Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

Zombi

Začátek se mi líbil, ačkoliv je téměř bez akce, Batman je fajn a fakt se těším na nové solovky. V polovině si říkáte, že už by se to mohlo trochu začít řezat a něco dít, nakonec tam je pěkná rubačka Batman vs horda grázlů, pak zase nic pořádného a až v poslední třetině digitální masakr. Akce je koukatelná. Bohužel, scénář to tlačí nelogickejma cestičkama a kdyby kluci dali krátkej pokec, nemuselo na rvačku vůbec dojít. Navíc je hrozně úsměvné, jak si dávaj po držce a 3 minuty potom, co zjistěj, že jejich mamky mají stejný křestní jméno a tudíž jsou oba na stejné straně barikády, jsou bez dalších řečí hrozní kámoši. WW celkem fajn, Luthor je hroznej fail, koho proboha napadlo obsadit Eisenberga? Batflek se mi hodně líbil. Silnější 3, nebo slabší 4. ()

Milky.

Tak nerdi konečně mají nad čím honit, přišel překombinovaný digitálně-artový mrdník nudnosti, frančíz a dlouhých keců. Nechápu na koho Snyder vlastně ten film cílil. 12-15 letý puberťák si sice užije CGI souboje a bude plesat nad vizuálem, ale nepochopí asi dvouhodinovou psychologickou vatu o postavách a naopak uvědomělý divák ocení vysvětlování kolem postav, atmosféru a odkazy na předchozí film, ale logické pitchoviny a digitální brajgl už na něj bude moc. Film by byl daleko koukatelnější, kdyby byl tak o hodinu kratší, nesnažil se za každou cenu budovat nějaký širší svět (aneb nucená párminutová vsuvka jak WW kouká na videa o dalších metalidech), kdyby měl koule, byl přirozenější bez Snyderova přehnaného digitálu a kdyby byl Rkový. Přecejenom když vybuchne barák, všude je plno mrtvol a zraněných a člověk nevidí ani kapku krve a zranění vypadají spíš jako když se práskli čelem o futra, tak je něco špatně. Filmu bych dal odpad, ale Jesse Eisenberg zvládl Luthora tak dobře, že tu jednu hvězdičku dostane sám o sobě. A samozřejmě...budování nějakého napětí jak Superman umřel bylo úplně stupidní, každý ví, že Superman neumírá. Navíc atomovka vklidu, ale nějaká zlomená kost v krku ho sejme? Ale come ooon!!! A stejně největší utrpení bylo velkou část filmu čumět na asi nejnesympatičtější xicht vesmíru, Amy Adams. Ta je prostě na facku už od prvního pohledu. ()

KRVINKAXXX

Assman vs Shitman.. Batman s prdelí na bradě mě sral už v době kdy s ním vyšli první plakáty k filmu. Ale ok, to je moje zaujatost, takže to ser pes. Supermana taky nemám ráda, takže jedna hvězdička je za to, jak to s ním dopadne. I když samozřejmě to určitě není tak jak to vypadá, když se tam přece nakonec ta hlína zvedne, že jo. Překvapení jak prdel. Lex Luthor byl jako co? Laciná náhražka Jokera v podání Heatha? Snaha napodobit ho byla do očí bijící a docela k posrání. A to mám Jessiho ráda a jeho role mě vždycky baví. Dál tam máme Wonder Woman - upřímně její vsuvku sem též nepochopila, stejně jako tu vsuvičečku s Aquamanem a těma dalšíma. Ale to je třeba tahák k pokračování, takže nakonec ok. Navíc Auqaman byl jedinej chlap kterej tam stojí za hřích, i když je tam na 3 vteřiny. Pak je tam nějaká mutace Zoda, takový přehuštěný Hulk, řekla bych. Jeho trvání tam není dlouhé. Na to jaká je to hrana ho složí docela rychle což mi přijde škoda. Ale tak bezvýznamné plus má za "vyvítekoho" (haha). Dále je potřeba zmínit hudební doprovod. Děcka, mi normálně krváceli uši u toho. Ale, fakt bez prdele. Při té "řežbě" to bylo jak kdybych sledovala Ordinaci a zrovna tam Bobo naklepával Heluš. Abych to shrnula - záporáků je jakože po ko*ot ale vlastně žádný nedostane pořádný prostor aby ho člověk nějak začal nesnášet nebo tak něco. Souboje jsou o hovně, krátký, přeefektovaný a vlastně si je už ani nepamatuju. Ten okamžik kdy Batman chce zabít Supermana a neudělá to kvůli stejnýmu jménu jejich matek byl taky gol jak hovado. Ale dobrý, asi to je jakože "cíťo" scénka. Abych to zkrátila - asi prostě nejsem cílová skupina pro kterou to bylo natočený. Amen ()

