V zahradě rodinného domu v pražských Strašnicích jsou nalezeny kosterní ostatky dvou mužů. Soudní lékař tvrdí, že těla zde byla pohřbena různě dlouho. Může jít o oběti sériového vraha? Vyšetřovacích verzí je několik, ale žádná z nich neladí s odborným lékařským posudkem. Tým 1. oddělení doplněný o nové tváře, vyšetřovatele Jiřího Netíka (J. Loj) a operativkyni Adélu Čulíkovou (B. Bočková), se v komplikovaném případu snaží odhalit, kdo je vlastně oběť a kdo pachatel. A to v situaci, kdy šéf oddělení Tomáš Kozák naráží na komplikovanou komunikaci s nadřízenými a nová pravidla korektního vyjadřování. (Česká televize)

Chudobka

Nevím, jak hodnotit, mám smíšené pocity. Černý humor, jak ho zde někdo chválí, mi připadal místy trapný, chyběl mi Plíšek, vůbec mi tam nesedl Juraj Loj. Byl nepřirozený, prkenný - ochotnický výkon. Pohledná tvář a to je všechno. Výborný byl Stach a Hanuš, dobrý Vladyka. Blažek mě štval už dřív a teď ještě víc přehrává. Bočková mi nevadila. ()

a-ja

Hmmm... Humor těžce křečovitej... Mezi postavami to nefunguje, dialogy šustí papírem... Bočková mi tolik nevadí, ale Loj v roli Netíka je otřesnej (opravdu je málo českých herců, aby se musel brát slovenskej dřevák, u kterýho se ještě musí omlouvat nějakou kravinou blbej přízvuk?)... Vetchý je divnej... Divná je kamera, divný je prostředí, takový neuspořádaný... Jo, to je to slovo vlastně - všechno je takový NEUSPOŘÁDANÝ... A nejkrásnější postava tohohle kdysi fajn seriálu (jo, major Plíšek) není... Fňuk. ()

salahadin

Jsem nevýslovně šťasten, že mi tvůrci nezmrvili oblíbený seriál! Kdepák, pořád dobré, pořád zábavné, pořád s dobrým a místy příjemně černohumorným scénářem - "vy teda musíte mít žaludek" při pohledu na pilku, jíž si fachmani krájí chleba. No a Korejs na konci byla lahůdka, takhle od plic jsem zasmál naposled...naposled když... naposled, kam až moje paměť nesahá. Ale trochu mám potíž s Jurajem Lojem, což má být alternativa chladného snaživého policisty, a Barbora Bočková snad do týmu taky zapluje, zatím jsou obě postavy nevýrazné (a tím nemyslím časový prostor jejich prezentace v seriálu). ()

Lukrecie

Těšila jsem se a bylo na co. Přirozené, autentické, uvolněné - žádná křeč, zajímavé. A super hudba jako bonus - Juraj Dobrakov. První díl brutální. "Vařil čočku/Čočku." Černý humor, pachatel psychopat bez citu. Nechávám si jednu hvězdu do zásoby (foroty). Uvidím, co další díly. Asi si budu muset připomenout 2. sérii. Už je to dlouho a všechny souvislosti se mi již vykouřily z hlavy. ()

flanker.27

Trošku jiná dynamika mezi postavami, ale vzhledem k časovému posunu od prvních dvou sérií je to logické a nevadí to. Když si vezmu sebe, určitě taky k některým lidem přistupuju jinak než před šesti či osmi lety. Zato Plíšek chyběl citelně a na nové tváře v týmu si budu chvíli zvykat, zvlášť ta policajtka je prostě divná, lepší slovo pro to není. Případ už jsem znal z nějakého dokumentu, ale rád jsem se podíval na toto zpracování. Typický černý humor nechybí ("vařím Čočku"). A Korejs na konci paráda. ()

• „První díl třetí řady Případů 1. oddělení v průměru sledoval 1 milion a 321 tisíc diváků 15+, dosáhl tak podíl na sledovanosti 34,70 %. Případy se tak staly nejsledovanější novinkou podzimního pondělního krimi okna za posledních deset let,“ uvedla mluvčí ČT Karolína Blinková. (rakovnik)
  • Ve scéně, kdy pan Šťastný (Rudolf Kubík) nakupuje v potravinách, má zaplatit 690 Kč. Nevíme přesně, co vše nakoupil, ale již jen díky tomu kartonu cigaret značky Marlboro ta cena neodpovídá. Seriál se má odehrávat v současnosti, maximálně před pár lety, alespoň podle vozidel, a cena kartonu těchto cigaret je už několik let přes tisíc korun. (Ruda.neck)
  • Přímo v domě ve Strašnicích, kde došlo v roce 2004 k dvojnásobné vraždě, se narodil a dětství prožil režisér Jiří Menzel. (rakovnik)