Druhá epizoda se inspiruje mediálně známým případem sexuálního násilníka z pražského sídliště Jižní Město. Měla policie tak dlouho tajit před veřejností, že neznámý pachatel znásilňuje ženy, které přepadá ve výtazích bytových domů? Pražská mordparta dopadla pachatele za pouhý týden od převzetí případu. Byl odsouzen na deset let. (Česká televize)

fabecc1222

Líbí se mi, že se krom samotného případ, který se točí okolo dementa, který ale není takový dement, aby utrácel ze svého :) :) řeší i další věci, jako novináři u případů a jejich egocentrismus, dále se také načrtávají jednotlivé charaktery, jako třeba Korejs jako hlavní policajt - dement, když schválně simuluje rýmičku ("Však tě slyšim....No teď už tě neslyšim") aby byl Kozák za dementa na tiskovce. Opět velmi reálné provedení i vedlejších charakterů (Socka od pachatele - "Sežer si je, debile") a vůbec reálií a policejní práce (Nástěnka - to musí vyžadovat obrovské analytické nadání, aby se to dalo navzájem pospojovat) ()

otík

Druhý díl první série rozhodně nezklamal, přesto na rozdíl od prvního dílu chybí napětí (a také chybí nějaká vtipná hláška soudního lékaře Ondřeje Malého, který vždy dokáže zaperlit). I tak ovšem díl, který potěší stylem pátrání, stylovým důkazním materiálem (sedmi centimetrovým přirozením) a také docela slušně se rozvíjejícími vztahy na oddělení. ()

SOLOM.

Ani druhý díl o sériovém „znásilňovači“ žen z Jižňáku si nevedl zas tak špatně. Jasně je tady i dost nelogických kopanců a podivných chování ze strany vyšetřovatelů, ale jsme taky jenom lidi – někdo dá na svou intuici – někdo jen na přímé důkazy…Mělo to ale slušnou atmosféru, místy i akci, herecké výkony taky nebyli nejhorší, proběhlo pár humorných hlášek a navíc toho hajzlíka chytli – na jeho malé péro… ()

Jara.Cimrman.jr

"Zrovna dělám vykradenou trafiku. To se má taky konzultovat na Vraždách?" Když Mravnostní nestíhá, tak musí Vraždy makat. Bohužel to makání spočívá v tom, že kapitán Pražák pobíhá s originály spisů po sídlišti, každému týpkovi v teplákách kontroluje občanku, nicméně si údaje nezapisuje a ještě jim vyhrožuje odebráním DNA. Na to, že je to skutečný případ z roku 2001, tak to tu nejednou zavonělo zneužitím pravomoci veřejného činitele. Ovšem připíjení na objasněnost mě hodně pobavilo. ()

v.indruchova

netuším jak to opravdu funguje u policie doufám že né jak je tady ukázáno. Kolegové se k sobě moc hezky nechovají. Celkově zajímavý případ i dobře natočený, ale ta demence chování se policajtů k sobě.  Šéf si vylívá zlost na podřízeným  a takhle pořád dokola. Jestli někdo očekával že takový to pachatel je bedna? XD ()

• Akce zátahu na pachatele se odehrává na Jižním Městě, ale v čase 19:26–20:34 je v pozadí poliklinika Černý Most. (ladyViolet)
  • Skutečný pachatel se jmenoval Miroslav Tóth a v roce 2002 se dopustil devíti znásilnění nebo pokusů o ně, loupeží a vydírání. Byl odsouzen na 11,5 roku vězení. (sator)