Imrwere

Opravdu to není tak dlouho, kdy jsem vyjadřoval svůj komentář ke komiksovému žánru, kterému, jak už jsem zmínil, přílišně neholduji, a máme tu další film se superhrdiny. Ano, mluvím v množném čísle, protože jich tam nebylo zrovna málo a minimálně dva zná úplně každý a paradoxně se jedná o postavy, jejichž jména nese samotný titul. Opět ano, jedná se o Supermana a Batmana. Nečekaně. Dnes začnu tam, kde obvykle končím a to je samotná stopáž. Přestože se jedná o onu zkrácenou verzi o délce dvou a půl hodin, tentokrát bych to tak černě neviděl a tvůrci do tohoto úseku narvali to, co potřebovali. Milovníci bouchání, střílení a podobného bordelu si přijdou skutečně na své a mně to tolik nevadilo. Zvykl jsem si. Co mě ale opravdu příjemně překvapilo, to byl Ben Affleck v roli netopýřího muže, ačkoliv jsem se obával kvalit, herec minimálně vyrovnal vysoko nasazenou laťku od Christiana Balea. Smeknout pomyslný klobouk ale musím před výkonem Jesseho Eisenberga, kterého mám zarytého v kůži spíše jako zakladatele Facebooku nebo přeživšího zombie epidemie. Role Lexe Luthora se ale chytil jako hovno košile a mě doslova nadchnul. Příjemnou třešničkou na dortu byla krásná Gal Gadot, právě díky níž se rád podívám na Wonder Woman. Ta pro mě byla dosud neznámou postavou. Celkem bych film hodnotil hodně vysoko a to devadesáti procenty. Už jen proto, že jsem dostal vše, co jsem očekával a ani ona táhlá minutáž mě na chvíli nezačala nudit. Hans Zimmer odvedl tradičně kvalitní práci, o čemž jsem ani nepochyboval. A ačkoliv čtu všude kolem, že snímek je určen spíše pro fanoušky daného komiksového zaměření, nebojte se jej zhlédnout ani vy, nestranní diváci. Stejně tak jsem to udělal já. ()

Zyne

jednim slovem - srajda. nedava to smysl, motivace postav a vubec podhoubi toho, co a proc se vlastne deje, je jalove a clovek se v tom fakt blbe orientuje. k tomu uz v podstate vysiraci Snyderovi zpomalovacky, ktere me fakt irituji, humpolacky Zimmer, jehoz hudba je tu fakt slaba a v podstate ten film nema moc co zachranovat, protoze pribeh je blbej, je to preplacane a zmatene a vsechno radoby epic je spis wtf. pochvalit ale musim Afflecka, Eisenberga, Ironse a v podstate i Gadot, protoze se celkem predvedli, a mit film lepsi scenar davajici smysl, tak by mi jich nebylo ani tak lito. fail. ()

kamigava

Ten digitální bordel mi tam strašně vadil! Kde je Nolanův Batman a jeho praktické efekty??? Pryč! Alespoň Man of Steel se Snyderovi povedl, protože měl nějaký děj, ale střet BvS mě moc nezaujal. Pak mi nezbylo nic jiného, než koukat na ten bordel, kterého mám dostatek od Marvela. Naopak mě velmi zajímal Lex Luthor, který se Eisenbergovi vydařil. Připomínal mi chováním Jokera. Film jako celek max 60 %. ()

