Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (39)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Tak nakonec 3 série, skvělé, jeden díl lepší než druhý včetně třetí série, od které to možná ne každý divák čekal. Tenhle seriál je fanoušky krimi naprostá tutovka. Nesmírně zajímavé případy, ukázka práce kriminalistů, ale také pohled do jejich osobních vztahů, samozřejmostí je napětí, skvělý střih, podařený ústřední hudební motiv. Asi nejlepší český krimi seriál co znám. ()

Season 1 (2014) (S01)

Jednoduše řečeno - výtečné. První série je absolutní top, všichni detektivové absolutní jedničky, herci ještě lepší, děj má šmrnc a napětí. Na tohle jsme dlouho čekali. ()

Rozčtvrcená (2014) (S01E01)

Naprosto dokonalý začátek série, která rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se v oblasti kriminologie u nás natočilo. V tomto příběhu 1. oddělení pátrá po vrahovi ženy, kterou rozřezal a odhodil do popelnic. Lepší začátek si série ani nemohla přát. Napínavý a hlavně nesmírně zajímavý díl včetně jedné skvělé hlášky Ondřeje Malého. ()

Fantom z Jižáku (2014) (S01E02)

Druhý díl první série rozhodně nezklamal, přesto na rozdíl od prvního dílu chybí napětí (a také chybí nějaká vtipná hláška soudního lékaře Ondřeje Malého, který vždy dokáže zaperlit). I tak ovšem díl, který potěší stylem pátrání, stylovým důkazním materiálem (sedmi centimetrovým přirozením) a také docela slušně se rozvíjejícími vztahy na oddělení. ()

Doživotní chyba (2014) (S01E03)

V Praze řádí zloděj a nakonec i vrah, který napadá stařenky v jejich bytech, okrádá je a některou i dokonce zavraždí. Do týmu 1. oddělení přichází na měsíční stáž mladý detektiv, kterého šéf díky mladíkově vysoce postavenému tatíkovi tlačí nahoru, přičemž na detektiva Petra chce hodit práskání stop televizi. Mladík udělá jednu zásadní chybu, díky níž je málem odsouzen zmatený podivím (jako tradičně stoprocentně uvěřitelný Radek Holub), který se ke všemu přizná, aniž by pořádně věděl k čemu. Ostatním nezbývá než rychle jednat, aby nedošlo k další vraždě. Možná méně napínavý díl, ale zajímavý především z osobních vazeb na oddělení. ()

Klíčový důkaz (2014) (S01E04)

Neskutečně nadupaný díl od začátku do konce. Především pátrání má skvělou gradaci, ačkoli divák asi už dávno tuší, jak to vlastně bylo. Ale to vůbec nevadí. Další dějová linka uzavírá práskání stop televizi a je jen škoda, že divákovi je velice brzo ukázáno, kdo to je - stačilo sledovat Kozákovo pátrání a na konci nám toho vychytralého práskače ukázat. Ale v tomto díle jde především o hledání vraha ženy, jejího arabského manžela a jejich tříletého syna. A to je parádní! ()

Laborant (2014) (S01E05)

Víťa Sršeň dostane případ - vypátrat možného vraha rozřezané dívky, kterou ale nikdo ještě nenašel, zatím je známá jen z fotky, kterou policie našla v obchodě s drahým oblečením. Všichni vyšetřovatelé se vrhnou všemi silami na tento případ, ovšem jeho výsledek je poněkud zarážející. Dobrý a zajímavý díl, ale top případ do není. ()

Nenávist (2014) (S01E06)

Perfektní Polívková je jen třešničkou na dortu výbornému dílu, kde se pátrá pro vrazích dvou mužů. Zpočátku má hned starý Václav podezření, že by vrahem mohla být žena (podle seriálu s radou Vacátkem, kde také vraždila žena podobným způsobem) a s pomocí Jirky Lábuse jako vysloužilého vyšetřovatele také přijde na stopu. K pravdě pak už není daleko. Skvěle vystavěný a hlavně vypointovaný díl. ()

48 hodin (2014) (S01E07)

Napínavá podívaná, kdy detektiv zatkne podezřelého, ale nedaří se mu získat důkazy proti němu a má jen 48 hodin, aby z ničeho vyčaroval důkaz. Ale jak už to v životě bývá, náhoda tomu chtěla, aby se mu poštěstilo. Vztahově mezi detektivy se nikam nehneme, tento díl je jen o shánění důkazů. I přesto je plný napětí. ()

Policajt na odstřel (2014) (S01E08)

Skvělý díl hlavně v tom, že ukazuje, jak to chodí mezi policisty pěšáky a mezi těmi z "vrchu" - inspekce a podobných oddělení. Příběh je také zajímavý, narkoman je fakt skvěle zahraný a případ je po celou dobu natočen hodně napínavě včetně hodně dobré hudby. Jeden z těch top dílů. ()

Totožnost (2014) (S01E09)

Skvělý díl. Na začátku nechutná vražda mladé dívky, dva podezřelí, jeden Arab s kradeným pasem, druhý nešťastně zaláskovaný Čech. Brzy se zjistí, že to musel být Arab, bohužel hned po činu odcestoval do Irska a policisté neznají jeho pravou totožnost. A ta je nutná k tomu, aby soudce vydal zatykač pro Europol. Vše nakonec dopadne dobře, smutné však je, že v reálu to trvalo sedm let, než vrah z Irska vycestoval. Napínavé hlavně stylem práce. V osobních životech kriminalistů ani v pracovních vztazích se nikam neposunujeme. ()

Sladký vyděrač (2014) (S01E10)

Panečku, to byl díl! Naprosto úžasný. Nešlo tu o žádné nebezpečné terno, ale venkonce docela vtipný příběh vyděrače amatéra, který je svou obětí zatlačen do úzkých, přesto se mu podaří získat peníze a policajty oblafnout. Jenže ne všechny. To by tu nesměl být protřelý skoro důchodce Plíšek, který svou starou metodou přijde na totožnost i motiv pachatele a pak už si pro něj jen v klidu počká. Spousta scén je tu milých a dokonce i velmi vtipných. Nesmírně podařený a hlavně totálně pohodový díl. ()

Hodinka k dobru (2014) (S01E11)

Díl plný vyšetřování vraždy mladé dívky, která je nalezena v činžáku a detektiv Martin má od začátku svého "favorita". Cesta k němu bude trnitá, ale i za pomoci do důchodu se chystajícího Václava se podaří odhalit nejen vraha, ale dokonce i zadavatele vraždy. Další z řady parádně detektivních dílů, kde akce nehraje roli a přesto je o napětí postaráno. PS: paní Sršňové bude také potřeba hodně vysvětlovat:-) ()

Důvod k zabití (2014) (S01E12)

Zajímavé, jak se dá příjemně natočit díl o nedokonané sebevraždě. A také jak Heluš z Ordinace dokázala učarovat mladému zajíčkovi. Operativec Petr má napilno, dělá chyby a nakonec vše musí řešit Václav. Díl sice nijak napínavý, ale zato plný hlášek a výtečných dialogů. ()

Smrt novináře (2014) (S01E13)

Nejdrsnější na tomto případu je jeho realita, kdy táta malého dítěte zcela zbytečně umře rukou alkoholem posilněného mladšího muže. Nutno uznat, že pachatele herec zahrát výtečně, především scény z výslechu, kdy vrah ví, že to posral, ale vlastně neví proč, protože nevěděl, co díky alkoholu dělá, jsou hodně napjaté. Rozhodně podařený díl, který opět ukázal práci kriminalistů a taky pracovníky bulváru, kteří až pod tlakem situace mrtvého kolegy si uvědomí, jak lezou lidem do soukromí a jak je to nepříjemné. ()

Klubové barvy (2014) (S01E14)

Předně musím pochválit autory, že do role tatínka oběti obsadili herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti Pavla Majkuse. Jinak jde o zajímavý případ pobodaného jabloneckého fanouška, za jehož smrtí není jen tak ledajaká roztržka. Vyšetřování je rozhodně napínavé a poučné pro všechny fanoušky fotbalu i krimi případů. Zároveň se tým kriminalistů více "sbližuje" s Víťou, který zásadním způsobem pomohl rozmluvit kardinálního svědka. Korejsův odchod do důchodu se odkládá, zato pivo partě chutná stále stejně. ()

Season 2 (2016) (S02)

Možná krapet slabší než první série, protože jednak je tu méně dílů, ale hlavně se tu hodně řeší personální obsazení šéfa kriminálky a to od krimi seriálu moc nechci. Ale to je jen drobnost, jinak opět super, nejslabší díl 4 hvězdy. No co dodat? ()

Slepý svědek (2016) (S02E01)

Díl zajímavý od začátku - ať už vztahy na pracovišti nebo případem, který "je od začátku divný" (slovy Bolka Polívky). Ačkoli v půlce je divákovi jasné, jak to bylo, pořád je napětí udržováno díky speciálním schopnostem podezřelému. Díl, který mě velmi potěšil. ()

Informátor (2016) (S02E02)

Rozhodně trochu slabší druhý film druhé série. Napětí tentokrát není zas tolik velké, ale i tak jde stále o parádně natočenou, vymyšlenou a zahranou krimi. ()

Súdánský student (2016) (S02E03)

Možná méně napínavé vyšetřování než by člověk čekal, na druhou stranu se otvírá docela zajímavá linka vnitřních rozporů a podpásovek na 1. oddělení. Zajímavý a také velice dobře zahraný díl. PS: výslech mladého skinheada perfektně zahraný mladým hercem, skvělá scéna ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD