Záznam ozbrojenej lúpeže pri obchodnom centre zaujme bývalého policajného barda Vaška Plíška. Má v zálohe pár tipov na páchateľov... (RTVS)

Padme_Anakin

Tenhle díl třetí série se mi zatím líbil asi nejvíc, na novou partu už jsem si zvykla a stará mě vyloženě potěšila, měla jsem pocit, že jim to všem dohromady pěkně ladí a mně se na ně příjemně koukalo.. Navíc přítomnost Bolka Polívky a Miroslava Hanuše ohromně prospěla Juraji Lojovi, objevil se v novém světle, vnímavý, přemýšlivý a strach má právě tam, kde ho má mít.. Případ loupežného přepadení zdárně dotáhli do konce a každý z nich něčím přispěl, u mě spokojenost.. ()

Enšpígl

Přesně tohle tomu chybělo, starý dobrý postavy, je až neuvěřitelný, jak dva herci dokáží (Hanuš, Polívka ) dokáží dodat to správný divácký koření. Celý se to posunulo nahoru Hanuš vs Vetchý. Hanuš vs Juraj Loj a jako dezert Bolek Polívka versus stará parta a versus Juraj Loj. Mimochodem postava Joraje Loje vedle Hanuše dostala úplně jiný a pro mě mnohem, ale mnohem zajímavější lak. Navíc mě i případ hodně bavil i když i tvůrci Případů dělají klasickou chybu filmových kriminálek, když totiž udělají okruh podezřelých, ale z těch podezřelých je jen jeden známější herec.......no, kdopak bude asi pachatel ?? Tohle bohužel je klasika, která mě zničí mnoho jinak kvalitních českých krimošek, resp zkazí moment překvapení. ()

Gig

Konečně všichni pospolu. Dokonce i Anděl s Pražákem dostal víc přilležitisti. Líbilo se mi, že i Korejs, ač ho každý z vyšetrovatelů ignoruje, tak ukázal, že byl kdysi vyšetřující. A těm, kteří si myslí jak Loj zakrývá špatnou češtinu, doporučuji, ať kouknou na první díl. Pražák to znovu připomene. Jen chci říct, že Loj nehraje Čecha. I když taky mě docela štve. Ale už ho pomalu začínám brát. A o postavě Čulíkové, to jsem už psal minule. Prostě je opatrná a bojí se, ať nezklame mezi chlapy, tak je opatrná, úzkostlivá. Ale děda detektiv, ten zahřeje u srdíčka. Škoda, že se objeví jen zřídka. Ale je to logické. Trošku jsem měl strach z nového režiséra v Případech. Ale první případ se mu povedl. Update: Ještě ke komentářům typu: Známý nemůže hrát podezřelého. Ono to bylo u Případů oddělení vždy: př. Polívková. Ono je důležíté o čem je onen díl - ne vždy je to kriminálka, někdy se jedná o detektivku a hledání jen, jak onoho člověka usvědčit. A někdy u tohoto seriálu není ani podstatné kdo, ale jak byl ten dotyčný usvědčen. ()

redfoxik

Tomuto dílu sice herecky prospěli Polívka s Hanušem, jinak bohužel má stále první místo Loj, který je herecky naprosto prkenný a s příšerným přízvukem. Seriál je špatně napsaný, chybí napětí, detaily. Samotné kauzy nejsou až tak zajímavé. Zatímco předchozí dvě řady byly vynikající, toto je průměrná podívaná se špatně vybranými herci nových rolí. ()

honajz

Tenhle díl mě tak nevtáhl jako ty předchozí a dokonce jsem mu moc nevěřil, ale rád jsem viděl Skopala jako zloducha, potěšilo mne, že se Plíšek  vrátil na scénu, a selfíčko fakt pobavilo. Ale jinak poměrně slabší díl, kde nevím proč ten mladý najednou podceňuje staré a jejich zkušenost, přitom v předchozích dílech s tímhle problém nikdy neměl. ()

• 1. oddělení koordinuje vyšetřování recidivisty Lustiga (Svatopluk Skopal) s Jihočechy, konkrétně s Táborem. Josef Korejs (Miroslav Hanuš) ke konci epizody mluví o tom, že Jihočeši prošetřují Lustiga v souvislosti s vykradenou hernou ve Voticích, které však leží ve Středočeském kraji, okrese Benešov. Tvůrci zřejmě zaměnili Votice za Mladou Vožici. (MIK0cz)
  • Skutečný případ se stal před obchodním domem IKEA na Zličíně v roce 2013. 62letý Adolf Doležal byl organizátorem loupeže a střelcem. V roce 2016 dostal trest na 25 let ve vězení, jeho komplic Jan Čech byl odsouzen na 12 let. Ondřej Voráč vyvázl s tříletou podmínkou. (sator)
  • Když se policisté probírají zadrženými zbraněmi pachatele, jsou krátké palné zbraně každá zvlášť v sáčku, ale dlouhá zbraň není chráněna před otisky a policisté ji berou do rukou bez rukavic. (sator)