loco

I was only a man in a funny red sheet, now I'm just a piece of a rotten dead meat... long live smallville, death to soup and her man.. and to lex luthor... and to ben affleck .. and to metropolis ... and to gotham .. shit! fuck this heroic asslicking diarhea spread on silverscreen, fuck you and your big brother police state cctv helicopter show, go heligangster and bang your own corpse you necrokryptopteraphile! ... best regards, Joe "Krasty" Searmando. P.S. long live esmeralda (the blind version). and fuck you *spit+cum+fart* ()

Movie Gourmet

Strašná hudba při nástupu Wonder Woman!!! Samotný koncept boje supermana a batmana je nesmysl, všichni ví, že bez kryptonitu je superman prakticky neporazitelný... Batman v podání Bena Afflecka je jakýsi příliš démonický a jakoby ztratil svou roli, kdy bojoval za dobro... najednou se stává "zlým" a bojuje proti supermanovi!!! To zpracování je velmi bombastické, ale nevím nevím... V podstatě nebýt Wonder Woman, tak vše dopadne úplně jinak... Boj Batmana proti různým superbytostem a "nadlidem" je zkrátka trapný... Jesse Eisenberg zahrál výborně slizkého Lexe Luthora... Verdikt: 2 a 1/2* a 60 - 70 % z úcty k žánru... ()

Klajnik odpad!

Promarněná příležitost. Zack Snyder dokáže docela stylově točit, ale nepozná dobrej scénář od špatnýho, ač právě na něm všechno závisí.  Konflikt mezi superhrdiny je vykonstruovanej a blbej. Lex Luthor unese Supermanovu mámu a donutí ho tak bojovat s Batmanem. Ignoruje se tak řada Supermanových schopností, díky nimž by matku mohl hravě zachránit. Celý souboj pak působí příliš vykonstruovaně. Stát se to zkrátka musí a docíleno toho bylo líným psaním. Příběh má díry, postavám je odepřena možnost myslet, k jistým bodům v příběhu se dojde tak, že scénárista ignoruje logiku samou, z čehož plyne neuvěřitelnost fikčního světa, divácký odpor k postavám i nezainteresovanost do dění. Ve finále se z toho stane hnusnej digibordel s debilním Doomsdayem, kterého Lex Luthor vytvořil proč? Jeho problém je mocná entita, která si říká Superman, a tak pro jistotu (kdyby Batman nevyhrál) vytvoří Doomsdaye, který je nekontrolovatelný. Suma sumárum: Obsahově je to výsostně blbej film, kterej se však tváří strašně vážně, což vrhá ještě o to horší dojem. Trvá navíc docela dlouho. ()

mosnak

Kupodivu mě to docela bavilo. Nikdy jsem si nedovedl představit, jak může Batman porazit Supermana, ale když jsem se mrknul na téhle snímek, tak... to stále nechápu :-) každopádně jeden příjemný den u TV a nenudil jsem se - 57% ()

