Neutečieš

• Česko Neutečeš (viac)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

samkko

6.2/10 myslím, že slovo "zajímavé" to vystihuje výborně. První scéna mě odrovnala. Byla přesně taková, jaká by měla být v mých ideálních představách. Jeden dlouhý záběr, tíživá atmosféra, nevědomost, výborné nasvícení a na konci se to zeptá vašeho svědomí, jestli to vůbec chcete dokoukat. Potom následuje první polovina, která je taky pořád dost atmosférická na to, abyste byli schopní přehlížet nelogická klišé a hloupé nedořešené detaily. No a pak nastupuje fáze závěrečná, u které jsem se prostě nudil a jen jsem si mohl pro sebe říkat, "kde se ta atmosféra a napětí ze začátku poděly?" Musím však vyzdvihnout jeden velmi povedený jumpscare v první polovině, který mě dostal, a to režisér nemusel použít žádné jumpscarové zvuky, výkřiky, a ani hlasitou hudbu. Příběh, uznávám, je poměrně originální, při nejmenším na první pohled zajímavý. Co už tak moc zajímavé není, jsou hlavní postavy, které mi nějak extra k srdci nepřirostly, tudíž mi byl jejich osud lhostejný. Každopádně si myslím, že je It Follows neurážejícím průměrem, který fanouška žánru až tak moc nezklame. ()

Oudee33

V kině rozhodně body do plusu za hudební podklad i masivní sound. Jinak ořezáno na jednoduchoučký děj, kde jde pouze o ústřední partičku bez vysvětlení kde se vzalo tu se vzalo... Konec otevřený do nikam... Přesto si to ale tenhle hororový standart dnešní doby plynul dobře a dá se říct, že bavil. 60% ()

dwbmb

Tak tohle je pecka. Lehce znervózňující film, povětšinou označovaný jako horor, který na diváka dokáže působit i bez epileptického střihu a CGI monster. Tady na to šli chlapci úplně naopak a hned první záběry, dokonalá vymazlená kompozice, téměř statická kamera oživená jen nějakým tím sliderem, místo příšer prostě lidi, kteří se hýbou a dívají tak divně, že budí opravdový respekt. Spolu s dokonale podkreslující hudbou je výsledek tak atmosferický, že je k neuvěření, že nevznikl v Japonsku, ale v akčních Spojených státech. Jít na noční projekci byl opravdu bezvadný nápad :) ()

Megynka

To jako vážně? :/ Hudba mi neuvěřitelně trhala uši a hlavně díky ní byla atmosféra celého filmu ta tam. Vysvětleno nebylo vůbec nic (kdo, co, proč), ale hlavně, že tam několikrát bylo zmíněno "předává se sexem a chodí to pomalu". Tahle věta vlastně obsahuje celý děj filmu a už ani nemá cenu se na to koukat. Hrůza. Jednu hvězdu dávám za docela sympatickou hlavní hrdinku. ()

RAFT

Dobrý horor s neokoukatelnýma hercema.Pěkně hustá atmosféra od začátku až po úplný konec.Takový nepředvídatelný film ,kdy tu nevíte co příjde.Za mě cca 50% že by horor roku.hmmm asi ne ()

etkrson

U hororů je pro mě hlavní atmosféra a tu má it follows výbornou..Nutno podotknout že jí silně dopomáhá excelentní soundtrack, který jak už tu bylo mnohokrát řečeno je Carpentrovský až na půdu.. Chápu celkem rozporuplné názory na tenhle snímek a pokud Vám 80kové tóny přípomenou plíživej Halloween a dokonale mrazivou Věc , budete It folows sledovat s blaženým pocitem nostalgie, pro mladší publikum už se "kouzlo" tohodle kousku vytrácí.. ()

TSZ

Neutečeš se od současných amerických teen-age hororů odlišuje zejména svou nízkorozpočtovostí a absencí těch nejdebilnějších lekaček. Sympaticky se snaží navozovat atmosféru strachu prostřednictvím ponuré atmosféry vybydleného Detroitu a ukazuje se, že konkurenceschopný horor lze natočit i bez digitálních triků, stačí jen nápad. Chyby se samozřejmě najdou (mladá děvčata možná budou odmítat souložit s cizími muži), ale v rámci současné americké produkce jde rozhodně o nadprůměr. ()

dannyd14

Existujú dve kategórie filmov. Také filmy, ktoré ma očaria trailerom a po zhliadnutí som milo, ba i viac prekvapený a potom sú tu také, ktoré ma opantajú vysokým hodnotením, ale vo výsledku sú mizerným sklamaním. Jeden z mojich najočakávanejších hororov, bohužiaľ, spadá do druhej kategórie. Začiatok bol zaujímavý, dobre budovaná atmosféra, pokračovalo to ešte dobrou zápletkou (záhadná potvora ma stále prenasleduje, musím tu kliatbu poslať na teba), až kým sa nám nezačali zobrazovať tie kvázi "strašidlá" zblízka a samotné napätie vtedy vyprchalo okamžite. Ono sa film snažil budovať len na intenzívnej hudbe (ktorá znela ako z 80. rokov) a nočných scénach, čo však určite pre horor v dnešnej dobe nestačí. Vo filme uvidíme napr. bazén pri dome alebo nočná scéna v parku na húpačke, ale žiadne ich využitie na skutočné ľakačky neuvidíme. O nelogickom chovaní ani nebudem písať do hĺbky, tých je tam habadej, ale film ich zakryje svojou absurditou, že po slabom záveri rozmýšľate, čo ste "to" vlastne videli. Škoda, potenciál to malo, aj dobrú hlavnú postavu, sympatickú Maiku Monroe, ale pripadalo mi to celé narýchlo zbúchané. Aj keď sa to nesie v novom smere, to neznamená, že keď vymyslíte nový koláč, že musí byť automaticky chutný. ()

Marcos

Neutečeš? Klidně uteč, jinak tě zážitek z tohoto filmu bude pronásledovat jako důchodci hlavní hrdinku. Důchodci, kteří jsou děsivý nanejvýš, tak svou artrózou, stařeckýma skvrnama a bradavicema na svých sešlých obličejích. Zážitek, který byl povadlej jak jejich údy a otřesnej stejně jako prádlo, co v něm nosí. ()

Atjov91

Horor na mě působil chladně a docela nudil. Zhruba v půlce filmu mi to nedalo a podíval jsem se kolik minut zbývá do konce a to není dobrá vizitka! ()

Marator

Neutečeš od obrazovky. To tě prostě nenechá odejít. Výborně nasnímané s dechberoucí hudbou v dechberoucím Detroitu. Uff. ...tak dobrou noc :-) p.s. A přátelé, 61 % je sakra málo!!! ()

Marty7CZ

No trochu přehodnocenej kousek!!! Pravda, ta hudba je carpenterovsko alien parádní, kamera výtečná, ale jinak dost zdlouhavý a zvláštní ukončení...55% ()

mr.hack

Zvláštní a místy vcelku mrazivý horor, který dokazuje to, že Májka není pouze název oblíbené pochutiny Bohůše Polívky, ale i jméno šukézní bloncky o které v budoucnu zcela jistě ještě uslyšíme. Jednoznačnou dominantou této pohádky na dobrou noc je skvělá hudba, kamera a časová neukotvitelnost (televize z roku krále Klacka vs. elektronická čtečka knih), což jsou věci, které přebijí i ten tak trochu dost béčkový příběh o tom jak se nebrýlatý Milhaus (ten kluk mi ho prostě zatraceně připomínal) snaží využít situace a přefiknout devítku nakaženou Syfilídoaidsusem Kapavkovým. Za mě 70% ()

celticek

Dobrá práce s kamerou, ale hudba je ještě dál, navozuje tísnivou atmosféru. Zajímavý nápad, sex ale kvůli tomu nikdo mít nepřestane:) ()

Bube1

Pro jednou se zase názorově rozcházím se zdejší hororovou elitou... Tohle byl totiž jeden z nejutahanějších a nejnudnějších filmových zážitků, jaký jsem za poslední dobu měl. Ona ta idea nebyla vůbec špatná, ale chtělo to víc šťávy, dynamiky a prostě úplně jiné pojetí. Podle komentářů jsem fakt čekal kvalitní horor, ale dostavilo se čiré zklamání. Nikomu It Follows nedoporučuju a tu jednu hvězdu dávám za kvalitní hudbu a asi dvě dobré scény. ()

goodnic

Neskutečně depresivní. Baví mě ty fanouškovský teorie, ale pokaždý když si na tenhle film vzpomenu mám blízko k záchvatu úzkosti. ()

Filiman

Film jsem sice viděl už před delší dobou, ale vím jistě, že se na něj už nikdy dívat nebudu. Možná tak kdybych se hlavou praštil o futra. Popravdě nevím přesně, proč to má docela dobré hodnocení. Přišlo mi, že polovina filmu byly jen divné a melancholické záběry auta projíždějícího ulicemi a do toho hrála otřesná hudba, která by se tak hodila do céčkového filmu z minulého století. Ani nevím, proč jsem tomu dal jednu hvězdičku. Možná kvůli tomu, že tam bylo pár záběrů, které vypadali alespoň trochu zajímavě, když je jakási neviditelná zrůda mlátila. Nápad filmu byl sice zajímavý, ale u mě to prostě vážně nefungovalo. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)