Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

Sweat55

Tak já nevim. Na jednu stranu bych si to dokázal představit tisíckrát jinak, na druhou stranu se mi to co jsem dostal hodně líbilo. Teď už jen vydržet na rozšířenou verzi. ULTIMATE CUT: Clark dostal větší prostor a už to není Batman feat Superman, ale konečně Batman a Superman. Scéna v Africe dává větší smysl, navíc Clarkovo vyšetřování Temného rytíře a toho co dělá. Když jdou do sebe, tak už vydím důvod proč Clark chtěl dát Batmanovy přes hubu. Luthorův plán dává mnohem větší smysl. Pátrání Lois Lane taky. Je škoda že nevydali ultimate verzi místo kino verze. Až si za pár let budu dělat marathon DCEU, šáhnu po extended cut. A Snydera je mi líto. Snad se ve Warneru vzchopí, zahodí nůžky a nechají dát do kin celou Justice League, tak jak jí Snyder plánuje. ()

lakart

Tak obrovskou snahu natočit dalšího Temnýho rytíře jsem ještě neviděl. Ale tady to zůstalo pouze u snahy s pocitem, že si DC Comics kope vlastní hrob, kam může hodit všechny svoje sny o zfilmování svých komiksů. Kvalita filmu kulhá ve všech směrech. Scénář je hodně nezralý, postavy se chovají divně, akční stránka filmu je k smíchu a v závěru vám naruší celkový dojem z filmu. Možná kdyby někdo udělal dobrou dramaturgii a někdo další by vymazal posledních 30 minut filmu, nebyl by to takový průšvih. Celkově se člověk nenudí a všechno sleduje se zájmem, ale při sledování závěrečných titulků se nemůžete zbavit dojmů, že všechno bylo tak nějak zbytečně a vlastně hrozně nudné. Postava Lexe Luthora se nápadně podobá Jokerovi z Temného rytíře. Ve filmu se děje více událostí, které spolu zdánlivě nesouvisejí, ale potom se dramaticky střetnou, stejně jako v Temném rytíři, kde to ale funguje na výbornou. Dokonce jedna akční scéna působí jako vykrádačka z Temné rytíře....Dost kritiky. Prostě se to nepovedlo a dle mého názoru se to ani nepovede. Změna režiséra by určitě prospěla. Zack Snyder to neumí ukočírovat. Celkově slušný nápad se rozplynul v paskvil. 50% ()

gemi

Ale jo, no tak celkem solidní filmařina. Jenom s tím Supermanem mám zhruba od dvanácti let trošičku problém, protože ten koncept se mi zdá lehce infantilní... ()

Demonic189

Pozretá rozšírená verzia a nie, nepáči. Obrovská trojhodinová nuda, ktorá sa až na záverečný digibordel neuveritelne vlečie. K tomu smiešna divožienka Gal Gadot, neskutočne otravný Jesse Eisenberg a množstvo dier v deji, ktorý častokrát priveľmi nedáva zmysel. Najlepšie tak dopadol neprávom odpisovaný Affleck, ktorý sa síce po vacsinu stopáže tvári urazene, ale svojho Batmana si ustrážil so cťou. Man Of Steel ma teda bavil OMNOHO viac...sorry. ()

pasty

Od mala som "bol" Batman a brat Superman. Takže si viete predstaviť, čo som prežíval. Hodnotenie je nostalgicky podfarbené, ale tak to má byt. ;-) Batman: "tell me... do you bleed? ... you will" ()

LordMysti

Může ještě někoho bavit a zajímat tahle trapná omalovánka bez hlavy a paty? Zde dvojnásob platí méně je někdy více jen zcela opačně. Za mě roztahaná nuda s nehezkými omalovánkovými efekty. Ztráta času. ()

ER

Osudovost setkání dvou superhrdinů se....nedostavila. Hodně útržkovitým způsobem se kýženého cíle dosáhnout nedá,navíc flashbacky z minulosti ničemu neprospěly. Souboje jsou ok,ale udělat z generála Zoda "klasickou" příšeru? Aspoň se tu nevytratila lstivost Lexe Lutora,která drží již tak kostrbatý děj aspoň trochu pohromadě. Doplněno: Viděl jsem rozšířenou verzi a je to lepší. ()

