Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (39)

Děti na odpis (2016) (S02E04)

Čtvrtý díl druhé série. Výborný díl. Kozák je na čas převelen, přesto se aspoň částečně zamotá do případu mrtvého dvanáctiletého chlapce nalezeného v parku. Parádně sestavený díl z osudů na krimi oddělení a případu homosexuálních praktik náctiletých. Napětí až do konce vlastně i bez dějového napětí. ()

Tělo (2016) (S02E05)

Ačkoli tu vlastně od začátku až do konce nemáme nalezenou oběť, je to odvyprávěno perfektně dramatickým stylem s řádnou dávkou napětí, navíc se nám zase o kus posunou osobní vztahy na oddělení i Kozáka převeleného jinam. Další díl, který si drží vysokou kvalitu. Případ nenalezeného těla zavražděné ženy graduje v sedmé dílu. ()

Olizovač (2016) (S02E06)

Průměrný z nadprůměrných dílů. Dějově ve vztazích se moc neposouváme, řešený případ není ničím výjimečným, přesto to své napětí zase má. ()

Krádež století (2016) (S02E07)

Kterak Korejs se všemi vymetl a jak Petr našel svou mrtvolu. Korejs je přinucen odejít z pozice vedoucího oddělení a všichni si myslí, že půjde do civilu. Jenže on je vypeče a sežene si místo na ředitelství. Šéfem 1. oddělení se stává Kozák. Operativec Petr mezitím pomáhá majetkovému s pátráním po pachatelích krádeže 0,5 miliardy korun, přičemž v Orlické přehradě místo balíku peněz najde vyplavenou mrtvolu z pátého dílu. ()

Poslední případ (2016) (S02E08)

Definitivní závěr výtečného seriálu zakončuje poslední případ Václava Plíška a zároveň soud vraha své milenky, kterou našel Petr v bedně v přehradě. Václavův případ vraždy z omylu dá sice všem zabrat, ovšem stranou nezůstane ani starý ředitel oddělení Korejs, který novému řediteli Kozákovi nic nedaruje. Velká škoda, že tento seriál končí. Je to bezesporu seriálová špička ať už v rámci krimi seriálů, nebo obecně seriálů jako takových. Všem autorům díky. ()

Season 3 (2022) (S03)

Kvalita celé třetí série zůstává stejně vysoká jako kvalita předchozích dvou sérií. Případy opět řešeny precizně a přitom zajímavě, děj kolem hlavních postav minimální (a to je dobře), vývoj situace na prvním oddělení zajímavý, ale ne zásadní. Tohle se prostě opět neskutečně povedlo. Maximální hodnocení nedávám jen proto, že už to prostě není originální. Ale to je jen matná výtka. ()

Podnájomníci (2022) (S03E01)

Kozák šéfuje mordpartě s novými tvářemi - Juraj Loj vypadá celkem odhodlaně a potřebně drze, Barbora Bočková je tak zralá do nemocnice na kapačky, vůbec se mi nelíbí, strašně vyzáblá, až nezdravě. Ale do týmu asi docela zapadne. První případ je teda pořádné maso - jsou nalezena rozpadlá torza těl. Pachatelé jsou celkem brzo známi, ovšem při výpovědích se dozvíme o likvidaci obětí a to teda velká zábava nebyla, spíše sado maso. Dobrý díl pro start třetí série. PS: Účast Karla Šípa je jen okrajová a nezajímavá, jako fandu Slováckého divadla v Uherském Hradišti mě ale jistě potěšila účast našeho bývalého herce Roberta Bellana a dvou v době natáčení ještě herců SD Vladimíra Doskočila a Ireny Vackové. ()

Fľaša (2022) (S03E02)

Celkem nezajímavá vražda se stává zajímavou díky jasnému pachateli, který ne a ne se přiznat. A přímý důkaz také nikde. No ale kriminalisté jsou fištróni a na něco přijdou. V závěru dílu se chystá starý Korejs na návrat mezi kriminalisty, Kozák z toho může vyskočit z kůže. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Korejs a hlavně Vašek Plíšek se vracejí k x let starému případu přes nový případ loupežného přepadení a pokusu o vraždu. Je milé sledovat opět starou partu i s novými členy dohromady a také Sváťu Skopala, jak parádně hraje padoucha č. 1. Dobrý díl udržující seriálový standard. ()

Explózia (2022) (S03E04)

Mladá Vietnamka na začátku dílu vyleží do povětří (zázrakem přežije) a kriminalisté jsou brzy pachateli na stopě. Jenže jak mu to dokázat? No i přes pár přešlapů se to krimi týmu samozřejmě podaří. Výraznější roli zde má i Hanuš, vtipný je Vetchý. Velmi dobrý díl spíše na díky krimi práci, ale díky postavám, která hrají suprově. ()

