Neutečieš

• Česko Neutečeš (viac)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

Mouchal

Horor varující před sexem s cizinci způsobem, že za vámi pak bude pochodovat plejáda všech možných a nemožných zombie, starou babčou počínaje a strašidelným poloobrem konče. Občas se nám zombie pochlubí třeba tím, že nám z nepochopitelných důvodů jen tak vylezou na dům nebo nám dopřejí pohled na jejich nádobíčko (nutno říct, že přírodně schované). Zdejší parta holobrádků tedy vymýšlí způsob, jak se kletby zbavit a vůbec se hlavní hrdinka netrápí tím, aby se občas podívala za záda, jestli se náhodou nepřibližuje její poslední sexuální partner. Ale proč se bát, když jí po dlouhém pronásledování konečně dostihne a jen jí rozcuchá vlasy a pocuchá jejího věrného přítele Paula? Pro někoho je to horor právě kvůli zombie pronásledovatelům, pro mě bylo spíše hororovým prvkem sledování situace, kdy Paul je držen v tak hlubokým friendzonu, že i takovou "sviňáckou" kletbu vidí pro sebe jako příležitost, jak se dostat blíže hlavní hrdince a vyspat se s ní. Herecky je to zahráno tak, jak se patří na béčkový puberťácký horor a hudba? Pffff. Hudba se téměř vyrovnala úrovni laciného péčka či nelaciného dokumentu o velrybím trusu (ne že bych na něco z toho koukal). Ikdyž občas nějaká skladba dokázala navnadit mé stresové spouštěče, většina jen zněla do prázdna a po několikátém zopakování toho stejného hudebního motivu se člověk už musel jen smát. Průměrný hororový snímek s dobrou myšlenkou (a špatným koncem), který si mladý kluk v kinosále užije (bez dvojsmyslu) s holkou vedle sebe, ale už ne tolik se třemi kámoši. 60% ()

Rawar

Nevěřil bych že se dneska ještě objeví taková poctivá práce. Když se poprvé rozezněl zvukový doprovod, věděl jsem že hledím na něco většího, než jen sbírku vykuchaných teenagerů. Tak perfektně zvládnutá hudba, která evokuje, mnou tolik milované, staré horory (Thing), mě naprosto uchvátila. Uchvátila mě natolik, že by mi to snad stačilo ke štěstí, Ale bylo toho tady víc. neuvěřitelně sympatické osazení. Chvályhodná práce s kamerou a perfektně dávkovaný děj. Kdy se chvíli napnutý jak struna, potíte strachy z neznámého v sedačce a chvíli si vychutnáváte klidové party, kde většinou protagonisté putují do bezpečných končin, nebo tiše dumají nad předcházejícími událostmi. Právě v těchto intermezzích hraje ona magická, minimalistická bomba, ze které mi běhal mráz po zádech. Je to opravdu silný, zátěžový test na nervy, protože části, kde se divák stává svědkem nadpřirozených událostí, jsou strašlivé, hlasité, znepokojivé a hlavně opravdu intenzivní. ()

Denila

Děj mi připomínal mnoho již existujících hororů (i nehororů) předávání něčehosi, následně snaha o zbavení, min. 3 bych dokázala vyjmenovat. Scénu v bazéně jsem nepochopila, utekla mi myšlenka prvotního plánu.. nicméně hodnocení zůstane vysoké za obsazení vysokého děsivého chlápka co nechodil zase až tak pomalu. Kino Cinemacity Ostrava│21/4/2015│2D ()

Allan

1 hvězda za hudbu, 1 hvězda za kameru, 1 hvězda za námět. Toť vše. Subjektivní vnímání délky filmu u mě bylo něco přes dvě hodiny, docela se to místy vleče, 80 minutový sestřih by úplně stačil. Je to milé retro, jsem hrozně moc rád, že takovýhle film vůbec vznikl, John Carpenter revival. Ale víc jak tři hvězdy dát nemohu, bohužel. ()

Veronica27

A na tohle já chtěla jít do kina ! Tohle mi neřeklo, ani ťuk. Předáváme si bubáka pomocí sexu, to jako fakt ? Naprosto nudná hovadina, nic jiného na to nejde říct. Na tomhle filmu není nic ! Naprosto nic ! ()

Franc1s

A tak nebylo to nejhorší, ale do kina bych na to nešel.. Nápad dobrej, zbytek takový nějaký (krom hudby :). Holka ve spodárech, co ji stále někdo sleduje, ale ona jde radši na další chrápačku :D Klidně mohlo být více lekaček, ale zase ty co byli, stáli za to a ve spojení s hypnotizujícím soundtrackem i já čuměl jak chleba z tašky. Dlouhé záběry se mi líbili, ale některé kde nic nebylo, už jsem měl sto chutí přetáčet. Za mě jednou a dost 6,5/10 ()

Tamten

Horor, který se primárně nezakládá na tom, že na vás něco bafne vy se hrozně vylekáte (i když pár takových okamžiků tam taky je), ale který vás drží v neustálém napětí, neboť "To pořád jde". Je zde vidět, že i bez spousty krve a velkolepých efektů jde udělat hutné napětí, které postavám věříte. ()

danny_21

Cha - to zase bylo dílko k pohledání, aneb co všechno nemůže jeden chytit, když si chce vrznout. Jinač nepovedené, amatérské, nelogické s koncem, který jen potvrdí marnost předchozích minut a nemůže fungovat ani jako sexuologický výúkový materiál pro nadržené adolescenty - 30 % ()

markotter

Trochu netradiční teen horror, kde nestříká krev každou minutu a školácí nechcípají jeden po druhém. Což není rozhodně na škodu. Všechno je postavené na originálním nápadu a hutné atmosféře, kterou vytváří hlavně muzika a kamera. Kdyby to bylo o 20 minut kratší, vůbec by to nevadilo. ()

Likan7

Nejvíc sexu v dějinách filmu :-) zajímalo by mě kdo vymyslel premisu, kterou jsem ještě v žádným jinym filmu neviděl. Teď ale vážně. Mohlo by se říct, že to je horor naprosto o ničem, ale opak je pravdou. Příběh je tu sice velmi prostinký a téměř 90 minut neutáhne, naštěstí je to ale film natolik jinak natočený, že se divák zaměří na kameru, zvuky, všechno okolo. Duchové zde neběhají, nelétají, jen pomaloučku jdou za vámi. Ale oni jdou pořád, nedokážete se před nimi schovat. Jen to můžete předat dál tím, že se s někým vyspíte, pak je sice budete stále vidět, ale už nepůjdou po vás. Ovšem jen do té chvíle, než nezabíjí toho, komu jste to dal. Originální nápad! Ještě originálnější jsou ale ty dlouhatánské záběry, občas i bez zvuku. Tísnivá hudba vás donutí být napnutý a čekat odkud něco přijde. Střih na hlavní postavu a pak vidíte celou dobu, že k ní za zády něco jde. Pěkné....moc pěkné...Poslední záběr už jen krásně řekne, jak moc jsou v háji. Samozřejmě, film má svoje mouchy, není to na 5* ale ke to krásný způsob jak za minimální peníze natočit něco neobvyklého, stačí mít jen talent. ()

lakart

Nemohu si pomoct, ale opravdu jsem se místy dost nudil. Film je špatně vybalancovaný, chybí postupná gradace příběhu. Samotná zápletka není špatná, scénář je vcelku dobrý, bez patosu a zbytečných keců, ale některé celky působí prázdně a zbytečně. I tak se jedná o zajímavý horor. 65% ()

gemi

Debilní postavy v debilním a neuvěřitelně nudném filmu. Kdyby to byl studentský film, tak super. Ale toto bylo v kinech! No jít na to, tak to vstupné z prodavače vytřískám zpět. ()

RajAthen

Kuckavě, přímo humorně nefungující horor, kde nemáte žádný prostor se bát (a to se nepovažuji za ostříleného člověka, který by při sledování obvykle nevyužíval takticky umístěných prstů). Základní premisa zněla vtipně, pravidla jsou hrdince dokonce velmi polopaticky vysvětlena po osudovém styku. A pak... se neděje nic strašidelného, jelikož pravidla to jednak do značné míry znemožňují (bubák je poctivý chodec), čili jenom idiot by byl reálně ohrožen (slyšela slečna někdy o letadle či jiném dopravním prostředku?) ... hrdinka je proto v ohrožení permanentně. Scény nemají vůbec žádnou atmosféru, finální nápad k odklizení bubáka jen ukazuje efektivitu amerického školství i neefektivní rodiny, kde všichni dotyční musejí vyrůstat. Film skutečně pomyslně překračuje hranici "tak špatný, že se u toho pobavíte". Pokud by se jednalo o amatérský počin, nebyl bych tak jedovatý, a snad bych ocenil snahu o zajímavou kameru. Chcete se bát? Poohlédněte se jinde! ()

Shaleman

Kupodivu to nebylo úplně nejhorší. Béčkový look zachraňuje celkem vydařený námět. Při vyšším rozpočtu, lepších nehercích a propracovanějším scénáři bych si to dokázal představit jako vydařený plnohodnotný horor. ()

Psycho.R

Nápad skutečně dobrý, bohužel celý film stojí pouze a právě na něm. Není zde nějaký dějový oblouk, či snad pointa, která vyrazí dech. Na jedno shlédnutí to je, ale nic, co bych zběsile doporučoval. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)