RajAthen

Když dva dělají totéž, není to totéž. Marvelu sice pomalu dochází pára, ale má na kontě již na dvě desítky filmů. Zde se stroj (na peníze) ani nezvládl rozběhnout. Ani náhodou! Scénář je tak neumětelský, že vlastně ani nevíme, o co komu pořádně jde (zejména hlavnímu antagonistovi) a je zde i hodně výplní (sny apod.), a předně účelovosti. Pokud náhodou neděje zmíněné jsme svědky pohřbů, slz, pochyb, výčitek, soudních jednání ... opravdu tohle chceme jako diváci vidět v superhrdinském filmu? Bitka dvou borců je tak asi jediný důvod, proč se okrajově o tuto záležitost zajímat.Před jejím koncem však již rovnou vypněte celý film, jinak bude následovat ťuknutí do čela (aneb každý tvrdý chlap má slabé místečko). Podtitul filmu je pak spíše lživým a zároveň marným povzdechem, krom násilně vlepené Wonder Woman budou ostatní Justice harcovníci odbyti ... no snad ani neuvidíte. Závěrem si zaslouží překvapivé uznání Ben Affleck, jehož Batman oproti obavám mnohých zaujme - rozhodně si Affleck nezasloužil nadále se angažovat v tomto předem prohraném zápasu o diváka. ()

Tamten

Spousty superhrdinů, spousty patosu a pseudomyšlenek, ale aby se někdo zamyslel nad dějem a zábavností filmu, k tomu už se jaksi nedostalo. ()

Acrobat

Tak to je paradox. Kopa „vznešených“ výziev a rečí o Ježišovi, či diablovi, a pritom sledujeme jeden z mnohých latexových nepriamych dôkazov úpadku spoločnosti ako celku. Film bez príčinnej súvislosti smerujúci do prázdna, a nečudujem sa, že by som sa pri bare stretol so Snyderom a pozval ho na pohárik Araratu, aby zapil žiaľ, kam padá jeho výnimočný talent, ktorý utápa v digitálnej teatralite, krutej gýčovosti s kŕčmi detského príbehu. Aj tie dva momenty – únos oboch a invalid v Kapitole vymyslel ten s iniciálmi CH.N. (je v titulkoch). Nemôžem sa baviť. V diali bojuje biely mladík proti staršiemu čiernemu chlapovi. Využíva všetky bojové umenia, no neporáža ho. Zapochybuje v seba a začujem: „a ty si myslíš, že to, čo dýchaš je vzduch?“ Čo povedal, to povedal. V mojej mysli sa preto korelačne ozve pochybovačne dogmatická myšlienka: „A ty si myslíš, že to, čo si videl, je film ?“ (videné 28.07.2016, Ultimate Edition 3:02hod, BDrip) ()

Idahou

Těžko hodnotit. Z kategorie "superhrdinských" filmů je to určitě jeden z nejlepších filmů poslední doby, společně s deadpoolem. Jenže problém je v tom, že v téhle kategorii jsou jen samé patetické kopíráky s nucenými happyendy a do holin nasraných nelogičností a kravin. BvS samozřejmě staví na tom samém konceptu, ale trochu jinak. Příběh se liší a je to dáno samozřejmě hlavním námětem, ale díky tomu to prostě není jen další Marvel/DC kopírák. Kdepak, není to žádný super film, ale pokud by šli i ostatní z téhle kategorie podobným směrem, určitě by to bylo pro dnešní kinematografii podstatně lepší. Jenže jak se zdá, diváci chtějí prostě pořád ten samí biják jen jinak obsazený či udrží pozornost jen první půl hodinu, protože i třeba suicide squad má lepší hodnocení než BvS a přitom jen dva dny po zkouknutí si stěží vybavuju zadek Harley Quin a víc nic. Batman vs Superman má své chyby, především samotný konflikt mezi supermanem a batmanem působí docela idiotsky a to samé platí i pro náhlý obrat. Boje jsou pak spíš o ničení všeho okolo, ale tentokrát se aspoň, trochu přihlouple, vyhneme tisícovkám zabitých mimo záběr. Oproti jiným z téhle kategorie, se může BvS pyšnit titulem "film" a ne kopírák, ovšem zázrak to není. Na shlednutí dobrý - 3 až 4 * ()

pulDag

Jinak uchopeno a pojato, ve výsledku nadprůměrné. Konečně jiný komix. Prvotřídní zvuk a efekty. Viděn přes 3 hodiny dlouhý extended cut. ()

Franc1s

Chtěli jsem bitku Batmana a Supermana, dostali jsme ji a já jsem spokojen. Tříhodinová verze sice dlouhá, ale neusl jsem a to se počítá :D Začátek propojení s jedničkou supermana, se povedl. Affleckovi sedla role, určitě se mu povede i jeho solo filmek s netopýrem. Wonder women je kost a už se nemužu dočkat na její film a taky na JL. DC jede s méně vtipu, více vážnějším tónem a mě se to líbí, aspon nejsou všechny komiksy na jedno brdo. Za mě 7,5/10 ()

netWoor

Tak tady se po marvelovsku spatlalo víc postav dohromady a .... ono to nefunguje. Dokonce bych se nebál říct, že to celé je takové ... blbé, herci počínaje a dějem konče mě tam toho moc nebavilo. Vlastně, pobavil jsem se, to když se z Batmana stal Iron man (pravda, s ouškama), to už mi ta imitace Marvelu přišla přehnaná. ()

alienemo

Prvou mojou chybou bolo, že som si počkal až na Ultimate edition. Tento film predstavuje 2 hodiny utrpenia, nudy, absolutnej debility nasledované 30timi minútami slušnej digi-akcie a ďalšími 15timi minútami šialenej nudy, keď už každý zúfalo čaká koniec. Film je v comixovom svete zabudnuteľna a hlavne zbytočna debilina. Postavy sa správajú ako idioti, dej je prakticky nulovy a akcie je strašne málo. Alebo to možno len tak pôsobí pri tej nude. Ešte aj závereční súboj s Doomsday je sprasený zachraňovaním desne tupej Lois a jej cukrovaním s Kentom. Emócie film neponúka žiadne, kamera priemerá a hudobný doprovod ani Zimmer nezachráni. Veľke haló okolo Wonder woman skončilo jednou trapnou postavou, ktorá prakticky nemá čo ukázať. Skratka a dobre - zbytočný film z ktorého si 15 minút po skončení pamätam tak akurát príšeru z Dooma, pardon, Doomsdaya. ()

bearmeedek

Tentokrát jsem předem věřil nízkým hodnocením, takže jsem nemohl být zklamán. Sice jsem neshledal film údajně šedo-černým až nerozeznatelným, ale pokud to měl být komiks, tak dost nudný. Opět zbytečná délka, vzhledem k tomu, že se moc neděje. Asi tak poslední třetina je celkem slušná. Folklór může být dobrá věc, ale moc jsem v závěru nechápal důvod, proč na bojiště nastoupila Xena - bojovnice. 50%. ()

waska

Ben Affleck není špatný Batman. Na Christiana Balea ale bohužel nemá. Pravděpodobně tato skutečnost, ale i ten neskutečný digitální bordel, nutno podotknout, že naprosto zbytečný, výrazně ovlivnil moje hodnocení. ** update po druhém zhlédnutí - dávám o hvězdu víc. Není to až tak špatné, příběh je docela dobrý, scénář taky. Digitální bordel je asi jen na 20 minut. Triky by teda mohly být o něco lepší, nějaké scény působí dost divně. Wonder Women boží a Amy Adams je prostě k sežrání. ()

Henry Morgan

Postava Batmana byla správně temná a tím pádem povedená. Nepochopil jsem, kde se to v tom sladkém Benovi vzalo. Superman se moc neblýskal a od samého začátku byla jasně patrná enormní míra násilného roubování obou hrdinů. Metropolis a Godham jako detašovaná městská území? No dobrá, možná jsme jako děti i malé věci viděli trochu větší, přesto si snad správně pamatuju, že Godham bylo samostatné město, velké, rozlehlé, trochu zkažené, ale s vlastní samosprávou. Něco holt k sobě tak uplně nejde a tohle je zrovna ten případ. Závěrečná apokalypsa a naprosto přihlouplá intervence Lexe Luthora tomu celému daly nádech fiaska. Jedinečná však byla scéna, kde dostal Superman od Batmana za uši. To byl jeden ze silných momentů, a v té balastní kaši znatelně vynikl. Druhým hodně dobrým okamžikem pak bylo zborcení mého dětského snu a totální deklasování modráka. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce