Počas protiteroristickej akcie amerických jednotiek pod vedením Sama Williama Marshalla (Billy Zane) je omylom zatknutých a ponížených niekoľko tureckých vojakov. Jeden z nich preto napíše list svojmu bratovi Polatovi Alemdarovi (Necati Sasmaz) a spácha samovraždu. Polat Alemdar sa rozhodne pre pomstu, obsadí hotel a hrozí jeho odpálením. V tom istom čase americkí vojaci vtrhnú na svadobnú hostinu, odkiaľ začuli streľbu. Tak získajú ďalšieho nepriateľa prahnúceho po pomste - nevestu Leylu (Bergüzar Korel). Čo napokon zvíťazí - mierové posolstvo šejka Abdurrahmana Karukiho (Ghassan Massoud), alebo túžba po pomste? (oficiálny text distribútora)

Niktorius

Našimi médii avizovaný obviňující pohled z druhé strany irácké barikády v tomto filmu nenajdete, stejně jako zajímavý děj či režijní vyspělost. Údolí vlků je totiž obyčejné akční béčko, v jakém by si klidně mohl střihnout roli Steven Segal nebo velký Chuck Norris, jen strany jsou poněkud otočené a tak původci všeho zla tentokráte nenosí na hlavách ručníky a nevyznávají islám, nýbrž oblékají trenky z hvězd a pruhů, požívají nadměrné množství steroidů a prahnou po krvi. Trochu to zavání takzvanou politickou nekorektností, leč mohu vás uklidnit, politicko-náboženské záležitosti se tu řeší jen tak na oko a i kdyby nepřátelské řady tvořili notně naštvaní trpaslíci z diamantových dolů, nic by se nezměnilo. Jde totiž jen o to, že si různé národy na pětníku "zdůvodňují" příčiny svých konfliktů, krmí se vzájemně olovem a pronášejí odhodlané řeči o cti. Jako obyčejný akčnák to taky nefunguje, všechno vypadá strašlivě levně a neautenticky (výbava amerických vojáků působí vyloženě směšně, zejména jejich přilby s vzezřením obarveného nočníku :-)), akce je přinejlepším vlažná, nedobře zrežírována a nechutně rozředěná úmornou záplavou nezáživných dialogů. A když se ve filmu nemůžete chytnout příběhu, akce, postav, ani ideí, tak co vám sakra zbývá? Například vypnout přehrávač. 30%_____P.S: To co se odehrává ve filmu, se ve velmi podobných formách odehrálo v Afghanistánu a těmi "zlými" nebyli Američané, ale sami Afghánci ()

Radiq

Už jenom kvůli tomu, že to nebylo o americké statečnosti a že to tam dost amíků schytalo, by jste to měli skouknout. Děj je teda celkem suchej, hlavně vyobrazení až přehnaně ZLÝCH americkejch vojáků, kteří mi připadají spíš jak jednotka nějakých povstalců požírajících látky na růst svalstva. Ale kultura a myšlení iráckých jedinců je z tohoto úhlu mnohem pochopitelnější. A i když se nepřikláním k terorismu, tak něco na něm asi je. Nejsympatičtější byl ale ten šejk, který odsuzoval násilí vzhledem k tomu, že korán ho zakazuje atd., protože to znělo celkem rozumně. Bohužel ve skutečnosti na to každej dlabe. No ale musím pochválit krásnej sebevražednej výbuch chlapa na náměstí. Lidé lítali, utrženejma končetinama ani krví se nešetřilo a přitom to vypadalo ještě realisticky. Ono vůbec všechno bylo jakž takž realistické, tím myslím bitky, přestřelky (teda nepočítám to vyobrazení američanů - i když, co víme...) a hlavně jsem čekal, že hlavní záporák chcípne nějakou neobvyklou, hodně bolestivou a překvapivou smrtí, ale víc mě překvapilo, že chcípl jakž takž normálně. Jinak Billy Zane tam byl poměrně dobrej (i když jsem ho měl v jakémsi šíleném hašmahašma dabingu), ostatní neznám. ()

Malarkey

Vypadalo to jako celkem slušný film. Turci chtěli natočit slušný film. To co vzniklo je směs hollywoodu a turecké lhostejnosti. Mohl to být dobrý film, ale není. Ve filmu se skoro pořád kecá a kecá a kecá mezi kecáním pár výstřelů sem tam nějaká bojůvka a pak se zase kecá. Divák má potom ve filmu guláš a nakonec se rozhodne počkat na ortel, který turci hlavním hrdinům udělili. Akční scény jsou vcelku dobré, ale pauzy mezi nima jsou velice nudné. Přesto na turecký film (a že sem jich viděl málo) celkem dobré. ()

zette

Me vzdy svym zpusobem pritahovala propaganda ve filmu. A je mi jedno, z jake jde strany. Tomuto dilu, ale muze skocit na lep fakt jenom nejaky hloupy Turek, jinak fakt nevim. Samotna rezie by si urcite zaslouzila lepsi hodnoceni, celkove se vsak jedna o filmovy brak. Avsak jsem rad za zkusenost, ze jsem Udoli vlku videl! ()

4daPeace

Verdikt: Film se snazi pojednavat o, jiste pro mnoho zapadnich lidi, kontroverznim tematu ci dokonce tabu a tudiz je predem odsouzeny ke komercnimu i dalsimu (recenze) neuspechu. Dejova linie filmu je zajimava, i kdyz filmu by slusela kratsi stopaz okolo 100minut. Ale jelikoz herecke vykony jsou takove zmatene, kamera obcas pusobi az smesne a o hudbe se radeji nezminovat, tak davam filmu 2* ()

• Film obsahuje odkazy na skutečné události z průběhu okupace Iráku roku 2003, jako je třeba skandál ve věznici Abu Ghraib nebo incident z kontejnerem na kamionu a následné střílení amerických vojáků do konstrukce, aby vězni měli příjem čerstvého vzduchu. (Terva)
  • V USA byl snímek promítán jen velmi zřídka a nikde nejsou uvedeny záznamy cen za vstupenky. Americká armáda dokonce vydala doporučení pro armádní personál, aby na tento film nechodili do kina. (Terva)
  • Film měl rozpočet 14 000 000 amerických dolarů, čímž se stal do té doby nejdražším tureckým filmem. Během měsíčního promítání v Turecku získal 25 000 000 amerických dolarů a následně dalších 28 000 000 za promítání v Evropě. (Terva)

Turecký film stahují z kin

Turecký film stahují z kin

23.02.2006

Největší síť multikin v Německu dobrovolně stáhla z promítání turecký akční film VALLEY OF THE WOLVES: IRAQ, protože byl napaden jako rasistický, protiamerický, protizápadný a protižidovský. Bavorský… (viac)