Simgal

Původně jsem dal 3 hvězdy, ale při psaní komentáře jsem změnil názor a dávám jen 2. Ne že by mi vadila jedna věc hodně, ale spíš spousta věcí míň, zato skrz celý film. Nedostal jsem prostě to, co jsem chtěl. S Affleckem jako Batmanem jsem nikdy problém neměl a tady se ukázalo, že mu ta postava skvěle sedla. Gal Gadot je neskutečně sexy a těším se na její sólovku, protože v tomto filmu toho prostoru moc nedostala a je to škoda. Co mi na Batman v Superman vadilo nejvíc? Kde začít? Dost utahaná první půlka, kde se buduje a buduje očekávání na tu pořádnou mlatu mezi těmito dvěma superhrdiny. Ta mlata sama o sobě je dost zklamání. Motivace obou zúčastněných je až k smíchu a vyvrcholení radši ani nebudu komentovat. Na to, že se film jmenuje Batman v Superman, tak se ti dva spolu na plátně moc neohřejou a nemůže tak ani mezi nima být jakákoliv chemie. Jestli si tvůrci mysleli, že když to bitvy přihodí Doomsdaye, tak to vygraduje, to se teda spletli. Od té chvíle se z bitky s ním stává jen jedna velká CGI patlanina. Eisenbergův Luthor byl totální pako a nějakého "mastermind" zloducha jsem mu nevěřil ani na chvíli. Hudba byla taky taková nemastná neslaná (u Zimmera překvapení) a jediné co mi z ní ukvělo v paměti byla recyklace motivu Muže z oceli a motiv k Wonder Woman. Jeden z uživatelů píše: "Marvel to dělá veskrze pro blbečky a pro děti, DC pro dospělý" Tak každý má svůj názor, ale za mě rozhodně nesouhlas. Marvel ty filmy prostě dělat umí a dělá je o dost líp. V porovnání souboje Batmana se Supermanem a Hulka s Iron Manem je rozdíl propastný. ()

kamil.i

Snyder je blázon. Čakal som niečo podobne uletené ako Watchmen, ale toto ich v bizarnosti prekonalo. Affleck je parádny Batman. Neviem prečo sa z neho všetci ešte pred premiérou posrali. Lex Luthor bude v budúcnosti lepší ako v tomto dieli. Páči sa mi ako DC pristupuje k svojmu univerzu. Tvoria presný opak Marvelu. Žiadne postupné budovanie vlastnej mytológie a kamarátenie s divákom. DC vám priamo do tváre chrsne všetky postavy a komiksovú zápletku, pričom vysvetľovanie príde na rad až neskôr a keď chcete pochopiť, budete si to musieť pekne odchodiť do kina. Krása. Tieto scenáristické pozitíva zrejme pripíšeme Terriovi. Na druhej strane musím uznať, že vo filme sa objaví pekná kopa volovín za ktoré vysoko pravdepodobne vďačíme Goyerovi- opakujem sa, ale Goyer je jednoducho zlý scenárista, ktorého nemožno pripustiť k rozbiehajúcej sa sérii. ()

masiko

Vlastne to dokonale kopiruje Muze z oceli. Nejprve dostaneme hodinu, ktera docela dobre funguje (kdyz se clovek prilis nerype v logice chovani postav), a pak je nam "doprano" spoustu vybuchu a digitalniho srotu. Protoze Batman neprezije dostatek vybuchu a zdemolovanych domu, je stvorena zcela zbytecna postava, ktera nam doprava jeden vybuch za druhym a dokaze demolovat vsechno kolem sebe mnohem efektivneji nez dokazali Zod se Supermanem v Muzi z oceli. A o to preci jde, co nejvic budov musi byt zdemolovano. Proto je take v zaveru do filmu uvedena jinak zcela zbytecna Wonder Woman - je nesmrtelna a dokaze toho hodne znicit. A nebo je to jen polovicaty a zcela neinvecni a nepovedeny pokus rychle dohnat Marvel. No, zacinam si rikat, ze Watchmen byli nahoda, Snyder uz chce asi jen demolovat a nicit. Jo a pak je taky trosku problem, kdyz trailer prozradi uplne vsechno, a samotny film uz nema cim prekvapit. ()

TheSpearCZ

Ačkoliv jsem se na tenhle film pořádně těšil, tak to nedopadlo vůbec dobře. Zbytečně dlouhé, moc přeplácané a vlastně několik scén ani nešlo vidět jak to bylo temné (a to až takovým způsobem, že jsem si myslel, že v kině není něco v pořádku :D). Asi jediným pozitivním prvkem byl Ben Afflack který za mě Batmana zahrál na výbornou. Lepší 2* ()

Fajla

Hodnocení obsahuje malé spoilery. Jsem fanoušek, takže těžko hodnotit s nějakou snahou o objektivitu. Na BvS jsem se moc těšíl a to i navzdory tomu, že Man of Steel se nepovedl na 100%. Na úvod, BvS je rozhodně mnohem lepší, ale opět se nevyvaroval nějakých chyb, kvůli kterým nedokážu dát plné hodnocení (i když bych moc chtěl). Začněme však pozitivy filmu. Obsazení je prostě skvělé a dokládá to ambice toho filmu. Henry Cavill je jako Superman stejně dobrý jako Chritopher Reeve. Jsou to ale hlavně nové tváře, které mile překvapily. Obsazení Bena Afflecka se setkalo s masivní vlnou negativního ohlasu, ale myslím, že nám všem vytřel zrak. Jeho Batman je úplně jiný než všichni jeho předchůdci a je naprosto skvělý. Ztvárnění Temného rytíře jakožto stárnoucího hrdiny, který ztratil spoustu blízkých a na němž se nenávratně podepsal boj s kriminálníky, jsme dosud znali jen z comicsových předloh (Bale v TDKR tak prostě nepůsobil). Benovo podání Batmana je naprosto skvělé a jeho brutální styl boje s bezprávím je parádní. Jeremy Irons jako Alfred je taktéž výborný a Eisenberg jako Lex Luthor taktéž, i když se místy zdálo, že trochu vykrádá Ledgerova Jokera. Dokonce se výtečně podařilo začlenit i Wonder Woman, aniž by si tvůrci vystříleli munici pro její sólo film. Příběh a styl vyprávění je asi to, co je na filmu to nejrozporuplnější. Je tam pár skvělých zvratů, výborně se inspirovali u kultovního komiksu Návrat Temného rytíře, ale pak je tam spousta skřípajících momentů. Mám pocit, že celkově postava Lois je v tomto sdíleném univerzu tak trochu navíc a snaží se jí vecpat všude možně, jen aby tam byla. Zároveň snaha dát nám souboj titánů + ještě navíc souboj se záporákem, proti kterému se nakonec hrdinové sjednotí je možná už trochu moc. Závěrečný souboj je sice pěkně zpracovaný, hudba je přímo famózní (Hans + Junkie XL stvořili pár moc pěkných motivů), ale... Je to sice jiný záporák, ale vlastně je to zase Kryptoňan. Možná to chtělo trochu něco jiného. Přeskakování mezi Gothamem a Metropolis nakonec nijak nevadilo a režie byla v tomto ohledu v poho. Krátké představení dalších členů Justice League bylo nakonec taky fajn. Co bych ubral, jsou snové scény, zpomalovačky a příliš CGI v některých scénách, hlavně na konci. To, co se Snyderovi povedlo s Watchmen, tj. ta atmosféra, perfektní převedení comicsu na stříbrné plátno, celkový audio-vizuál a příběh, tak to se zde povedlo jen částečně. Oproti Man of Steel je to lepší, ale stále to není ono. Za mě 70%. ()

Eterninox

Jsem fanoušek Zacka Snydera, jeho supermanovského rebootu, a temnějších komixových adaptací obecně, takže pro Dawn of Justice snad ani nemůžu být cílovější obecenstvo. I tak jsem z něj ale trochu rozpačitý. *** Premisou Batman v Superman nejenže rozvíjí Muže z Oceli a lehce dekonstruktivně nahlíží na společnost se superhrdiny. Zároveň ale pokračuje i v motivu Supermanova Imitatia Christi, a to někdy i dost odvážným způsobem. Prakticky všechny postavy jsou navíc výborně obsazené a zahrané - možná až na Jesseho Eisenberga, jehož Lex Luthor občas působí až příliš vyšinutě na to, aby byl schopný takových machinací. *** Co se audiovizuálu týče, Snyder jako už tradičně stylizuje téměř každý záběr jako gotický obraz nebo komiksový panel (dokonce kopíruje několik ikonických výjevů z Millerova Temného Rytíře), a i díky nabušenému soundtracku mnohé scény srší epičností. Akce je k tomu působivá a přehledná, a především poslední akt je opravdu grandiozní spektákl, navíc s velmi zajímavým zvratem (ač očekávám, že na mnohé už moc explozivní). *** Zásadní problém ale nastává s vypravěčskou stránkou filmu. Spousta expozice je totiž silně prostříhaná (nebo možná jen velmi špatně napsaná), takže se scény často střídají dost nesourodě, a také je leckdy potřeba spekulovat, jaktože postavy vědí co vědí a dělají co dělají. Jsem rozhodně pro, aby ne každý superhrdinský film byla přímočará marvelovská limonáda, nicméně tady mlžení a nedořečování ani tak nepřidává intelektuální rozměr, ale spíš narušuje gravitas a emocionální efekt příběhu, a některé scény díky tomu vyznívají až hloupě. To mi přijde obzvláť škoda s ohledem třeba na Strážce, kde Snyder s několika příběhovými linkami žongluje velmi zručně. *** A aby toho nebylo dost, tam kde Marvel použil asi šest celovečeráků na připravení půdy pro Avengers, Dawn of Justice se snaží udělat to samé pro Justice League v rámci několika zřetelně namontovaných scén. To s výjimkou impozantní Wonder Woman působí dost těžkopádně, a ještě víc rozorává už tak dost nekoherentní film. *** Leccos z problémů Dawn of Justice by sice mohl napravit slibovaný o půlhodinu delší režisérský sestřih, ale prozatím je to pro mě "jen" na 75% *** Update - Ultimate Cut podle předpokladů dává filmu mnohem lepší vypravěčskou konzistenci, vysvětluje většinu nejasností z původního sestřihu, a ve výsledku má i mnohem silnější emocionální vyznění. Objeví se také víc starých známých z prvního dílu, drsnější detaily v akčních scénách, a přibyly i nějaké ty teasery na to, co je možné čekat v pokračováních. Kdyby to jen byla tahle verze, která šla původně do kin... 85% ()

Mattij

Ach ten scénář. Možná to bude vypadat že vzhledem k hodnocení až moc kritizuju, ale připadal jsem si jak na horské dráze - jedna zatáčka boží u druhé nuda největší. Film má tak dlouhý nástup, že potisíci viděná smrt Batmanových rodičů už opravdu nikoho nezajímá a když film už podle názvu má být o konfliktu dvou největších DC hrdinů, tak pak vás musí zklamat, že bitka samotná pak trvá jen pár minut a je ukončena tak hloupým způsobem, že vůbec vlastně nemusela ani začít. Ben Affleck paráda do té doby než si obleče kostým - pak mi přestal připadat jako největší detektiv - spíš jako hlupák, kterému nedošlo jak ho všichni kolem něj přelstili. Bitky má sice výborné, ale jakoby měl v hlavě seno. Umělé naroubování dalších postav pak jen podtrhuje jak moc smutno mi je, že spíš než souboj na který jsem se těšil, jsem dostal trailer na Justice League, který je však příliš dlouhý a přitom přesto v něm chybí spoustu věcí! Tady se muselo stříhat a dost nešikovně. Wonder Women paráda - až na to, že vlastně promluví jen pár minut a pak už jen na konci pomáhá a najednou je se všemi největší kámoš. Prostě tam nepasuje a to ani trochu. Batman zase na konci zjišťuje, že v mimozemském souboji umí maximálně tak utíkat a místo toho, aby jeho technické vychytávky zde dostali přednost a mohli vyniknout, je upozaděn, jak jen to jde. To že přílišná temnost a vážnost také neprospívá, zmiňovat ani nemá cen (zdůrazňuju že mi nejde o omalovánky ala Marvel). Snyderovi nutně chybí filmy, které si Marvel připravuje už x let a když se tu mezeru snaží zalepit jedním filmem, krachuje na plné čáře. Měl by si uvědomit že The Dark Knight už tady byl. Jako fanouška všech těchto hrdinů mě to upřímně mrzí, ale když režisér nemá koule ustát v poslední scéně to, čím se snažil z už tak přespříliš natahovaného konce, udělat vrchol svého bijáku - mé sympatie ztrácí úplně. Lex Luthor byl vlastně skvělý, boží a úžasný. Až na to že to vlastně nebyl Lex Luthor - ten by totiž měl aspoň nějaký plán a nebyl by to magor bez motivace jehož hlavním pré by nebylo poslat na všechny příšeru bez motivace (opravdu museli Doomsdaye ukazovat už v traileru?!). Ne - ten film měl být jen o Supermanovi a Batmanovi a nikom jiném, protože už ve chvíli kdy vyděšení zaměstnanci na začátku filmů čekají na milosrdný telefonát od svého šéfa a do té doby evidentně nesmí opustit budovu, jsem věděl, že to bude průšvih. Místo řádného prokreslení tu máme průšvih jako Brno a tam, kde Man Of Steel zachraňovali charismatičtí Otcové, tady to velké digitárium nikoho takového nemá - a když vím, že JL chystá stejný režisér, už teď se bojím jak to dopadne. PS - To opravdu nemohl někdo vystříhat ty snové scény? Chvilku jsem si připadal jako v Úsvitu halucinogenů. PS2 - Ben Affleck byl fakt super a ve finále i tu excentričnost Eisenberga jsem si překvapivě velice užíval! ()

