První epizoda druhé řady kriminálního seriálu Případy 1. oddělení se vrací k mediálně známým kauzám. Vrah, který utloukl dvě pracovnice advokátní kanceláře v centru Prahy, byl usvědčen vyšetřovacím pokusem, který se zapsal do dějin domácí kriminalistiky. Příběh už byl jednou televizně zpracován, ale tentokrát ho uvidíte s důrazem na skutečný průběh vyšetřování. (Česká televize)

Gareth_Jones

Fantasticky zahral Vladimír Javorský, výborne zahral negatívnu postavu takisto p. Jiří Štrébl = zahrať takéhoto zákerného ožralého hnusáka musela byť pre neho krásna úloha. Vraj negatívne postavy hrajú herci radšej, viac sa tam vedia realizovať. Slepá koľaj ohľadom OK bydlení pomohla, veľmi pekne zahral aj Miroslav Vladyka, jeho Víťa Sršeň je príjemným komediálnym spestrením každého dielu seriálu. Na konci kvalitne "nastřílel" aj mjr.Plíšek... Nastupuje nám Dušan Vrána a jeho metodickosť. ()

Autogram

Nezvyknem sledovať seriál od druhej série, ale tentokrát sa to oplatilo. Za prípad so zavádzaním nielen diváka by sa nehanbil možno ani Poirot, len noblesa je nahradená bežnou prácou českých vyšetrovateľov a policajtov, ktorí nebudu mať ďaleko od smetiarov pri prehrabávaní košov. Ešte by niekto od fachu mohol upresniť, či neposlúchnutie rozkazov nadriadených môže v polícii prejsť ľahko a s úsmevom, ako u Dempseyho. ()

fabecc1222

Druhá série začíná ve velkém stylu, určitě jedním z nejlepších dílů seriálu. Celý případ už nám představen před lety v Expozituře, takže znalý divák příjde o moment překvapení, ale vlastně to vůbec nevadí, protože velké sólo tady v epizodní roli předvádí Vladimír Javorský jako slepý svědek, určitě nejlépe zahraná epizodní role ze všech. Mezitím Korejs rozjiždí svou cestu za pomstou Kozákovi, a vidíme v podstatě začátek otevřené války mezi nimi. Teď jen čekat, jak do toho zapadne nováček Vrána, posedlý poctivou administrativou a plněním pravidel. Zajimavé bylo také to, že týpek, co umí zabíjet 17ti způsoby, a Kozák si z něj slušně nadělal do gatí, tak opravdu splnil svůj slib, a zabil toho, kdo je za to zodpovědný... ()

Nonna

Na pokračování seriálu jsem se opravdu hodně těšila a rozhodně mě další díl nezklamal. Jediné, co mi po tomto díle zůstává ležet v hlavě je postava šéfa mordparty, Korejse.........vzhledem k celkové autenticitě seriálu doufám a pevně věřím, že aspoň tato postava je filmovou nadsázkou. Protože mělo-li by se jednat i zde o realitu, Bůh nám buď milostiv, pokud nám na místech policejních šéfů "pomáhají a chrání" takovíto ješitní, mstiví a neschopní blbečci. Asi mi bude v příštích jiných rolích Miroslava Hanuše docela na překážku, zlomit k němu odpor:-). ()

SOLOM.

O skutečném případu jsem nikdy nic nečetl, ani neviděl v žádném jiném seriálu, takže jsem byl docela překvapený, jeho průběhem i samotným vyřešením. „Slepý“ Vladimír Javorský podal velmi přesvědčivý výkon a pachatel si sám zvolil svůj osud. Asi každému je jasné, že tohle bylo „na zakázku“ někoho jiného, ale tahle brutálně umlátit dvě ženy – to chce mít hroší kůži, takže žádné slitování. Korejs je čím dál tím větší zmrd a ani se nedivím ostatním, že pod ním nechtějí dělat a rádi by se ho zbavili…Uvidíme, co nám přinese nový stážista, každopádně „výpomoc“ při střelbách Polívkovi (potažmo jeho postavě) zcela chápu… ()

• Když je mjr. Kozák (Ondřej Vetchý) s advokátem doktorem Hřebíkem (Jiří Štrébl) ve své kanceláři a dozvídá se o nálezu lešenářské trubky, otvírá šuplík s pistolí. Pod ní jsou vidět desky s nadpisem „ČST Ostrava - Skladový areál / Rozpočtová část / 010 Komíny a Kouřovody“ které do kanceláře vyšetřovatele jistě nepatří. (azcr)
  • Kriminálka spolupracuje s SPJ. Speciální pořádková jednotka tvoří samostatný odbor v rámci vnější služby Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Při své činnosti se SPJ řídí bezpečnostními typovými plány, pokyny krizových štábů nebo plní úkoly v rámci integrovaného záchranného systému. (sator)
  • Scenáristovi Josefu Marešovi na ztvárnění případu slepého svědka vadilo, že představitel pachatele Jiří Štrébl byl proti skutečnému vrahovi menší a starší, takže působil méně hrozivým dojmem. Kozák (Ondřej Vetchý) se také v jednu chvíli otočí k podezřelému zády, což by z bezpečnostních důvodů rozhodně neměl. (melica)