Annabelle

• Česko Annabelle (viac)

John Form (Ward Horton) našiel pre svoju nastávajúcu manželku Miu (Annabelle Wallis) dokonalý darček – krásnu starú klasickú bábiku oblečenú do snehobielych šiat. Ale Miina radosť z Annabelle netrvá dlho. Jednu hroznú noc vtrhnú do ich domu vyznávači satanského kultu a brutálne napadnú mladý pár. Preliata krv a hrôza nie sú to jediné, čo za sebou nechávajú. Vyznávači Satana vyvolali bytosť tak zákernú, že nič z toho, čo urobili sa nedá ani zďaleka porovnať so zlom, ktorým je teraz posadnutá Annabelle. (TV Markíza)

zuzza11

Příběh o nudné Chuckyho ženě mě opravdu nezaujal.... svou jedinou hvězdu dávám za svůj "lek" ve sklepních kójích, což byl opravdu první a poslední za celý film, který se trapně řadí do série hororů.... ()

maxcold

To se vezme úspěch z jednoho filmu, Přidá se jedna historka, okoření se to malým dítětem a mladým párem. Přimícháme trošku toho zla a máme Annabelle. Zprvu zdlouhavé, odvážím se říci, že také nudné. Poté se nic neděje a divák čeká. Pak se něco stane a divák čeká. Vlastně bychom mohli film přejmenovat na čekání. Za scénu s výtahem, což byla daleko před tím, než se film natočil, moje noční můra, dávám tak vysoké hodnocení. Jinak prostě nic moc. ()

rasto87

Nemôžem si pomôcť, ale napriek komentárom, ktoré tu zazneli a napriek hodnoteniu aké má Annabelle, je to veľmi slušné. Dlho som si horor tak skvelo nevychutnal. Mnohým sa nepáčila scéna v pivnici, ale pre mňa bola perfektná, pretože práve pri takejto scéne Vám niekedy behal mráz po chrbte. Samozrejme nie to tip top a nemôže sa to porovnávať s predchodcom V zajatí démonov od J. Wana, ale i tak je Annabelle aspoň pre mňa skvelá. Trošku dopracovať scénar, trošku pridať viac mrazivej hudby a bude to ok. ()

waltosin

Wan by to určitě zvládnul líp toho měli povolat, ten by z toho udělal bombu z překvapením, takhle to je jenom strašidelná pohádka, která nemá tolik toho napětí a zvratů, jako jsou Wanovi mistrovská díla o démonech. 45% ()

theFtip

Pro mě obrovské zklamání, čekal jsem jak to bude děsivé, napínavé a strašidelné, a nakonec se nic z toho nekonalo. Podprůměrná duchařina bez nápadu, bez kreativity, bez všeho. A ten konce, jako by ho napsala Rosamunda Pilcher (SPOILER: A žili šťastně až do smrti.) ()

PamelaJJK

Před několika dny jsem vyslechl v narvané MHD hovor několika teenagerů. Bavili se o filmech. Jedna ze slečen začala, že byla v kině na Annabelle a všichni (čtyři slečny a dva mladíci ve věku tak 15 až 17 let) začali sborově tento film hanět výrazy jako totální pí....na a podobně. To se mi v hlavě spojilo se zdejším mizerným hodnocením a došel jsem k přesvědčení, že přece jen dám Annabelle šanci. A dobře jsem udělal. V zajetí démonů mě nadchlo a Annabele, která se vrací před události ze snímku V zajetí démonů, je možná ještě lepší. Opět skvělá vizualita, která dokonale navozuje atmosféru 60. až 70. let v USA. Je to parádní retro. Opravdu to působí, jako by film byl z té doby. Hudba a veškeré zvuky a ruchy jsou taktéž parádní. Nehezká panenka je opět na scéně. Ostatní obsazení je vynikající. Atmosféra je úžasná a pozvolna houstne, že z ní není úniku. Pár lekaček zde má své místo a celé to pozvolna graduje. Nechápu to nízké hodnocení zde, ale zřejmě zde píší převážně hodně mladí, kteří musí mít všude tuny násilí a hektolitry krve, ale duchařina jim nic neříká. A tohle je excelentní duchařina. Tohle je přímo reklama na duchařinu!!! ()

maniacxl odpad!

Přímo uboze slabý.Žádnej nápad,žádný hororový vzrušení.To že vedle v pokoji vrže houpací křeslo,z toho se neposere ani má babička.Jen samá vykrádačka jiných hororů a jinak nasraný na chodbě.Proč si někdo do bytu koupí tak hnusnou pannenku nemá asi cenu rozebírat vůbec."Už víte,co to bude,až se to narodí??,ještě ne,my to vědět nechceme"A piča,pak kamera zajede do budoucího pokojíčku pro toho malýho mandoša a celej je do růžova,samá barbie,šatičky a jiný píčovinky pro holčičky.Tak kdo je tady potom kokot??Takových těžkých amerických ran tu bylo mnoho.Bál jsem se zkrátka tak,až mi z toho praskla plodová voda.Kámen...Jo abych nezapoměl ODPAD. ()

aiv

Tak jsem shlédla tento film a musím říct, ač se běžně na horory dívám s úsměvem, stejně jako u ženy v černém 1 nebo u v zajetí démonů 1 mi běhal mráz po zádech. u scény na schodech asi v polovině filmu jsem musela dokonce vypnout zvuk. Brrr. Řekla bych, že film má dobré, pro mě neznámé, herecké obsazení, zvuk, ze kterého běhá mráz po zádech a můžu přirovnat k filmu V zajetí démonů 1. Film se mi moc líbil a chytil mě. Mám ten pocit, že ti co hodnotí takto záporně, řekla bych, že u filmu buďto vařili a uklízeli nebo se na něj ani nepodívali a jen ho proklikali. já dámám 4* ()

wallax

Šiel som do toho s tým, že to bude 300 krát prevarená hororová náplň...a mal som pravdu, bolo to presne to. Čo ale kvitujem, bolo, že bez hlučných stupídne nazvučených ohlušujúcich zvukov mi tento film dokázal v správnych momentoch dvihnúť chlpy od chrbta po koniec rúk a to sa pri tomto type filmov kvituje. Normálne na 2/5 ale práve za prístup k ľakačkám a za niektoré inovátorské kúsky (ako napr. práca s kamerou) pridávam ďalšiu. Potenciál bol ale určite vyššie ako len 3/5, ale zabili to zbytočné klišé ktorých je tento snímok prepchaný k prasknutiu (až na pár záberov...) ()

CrazymanM

Pro mě zklamání!Už jsem sice tušil,že to nebude taková sláva,jak to vypadalo,ale vždycky rád posoudím sám a nedám příliš na místní komentáře.U tohohle filmu však byly spíše pravdivé(samozřejmě kromě těch,který ho vychvalují),opravdu jedna,dvě lekačky,nějaké vrzání,skřípání,debilní herci a nic moc kamera,to mi fakt nestačí! ()

blondboss

Annabelle, čo by akýsi prequel medzi The Conjuring 1 a 2, je celkom solídna záležitosť. Avšak nemôže ničím prekvapiť a scenáristicky je to totálne zlo, a to hovorím v zmysle deravosti scenára. Dej predvídateľný a atmosféra síce celkom fajn, avšak Leonetti, ako sa snažil, tak sa snažil, natočil len slabý odvar originálu, teda bol v podstate takým "mini-Wanom". Ako predkrm pred pokračovaním "Démonov" je to fajn. Herecké výkony príšerné. 60 % ()

Kub_ees

Keďže ma V zajatí démonov dostalo, tak som pokladal za povinnosť pozrieť si aj Anabelle. Lenže od kvalitnej hrozivej atmosféry The Conjuring má tento horor veľmi ďaleko. Ani jedna ako tak poriadná ľakačka, nudný a otrepaný dej a minimálna nápaditosť. Toto ma nejak nezaujalo. Nie je to zlé, nejaké pozitíva sa tu nájdu, len si momentálne nespomínam na žiadne. Videť, že to ťažilo zo slávy Conjuringu. Inak je to čistý priemer, nájdu sa aj oveľa horšie, ale od tohto by som čakal o trochu viac. ()

Hezonja7

Mít Annabelle v rukách James Wan tak to také mohlo dopadnout úplně jinak, atmosféra byla dobrá ale výkony,záběr nic moc. Už jsem se bál že ani jeden jumpscear nepříjde. ()

PaTeXx

Podprůměrný horor s průměrnými jumpscary, průměrnými hereckými výkony, průměrnými postavami, obyčejným soundtrackem, zpackaným scénářem, neskutečně trapným koncem, minutovými kamerovými záběry jako v telenovele ze sedmdesátek, zoufalým pokusem o dobovou retro atmosféru a s celkově zamrdaným zrežírováním. Filmeček akorát vhodný pro zabití devadesáti minut drahocenného času stráveného večer na gauči s přítelkyní. ()

Petr59

Jsem asi jinej, ale mě to celkem vyděsilo a znepokojilo. Pravda, nedávno zhlédnutá dvojka je lepší, ale že by tohle byl kdovíjaký průšvih, to si taky nemyslím. Je to lehce nadprůměrný horor, žádný zázrak to není, ale na druhou stranu na tom filmu nevidím nic tak špatného. Dobře, finále je tedy opravdu slabé. To jsem pořád čekal, kdy přijde to vygradované a vytoužené finále po kterém padnu na zadek. A pak mi došlo, že se na finále celou dobu koukám, ale neuspokojuje mě. Gradování atmosféry se v určitém momentu zastaví a očekávaná pointa se nedostaví. Je tedy pravda, že závěr mě lehce překvapil, ale rozhodně nevyděsil. Naopak mě film děsil skoro celou dobu, jen to finále se nepovedlo. Je to znepokojující, několikrát jsem se doopravdy lekl. Asi je to také o tom, že po přečtení všech negativních reakcí jsem neměl příliš velká očekávání, takže jsem byl spíše mile překvapen. Naopak, pokud máte velká očekávání od filmu, zklamání může přijít velmi snadno. Já nemohu Annabelle porovnat se zajetím démonů, ale špatný film to není. Panenka je dostatečně děsivá, herecké výkony jsou taky uspokojující i hudba je dobrá. Atmosféra v některých chvílích polevuje a občas jsem měl pocit, že tvůrci hodně brzdí a nejdou až tak daleko, jak by mohli. Příběh sám o sobě není moc originální ani nápaditý ale spíše průměrný a náročnějšího diváka nejspíš neuspokojí. Nicméně, to je asi vše, co kromě slabšího finále můžu filmu vytknout. I když příběh není příliš zajímavý, tak lekačky mi to vynahradily. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (viac)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra

24.07.2018

Vražedná panenka Annabelle je k nezastavení a tak studia Warner Bros. spolu s New Line během Comic-Conu oznámila, že její třetí díl dorazí pravděpodobně už v létě příštího roku. Pokračování spin-offu… (viac)

V zajetí démonů potřetí

V zajetí démonů potřetí

27.06.2017

Alfou a omegou dnešního Hollywoodu jsou propojené filmové vesmíry. U Star Wars nebo Marvelu šlapou na jedničku, jinde se více či méně klopýtá. Naposledy se trochu spálil vesmír s klasickými monstry,… (viac)