Camulator

Z největších obav se nakonec vyklubaly největší klady - Batman i Wonder Woman byli skvělí. Nicméně film, během kterému se člověku hlavou honí nejčastěji slova jako "Proč?" a "Cože?" si přesto víc, jak za tři nezaslouží. Počkám si na prodlouženou verzi. A taky na film, kde bude Lex Luthor konečně skutečně emocionálně chladný, vypočítavý psychopat zcela bez toho šaškování. ()

kujon

Shlédnuto před malou chvilkou v Hong Kongu, v originálním změní s čínskými titulky. Zbývá už jen dodat, že to byla docela píčovina. 2* ()

Greg25

Na předpremiéře na vás pomrkával Zack Snyder z velkého plátna a mluvil něco o tom, že prosí diváky, aby nespoilerovali, což je věta, která na konci filmu dostává úplně nový rozměr, protože ono spoilerovat vlastně není co. Ono se tam vlastně za celou dobu nic nestalo. Nic co by stálo za zmínku, zapamatování, máme spoustu patosu, rádoby moudrostí, patetické scény, přirovnání Supermana k Ježíši jako spasiteli. Inspirované mnoha komiksy, ale bez jakéhokoliv jednotného stylu, řada prvků z dobrých předloh jakoby tam působila nepatřičně a zbytečně, protože má být tím určujícím, nikoli doplňkovým. Všude je vidět, jak drahé to muselo být, ale není tu nic, co už byste někde neviděli lépe udělané.Celé to působí takovým tím dojmem, tak ze seznamu efektů vybereme to nejdražší a ono to půjde. Nepůjde. Navíc Snyder je specialista na zpomalené akční sekvence s detaily (viz 300: Bitva u Thermopyl), ale tady to působí takřka komicky, Superman, u kterého k jeho vlastnostem čekáte především celo záběry a hle mi tu máme záběry na hlavu s pozadím, jak z časů původního Supermana, jenom je to trochu více komické. Těžkopádnost, opět. DC (respektive Warner Bros.) to zatím bohužel moc nejde. Nedokáže z toho vyždímat ten potenciál (přichod Wonder Women na scénu je toho jasným důkazem), chybí mnohem větší střetávání Kenta s Waynem, chybí tomu styl a bojím se, že stále i směr. DC má dobré komiksové předlohy a i je dobře zvolí, jen to vůbec nedokáže zúročit. Scénář je ostuda. Akční finále je pak něčím, co si říkáte, že zůstalo na začátku milénia, jen je to protentokrát více digitální. Prostě ne. Takhle tedy určitě ne. 40% ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce