Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

Honzíno

Po návštěvě kina přišlo rozčarování a tzv. smířený smutek - 'na komixovky už nemá cenu chodit..' . SE můj dojem napravila. Film ve mě zraje a jsem na vážkách mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Hodnocení na nižší hranici sráží prostě twist Marta a digibitka ke konci, kterou jsem ale ve zmíněné SE strávil mnohem lépe. Přístup, který volí DC je mi mnohem bližší než předváděčka Marvelu. Osudovost, silnější narážky s pokusem o přesah, hutnější atmosféra. U B v S jsem měl určitě větší obavu o to, že se někomu něco stane a kam se děj může vrtnout, protože u Marvelu vždycky silně tušíte, jak se to vyvrbí. Jednoznačnými plusy jsou Batman a jeho Affleck (a naopak - je to borec!), vůbec všichni hlavní herci ve svých rolích (včetně Jesseho - v SE je Lex správně šílený a jde z něj respekt i trochu strach), hudba (všechna témata hlavních postav jsou perfektní(!), vyniká Superman's a Wonder Woman's), atmosféra. Ten film je široký, silný a odhodlám se napsat i povedený. ()

Qitek

Kontaktní souboje jsou super. Hlavně ta s Batmanem a bandou týpků ve skladě. A tím je asi veškerý kladný výklad u konce. Snyder pomalu a jistě dokazuje, že je možná obrazovým mistrem (pokud se zrovna netopí až po uši v příšerně nevkusným oceánu CGI viz v tomto závěrečném cosi slizu), ale mizerným režisérem. Filmy v jeho pojetí nudí. Neuvěřitelně. A to u látky, kdy se má divák především bavit ( Bergmana tu nikdo nečeká )!To je opravdu velký problém. Nechápu, kde Zack Snyder bere kuráž dělat 150 min dlouhé filmy? Ben jako Batman naprosto v pořádku. ()

BROKEN_

Jelikož se nám blíží Justice League Zacka Snydera, je na čase si zopakovat jeho předchozí dva filmy. Man of steel jsem si před týdnem dal znova ( viz můj komentář ). A týden před SnyderCutem jsem si dal Batman v Superman: Dawn of Justice Ultimate Edition ( prodlouženou verzi jedině ). A musím se přiznat, že jsem byl po odchodu z kina zklamaný, ale nikdy jsem netvrdil, že je to tak špatné jak se říká ( na Rottenu to podle mě lidé hodně přehání ). Po nějaké době se film víc a víc rozebírá na youtube, kde lidé mění na film názor, že jde vlastně o nedoceněný komiksový film, který lidé v té době nepochopili. Kdybych měl vyjmenovat jeden film, který je za dlouhou dobu můj nejvyhledávanější, tak by to byl samozřejmě v současnosti Justice League.... Ale BVS je dlouhodobě film o kterém se víc a více zajímám. Netvrdím, že je Batman v Superman oscarový film nebo tak něco... to ne, ale podle mě je to jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. Zack Snyder je vizionářský režisér, který v tomhle filmu předvedl, že komiksové filmy nejsou jenom popkornovou zábavou ( viz Marvel..... ale neznamená to, že Marvel nemám rád, samozřejmě že mám ). Film BVS považuji zcela upřímně za umění ( o tom ale napíšu až později, kdy budu psát o režii ). Celý film má nádhernou kinematografii. Už jen ta úvodní opening scéna je fantastická. Typicky natočená scéna ve stylu Snydera ( zpomalovačky, pěkně vystavěné záběry, a do toho úžasná skladba Beautiful Lie ). Plus do toho krásné napojení na Man of steel. Skladba Beautiful Lie perfektně odráží co se děje na plátně. Ve scéně smrti Waynových rodičů všechno padá: perly, listí, jiskry, Bruce a stejně tak i samotný tón se snižuje. A v okamžiku kdy netopýři zvedají Bruce ke světlu, se tón zvyšuje. Pro mě jeden z nejlepších filmových openingů... NÁDHERA. Děj - Miluju jak tenhle film řeší situaci kolem Supermana, a jak ho vlastně svět vnímá... v tomhle případě Amerika, že jo :). Dalo by se říci, že je to jako imigrace.... až na to, že Kal-El imigruje z jiné planety :-D. První hodinu vlastně sledujeme drama, kde poznáváme postavy, jejich motivy. Superman/Clark Kent, se musí potýkat s problémem lidu, kteří tvrdí, že Superman není žádný Bůh, a kdo rozhoduje co dělá, “jednotlivec?“, a musí nést zodpovědnost za mrtvé. Batman má problém taktéž se Superman, jelikož na začátku filmu, mu zničil budovu Wayne Enterprises, kde mu zemře přítel Jack. Bruce vidí na vlastní oči co dovede Superman, a uvědomí si, že Superman může zničit celou planetu, a že je hrozba pro lidstvo. To je zcela jasný a zřetelný motiv. A do toho všeho tady máme Lexe Luthora, který tahá za nitky, jako správný záporák. Herci – Ben Affleck je za mě osobně můj nejoblíbenější Bruce Wayne. Jeho Batman má super kostým, super hračky, super hudební doprovod. Plus Batman má tady ty nejlepší akční scény, ze všech filmů, kde se objevil. Batman je vlastně ta nejlepší věc na celém filmu. Henry Cavill je v roli Supermana, jako v předešlém filmu Man of steel správně přesvědčivý a stojím si za svým, že jako Superman je Cavill nejlepší. Ale v roli Clarka si myslím, že to není zrovna to pravý ořechový. Jesse Eisenberg si roli Lexe vyloženě užívá, a je radost ho sledovat. Jediný problem je, že vlastně to není ten klasický Lex jak ho známe. A to lidé dost hatují. Jesse hraje totiž místama Lexe, jako kdyby si bral inspiraci z Jokera. Je šílený... ale správně geniálně šílený. Gal Gadot je příjemná věc na celém filmu.... určitě překvapila mnoho diváků a potěšila je. Pro mě je Gal ta pravá Wonder Woman, a nedokážu si nikoho jiného v roli Wonder Woman představit.... plus její hudební doprovod je fanstastický. Amy Adams a její Lois Laneová je za mě to nejhorší na celém filmu... za to ale může závěrečná třetina, ke které se potom dostanu. Amy je ale dobrá herečka, bohužel s ní, respektive s její postavou si Snyder moc dobře neporadil. Akce – V čem Zack Snyder vyniká, je bezesporu akce. Ve filmu se sice v první třetina více kecá, ale když na tu akci dojde stojí za to, především musím vypíchnout akční pasáž, kdy Batman zachraňuje Marthu. A když jsme zrovna u téhle akce, kde Batman pořádně seřeže několik chlapů, kdy někteří to nejspíš ani nerozchodí, tak musím říci svůj názor na to, že Batman ve filmu zabijí lidi. Lidé tohle hatují, jelikož Batman je v tomhle v komiksu jiný. Batman totiž má pravidla a jednou z nich je nezabíjet lidi. To tady ale porušuje. Co na to říkám já? Že je to kurva BADASS! Z Batmana jde o to větší respekt a taky víte, že ti záporáci si to zaslouží. Jen to ti největší fanoušci komiksů budou nenávidět. Já to ale miluju. A to říkám jako velký fanda Batmana, který je moje nejoblíbenější komiksová postava. Ale už zpátky k akci. To hlavní co zajímá všechny, kteří si film pustí, nebo na to šli do kina, je souboj podle kterého je film pojmenován. Batman vs Superman. Tenhle souboj má pouze dvě vady. První: je nelogický. Superman přiletí za Batmanem s tím, že musí přemluvit Bruce aby mu pomohl zastavit Lexe Luthora. Místo toho když, dojdou k sobě tělo na tělo, tak Superman Batmana odhodí. To stejný přijde hned o chvíli znova a potom Superman vzlítne s Batmanem nad budovu kde je mimo jiné i Bat-signál a Batmana odhodí na Bat-signál a zničí ho. Superman řekne “ zůstaň ležet, kdybych chtěl už si dávno mrtvý“. Místo toho mu Superman měl říci o své matce a stále se pokoušet se s ním domluvit. Lidé tuhle scénu hájí tím, že Batman je na 100% připravený zabít Supermana a nic ho nezastaví, ani žádné kecy o matce. A proto pak přijde ta nejvíc kontroverzní scéna. Ale zpátky k jejímu souboji. Souboj je to dobrý, viděl jsem ho několikrát a baví mě... jenže od Snydera bych čekal, že se utrhne ze řetězu a nadělí nám ten nejepičtější a ten nejhustější souboj co jsme kdy mohli vidět v komiksových filmech. Místo toho je souboj spíše více uzemněný nad své limity samozřejmě a přijde mi, že postrádá větší energii. Ale jak už jsem řekl mám to rád. Druhá věc co je tady špatně je vlastně vyvrcholení celého souboje. Superman mu řekne “ You're letting him kill Martha“. Pak už jen následuje od Batmana “ Why did you say that name?!“. Tahle scéna nejvíce naštvala fanoušky, a přijde, že ,už jen kvůli tomuhle se filmu smějí a dávají tomu špatné hodnocení. Ale abych vysvětlil celou tuhle scénu kolem Marthy. Batman si nakonec uvědomí, že se stal tím, proti čemu celý svůj život bojoval, a taky tím co nenávidí. V podstatě by se dalo říci, že se změnil ve vraha svých rodičů. Uvědomí si, že byl zaslepen, a že i tenhle mimozemský tvor, jakým je Superman, má srdce a záleží mu na lidské postavě, a proto vlastně řekne, “ You're letting him kill Martha“. Použije jméno, ne slovo matka, jelikož tahle věta by neprošla u Batmana a bylo by mu to fuk. Tahle scéna má skvělý smysl, význam, a chápu co tímto Snyder myslel, bohužel nám to Snyder dal špatným způsobem. Ale i tak se musím přiznat, že dnes, už se té scéně nesměju, jelikož to chápu, chápu ten význam celé scény, jen je nám to špatně podanný. A tady se dostávám k Lois a k tomu proč je za mě tou nejhorší věcí na celém filmu. Batman se ptá Supermana, proč řekl to jméno, a do toho přiběhne Lois a řekne, že je to jméno jeho matky. Otázka zní: Jak si to sakra mohla slyšet? To je první věc. A druhá je okolo kopí s kryptonitem. Lois ho zahodí do vody a potom si uvědomí, že to kopí potřebují ( záhadným způsobem jí to dojde že ho potřebují, zajímavé ), tak se tam vrátí, sledujeme jak zakopne, spadne na zem, a pak se začne topit, jelikož se na zřítí zed a nemůže se dostat ven. Takže ji vlastně možná i můžeme poděkovat za to, že jsme získali to kopí, jelikož ji uslyší Superman. Ale sledovat ji je na prd. No.... a když nad tím tak přemýšlím, tak jsem zapomněl zmínit moji nejoblíbenější pasáž filmu. Knightmare sekvence. Dnes už je pro mě tahle scéna srdcová záležitost a miluju, jakou vizi má Zack Snyder. Sice je pravda, že do těch filmů cpe hodně věcí i přesto, že by to tam být němělo, ale pro mě jako fanouška DC, je dnes Zack Snyder modla.... a to myslím zcela upřímně. Finále s Doomsdayem už je jen klasický digitálníbordel od Snydera. Kde mi vlastně vadí jen jedna věc. Superman nekrvácí. Už při souboji s Batmanem nekrvácí i když ztratí schopnosti a Batman mu dává na prdel. To mi tady hodně chybí páč v animovaných filmech či komiksech, má Superman i oblek roztrhaný a je do krve. U Doomsdaye to mohli využít a vytěžit Supermana a jeho boj do krve s Doomsdayem, to bych si přál. Ale i přesto to mám rád. A samozřejmě musím zmínit nástup Wonder Woman na scénu. EPICKÝ! Když do toho slyšíte ten soundtrack.... tak vám automaticky naskočí úsměv na tváři... v ten moment když se Wonder Woman postavila Doomsdayovi se přiznám, že jsem řekl na Doomsdaye “ Tak a seš v prdeli“. Režie – Zack Snyder posunul svoji režii v tomhle filmu na vyšší level oproti Man of steel. Jak jsem zmínil na začátku, kinematografie tohohle filmu je úžasná. Snyder ukazuje, že film je umění a ne nějaká popkornová záležitost. Film je realistický ( někteří ho dokonce srovnávají s The Dark Knight od Nolana ). Má mnoho krásných uměleckých scén. Tohle není z mojí hlavy. Příklady: Bruce s kopím nad Supermanem je jako od Rafaela Svatý Michael poráží satana, a Bruce si vlastně připadá, jako spasitel, který poráží ďábla. Lex, když čeká na Supermanův přílet dost připomíná jeden obraz Napoleona atd. Kritika říká, že Superman vlastně není tím pozitivním symbolem pro lidstvo. Film je ale o tom, že se Superman přes všechno stane tím symbolem. Zack Snyder sám řekl, že Superman měl být tím Supermanem, až ke konci jeho vizi pěti filmů. Že vlastně si musel projít svoji cestou. V tomhle se mi líbí Snyder, nejede podle nastaveného stereotypu. Efekty – Ty jsou naprosto dokonalé. Až na konci s Doomsdayem si myslím, že efekty nemají chybu. Tohle má Snyder pod kontrolou ve svých filmech na rozdíl od Patty Jenkis a její Wonder Woman 1984. Mega se těším jak bude vizuálně vypadat Zackova Justice League. Hudba – Soundtrack tohohle filmu je společně s Batmanem a Wonder Woman to nejlepší na celém filmu. Hans Zimmer se po Man of steel vrací a společně s ním i Junkie XL, který mu u Man of steel pomáhal, ale nebyl to ten plnohodnotný skladatel, který by byl napsaný jako hlavní skladatel filmu. V tomhle filmu se jím ale stal, a se Zimmerem stvořili vynikající hudbu! Beatiful Lie, This is my World, Day of the Dead, Must There Be Superman, The Red Capes Are Coming ( tahle skladba mi připomněla Sherlocka, taktéž od Zimmera ), Their War Here, Black and Blue, Do you bleed?, Is She Still With You? ( skladba k Wonder Woman). Jedna z věcí na kterou se nejvíc těším na Justice League Zacka Snydera je hudba od Junkie XL. Bohužel se už nevrací Zimmer, ale Junkie XL ví co má dělat. Hlavně dodrží ten stejný tón hudby, který nastavil se Zimmerem v předchozích filmech, a ne to co udělal Danny Elfman. Ale tam asi rozhodlo studio, že hudbu musí překopat.... NEPOCHOPÍM! Věřím, že Zack Snyder dostane zelenou od HBO Max a bude moci dokončit svoji vizi 5 filmů ( Man of steel, Batman v Superman: Dawn of Justice, Justice League 1,2,3 ). Zacku držím palce. “ Tell me. Do you bleed? You will...... Breath in, That's fear, You are not brave, Man are brave“. Miluju to. P.S. Po Justice League se může stát, že svoje hodnocení zvednu na plný počet, může to hodně pomoct. 8/10 () (menej) (viac)

Playman

"Cože, 4 hvězdičky? No to si asi dělá prdel ne. Dyť je to taková sračka!". Je, milé děti. Je. Jenže, ačkoliv jsem fakt hodně vnitřně bojoval s tim co vidím, a tim myslím kurevsky bojoval. Tak jsem podlehl. Ozvalo se fanouškovské srdíčko . A výsledný pocit z filmu je nakonec: "Vlastně fakt dobrý." Jestli za to můžou stovky hodin strávených u anime. Neskutečná láska k Dragon Ball Z a One Punch Man a nebo to, že jsem od mala nedal dopustit na Supermana a Batmana a v dětství to byli ti moji TOP hrdinové, nevím. Každopádně je to asi hodně čistě subjektivní pocit, a objektivně Snyder skutečně dodal dosti chaotický a šílený paskvil s přepáleným finále. Jenže to finále, které je mnohými tak extrémně kritizováno, to je zkrátka hraná podoba One Punch Man na stříbrném plátně. A toho já žeru. ()

MikyAff

Co je strašná ironie? To, že na film, který chci vidět, se většinou do kina nedostanu a na film, u jakého je mi předem už jasný, co mi čeká a že tím ohromená fakt nebudu, jo. Ona už jen jedna z prvních scén, kdy je rozbořené město, není vidět na krok kvůli prachu ze sutin a najednou tam proběhne kůň. Začala jsem se v kině nefalšovaně smát. Ne fakt lidi, co jste čekali. Superman je tu aspoň pořád ten samý správňák, ale doháje! Co sakra udělali s Batmanem?! Tohle v žádném případě nepřekousnu. Věděla jsem, že Affleck se mi do role Batmana nehodí, ale že budu až tak trpět? Ani na chvíli jsem si neřekla ,,Jů, Batman!“ ale pořád mi to přišlo jen jako Affleck v kostýmu Batmana, co si na něj hraje. K tomu se tam objeví Alfred, který vypadá na první pohled jako Robert Downey Jr., ale není to on, i když kdyby jo, vysvětlovalo by to, proč se najednou z normálního Batmana stane Batman, co napůl vypadá jako Iron Man. Ne fakt, Ben Affleck pro mě nikdy Batmanam nebude. NIKDY. Navíc, proč vždycky mají tvůrci potřebu dávat do filmu ukázku, jak zemřeli jeho rodiče. Vždyť už to sakra všichni dávno ví. A potom scéna, kdy jako děcko začne stoupat v jeskyni obklopené netopýry.. To jsem nevěděla, jestli se smát, nebo brečet. Do toho pak úžasná Lois Lane, která má snad víc superschopnosti, než oba hrdinové dohromady. Do všeho se motá, pak to zamotá, až zahodí kopí s kryptonitem a aniž bychom věděli, jak se k ní informace o tom, že je opět potřeba dostane, tak o chvíli později pro něj opět cupitá a akorát svým skoro umřením jen zdržuje a dělá problémy navíc. Ale abych jen nekritizovala, našlo se i pár věcí, co se mi líbily. Například úžasná Wonder Woman, která mi uchvátila daleko víc, než páreček, o kterém vlastně celý film byl. Do toho ochutnávka Aquamana, po které prostě chcete víc a těšíte se, až se kouknete na jeho film a štve vás, že se o něm a o těch ostatních nedozvídáte víc. Potom asi nejlepší postava z celého filmu, která mi nejvíc bavila po celou dobu a které jsem fandila – Lex Luthor. Ne vážně. Byl skvěle zahranej a i celkově vizuálně zajímavej, že z něj nešly spustit oči a když člověk viděl, proti komu bojuje, tak radši už fandil tomu zlu, jen aby byl klid. A samozřejmě nakonec ve finále strašně klišé scéna s levitující hlínou. To bylo až trapný. Aspoň, že to 3D nebylo až tak marný. A spousta žen mi dá za pravdu, že asi nejlepší scéna byla Superman v kuchyni. Jo, o té si klidně nechám i zdát. ()

Zek

Když jsem šel do kina, tak nejvíc jsem se těšil na souboj mezi Batmanem a Supermanem jako asi každý. Ve finále mi to tam přišlo absolutně zbytečný a hlavně zakončení toho souboje byl jeden velkej shit + celej souboj je v dešti a ve tmě, tak že tam bylo stejně vidět hovno. Co bylo pro mě velké překvapení byl příchod Wonder women(ještě pořád mam tu scénu v hlavě). Herečka mi na ní konečně sedla jako Robert Downey Jr. na Iron mana a hlavně dokázala i oba hrdiny dost zastínit což je dost vtipný, když je tam zhruba 20 minut. Vlastní film si opravdu zaslouží. ()

Pavlínka9

2,5 hodiny naprosto zbytečného filmu :D :D To byl jeden z nejdepresivnějších, nejnudnějších a nejotravnějších filmů pro mě poslední doby. Zkrátit to tak na hodinu, vynechat všechna ta depresivní gesta, neskládat to jako puzzle, kdy do sebe kostičky ale ani nezapadají (opravdu mi to přišlo jako posládané vedle sebe - 5minut děje zde, pak 10minut děje z jiného soudku apod...) Vím, že jsem u toho cca po hodině usla - jsem si toho vědoma, ale taky vím, že to děj absolutně neohrozilo :D :D Byla to pořád stejná s*ačka jako od začáku :D :D Snažili se z toho udělat tak megalomanský film s ohromnými efekty, které byly ale až zbytečně přehnané. Wonder Woman se tam objevovala ve svém oblečku téměř ve stejném dramatickém postoji a kdyby nechal Batman Supermana doříct větu - mohli bychom z filmu ukrojit dalších 20minut zbytečného boje...Co ještě k celému tomu patosu blábolů a příšerných střihů boje, kdy jsem se už chvilkama vůbec neorientovala, co všechno vybuchlo a co se tam dá vlastně vůbec zničit, byla jako voda na můj mlýn, byla hrozně zakomponovaná hudba, která se snažila ještě podtrhnout "dramatičnost" celé situace, ale přišlo mi, že ji někde načasoval snad opačně :D :D No, půjdu se dnes asi projít do lesa či do pole, jelikož tam vždy hlavního hrdinu napadli skvělé nápady a jen doufám, že Lex v podání Eisenberga bude pokračovat dál, protože to on byl pro mě v tomto filmu hlavní postavou, jelikož on jediný odvedl tak skvěle úchylný a pošahaný výkon, protože na něj se znovu těším :) ()

Chris Masters

Po recenzích a hodnoceních a zprávách typu, ten pocit když si uvědomíš že Daredevil byl lepší, jsem se na tento film ani netěšil, připadalo mi, že se práce odflákla a celou dobu se nebude nic dít. NAOPAK! Z kina jsem odešel mile překvapen, výkon Afflecka jako Batmana mě hřál u srdce. Myslel jsem že Gal Gadot filmu uškodí jako Wonder Woman, ne, líbila se mi i její postava. Lidé si nespíš mysleli a čekali že to celé bude o boji Supermana proti Batmanovi, tento film spíše sloužil jako první díl před Ligou spravedlivých. Scéna kdy se Superman utká s Batmanem tam opravdu je a ten boj je opravdu skvělý. Toť vše z mé strany k hodnocení tohoto snímku, doporučuji shlédnout v kině. "Maybe it's Gotham City and me, we just have a bad history with freaks dressed like clowns" máme se na co těšit. ()

Kmotr76

Vlastne jsem to cekal mnohem horsi. Vzhledem k tomu, ze jsem videl s nemeckym dabingem a mytologii okolo Supermana jsem nepoliben, to dopadlo jeste hodne slusne. ALE: Proc musi byt vsichni mimozemstane-zaporaci (uz od prvnich Avengers) tak strasne trapni, nudni a nezapamatovatelni? Tahle prisera ala Hobit byla totiz fakt smesna... ()

ywo666

Ako nevedieť o filme nič, bol by som pekne nasratý. Po nadupanom trailery a kritických komentároch som sa o Batman vs Superman skôr zaujímal ako tešil. Lebo som netušil čo na mňa vylezie. Je jasné, že Zack si zobral príliš veľké sústo. Snaží sa o niečo viac ako digi bordel pre celú rodinu pri točení digi bordelu pre celú rodinu. Občas mu to vychádza občas nie. Hans Zimmer a Junkie XL si tu robia vlastný koncert a niekedy to vyzerá, že sa robili scény k hudbe nie hudba k scénam. Celý film som mal pocit, že sa Snyder snaží o voľajaký umelecký presah, ale vždy to zabije nejakou hlúposťou. Jasne sa tu kopíruje Nolan ale jeho kvality to nedosahuje. Čudné mi prišlo aj skladanie deja v prvej polke. Viac menej sme dostávali iba samostatné scény bez nejakého plynulého sledu. Občas sa mi dokonca zdalo, že to naberá divadelné rozmery. 3 hodiny je celkom dobré sústo. Dám 4* lebo mi to celé pojatie príde prinajhoršom zaujímavé. ()

uiu

SPOILERY. Zdejší hodnocení mě trochu znepokojovalo a opravdu jsem měla obavy, že Zack Snyder šlápl vedle a nedokázal ukočírovat tak velký a očekávaný projekt. Po shlédnutí rozšířené Ultimate Edition verze ovšem pochybuji, že někteří zde komentující vůbec film viděli!!! Už jen proto, že si tu někteří stěžují, jak Batman a Superman bojují proti nějaké opici z vesmíru bez motivu, ale já se teda dívala na film, ve které to žádná opice z vesmíru nebyla (i když to tak v traileru možná vypadá) a proto usuzuji, že všichni, kdo tu dávají 3 a méně hvězd se podívali na dvouminutový trailer, který je hooodně zavádějící a film, který má bez mála 3 hodiny vůbec neviděli!!! Naštěstí má film několik překvapení, která v traileru nebyla odhalena a za to jsem neskutečně ráda, protože v dnešní době trailery zkazí veškeré potěšení z filmu a důležité zápletky prozradí již půl roku dopředu. Zack Snyder mě opět nezklamal a režií a střihem mi film hodně připomínal Watchmen. Smekám klobouk a nadále hrdě prohlašuji, že Zack Snyder je můj nejoblíbenější režisér. Jakmile jsem slyšela Luthora pronést slova Doomsday, zamrazilo mě a jako komixového fanouška šíleně potěšilo, že se rozhodl konec pojmout tímto kultovním vyobrazením, avšak lidi, kteří ani netuší, že existuje číslo komixu s názvem The Death of Superman, zde budou plivat, jaká hovadina to byla. Avšak pokud nemáte rádi komixy, nemáte rádi DC nebo Marvel, pak nechápu, proč si takový film vůbec pouštíte. Co mě nezajímá, to nevyhledávám a nekritizuju. Jediná skvrnka na tomto díle je Jesse Eisenberg jako Lex Luthor, který se mi zdál, že se pokouší nadsadit laťku Jokerovi Heathe Ledgera, ale moc se mu to nepovedlo. Za mě plná palba a už se těším na všechny ty crossovery, co nám tento film nakousl. ()

noriaki

Jsem sám když si myslím, že případná bitva Supermana a Batmana by trvala zhruba čtyři vteřiny? Jak chce člověk uspět proti někomu, kdo zastaví protiletadlovou střelu v letu a střílí z očí laserem? Děj by byl hloupý, ať už by scénář vypadal jakkoliv. A tak jak je napsaný, je hloupý na kvadrát. Zapomeňte na pochybující hrdiny s hlubokým smyslem pro odpovědnost. Oba se půlku filmu chovají jako ukřivděné děti přetahující se o lepší místo na sedačce v autě, aby poté v zamýšleně dojemné, ale ve skutečnosti neuvěřitelně debilní scéně zjistili, že jsou úplně stejní. K tomuhle se děj dotrápil přes téměř dvě hodiny patetických proslovů, strnulých grimas a sem tam i nepřehledné akce. Zbytek filmu je variace na to samé, jen nově spřátelení hrdinové bojují ruku v ruce proti jakési přerostlé opici. Proč vznikla, to nikdo neví. Unylý záporák sice vysvětlení nabídl, ale to zkrátka odmítám brát vážně. Tak blbý totiž nikdo není. Ve výčtu přešlapů by se dalo plynule pokračovat. Já zmíním jen herce a Jesse Eisenberg to odnese za všechny. Buď mu doopravdy hráblo, nebo Zack Snyder podlehl iluzi o své dokonalosti. ()

Bobik9

Obrovsky podhodnocené! Je to super film, nevím, co na tom všichni máte. Jasně, žádný scénáristický zázrak, ale velice kvalitně udělaný akčňák se super herci. Převzít Batmana po Nolanovi a Baleovi byl prakticky nemožný úkol. A ruku na srdce, tak kvalitní to není. Ovšem naproti všem svým očekáváním musím říci, že Ben Affleck není vůbec špatný Bruce Wayne. Henry Cavill je samozřejmě super volba pro Supermana. Jeremy Irons jako Alfred mi také plně nesedí, ale budiž a Jesse Eisenberg jako Lex Luthor také není nejhorší. Pravdou je, že Amy Adams vedle Gal Gadot vypadá dost ušmudlaně a ošumtěle. Oproti Muži z oceli je to posun vpřed a dávám mi to naději, že nás čekají lepší zítřky DC Comics. Tohle byl dobrý film. ()

Pajkenzi

Pokračování Supermana bylo naprosto dokonalé. Skvěle navazující příběh,kdy Lex Luthor se snažil proti sobě poštvat dva rivaly se nepovedlo i když boj byl skvělý spravedlnost byla na správném místě. Musím uznat, že co se týče efektů a monstra jsem byla spokojená. Hudba která byla vybraná přesně do scén a do děje. Ráda jsem za Wonder Woman, která byla vynikající. I když byl konec hrozně smutný celkově s příběhem jsem naprosto spokojená. ()

pravdovravny

Marvelový fanúšikovia a ich perly: ,, Je to príliš dospelácke, bez humoru, temné , vážne, dramatické, chladné... Hlavné postavy nehláškujú po každej vážnej scéne, tón filmu je ladení chladnými farbami, ako môžem na toto zobrať moje deti, prečo hlavné postavy zomierajú, prečo vlastne ľudia zomierajú v tomto filme??? Prečo tento film nemôže byť humorný, zo žiarivými slniečkovými farbami ako sme videli u Marvelov. Prečo to nemôže skončiť happyendom .....Dámy a Páni.Na tento film vážne neberte vaše deti!!!! Tento film pre ne nie je. Je to drsná komixová jazda pre fanúšikov Komixu a nie pre nenáročných ovečkových ľudí, ktorý sa trhajú smiechom pri Avengers. Tento film je osudový spektál ktorý je svojou surovosťou radený k watchmenom si dovolím tvrdiť. Čerešnička na rote je samozrejme koniec ktorý každého kto nečíta komix prekvapený a bude domov bežať z plačom a pustí si Iron mana alebo Avengers 2 aby sa mu opäť na tvári objavil detský radostný úsmev :) Lebo dobro vždy musí zvíťaziť , ved to sa predsa stáva aj v reálnom živote. Na svete predsa neexistuje zlo, bezprávie, NESPRAVODLIVOSŤ, smrť blízkych..... Tak prosím nežnejšie pohlavie, a k nim radím aj mužské pokolenie Marvel, vyhnite sa tomuto filmu, alebo aspoň ho nehodnotte odpadom. Viete aká je najväčšia lož na čsfd, Marveláci nedávajú úmyselne odpad a nízke hodnotenia tomuto filmu. ()

immortalis

8.2/10 IMDb (24.3.2016) 7.7/10 IMDb (24.3.2016) 7.1/10 IMDb (10.5.2016) BvS patří k tomu nejlepšímu z komiksů, co jsem v kině viděl. (2D | 3D | IMAX) Ani potřetí jsem se nenudil a byl nadšený. Mám prostě slabost pro Snydera, Zimmera, Eisenberga a Gal Gagot. Její Wonder Woman měla jeden z nejlepších nástupů ve filmech. Jsem zvědav na prodlouženou verzi... Mrzí mě, že studio vždy musí zasahovat do filmu a střihat a už neuvažují na tom, co to s tím filmem udělá... Za mě vládné naprostá spokojenost a doufám, že Batman, Justice League a Wonder Woman dorazí, tak jak mají... :) #teamBatfleck #teamWonderWoman ()

anusha

co tak vymazat aspon 70% patetickych akoze epickych zaberov ala gods of egypt (nevidela som ale tak nejako si to predstavujem) a radsej podtiahnut zaujmavejsi dej ? mozno by som sa tak nenudila keby som si pri tom mohla zahrat na mobile nejaku hru ale tak v kine sa nepatri vsakano.... ani easter eggs co tam su podla mna tak nefunguju ... aspon to zachranuje super casting a hlavne wonderwoman ale vynimkou je pre mna amy adams, ktora ma s cavillom nulovu chemiu .. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce