Neutečieš

• Česko Neutečeš (viac)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

mclenin

Za málo peňazí veľa muziky alebo ako sa z ničoho (rozumej hovna) bič plietol. Atmosferický, viac mysteriózny thriller než horror, ktorý nekráča v šľapajách žánrovej schémovitosti, rozumne sa vyhýba lacným "ľakačkám" a ťaží z ponurého a postupne budovaného napätia, ktorý v celku môže pôsobiť rozťahane, no to neuberá nič z jeho znepokojivého "feelingu". A to je zároveň aj kľúčové slovo, ktoré najlepšie vystihuje onen počin - "Znepokojivé !". ()

peetriss

Mysteriózní thriller ano, horor se koná pouze velmi okrajově. Neutečeš hraje především na nostalgickou notu, především na milovníky starého dobrého carpenterovského stylu, včetně jeho hudebního doprovodu, který napodobuje Disasterpeace natolik umně, že i zde soundtrack hraje poloviční úlohu v budování atmosféričnosti, temné mrazivosti a napětí. Dějově a co do charakteru postav je výsledná práce chvályhodná, byť se udržuje v mezích jednoduchosti, což v tomto případě není úplně na škodu, režisér Mitchell ukazuje, že umí audiovoziálně pracovat s divákem, což platí dvojnásob s jeho schopností přetavovat skromné nápady ve velké scény (bazénová elektrospotřebičová scéna). Psychologická metoda působit na divákovy nervy je zde funkční. P.S.: Maika Monroe je sice ročník 1993, přesto se stává mou srdeční nostalgickou záležitostí, protože si v krátké době vybrala již druhý na mě takto působící projekt, což kvituji a miluji. 70% ()

iampatrik

75% Teenage vyvražďovačka o kletbě, která se přenáší sexem. Jednoduchý popis, který může odradit, to by však byla chyba. Napinavá podívaná, která boduje výbornou kamerou, hutnou atmosferou a svižným tempem. Moc brutality, mrtvol, či hloupého pobíhaní tupých teenagerů tu však nečekejte. It Follows je zajímavý taky mysteriozním zabijákem, co a proč se tak děje, což diváka nenechá v klidu až do samotného závěru. Po delší době zase zajímavý horor. ()

Sufferer

Svojim zvráteným spôsobom prakticky dokonalý film. David Robert Mitchell zavrhol dávkovanie informácii pripomínajúce miešanie lentilky v jednom z troch (sklenených) pohárov, po dvadsiatich minútach prichádza s pointou rovno na bubon a po zbytok minutáže svoju jednoduchú, ale zato originálnu premisu už len formálne poháňa. Na papieri samovražda v priamom prenose, v konečnom výsledku čistá radosť. Brilantná kamera a elektronická pulzujúca hudba aktivizujú atmosféru, ktorá je tak ťažká, že si sadne na pľúca a nedovolí sa poriadne nadýchnuť. Vskutku znervózňujúci, skľučujúci, znepokojivý film, ktorého čaro sa po skončení nepremení v prach ako Popoluškin kočiar po polnoci v tekvicu, ale naďalej nahlodáva pocit bezpečia. ()

Disease

Teen štafetová vyvražďovačka, kdy za pozornost stojí zejména hudba, která jako by vypadla ze starých Carpenterových respektive Argentových filmů. Bubák je celkem decentní, ale právě díky zvukové stopě velmi znepokojivý. ()

Mo.

Minimalni rozpocet, neznami herci, (skoro)debutujici reziser, nulove digitalni triky. Vysledek? Prvni horor od dob Kruhu, co se mi dokazal dostat pod kuzi. ()

kuckaAFC

Ale jo, i když jsem ze začátku moc nedoufal, tak ve výsledku se jednalo o slušný "céčkový" horor. Co stojí za zmínku, jsou určitě velmi neotřelé prvky (vidiny přenášené sexem s atraktivní hlavní hrdinkou Jay, závěrečná scéna s elektrickými spotřebiči u bazénu) a dobrá kamera. Nicméně v kombinaci s debilním chováním Jay a omezeností přízraků se jedná pouze o nadprůměr - 60% (viděno po cca litru chardonnay na KVIFF) ()

zelvicka.

Prostě jsem si řekl, že bude lepší se vyspat ve spacáku než na sedačce. Navíc očividně nejsem hororový typ (krom toho šroubu, co mi trčí z čela). ()

Kejf.

V prvni rade bych chtela vyzdvihnout pro me dve nejvetsi pozitiva - 1. dokonala hudba! Osmdesatky hadr! Ty syntaky! Za 2. ma ode me velky plus ta osoba, co strihala trailer. Jsem ji vdecna za to, ze tam nenasekala vsechny lekacky, jak je dobrym zvykem. Naopak - v traileru si vybavuju jen jednu, ale ve filmu vas dokaze vydesit i ve scene odehravajici se za bilyho dne. Pro me obrovsky prekvapeni, odchazela jsem z kina velice spokojena, az na to, ze mam nutkani si furt hlidat, kdo jde za mnou :D ()

Renfield

Je to taková pocta starým hororům, která na mě i docela fungovala. Ovšem některé věci, jako je například až příliš nelogické chování postav prostě přehlédnout nemohu. Na první pohled, nebo spíše poslech určitě zaujme hudba, která je výborná. Bez ní by atmosféra v Neutečeš nebyla jaké je. Zaujaly a potěšily mě i filmy, na které se hlavní skupinka "hrdinů" dívala v televizi. Mou pozornost si film udržel po celou stopáž, ta by ale i přesto mohla být kratší. Celkově je to především pro fanouška hororů zajímavý počin, u kterého jsem se i zasmál, i když nevím, jestli to byl záměr tvůrce. 50% ()

smetyl

It Follows je hororem, který vás na rozdíl od moderních sériově vydávaných paskvilů donutí přemýšlet. Některé věci nejsou ve filmu divákovi přímo předloženy a sám si je musí najít v různých indiciích. Spousta věcí není dovysvětlených a některé scény jsou do filmu zařazeny zbytečně, jelikož s dějem nemají žádnou návaznost. Zamrzí možná i otevřený konec, ale to se při takové jednoduchosti děje dá odpustit. Co bych však znovu vyzdvihl, je soundtrack, bez kterého by film snad nemohl ani fungovat, jelikož zde spojení hudba-kamera tvoří nerozlučnou dvojku. Příjemný návrat do tvorby 80. let se konal v poměrně slibně ušitém kabátku, a to i s poměrně nízkým rozpočtem. Film můžu doporučit těm, kteří mají rádi Johna Carpentera a hororovou tvorbu osmdesátek. Pokud chcete vystrašit svojí drahou polovičku, vezměte ji na něco jiného. To samé platí i v tom případě, pokud chcete na film, abyste se báli. Dočkáte se intenzivní atmosféry, ale bát se nebudete. ()

Oralfabet

Stylový, originální horor, který bohužel (jako většina hororů) selhává ve vykreslení postav, na nichž by člověku mohlo záležet, interakce mezi nimi byly rozhodně nejslabšími scénami, jednak kvůli nic moc dialogům, a pak taky kvůli nějakým těm nic moc hereckým výkonům. Ale jakmile se přepne do hororového módu, je většinou na co koukat. Scéna v opuštěném baráku na začátku filmu byla hodně působivá, škoda, že ji pak už nic nepřekonalo. Scéna s bazénem byla naopak dost podivná. Jo a musím vůbec psát jak boží byl soundtrack? 7/10 ()

Untentrauer

Fíčoidní začátek s jednou hysterkou by leckoho odradil. Ale je to jen epizoda. Pak následuje pomalý rozjezd, který není nijak zábavný a tak nám naše čekání na WTF neutíká…Tohle považuju u spousty filmů za zásadní problém. Než se dopracujeme k jádru věci, musíme překousnout začátek, který je buď nudný, nebo moc dlouhý…však víte co tím myslím. Nejhorší jsou začátky, které vám přijdou, jako věčnost, ale ve skutečnosti zaberou jen chvilku - prostě nuda. Stejná nuda asi jako začátek téhle recenze, která jistě odradí spousty lidí si ji přečíst. Jediná útěcha je Maika Monroe, na kterou se dá sakra koukat a která se tam naštěstí mihne i v plavkách! Po dvaceti - pro mě nekonečných minutách nastane konečně očekávaný zvrat, který zapříčiní osoba od které bych to nejméně čekal. Maika se probudí připoutaná ke kripl vozíčku v opuštěné rozestavěné budově a za svého neustálého a nutno podotknout, že zbytečného (protože je tam zjevně sama jen s únoscem) volání o pomoc dostává zmatený, ale zajímavý výklad toho, co se děje a bude dít – Maiko neřvi a dávej pozor! A je to tady, zlo přichází v zajímavé formě - nikdy bych nevěřil, že pěkná a nahatá ženská dokáže být v určitých situacích/záběrech i dost děsivá. Zažil jsem pocit vzrušení a děsu zároveň! Nicméně se z toho Maika dostane a my ji můžeme sledovat, jak ona sama sebe sleduje ve spodním prádle a prohlíží si svoji vulvu – moc by mě zajímalo, co ji tak při tom pohledu vyděsilo a jsem ochotný to rozsoudit. Další děj je znázorněn opravdu povedenými děsivými sekvencemi, které ve mně vyvolávali rozporuplné pocity 1- Maika trpí pouze psychickými problémy projevujícími se návaly paranoi a bludy, které vyvolal její „únos“. 2 – Vše co se Maice zdá je pravda. Tyto scény byli opravdu děsivé a umocňovalo je počasí/barevné filtry a vybrané lokace, které i když jsou plné lidí (školy), tak přesto působily tak prázdně a beznadějně. Dokonce i když byl záběr na zmrzlinu s posypem, na kterou bych měl jinak normálně chuť opak byl pravdou. Líbilo se mi, že na tyto „výjevy“ nebyla sama a i když by si lidé okolo ní mohli myslet, že je blázen, tak ji kamarádi podrželi. Film plynule i se svou atmosférou přejde do „detektivní“ fáze. Způsob, jakým lze daný problém řešit, resp. jakým ho řeší Maika mi přijde absolutně neptřičný a nehodící se k filmu. Přijde mi, že tím ten film dehonestuje a parodizuje. Jakoby to celé byla jen pouhá metafora na pohlavní choroby zabalená do filmového hororového zpracování….A to je zklamání. ()

BlackHood

Wow! Film byl originální a měl skvělý nápad, měl sympatické postavy, hlavní hrdinka byla nejhezčí. Ve filmu se najde pár nelogičností, ale je to horor, takže :) Kdybych to měl točit já, tak z toho udělám větší survive, tohle si spíš hraje na atmosféru a napětí. Jinak bazénní finál bylo ohromné. 84% Strašidelnost 3/4 Brutalita 1/4 ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)