Příběh jedné ze dvou žen, odsouzených v České republice na doživotí za vraždu. Případ byl komplikovaný už tím, že několik na sobě nezávislých úmrtí mužů zdánlivě nic nespojovalo. Epizoda seriálu Případy 1. oddělení ukazuje, jak je ve skutečnosti pro kriminalisty obtížné propojit nesouvisející zločiny, jež se odehrály mnoho let po sobě, a odhalit skutečnou motivaci pachatele. (Česká televize)

mira007

Tenhle případ jsem znal i ze skutečnosti a z knih Bohumila Hubálka Zpovědník vrahů ( doporučuji, protože s tímto seriálem má celkem dost společného a jsou z ní tady i nějaké citace, koneckonců Mareš byl s Hubálkem kámoš a před jeho smrtí ho informoval, že v tomto seriálu bude jedna postava psychologa v podání Václava Helšuse jeho předobrazem ) Anna polívková zahrála dobrou psíchu. ()

otík

Perfektní Polívková je jen třešničkou na dortu výbornému dílu, kde se pátrá pro vrazích dvou mužů. Zpočátku má hned starý Václav podezření, že by vrahem mohla být žena (podle seriálu s radou Vacátkem, kde také vraždila žena podobným způsobem) a s pomocí Jirky Lábuse jako vysloužilého vyšetřovatele také přijde na stopu. K pravdě pak už není daleko. Skvěle vystavěný a hlavně vypointovaný díl. ()

fabecc1222

Zatím asi nejslabší díl, který okoření dva solidní vtípky, ale za mě ho trochu dramaturgicky kazí to, že hned ze začátku odpálí tři možné podezdřelé, kdy jedna z nich je mnohem známější herečka, a tím pádem pachatelka na první dobrou, což se následně i prokáže. Její výkon při výslechu dle mého trochu přehnaný a přehrávaný, ale při scéne s psychiatrem už jsem se mu nedivil, že se rukou blížil k tlačítku zachrány. Tenhle díl je takový obyč vyšetřování, kdy se neuděje nic moc zvratů, nebo větších náhledů do krimi práce. Korejs klasicky mimo, ale jablíčka naštěstí proti kašlíčku stále zabíraj. Pobaví narážky na Devadesátky. ()

SOLOM.

Nadprůměrná kvalita se zatím zuby nehty drží a to je dobře. I tento případ si získal mou pozornost a to nejen díky brutalitě vraždící lesby co nenáviděla muže, ale i díky solidnímu výkonu Polívkové v závěru této epizody. Alespoň jde vidět, jaké zrůdy dokáží žít mezi námi a skutečná vražedkyně uspávačka Jaroslava Fabiánová dostala doživotí, kde má v base další narušené „sousedky“ Stodolovou a Romanu Z., jenž si za své zrůdné skutky vysloužili stejný „flastr“… ()

LEATHERFAC

Bolek si nenápadně a zřejmě i zcela nechtěně krade seriál pro sebe a ač ostatní vypadají, že se moc snaží, on sám u toho vypadá, jako by si do seriálu odskočil jen na chvilku z divadla, nebo od rybaření  :-)  A kdyby to náhodou nebylo málo, ještě mu sem za Polívkovy přišla zaskočit talentovaná dceruška, která v tom kradení za otcem  moc nepokulhává... ()

• Při závěrečném vyšetřování si jedna z obviněných pláčem rozmaže znaménko, podle kterého byla identifikována. Znaménko bylo evidentně pouze nakreslené. (PetraRuze)
  • V tomto případě je chválen za vyhledání pachatelky mjr. Plíšek (Bolek Polívka), jenže druhá skupina kpt. Pražáka (Filip Blažek) a kpt. Anděla (Petr Stach) se dostala ke stejné pachatelce též a ti pochváleni nejsou. (sator)
  • V čase 24:15 mjr. Korejs (Miroslav Hanuš) kritizuje práci vyšetřovatele mjr. Plíška (Boleslav Polívka) a říká, že už je starý na práci na prvním oddělení a že by měl už raději chytat ryby a vzpomínat, jak lovil sudy na Orlíku. Seriál tak naráží na tzv. Orlické vrahy, které mjr. Plíšek vyšetřoval v prequel seriálu s názvem Devadesátky (od r. 2022). V seriálu Devadesátky ale kvůli korelaci věku hraje v té době ještě kpt. Plíška Martin Finger. (Drinian)