Objasnenie smrti mladého muža v pražskom parku „Kavalírka“ si žiada mravčiu prácu polície. (RTVS)

Autogram

Tentoraz bola tá mravčia policajná práca aj trochu nudná. Alebo je môj slabší dojem spôsobený aj tým, že na Kozáka sa to akosi sype z dvoch strán naraz, akoby jedna riaditeľka nestačila. –––– Ta osoba jeví známky manipulativního a antisociálního chování. – Jo, taky si myslím, že je to kráva. ()

flanker.27

Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Co se případu týče, samozřejmě nedokážu říct, jak přesně to odpovídá skutečnosti, ale trochu si zaspekuluju. Napadlo mě, jestli to neudělala ta přítelkyně (půjčil jí pistoli na cestu temným parkem) a on to nevzal na sebe. Zavražděný, opravdu sled nešťastných příhod, chudák kluk. ()

fabecc1222

Po sérii vymazlených dílů přichází zase jeden z těch slabších. Nevím, ale ten případ byl divný, a nějak jsem se do něj nedokázal dostat. Ono hlavně v něm nebylo moc co řešit, protože to byla fakt prostě smůla, nic víc...Víc mě každopádně naštval amatérismus zkušeného matadora Kozáka při počínání v tom odloženém případu, kdy nechal ty dvě ženské samotné se spisem...To jako fakt? Však tohle je snad klidně na vyhazov, naprostý amatérismus. Zas na druhou stranu fajn, jak konečně srovnal Pražáka, a na rovinu řekl, jakej je to kokot, a taky už víme, proč to tak je. ()

Frajer42

Spoilery! Snad vůbec poprvé jsme se prakticky ani nedověděli, jak k vraždě došlo, neboť výpověď pachatele dávala jen zblo smyslu a jednotlivé události proběhly evidentně dost jinak. Je zde krásně vidět, jak nesmírně obtížné je vyšetřovat vraždy, kde poněkud schází motiv a k vraždě došlo omylem či náhodou. Již samotný název epizody tak trochu naznačil, odkud bude vítr vát a závěrečné rozuzlení nebylo vůbec překvapivé. A paní ředitelka je pěkná píča, ale její konfrontace s Kozákem, který zamrzl ve své době, je mnohdy k popukání. Už by se měl obětovat a ohnout ji, aby se ji vrátila hladina hormonů do normálu a přemazala křivdy z minulosti. [73 %] ()

Gig

Pobavilo úsloví “Paní Dobiášová, slušná ženská”. Nevím, zda to byl záměr autorů nebo jen náhodná asociace s Nemocnicí na kraji města. Jinak trošku mi přišlo to naroubování chyby Kozáka a nechání té dcery s maminkou samotny. Rozumím čeho chtěli autoři dosáhnout. Tj. Ukázat dobrou vůli Kozáka, natočit další možnost, jak ředitelka seřve Kozáka i ukázat další případ. Jen to bylo moc okaté. Bylo to patrné už z toho rozhovoru s tím psycholog. To už jsem větřil průser. Jinak rána do černého, když si poslechnete debatu Korejse a Netíka. ()

• V rolích majitelů prověřovaných zbraní v této epizodě vystupují Martin Moravec a Petr Nečada (šéfredaktor a editor magazínu DNES), kolegové spoluautora seriálu Jana Malindy. Manželku pachatele hraje producentka a moderátorka Martina Hřebíková. (fallrock)
  • Pachatelem byl podle rozhodnutí soudu varhaník Jiří Čipera. Čipera svou výpověď během procesu v zásadních bodech opakovaně měnil, soud ji proto nevzal v úvahu. Pachateli přitížilo jednak to, že neprojevil nad svým činem lítost a že oběti nezavolal pomoc. Na rozdíl od filmového pojetí se při vyšetřování zjistilo, že Čiperova „oběť“ měla agresivní sklony. (sator)