dosť tučný vačok. K tomu všetkému som videl Aldena Ehrenreich ktorý mal stvárniť moju najobľúbenejšiu postavu z celého univerza a moje srdce zaplakalo. Ako chcel tento chlapec ktorý v minulosti nerobil ani priemerné filmy zahrať niečo takýchto rozmerov? A čuduj sa svete, tomu zasranovi sa to nijako podarilo. Samozrejme za to mohli vynikajúce bočné postavy ako, Emilia Daneris Clarke či perfektný WoodyHarrelson ktorému som ja osobne celý film fandil aj napriek jeho neduhom. Celá história priateľstva Sola a Chubbyho, ako aj získanie legendy Millennium Falcon sú zobrazené v celovečernom príbehu plnom akcie, lásky, zrady a intríg. Všetko čo je nutné k dokonalému hodnoteniu. 92% ()

lykan9

Já byl prakticky po celou dobu filmu rozhodnut, že udělím plný počet,protože se jednalo o opravdu skvělou zábavu, která byla výborně zpracovaná. Bohužel jsem narazil na jednu opravdu divnou věc a tím je špatný sousled událostí. Třeba se mýlím, ale jak je možné, že se ve filmu Solo objevila postava Darth Maula. Darth Maul přece umřel ve Skryté hrozbě, kde bylo Anakinovi asi osm let a Solo poté soupeřil s Darth Vaderem, když Vaderovi bylo asi 50 a Solovi v lepším případě pod 40. Ale podle této epizody by měl být Solo starší než Darh Vader. Mám tím pádem v tomto zmatek a proto uděluji o stupeň méně. ()

fabecc1222

Počet problémů, se kterými se tento film potýkal, by se zřejmě nevešel ani na jednu A4, od přetáček po kritiku hlavního představitele... Výsledek je jaký je, takový nijaký. Příběh dosti rutinní, Ehrenreich určitě není tak hrozný, jak by se člověk mohl bát, ale pochopitelně, Harrison Ford to není ani zdaleka. ()

Timak

Jakožto nefanoušek Star Wars vesmíru musím uznat, že to byla popcornová jednohubka, která sice jako celek moc nefungovala, nicméně jednotlivé pasáže byly vlastně fajn. Donald je borec a tady byl prostě skvělej. Alden byl taky sympaťák a Woody sehrál svoji klasiku. Takže vlastně proč nedat *? Jen proto, že to není tak dobrý jako ostatní SW? No ve světle posledních regulérních dílů je tohle ještě na úrovni. Už si to nikdy nepustím, ale to vlastně ani jeden SW film, kromě nepřekonatelné pětky (dvojky). ()

Gallagher

Připadal jsem si jak malej kluk, kterého táta vzal poprvé v životě do kina na Hvězdné války. Čirá radost. Subjektivních 9/10 a vlezte mi na záda :) ()

drackula

Takto si predstavujem žánrový spin-off. Viac ako sci-fi je to skôr western o pašerákoch, krádežiach, šialených plánoch, útekoch, zrade a láske. Nerieši sa tu sila a globálne problémy galaxie, aj keď náznaky a odkazy tu sú. Skôr je to zaujímavý origin postáv, vzťahov a vecí. Han Solo ma bavil, iritovala ma len Daenerys. 70% Cinemacity Polus ()

mkubalikova

Bavila jsem se slušně, ale naprosto chápu ten kasovní výbuch. Zbytečný film, špatný termín, nevýrazné obsazení (krom Woodyho, který je skvělý všude)... 🚀 70% ()

LizianShaw

Solo je dobrý film, ale ostatní dali laťku tak vysoko, že se mezi nimi poměrně ztrácí. Bohužel Ehrenreich mě nijak neudivil, nepřipadá mi jako dobrý "nástupce" po legendárním Fordovi, ten jeho úšklebek tomu moc nepomáhá. Ale ostatní postavy jsou famózní a hlavně - nepředvídatelné. Scénář nejdřív působí jako obyčejná heist movie, ale ke konci se naskytne docela dost zvratů, že to dost film obrátí naruby. Záporáci jsou fantastičtí, Paul Bettany obzvlášť. Možná jsme se nedočkali žádné bitvy s lightsabery, ale taková světelná dýka taky není k zahození. Jestli si sága Star Wars zachová taková dechberoucí camea jako Rogue One a Solo, tak budu i nadále smekat. Škoda, že akce je jen samé pew pew, to bylo po chvíli docela unavující. I přesto film nezklamal. 75% ()

Jaro.Krafcik

Film v kine neskazilo ani že som došiel až v úvodnej scéne čo sa mi stalo asi prvý krát. Rýchlo film vtiahol do deja a ukázal že aj iný herec ako Harrison Ford dokáže zahrať Sola, aj keď tu išlo o príbeh kde bol ešte mladý, spoznal Chewieho a získal jeho povestný Milennium Falcon, Daľšia vec film nepokazil ani samotársky debil v našom rade ktorý si chcel aspoň zvýšit ego hlasitou hláškou "držte huby" hlavne že mu nevadilo chrumkanie popcornov okolo alebo také nachos. Ale spät k filmu, zápletka jednoduchá a predsa to chytilo peknými zábermi a akciou ktorá bola opät ako je u SW zvykom perfektná. Nepočítam slabší Roque One, keďže sme už pri dieloch ktoré nezapadajú do hlavnej SW ságy ale pri samostnaých filmov tak musím uznať že s Roque one sa to nedalo porovnať. A nesmiem zabudnút že som bol v prítomnosti dvoch skvelých filmových fanúšikov a to jeden bol v kine po desiatich rokoch a pre druhého to bolo jeho prvé SW. Nemôžem inak ako plný počeť. Ale priznám si ak by som nebol takým fanúšikom tejto série a neužil si film v tom kinovom efekte, išiel by som o hviezdičku dole. Parádny stred týždňa s vydareným filmom. 5* ()

blackJag

Překvapivě výborné. Nečekal bych, že mě to tak chytne, Ehrenreichem v roli mladého Sola jsem nebyl původně moc nadšený, ale celkem v pohodě a všechno ostatní se poměrně dost podařilo. Promarněná šance z toho nesmrdí (důležité milníky tu jsou), škoda, že diváctvo (worldwide) se moc nechytlo :-/ 80% ()

dragon94

Celou první polovinu filmu jsem si myslel, že tomu filmu dám 4*. Bohužel nakonec nemohu. Když to vemu kolem a kolem, tak film vlastně funguje jen v akčních pasážích. Těch je tu naštěstí dost a jsou pravidelně dávkovány. Mezitím je to však jeden velkej scénáristickej patos. V první polovině je problémem zkratkovitost. Ve druhé už nastupuje plná scénáristická debilita, u které každý dialog přináší jedno obrovské utrpení. Opravdu je to hodně špatné. Navíc ve druhé polovině film pomalu ztrácí i veškerý svůj náboj, který ve finále jen kapánek zajiskří při cameu postavy z prvních Star Wars, jinak nic. Emilia Clarke mi tu akorát dokázala co si myslím už pár let. A sice, že vůbec neumí hrát. Ke všemu poslední dobou v těch filmech, už ani nevypadá hezky. Ale abych film jen nehejtil. Solo je zahrán poměrně obstojně, stejně jako většina postav. Chewie je jako vždy luxusní. Ti dva jsou podle mě to nejlepší na celých Star Wars. Soundtrack je celkem povedený. A akce s vlakem je zdaleka tou nejlepší akcí, jakou nám SW sága kdy nabídla. 3* 55% ()

Pedross800

Já si nemůžu pomoct, ale prostě mně ze Star Wars univerza sedne všechno. A tahle odbočka byla hodně povedená, svižná, vtipná, napínavá, akční..... prostě pecka a super oddechovka. Nevím co furt všeci s tou negací a že to bylo o ničem a zbytečný maj. Já si narážky, vtípky a další věci stejně jako velký prostor pro Chewbaccu užíval královsky a už se těším na završení této novodobé kapitoly příští rok. ()

vyfuk

Je to zajímavá zkušenost. Diváci dostali to, co tajně chtěli a Disney dostal to, co chtěl přímo. Peníze. Ale dostal je v dost menší míře, což je jenom ve výsledku dobře, protože mu to lehce srazí hřebínek. Nicméně záleží asi na řeči kvalit. Spousta lidí se očividně ve filmu nenašlo. berou to asi jako další ždímání. Pro další asi bohužel menšinu jde o prohloubení celkového děje. Příjemné nahlédnutí do minulosti a objasnění detailů. Film mi ani nepřišel kupodivu v mnoha ohledech stupidní. A ani nějak zvláštní nebo chaotický jako třeba Rogue One, na které dodnes vzpomínám v celku nešťastně. to se mi zde asi nestane. Dočkám se tuny zajímavých interakcí. Neotřepaného příběhu a i hodně příjemných momentů napříč scénami. Asi jsem rád, že spadám do kategorie menšiny, která asi byla uvolněnější a dokázala si film plně užít. Nebýt zcela na větvi z ničeho, ale dokázat si užít něco. ()

Lukyn007

Nakonec se z toho vyklubala obstojná jednohubka. Stále však platí, že je tu velké KDYBY. Miller a Lord by se podle mého názoru postarali o jeden z nejlepších Star Wars filmů. Škoda, že jim to bylo upřeno. 65 % ()

ghatos

Naprosto planý Star Wars pokrm. Hlavní hrdina naprosto nevýrazný bez jakéhokoliv charizmatu ve vyvařené vesmírné chobotnicové polévce. 40%. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (viac)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)