Vražda manželů a malého dítěte vede pražské kriminalisty z 1. oddělení do prostředí arabských restaurací a obchodních firem, protože existuje důvodné podezření, že jeden ze zavražděných se zapletl do nelegálních obchodů. Vrah obchodníka a jeho rodiny byl odsouzen na 25 let, ale vrchní soud mu s ohledem na okolnosti spáchání trestného činu snížil trest na 15 let vězení. (Česká televize)

otík

Neskutečně nadupaný díl od začátku do konce. Především pátrání má skvělou gradaci, ačkoli divák asi už dávno tuší, jak to vlastně bylo. Ale to vůbec nevadí. Další dějová linka uzavírá práskání stop televizi a je jen škoda, že divákovi je velice brzo ukázáno, kdo to je - stačilo sledovat Kozákovo pátrání a na konci nám toho vychytralého práskače ukázat. Ale v tomto díle jde především o hledání vraha ženy, jejího arabského manžela a jejich tříletého syna. A to je parádní! ()

Autogram

Ďalší z výborných prípadov sympatickej partie kriminalistov. Vrah na začiatku podozrivý nie je, a tak sa partia okolo arabskej komunity s kebabmi rozohráva naplno. Aj to druhé rozuzlenie interného problému oddelenia má svoje čaro. –––– Neházej všechno do jednoho pytle, neuzvedneš ho. –––– Pánové, včera byla tma, dnes světlo. Teď vidím, je to můj přítel. –––– Havran, co moc kráká, tě přivede k mršině. ()

SOLOM.

Já to říkám furt, že ty „multi-kulty“ vztahy sebou přináší jen problémy. Vyvraždění rodiny a zabití malého dítěte – to otřese nejedním zkušeným policistou. A tak je naše kriminálka postavena před těžký případ, kdy je z cesty svede několik slepých stop i vlastní zaslepenost a předsudky. I tentokrát nechybí několik dramatických chvilek, slušná atmosféra navozená otřesnými událostmi v domě a hlavně se konečně přijde na to, kdo vynáší do televize a tady jsem se sakra spletl a tipoval absolutně blbě… ()

Sa.sa

Tak hurá policejního informátora už máme nalezeného, ale že jim to trvalo... Přitom stačilo používat mozek a tužku jako major Kozák a bylo by to tak snadné.... 🤔🤔🤔 Ta záhada arabských návštěv v domě byla tak vtipná...! 😀😀😀 Stačilo se podívat kdo tam bydlí a zjistit, že jezdí za jednou starou obarvenou kurvou ba blond 😎😎😎 No a ten vrah bylo dosti překvapení, i když všemu tomu naznačovalo, stačilo nemít předsudky....!!! ()

Necrotongue

Čtvrtému dílu jsem přihodil i pátou pěticípou, abych potvrdil svou teorii o tom, že je seriál s každou další epizodou lepší a lepší. No, a kromě toho mě tento případ bavil zatím nejvíc. Jediným, co mi trochu narušilo celkový zážitek, byl fakt, že jsem hbitě odhalil pachatele, a pak jsem dlouho čekal, až se k tomu dobere i celý tým. Jenže ono mi to čekání vlastně nevadilo, protože jsem při něm mohl sledovat další systematickou práci, při níž stojí důkazy nad intuicí a mravenčí práce nad dedukcí. Pravda, romantickým fanouškům velkých detektivů tady musela chybět ta sebevědomá převaha detektiva nad zbytkem fauny a flóry, ale přestože nezatracuji Sherlocka Holmese ani Hercula Poirota, tohle je přece jen více ze života nás prosťáčků. Zmocňuje se mě takové tušení, že jsem v tomto seriálu našel důstojného následovníka Dobrodružství kriminalistiky. Za slabší považuji vlastně jen linii s vynášením informací, která mě jaksi nezaujala, přestože se každým dílem proplétá od samého začátku. Já bych se bez ní klidně obešel, ale budiž. / Poučení: Když střelnou zbraň k sebeobraně, pak jedině s tlumičem. Pokud budu napaden mezi dvaadvacátou hodinou a šestou hodinou ranní, nebudu alespoň rušit noční klid. ()

• Tato epizoda byla inspirována případem z 5. prosince 2000, kdy teprve osmnáctiletý Michal Š. povraždil v Pechlátově ulici na Radlicích svou matku, mladšího bratra a nevlastního otce. Policii se přiznal až po třech týdnech, původní trest 13 let mu byl odvolacím soudem prodloužen o 2 roky na 15 let odnětí svobody. (Martin1410)