Snafu: V háji jako obvykle

• Čína Hidden Strike (viac)

Úkol zněl jasně – za každou cenu ochránit civilisty pod palbou. Jackiemu Chanovi a Johnu Cenovi v roli elitních vojáků v tomhle filmu není co závidět. (Netflix)

JohnSmith

Náhodou mě se to moc líbilo. Chan a Cena mají dobrou chemii a oběma to sedlo. Je poznat čínská produkce, kdy akce jde až do mega extrému a je to zbytečná škoda a filmu to jen ubližuje. Druhá věc, která mě hodně štvala a kvůli které dávám nižší hodnocení, je CGI, které je opravdu příšerné. Jinak je to klasická Chenova akční komedie ochucena o troufnu si říct akčního komika Cenu. ()

borec999

S ohliadnutím na to, že Hidden Strike mal postupne asi 5 rôznych názvov, prechádzal náročnou post produkciou, roky ležal v trezore a úprimne som myslel, že sa ho nikdy nedočkám, tak relatívne fajn. Prvá polovica zoznamuje s dejom, postavami, prostredím, je vcelku vážna a úprimne nie moc zaujímavá, Druhá už prepne do klasickej chanovskej akčnej komédie, pre tentokrát skôr buddy typu keďže Jackiemu zdatne sekunduje John Cena, a tá je o dosť lepšia. Dej je primitívny, dialógy plné klišé, spracovanie a tech. stránka vzhľadom na utratené milióny nič moc (neviem koľko sa natáčalo vonku ale viacero scén pôsobí nechutne digitálne, CGI a akoby boli celé natočené pred zeleným plátnom). Jackie už má bližšie k 70ke ako k 60ke, takže je jasné že v akcii a bitkách nemôže mať takú bláznivú choreografiu ako za mladi, ale na svoj vek predvedie stále slušné kúsky (vrcholom je scéna s penou). John Cena je omnoho viac doma v humorných scénach než v dramatických (v ktorých absolútne nefunguje) a s Jackiem mali dokopy počas filmu vcelku fajn chémiu. Záverečná scéna s kamiónmi, kde išli fyzikálne zákony na dovolenku pobavila, podobne ako aj making of zábery pri záverečných titulkoch, na ktorých vidno že Cena (a aj Chan) si natáčanie tejto jednorázovej čínskej odbočky od Hollywoodu (určite veľmi solídne zaplatenej) vcelku užíval a je škoda, že niektoré z jeho improvizácií v dialógoch sa nedostali aj do finálnej verzie filmu. Vo výsledku: pohodová jednohubka na odreagovanie. 55-60% ()

mzss1

[33%] Asi jsem s hodnocením docela krutý, ale mě to celé skoro vůbec nebavilo. Nechci trnout hrůzou s čím přijde tento režisér za měsíc s čtvrtým Expendables. Ale jestli ta AKCE bude vypadat takto nudně a bez náboje, tak to nazdar. Ale nebudu se děsit až tak, dnešní CGI mi většinou v novějších filmech nevadí, jenže zde byl problém, že jsem se nudil už od začátku. Komediální to vůbec není, děj to nemá, a hlavně ta první půle mě dost otravovala i když se zde pořád něco děje. Posledních 30 min je nonstop akce, Chan se snaží v soubojích, oceňuji jeho věk, Cena mě zas vůbec nebavil a ty výbušné akční sekvence mě uspávaly, zlaté Fast and Furious. Hrotit to nechci, asi jsem měl horší náladu, proto ty slabé 2* dám, akce je tu dost ale nezáživná …. ()

Arsenal83

Pôvodne mal namiesto Cenu hrať Stallone. Ej škoda, to by boli teprve panoramata! Takto sme dostali namiesto botoxovej obrny tú reálnu. A toto stálo 80 miliónov, pričom lepšie gagy, ktoré tu prezentujú Chan s bezcenným, máte v Roháči, ale za 80 centov. Pilou Asbaeka mám ale rád, pretože vie svojou charizmou dať filmu šmrnc a oproti hlavnej dvojici hrdinov aj humanoidný výraz. Čo sa prekvapivo v atraktívnej podobe ukázalo aj u čínskych herečiek. ()

Wacoslav1

Neškodná blbina sympatická tím, že je aspoň nonstop akční a pořád se tam něco děje. Je jasný, že Jackie má to nejlepší za sebou, ale akci ještě pořád v pohodě zvládne a jeho souhra a špičkování s Johnem Cenou funguje celkem slušně. Jenom škoda slabýho CGI a místy hodně přehnaný akce popírající fyzikální zákony hlavně cisternové finále, ale jako nenáročná jednohubka bez vyšších ambicí je to docela fajn.65% ()

• „Diaľnica smrti“, o ktorej sa v príbehu hovorí, že je v blízkosti Bagdadu, nie je v Iraku. „Highway of Death“ je vlastne diaľnica 80 vychádzajúca z Kuwait City v Kuvajte a je vzdialená od Bagdadu skoro 700 kilometrov. (Arsenal83)
  • Při natáčení exteriérové scény na jihovýchodě Číny došlo k sesuvu půdy a část produkčních vozů zaplavila řeka bahna. Nikdo nebyl vážně zraněn, ale produkce byla na pár dní pozastavena. (Geralt z Rivie)