Retiazka (2022) (S03E05)

Velmi smutný díl, ve kterém si divák ani nemůže přát, aby byl vrah dopaden. Od půlky filmu je totiž jasné, kam to vše směřuje a je mi z tohoto případu ouvej. Ale jinak super krimi práce, výborný díl. ()

Taxivrah (2022) (S03E06)

Hodně dobrý díl díky velmi silnému případu vražd pražských taxikářů, jehož pachatel byl tak fikaný, že bude odhalen až v dalším díle. Nezvyklé, aby díl v tomto seriálu končil větou "Pokračování příště". To je fakt nezvyk. Jinak chudák Vetchý, jeho šéf se bude měnit a nic dobrého z toho nebude. ()

Električka (2022) (S03E07)

Finišuje případ Taxivrah, který ale je tu spíše okrajově. Řeší se případ zastřelené důchodkyně v tramvaji a s vrahem mám problém - to byl naprostý magor. Vtipné ale je, proč se přišel přiznat. Pořádně mě nasírá Vetchého nadřízená, ta je na podržce - strašná baba. Strošku slabší díl. PS: potěší malá role bývalé herce Slováckého divadla Petra Čagánka ()

Strihač (2022) (S03E08)

Případ těžký, rozvleklý, na konci napsáno, že se vyšetřoval dva roky! Navíc pachatel vypadá jakou jouda, ale rozhodně to jouda není, je to tvrdý nepřítel. Tentokrát to byla opravdu krimi piplačka. Korejs v akci potěší. Průměrně výborný díl. PS: potěší maličká role Zdeňka Trčálka, herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti. ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Jeden z opravdu nesmutnějších dílů, který i smutně končí. Smutný osud adoptivních rodičů, který jedna dcera utekla do světa a druhá zapříčinila (zřejmě) jejich vraždu. Velmi smutné je, jak se 16ti letá dívka dokáže vyjadřovat na účet svých zavražděných rodičů a ještě je po vraždě okrást. Smutné až děsivé, co svět přináší. Tento díl zanechá v pozorném divákovi hlubokou stopu. PS: potěší maličká role Kamila Pulce, herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti. PS2: paní ředitelka mě neskutečně se...e, Vetchý ji měl dát pár facek. Další věc, která dnes funguje úplně jinak, než by měla - důležitější je skoro počet sledovatelů přiblblých videí na netu než poctivá práce poctivého policajta. ()

Smoliar (2022) (S03E10)

Prostě smolař, no. Krásně to na konci shrnul Kozák - kdyby ne to a ne ono, kluk by žil. Takto dostal od posery s pistolí shodou okolností kulku přímo do srdce. Slušný případ, k tomu nálož Kozákova průseru, kdy za dobrotu jde na žebrotu a opět se po něm vozí ředitelka, tentokrát právem. Průměrný díl. ()

Spolubývajúca (2022) (S03E11)

Velmi dobrý díl s drsným případem, kdy zcela zbytečně vyhasly životy dvou mladých lidí rukou magora, kterému vadila špína v bytě. Po dlouhé době se podíváme do osobního Kozákova života a vztah s jeho dospělou dcerou, vyostřuje se vztah Kozáka s Pražákem a ředitelka stále tepe Kozáka za to, jak je nemoderní. Je tu hezky ukázáno, jak stará škola nezapadá do nového světa facebooků, twitterů a dalších blbostí. Holt taky jsem stará škola. ()

Lotéria (2022) (S03E12)

Tento díl se trochu vymyká většině případů 1. oddělení. Nájemná vražda a ještě do toho cizinci. Případ sice vyřešen díky zákulisním hrátkám, ale díky závěrečným titulkům víme, že se stejně za katr nedostali. Vnitřní situace v oddělení graduje, oddělení díky intervenci paní ředitelky spojeno s loupežemi, Kozák podává žádost odchodu do civilu a je mu obratem vyhověno. Pražák bere zbraň a jde neznámo kam. No těším se na závěrečný díl. ()

Trik (2022) (S03E13)

Pecka na závěr to sice nebyla, ale byl to super díl, kterým do sebe vše pěkně zapadlo. Ředitelka konečně out, Pražák na svém místě, Kozák si spokojeně mne ruce, neboť doma mu to konečně funguje a může chodit s Plíškem na ryby, nezmar Korejs stále ve službě a Anděl jako čerstvě vystudovaný magistr zamířil tak trochu očekávaně vejš. I případ stál za to, takový průměrný a pachatel sice od začátku jasný, ale přeci jen to trvalo, než se přiznal. Hezký a příjemný závěr super seriálu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD