Sťahovať sa do bytu cudzích ľudí sa nevypláca. Spoločný prenájom sa skončil dvojnásobnou vraždou. (RTVS)

ArthasKarfa

To je generace, čuměj do mobilu......jaký video natočí jaká pipina na konci světa, ale jak vypadá člověk ve vedlejším pokoji nemaj ánunk. Věta, která dokonale vystihuje tenhle díl a vůbec chování mladých lidí. Kromě celého vyšetřování se mi líbil i návrat Tomášovi dcery, kdy se kromě jiného opět její život drobně v podobnosti přiblížil případu a scéna na konci je velmi dojemná. ()

Necrotongue

Můj vztah k naší justici se téměř s každou další epizodou seriálu zhoršuje. Vždycky, když se na závěr dočtu o tom, že byl původně vyměřený trest snížen, dostávám chuť podívat se na nějaký ten díl z Dextera. Fakt by mě zajímalo, jaká se zrovna v tomto případě našla polehčující okolnost. Asi jí bylo to, že pachatel po vraždě vzorně uklidil svůj pokoj a odpadky vyhodil uvědoměle do kontejneru. Fuj, to jsem se zas nas...vytočil. Včera jsem psal, že nejsem příznivcem práva útrpného, to jsem se ale špatně vyjádřil. Nemělo by být používáno při výsleších, ale po odsouzení podobných individuí jako tomu bylo zde, bych ho rád viděl jako doplněk uloženého trestu odnětí svobody. Jo, jo, jak jsem taky včera napsal, mám k dokonalosti hodně daleko. / Poučení: Výsledky dnes nejsou rozhodující, důležitý je mediální obraz. ()

subic

Dneska jsem potěšen velmi, protože díl byl tentokrát plný osobních vztahů jak na pracovišti, tak u Kozáka doma. Vedle toho mě pobavila ta čubka ředitelka Krajského ředitelství policie, která po Kozákovi chtěla místo vytištěné zprávy z Wordu prezentaci v PowerPointu a Excel. Příběh ukazuje takový zvláštní fenomén, spolubydlení mladých, někdo si pronajme vícepokojový byt a pak ho podnajímá kdo ví komu. A víš, s kým bydlíš? ()

flanker.27

Myslím, že ani severská dramata nevystihnou současnou podobu mezilidských vztahů jako tenhle díl. Dojímáme se (emotikonujeme) nad obrázky a videy ze sociálních sítí věcmi, které jsou pro nás nedůležité, netýkají se nás, ale musíme na ně mít (správný) názor, lajkujeme a blokujeme statusy, ale reálně jsme asi vyprahlí, ve skutečnosti se o sebe nezajímáme jako o lidi, nemáme skutečný domov ani soukromí, v osobní sféře nemáme nic, co nejsme připravení okamžitě vyměnit nebo přestěhovat. Tak jsem si zafilozofoval. Epizoda výborná, jen to zobrazuje výborné není, případ sám, poměry na pracovišti, Kozákova dcera, na níž se tedy život bez matky podepsal dost (škoda jiného obsazení). Ale ten závěr mě i docela dojal. ()

Pepi74

Nuda nuda, šeď šeď... Ty dvě hvězdy jen za to, že se Pražák konečně postavil vedoucímu, který protěžuje nového kolegu. To, že se dcera stěhuje z bytu a za pět vteřin se vrací s tím, že si přečetla o vyšetřování a vrací se zpět...no comment. Jinak pachatel, co mluví deset minut proč to udělal a jak to udělal..ne to fakt ne. A nechápu ty, co dali pět hvězd. ()

• Skutečným pachatelem byl Zbyněk Prokop, jenž byl v roce 2013 odsouzen k doživotnímu trestu, který byl později zmírněn na 30 let. Znalci ho označili jako těžko zařaditelného do společnosti. (sator)
  • Postava přítele dvou obyvatelek bytu, hraná Miloslavem Pecháčkem, se jmenuje Petr Nečada. Toto jméno patří kolegovi scenáristy Jana Malindy z redakce MF Dnes. Skutečný Petr Nečada si zahrál epizodní roli majitele zbraně v předchozí epizodě Smolař (2022). (melica)
  • V epizodě se objeví předloha kapitána Pražáka (Filip Blažek) – Aleš Preis, jako plzeňský kriminalista, který provede zatýkání pachatele (Ondra.Sneck)