Nová generácia hviezd sa pripojí k najlepším svetovým akčným hviezdam a spoločne prežijú adrenalínové dobrodružstvo vo filme Expend4bles. K Jasonovi Stathamovi, Dolphovi Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesterovi Stallonemu, ktorí sa znovu stretávajú v úlohe tímu elitných žoldnierov, sa prvýkrát pripájajú Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipi . Vyzbrojení všetkými zbraňami, ktoré sa im dostanú do rúk, a schopnosťami ich použiť, sú Expendables poslednou obrannou líniou sveta a tímom, ktorý je povolaný, keď sú všetky ostatné možnosti mimo hry. Noví členovia tímu s novými štýlmi a taktikami dajú "čerstvej krvi" úplne nový význam. (Forum Film SK)

Morholt

Kdyby film nebyl ze světa postradatelných, mohlo to být fajn béčko, ale takhle je to zklamání. Christmas tu řeší nějaké svoje osobní srajdy se svojí holkou, která je teda taky jako žoldák a strašně jí vadí, že jí kluci nechtějí do týmu. Budiž, říkám si, koukáš na to kvůli akci a nějaká ta mizerná vata tě nerozhodí. Jenže ani akce nebyla taková, jakou bych chtěl. Střílí se tu, padouši se rozlétávají na cucky a sem tam dojde na nože a pěsti, ale celé je to takové nijaké. A třeba honička na motorkách je vyloženě mizerná. No a  zklamal i casting. Že z původní partičky chybí Jet Li a Terry Crewes bych ještě dokázal překousnout, ale v minulosti bylo zvykem, že klaďáky i záporáky doplňovala známá a často i velká jména. To mi tady hodně chybělo. Sice oceňuji přítomnost dua asijských mlátiček Uwais-Jaa a nic nemám ani proti Garciovi, ale když to srovnám s minulým dílem, tak je to nebe a dudy. Myslím že Sly a spol si zasloužili důstojnější rozloučení, ale halt není každý den posvícení a pořád platí, že na předchozí tři díly se vždy rád podívám. Ale, a to platí pro celousérii, nikdy tvůrcům neodpustím ignorování Cynthie Rothrock. Ta tady prostě chyběla. 35% ()

Lucasion

"Don't worry about it. I got a prescription scope." Mohli bychom do nekonečna vést debatu zda tohle měli Postradatelní zapotřebí. Asi ne. I když mám pro tuhle značku slabost, tak je vidět jak pěst na oko, že další (poslední?) Expendables skočily z Ačkové produkce akčnáků do céčkových vod. Pro sérii mám velkou slabost, takže se mi to nepíše lehce. První díl byl fantastickým splněným a krvavým akčním snem. Dvojka posunula hranici ještě výš a i když trojku už leckdo zavrhuje, tak pro mě i trojka dokázala, že nepatří do starého železa. Holt už tam byla mladá krev a jediné, co jí vážně uškodilo bylo PG13. Čtverka tohle (aspoň to) napravuje a krve zase lítá všude. A začátek kupodivu funguje dobře. Jsme zpátky jakoby ani těch devět let neuteklo. Céčkové CGI mě osobně neuráží. Stále tu máme Stathama a Slye, kteří se spolu špičkují a v tenhle moment právě film opravdu funguje. Ze staré party zbyl však už jen Lundgren a Couture. Ovšem jak už bylo avizováno před uvedením filmu, Sly to chtěl pověsit na hřebík a předává otěže Stathamovi. V ten moment Expendables 4 pozbývají to, co dělalo tuhle sérii. Jelikož Expendables byl projekt jak dát dohromady největší akční hvězdy pod jednu střechu. Film je pak po zbytek stopáže jako oneman show , kterému vévodí právě Jason. Neříkám, že to nemá grády. Docela i jo, jen už to není akční týmovka jaká vždy měla být a byla. Mě osobně nejvíce chybí ikonický soundtrack, který tu není. Chápu že tohle třetí pokračování je pouze pro fanoušky série. A i tak si občas kladu otázku - proč? Je to škoda. Barneyho partu ostrostřelců miluju. (68 %) ()

Lacike odpad!

Zbytočný diel, ktorý nikto nečakal a málokto s ním bude spokojný. Ja ani nie som sklamaný, lebo po otrasných traileroch som od toho nič nečakal. Už to nie sú Expendables. Koncept nahnať čo najviac hiezd z čias minulých tu už neplatí. Namiesto Banderasa tu máme jeho no name syna, namiesto no name Crewsa tu máme kópiu, ktorá nestojí ani za zlámaný Cent. Arnie, Willis, Ford alebo ktorákoľvek podobne veľká hviezda z minulosti na to už zvysoka kašle. Dolph je upozadený a je rád, že ešte stojí na nohách. Smutný pohľad a prajem mu, aby sa zotavil a ešte niečo dobré natočil. Couture a jeho uši nikdy nikoho naozaj nezaujímali. Sly tu má vedľajšiu úlohu po vzore Ježiša. Keby ho nechali zomrieť na konci tretieho dielu, tak by to bolo asi lepšie. Je to proste Stathamova sólovka, ktorú na poslednú chvíľu zmenili na regulérny diel Expendables. Márne. Prekvapivé je, že sa tu fakt nikto nesnaží. A to ani Statham. Všetko je odfláknuté. Ázijský dovoz absolútne nevyužitý. Zápletka nezmyselná. V druhej polovici taká z-ková variácia na Under Siege. Hlášky trápne a nefunkčné. Namiesto na klasiky sa tu odkazuje na minulé diely Expendables. Smutné. Akcie je relatívne dostatok a je v nej aj dosť CGI červenej farby, ale brutálnou by som ju nenazval. Je to taký detský čajíček. Tak odporné triky sa len tak nevidia. Ešte hnusnejšie jak Megan a to je čo povedať. Fakt to vyzerá jak produkcia od Asylum za 5,50. Ale ani akcia sama o sebe za nič nestojí. Nápaditosť nulová, žiadny pôsobivý kúsok, nič cool. Prehľadnosť miestami tiež dostáva na prdel. Fakt ma nenapadá čo by som mohol oceniť. Práve naopak. Tento film definitívne pochoval sériu, ktorá síce nikdy nebola dokonalá, ale mala svoje svetlé chvíle a dokázala potešiť kopu oldschool fanúšikov vrátane mňa. Tento film to všetko zahodil. Ešte aj videobéčkový Triple Threat vyzerá v každom ohľade stokrát lepšie ako toto. Zaslúžený prepadák. 0/10. ()

Dale

Načo toto vzniklo? Už trojka bola blbosť, ale aspoň mala poriadne herecké obsadenie, no toto? Sly si dá 90% filmu voľno, takže jediný drsňák ostane Statham, Dolph už je na takéto filmy starý, 50 Cent pôsobí drsne, ale je to B-éčkar, oveľa radšej ho mám ako speváka než ako herca a zvyšok osadenstva už len na smiech. Megan Fox je nádherná a neuveriteľne sexy, takmer rovnako ako pred 20 rokmi, keď z nej slintala veľká časť mužskej populácie, no so zbraňou v ruke... to fakt nie, to jej nesedí a vyzerala ako v nejakej paródii, podobne pôsobil aj Andy Garcia, jemu vždy viac sedel oblek a kravata. Ten debilný príbeh o atómovej bombe je hovadina na entú, to musel písať niekto bez mozgu a fakt nebyť Stathama, tak by si to koledovalo o odpad. Ešte ku tomu všetkému tá digitálna loď a digitálne more... proste hnus. 30% s prižmúrenými očami ()

Suzie05

Jako už tradičně byly akční scény na dost vysoké úrovni, ale to je asi bohužel všechno. Chápu, že Expendables ve finále stojí hlavně na akci, ale trocha slušného děje by určitě nic nezkazila. ()

corpsy

Aj napriek 100 miliónovému rozpočtu, to celé vyzerá, ako drahší film od mockbusterovej spoločnosti The Asylum. Hrozne viditeľné CGI efekty, herci znateľne v mnohých a mnohých scénach točený pred neutrálnym plátnom a hlášky sú presne na úrovni céčkových zlátaních, v ktorých dnes hrajú napr. aj tu účinkujúci Lundgren. Je to však fajn, non-stop akčná, riadne Rková záležitosť a vidieť zopár známych, či vyhorelých, alebo nedostatočne úspešných akčných toreádorov a jednu toreádorku, je dostatočná zábava na nudný večer. ()

DEXTER099

Tak jsem byl v kině na tomhle pro mě dlouho očekávanym filmu ze série kterou mám fakt rád. Ať už kvůli Slyovi jehož filmy jsou pro mě prostě top a nebo i celkovému obsazení téhle akční série která vznikla jako pocta akčním klasikami 80 a 90 let. Takže prvně co bych chtěl říct, je to, že jsem potom co jsem četl nějaké info o tom díle nic moc nečekal. Kvůli obsazení které zde už nemá moc společnýho s těmi zmiňovaný filmy, ale i právě třeba účasti Stallona která tu neměla být moc velká.  A popravdě já jsem spokojenej. Jako ano Sly by tu měl za mě mít více prostoru, ale na druhou stranu chápu, že chtěl už ustoupit mladšímu Stathamovi. Další mínus je cgi, ale na to sere pes Obával jsem se i účasti Megan a pana raperra, ale ona tu není tak otravná jak bych čekal a dá se na ni dívat :-) a pan rapper je tu docela málo než jsem čekal A třetí minus, ale to je spíš jen menší tak je opět lokace kdy Bulharsko nahradila hlavně loď možná taky vlastně tam no :-) Plus určitě akce kde Statham si to dává na pána a Tony Jaa taky dobrej. Ještě doplním, že humor mezi Slyem a Stathamem fakt můžu už od prvního dílu o to víc škoda, že tu je právě Stallone méně už jen kvůli tomuhle špičkování by to mělo vetší šťávu. Takže jsem spokojenej a klidně si to pustím znova. Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy ()

ConanVJ

Já si čtvrtý díl užil, i když mě zamrzelo, že jsou tam v podstatě 4. herci z předchozích dílů. Bral bych zpět Banderase, Snipese a Arnieho. Jinak jsem popravdě čekal bídu a zklamání. To se naštěstí nestalo. I když je to asi nejslabší díl série, ale i tak to zabaví i přes jednoduchý příběh. Akce je dost a je i pěkně krvavá. Konec mě mooooooc potěšil. Za mě 80 % :) ()

maddy

No ty bláho! Už ani The Expendables 3 neboli žiaden zázrak, ale stále sa jednalo o znesiteľné Béčko a hlavne film, ktorý pôsobil ako kino film. Expend4bles sa však dostali niekde na úroveň Seagaloviek, ktoré smerujú rovno na mŕtvy formát DVD. Hnusne natočený film v hnusných, lacných, bulharských lokáciach (prvá polovica v nejakom šednom hangári a tá druhá na lodi ... ktorá vyzerá ako ten hangár) a s hercami a pravdepodobne aj celým štábom, ktorých to ani samých nebavilo. Už dlho som nevidel film, ktorý by pôsobil vo všetkých ohľadoch tak znudene. Herci sa tvária, že tú sú iba preto, lebo musia, nemá to jedinú zaujímavú akčnú scénu, jeden akokoľvek zaujímavý kamerový záber, nič. Ale tak čo čakať, keď to s touto sériou dopadlo tak, že ju točí Scott Waugh, absolútne podpriemerný režisér, ktorému už ani v USA nechcú zveriť film a tak musí točiť nejaké čínske sr*čky typu Hidden Strike s Johnom Cenom ... alebo štvrtých Expendables. CELKOVO: 3/10 ()

Paxxx.cz

Čtvrté a možná poslední pokračování (I když kdo ví) expendables dopadlo spíše jen (pod)průměrně - akce je sice fajn, ale příběhové žádný zázrak. Ti co byli dříve zamilovaní do Megan Fox tak si určitě pár záběru doslova užijou. Prim tu hraje spíše Statham, což mi nevadí a mimo jiné se tu objeví i několik nových postav. Sly si tu své odehrál a zvrat s ním byl lehce předvídatelný, ale na konci docela vtipně objasněný. Pokud jde tedy o rozlučku s bandou akčních hrdinů, kteří byli na vrcholu svých sil v 80tých a 90tých letech a dneska jsou už v důchodovém věku (čas nezastavíš), tak to dopadlo spíše jako takové menší zklamaní - 5/10. ()

SaNcHeZ_cz

Těšil jsem se na další pokračování i když to čekání bylo skoro deset let. A nakonec jsem docela smutný z toho, že jsem se dočkal. Čtvrtý díl téhle série je možná ve výsledku horší, jak kdyby nakonec nikdy nevznikl. Tohle totiž předešlé tři díly připomíná jen hodně vzdáleně a ten nezájem všech zúčastněných je vidět na každém kroku. Nic z toho co se děje před kamerou vlastně nefunguje, bohužel ani one-linery, a přídavek Tony Jaa a Iko Uwaise nezvládnou nahradit laciné pokračování, kde se trápí i Jason Statham. To že to celé je i na poměry série úplně pitomé, postrádá hlavu a patu a vypadá to hůř jak digitální akční kreace amatérských filmařů na YouTube. Tohle se prostě sakra nepovedlo a není tam nic, proč by tenhle díl stál za to vidět. PS: Když jsem viděl na místě autora scénáře Kurta Wimmera, až jsem musel zamáčknout slzu kam to po nadějném Equilibriu a pár relativně slušných béčkách dotáhl. ()

Tony.cs

Dát takovému filmu laciný digitál byla dost špatná volba. Režisér to taky úplně nedává. Jo a je to těžce předvídatelné. ()

Rakosnicek77

Je to film ve kterém má hlavní prim Statham. Sly je na plátně sotva 20 minut, takže je to spíše one mane show což filmu ale na akci vůbec neubere. Odreagovačka bez velkého přemýšlení, která ale jede od první minuty do té poslední. ()

AffectedFace

Tam kde jednička s dvojkou zářila, tam 3ka se 4kou nejvíc skoro až odpadově klesnula do hloubky těch největších hovínek světa. Příšerný střih, dalo by se říci, že až epileptický, příšerná řežie, herecké obsazení nevyužíté, Rko už vůbec ne, teda kromě jednoho killu a ten je až na konci (wow). Viděl někdo z produkce vůbec třeba sérii JW? Jak tak koukám, tak asi vůbec nikdo, jelikož tohle je totál based 80s movie, který nefunguje, jelikož používá neskutečně levný greenscreen a spoléhá jenom na něj. Sylvester je na platně zhruba celkový čas 20 minut, poté show přebírá Jason Statham, kterej je v pohodě. Všichni ostatní působí jako naprostý neandrtalci, kteří se nechají chytnout do vězení a čekají na záchranu. Iko Uwais jakožto můj oblíbený Indonéský herec s velkým potencionálem na pořádně bitky beze hloupého střihu, zde dostal jednu až dvě max scény (a to právě ty nejvíce epileptické, why?????). Naprosto nevyužitý charaktér. Ve stopáži 103 minut, mi případalo, že koukám na sračku dlouhou nejméně 3 hodiny. Všechny dialogy jsou naprosto nudné a celkově to smrdí. Mrzí mě, že jsem tomu dával šanci a šel jsem kino. Dávám jednu hvězdu sahající pro odpad. ()

grogodil

Megan svojimi hereckými limitmi a vizážou pôsobí, akoby sem zablúdila z nejakej pornoparody na Expendables. Ale tak, svojím spôsobom tu trčí z tej nevýraznej partičky ako vidly z hnoja a nemám jej tú prítomnosť vôbec za zlé. Ostatne, od lacných kulís, až po každú jednu repliku v scenári, sú štvrtí Postradateľní na rovnakej úrovni a aj ten divácky zážitok je podobný. Toto chcete tiež pozerať doma v súkromí s jedným prstom na rýchloposuve, pretáčajúc všetky trápne kecy v nádeji, že aspoň akcia bude stáť za to. Fakt, z tých macho hlášiek a snahy o nejaké slovné prestrelky je človeku trapne. Práve mam rozohrané Jagged Alliance 3 a fakt si radšej zapnite to, lebo to je tá parta nájomných žoldnierov, ktorá vám dodá skutočný nostalgický punc 80s akčňákov a tam každá jedna replika znie viac vtipne a cool, než celé Exp4ndables. No a tá spomínaná akcia - Aj to péčko má nápaditejšiu kameru a choreografiu scén. A navyše, tam ich aspoň nikto nekurví tak neprehľadným strihom a ohyzdnými digitálnymi trikmi, ako tu. Proste jedna nudná zlátanina, ktorá mi za pár rokov ostane v rámci tejto sérii zafixovaná ako "Ten brakový diel s Megan Fox" ()

kinderman

Jak už jsem napsal, tenhle koncept s partou zestárlých akčních hrdinů se dal vydojit jen jednou. Obě pokračování u mě balancovaly mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale nakonec jsem se rozhodl být milosrdný. Tohle už mě opravdu nebavilo ani trochu. Některých zbědovaných herců je člověku lidsky líto (Lundgren), na některé se nedá koukat (Stallone to pochopil, Couture bohužel ne), další se nedají poslouchat (Scipio), po trikové stránce je to hrozné, takže jedna za Megan, druhá za Levy Tran a půlka za to, že Expend4bles zase jednou umožnili spoustě Bulharů vydělat nějaké peníze. ()

ilemas

S celou sérií Expendables mám problém s debilními hláškami a akcí bez napětí. Čtyřka se stárnoucími hvězdami nemusela vůbec vzniknout, kdyby byla natočená v 80kách, dal bych větší hodnocení, ale v dnešní době divák žádá víc a hlavně lepší napínavější příběh. Akce s digitalními efekty a krví to nezachrání. ()

M.i.k.e

Už trailery neslibovaly mnoho, ale výsledek je ještě mnohem horší a já marně přemýšlím nad tím, kdy se ze série která byla splněným snem všech nostalgiků milujících osmdesátkové a devadesátkové akčňáky stalo druholigové bulharské béčko, které sice má Stathama a pár minut i Slye, ale odehrává se v papundeklových kulisách za které by se nestyděla ani Eliška s Damiánem a hlavně má zoufale nudnou akci. To už i trojka, která se nesmyslně snažila cílit na mladší publikum byla oproti tomuhle akčním filmem roku. Zoufalost tvůrců pak jen podtrhuje trestuhodné nevyužití Tonyho Jaa a hlavně Ika Jauwaise. Hlavně u druhého jmenovaného už dost dlouho čekám na to až konečně dostane pořádnou roli a nezbývá než čekat dál...40% ()

Joe321

Zatímco Rocky ze Slyových trojčat dostudoval s vyznamenáním a vydal se svou vlastní cestou, tak zbytek se trápí. Rambo tak tak dojel základku a Expendables nedají ani tu speciálku. Expendables 4 je ještě větší zbytečnost než Rambo 5. Lenost/málo prachů ve psaní, efektech a hraní. Nechápu, proč Sly ten scénář vůbec odklepl, když on sám si dává na psaní "velké" nároky. Nic no... smůla, třeba se to odpruží jako s Rockym 5. ()

BarryLyndon

Long story short. Je to o moc horší než Logan. Strašne smutná podívaná za 100 mega. Wrath of Man se Stathamem stálo 40 a seriálový SAS taky ani ne půlku. Uf uf uf, přitom je to hnusný jak kdyby to stálo 15. Fox uplně omylem, Garcia znuděný, Stallone 5 minut. Buď sedí na židli nebo za kniplem. Naprosto příšerný look všech postav, horší jak cosplay, o moc.  Vůbec to nijak nevyužije Uwaise ani Jaa. U obou je hrozná škoda, že nemají víc než 2 super filmy, přitom takové talenty v akci...  Na aspoň 3,4 hvězdy to tahá Statham, jinak by to byl čistý odpad. Neskutečný co ten chlap umí a dělá. My se tu celou dobu bavíme jestli je akční hvězdou této generace Diesen nebo Rock a on je to už čtvrt století Statham, snad mu to ještě přes 10 let bude kopat. 3-4/10 ()

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (viac)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023