Když padne demokratický režim v Nigérii a moci se chopí bezohledný vojenský diktátor, dostane ostřílený veterán námořní pěchoty A. K. Waters (Bruce Willis) zdánlivě rutinní úkol - zaschránit ze země členku organizace "Doktoři bez hranic", Dr. Lenu Kendricks (Monica Bellucci), která se stará o oběti zuřící občanské války v odlehlé vesnici. Lékařka je ochotna opustit vesnici pouze pod podmínkou, že se Watersovi muži postarají o převoz vesničanů na blízkou hranici. Pokud by byli zanecháni napospas osudu, brzy by padli za oběť početné armádě rebelů. Vojáci jsou ochotni vystavit se nejvyššímu riziku a doprovodit vesničany skrze hustou džungli. Avšak stojí před nelehkým rozhodnutím, zda je život jednoho muže cennější než životy jich samotných a ostatních uprchlíků, jejichž záchranu považují za svou morální povinnost. (oficiálny text distribútora)

Spiker01

Správná military řežba jak má být s Brucem Willisem v největší formě. Tears of the Sun sice občas ždíbe z diváka emoce lehce neohrabaně, ale stále se podle mě jedná o dobrý válečný film, který potěší zejména fanoušky žánru. PS : Achjo, musím si obstarat DC verzi..80% ()

Tom Hardy

Kinoverze - Tím, co snímku nejvíce ublížilo, je nedotažený scénář. Především charaktery hlavních hrdinů jsou dost osekané a stejně tak dialogy by chtělo vypilovat. Zpočátku se sice malinko příběh táhne, ale vše pomine s čistkou vesnice. Od té scény už snímek nabírá zběsilé tempo, které vrcholí závěrečnou řežbou, jež patří k těm nejlepším ve válečném žánru vůbec. Někomu může sice vadit patriotismus, ale když si uvědomíme, v jaké se postavy nacházejí situaci, je jejich jednání naprosto pochopitelné (navíc se tu nikde nepropaguje americká vlajka – vlastně naopak, takže výkřiky o typickém amerikanismu jsou trochu mimo). Sečteno a podtrženo, dobrý práce kamery, vynikající hudba Hanse Zimmera, sympatické obsazení rolí a strhující závěr (škoda té stupidní tečky) dělají ze Slz slunce nejlepší válečný film od Černý jestřáb sestřelen. 70% Director's cut - Změny jsou a podstatné, na více akce ale rovnou zapomeňte. Hlavní úpravy jsou ve vykreslení nastalé politické situace. Zatímco původní film si vystačí s pár záběry „z ručních kamer“, Director's cut se vydává přímo do centra politického dění, takže je tu několik porad a především pak úplně nový úvod, který ukazuje popravení královské rodiny. Ve filmu tak mnohem lépe vyzní celý konflikt, nemluvě o tom, že je akce v džungli oněmi scénami výborně rámována. 85% ()

Legas

Na začátku vás čeká trocha zpravodajství, potom celkem nudná pasáž o doktorce, která odmítá odejít bez svých afrických pacientů, potom trocha pohnutého svědomí poručíka „kamenné tváře“ v podání Bruce Willise. Na závěr se film zvrhává ve velmi chabou (a silně patetickou) variaci na Sedm statečných, zakončenou efektním ohňostrojem. Slzy slunce měly pravděpodobně být podobným válečným dramatem jako Černý jestřáb sestřelen. Bohužel tomu tak není. Slzy slunce jsou nevyvážené, místy nudné, neakční, málo dramatické, směšně patetické a lehko zapomenutelné. Trailer nadchl, film zklamal (i Bruce Willis). ()

Hal_Moore

Slzy slunce mají pomalý děj. Děj se pokouší někam dostat až po 30 minutách, což je pro Hollywoodkou produkci netypické. Bude to tím, že Antoine Fuqua si vyhrává s každým detailem (stejně jako v Training Day). Je zde několik opravdu srdcervoucích momentů, na které skupina v čele s Brucem Willisem narazí během putování džunglí, které ovšem nejsou nejsilnější částí filmu. Willis a jeho tým nikdy zbytečně nestřílí. Pouze v momentech, kdy to daná situace vyžaduje. To z filmu dělá hodně realistický pohled na speciální jednotky, operujícími za nepřátelskými liniemi. Film je celý pojat realisticky s pohledem na postp jednotky, vztahy mezi jednotlivými členy a soudružnost, což nevydíme v mnoha jiných válečných/akčních filmech. Brutálnost války je zde natočena opravdu depresivním způsobem, což mi vehnalo několikrát slzy do očí. Jednotka SEAL má perfektní obsazení, všichni se do svých rolí hodí. Nikdy nezapomenu na roli Bruce Willise. Samotní členové udělají pro úspěch mise vše, ale zároveň podporují svého velitele ve všem. Jentoka má průzkumníka, experta na výbušniny, medika a stopaře. Všichni se chovají realisticky a já doufám, že herce v podobných rolích ještě uvidím. Tenhle film ale nabízí mnohem více než jen plnění úkolu "zachraňte doktorku a zmizte od tamtud". Skupina lidí v čele s doktorkou je zachráněna až v pozdějších částech filmu. I tohle dělá film uvěřitelným. Slzy Slunce nespadají ani do romantických klišé mezi mužskou a ženskou "hlavní" rolí. Tohle snad narušuje pouze závěrečná scéna. Snímek je výborný, bez všech válečných/akčních klišé a já se těším, až se na film podívám znovu a znovu. ()

JFL

Svého času velké zklamání, které ale vycházelo jen z neadekvátních očekávání, že by Willis mohl po letech přijít s pořádnou akční rolí. Ze zpětného pohledu je to stejně jako režisérův pozdější počin "Odstřelovač" naivňoučká brakovka pro puberťáky: gun porn, military fetish, hektolitry patosu, mrzoutské pohledy Wilise a olbřímý dekolt Moniky Bellucci. Takže v zásadě ideální mix. ()

• První film, který se natáčel na jaderné letadlové lodi Harry S Truman (CVN-75). (HappySmile)
  • Brzy po začátku natáčení mezi režisérem Antoinem Fuquou a Brucem Willisem (A.K. Waters) vzniklo napětí, které vyústilo v to, že si tito dva slíbili, že už spolu nebudou nikdy pracovat. (HappySmile)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci

03.06.2010

Jako Mr. Church zahostuje v The Expendables, ale v okamžiku, kdy si budeme jeho cameo vychutnávat, Bruce už bude natáčet další akční řežbu. V srpnu totiž odstartuje natáčení adaptace počítačové hry… (viac)