První epizoda kriminálního seriálu, jehož spoluscénáristou je šéf pražského oddělení vražd, ukazuje pátrání po pachateli, který svou oběť – mladou ženu - rozřezal a roznosil po popelnicích. Kriminalisté pátrají v jejím okolí, snaží se zmapovat její poslední dny a svědky shánějí prostřednictvím médií. Pachatel tohoto činu byl dopaden za 8 dnů a potrestán patnáctiletým vězením. (Česká televize)

Cesty timem

Pro Jara.Cimrman.jr :-) Policie používá psací stroje a kopíráky protože se bojí virů, trojských koňů a dalších breberek z počítačů, víme? :-)) .... Jinak celý seriál si rád dám ještě jednou. Docela zdařilé zpracování skutečných případů. Když je to dle skutečnosti, tak to má u mne většinou "tajnou" hvězdu navíc :-) ()

fabecc1222

Tentokráte už posílen o znalosti z Devadesátek, se opět vracím do víru Případů 1. oddělení. Oni hned některé ty scény a postavy dostávaj nový rozměr, když člověk vidí jejich předchozí osudy :) (Mladí si dělaj prdel z dědka Plíška, dialogy Kozák - Korejs). Hned první díl ale ukazuej tu nejsilnější část Případů...Výborně znázorněná policejní práce, která tu působí tak lidsky a přirozeně. Ona i ta úvodní vsuvka s bezďák bábou, je v tom ta lidskost a přirozenost každodenní rutiny. ()

otík

Naprosto dokonalý začátek série, která rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se v oblasti kriminologie u nás natočilo. V tomto příběhu 1. oddělení pátrá po vrahovi ženy, kterou rozřezal a odhodil do popelnic. Lepší začátek si série ani nemohla přát. Napínavý a hlavně nesmírně zajímavý díl včetně jedné skvělé hlášky Ondřeje Malého. ()

marhoul

S velkou chutí jsem si dnes dala, po letech, první díl Prvního oddělení. Oblíbená záležitost, všeobecně chválená, zaslouženě. Ten rozdíl koukat na tohle a pak na dlouhou frontu z prstu vyhoněných, fantasmagorických, českých kravin, co? Co napíše život, je totiž kolikrát taková kláda, že Múzou nepolíbení čmrkači krimi můžou akorát mrkat a srazit podpatky. ()

pavel13 odpad!

Rozčtvrtit, znamená rozdělit na 4 díly, nejčastěji stejné co do velikosti i hmotnosti. Tady se jedná o absolutní mystifikaci, protože dílů bylo víc. Správně by tedy mělo být rozporcovaná. To svědčí o hlouposti policie nebo spíš scénáristů. Myslím, že v tomto případě obou těchto skupin lidí. Proto dávám seriálu "odpad" a nemíním další díly kvůli amaterismu a hlouposti sledovat. ()

• Nápad napsat si malou roličku pro sebe měl scenárista Josef Mareš podle vzoru režiséra Alfreda Hitchcocka, který se také ve svých filmech objevoval v drobných rolích. (melica)
  • Ostatky oběti se našly v Karlíně na Karlínském náměstí. (sator)
  • „Když jsem dělal Hojera, byl jsem v jeho věku,“ povzdychne si major Plíšek (Bolek Polívka). Ladislav Hojer byl český sadistický sériový vrah, který mezi lety 1978 až 1981 zavraždil na území Československa 5 žen. Za tyto činy byl odsouzen k trestu smrti a dne 7. srpna 1986 byl popraven v Praze v pankrácké věznici. (sator)