Vražda bez svedkov a do poslednej chvíle i bez motívu. (RTVS)

Autogram

Náhoda dokáže byť sviňa, ale niekedy to trvá. Reálne podľa titulkov skoro dva roky, ale aj hodinové trápenie, ako sa dostať k vrahovi poctivým vyšetrovaním, bolo dosť. –––– Zpracuj to do prezentace a pošli mi to. Mám pocit, že jsem nepřišla na kraj, ale do středověku. –––– To jsou blbci, co? –––– Nechci se nechat okrást. To přeci nebudu riskovat. ()

Necrotongue

Jako velkého fanouška sociálněsíťových manažerů mě tvůrci v osmé epizodě potěšili novým obsazením ředitelské pozice. Plukovník JUDr. Radka Drápová, MBA na mě udělala skutečně velký dojem, takže tuším, že budu muset k již zavedenému pojmu "korejsovina" přidat i "drápovinu" (nebo "drápinu"?). Kromě dalšího boje s větrnými mlýny přinesl tento díl i nemálo zajímavý případ, při jehož rozkrývání jsem se slušně bavil. A znovu jsem měl velmi nepříjemný pocit z toho, že byl kapitán Josef Korejs opět zralý na pochvalu. Já si na to nějak nemůžu zvyknout, ale mám pocit, že se mé nedůvěře v jeho osobu brzy dostane jisté legitimity. / Poučení: Nebuď chrt. ()

fabecc1222

Tak popravdě na případ postřeleného zadku z minulého dílu už jsem dočista zapomněl, ale i on se teda nakonec dočkal rozuzlení. Tady je krásně vidět, jak mravenčí práce to vyšetřování je, a jak dlouho se to může táhnout (v reálu dva roky). Ne jak jinde v kriminálkách, kde maj za pár dní hotovo. Původně jsem si myslel, že konec seriálu bude směřovat k tomu, že Kozák odejde po vzoru reálného Mareše od policie (to stále trvá) a na pozici šéfa ho nahradí Pražák. Po finále si ale nejsem úplně jistý, jestli náhodou Pražák nepřešel na stranu nové policejtní ředitelky...Furt nevim co ten Korejs, jede si pomstu, nebo cestu za vykoupením?! ()

subic

Po taxikářích se tu zase vraždí 6,35. Leta letoucí vykrádal baráky, střádal si poklad, nikdy si ani nic nekoupil, měl ho zakopaný v lese. Bral šperky, peníze a taky pistoli. Až mu tam jednou přišel týpek s hledačkou, tak ho ukradenou pistolí prostě střelil a pak ho pro jistotu ještě zapálil. A aby toho nebylo málo, kraj má novou a hodně ambiciózní šéfku. ()

EllienPM

Prý divákům (divačkám) chyběly ženské postavy - tak se husy dočkaly krav. Tenhle zajímavý případ dobře a do detailu s reálnými policisty i pachatelem a autent. záběry zpracoval O. Vaňura v Legendách kriminalistiky (2/10 Hledač pokladů) - doporučuji. Krásně tam poznáte reálné předobrazy postav Blažka, Stacha a Bočkové. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10993853591-legendy-kriminalistiky/320295350060002/ . ()

• Skutečný pachatel se jmenoval Oldřich Konrád. V roce 2017 byl odsouzen na 25 let odnětí svobody. (sator)
  • Hospoda u Klánovického lesa je ve skutečnosti srub Vydra na řece Berounce kousek od Skryjského mostu. (Wince27)
  • Kozák (Ondřej Vetchý) použije zkratku „OVK“. Jedná se o Odbor vnitřní kontroly Policie České republiky. Zde může řadový občan podat stížnost na práci policie. (sator)