Často je složitější pachatele včas usvědčit, než dopadnout. Další epizoda kriminálního seriálu Případy 1. oddělení popisuje příběh muže, který věděl, že bude propuštěn, když vydrží nepromluvit čtyřicet osm hodin, kdy ho má policie právo zadržovat. Policejní souboj s časem byl postaven na trpělivosti, schopnosti využít zkušenost a všímat si každého detailu. Pachateli vynesl 25 let ve vězení. (Česká televize)

Frajer42

Kája "Pollívka" Plíšek znovu v roli superpoldy, který vyřeší případ jen tak mimochodem z operačního lůžka. Trošku zde svými schopnostmi dosahoval na současného českého Harryho Pottera a supermana v jedné osobě - kariéristického zmrda a bruslského dvorního rozkuřovače Fialu. Tak se mi začíná zdát, že na seriálu je podle pravdy možná tak závěrečné shrnutí v titulcích. Zbytek je dílem čiré dramatizace. Naštěstí, na české poměry velmi zdařilé. Další zajímavý případ s přepadáváním důchodců. Z relativně strohé zápletky velmi příjemný příběh. [73 %] ()

subic

Tak konečně se tu něco děje i v rovině osobní, kpt. Martin Pražák (Filip Blažek) se zajímá o místo na inspekci, akorát že mu to posere jeho bývalý a ten nejméně schopný kolega z vražd, kterého hned na začátku série vyrazili, tak šel kam jinam než na inspekci. A pak tu máme hypermoderní technologie jako posílání povolení k domovní prohlídce faxem. ()

otík

Napínavá podívaná, kdy detektiv zatkne podezřelého, ale nedaří se mu získat důkazy proti němu a má jen 48 hodin, aby z ničeho vyčaroval důkaz. Ale jak už to v životě bývá, náhoda tomu chtěla, aby se mu poštěstilo. Vztahově mezi detektivy se nikam nehneme, tento díl je jen o shánění důkazů. I přesto je plný napětí. ()

fabecc1222

Odlišně pojatý díl, kdy vraha známa už cca v třetině a jde o to, jak mu vraždy dokázat...Samotný případ je zatím ze všech asi nejméně zajímavý, a tvůrci si tu dost vypomáhají osobními linkami kriminalistů, kdy Plíškovu nemoc dokážou nakonec "náhodně" propojit s případem. Aspoň víme, že drbání pod krkem pejsek nemá rád. ()

huspenina33 odpad!

Celkem na blití, oni ty chudáci policajti, musí mít povolení když někam lezou, musí se otravovat se soudcem, a zadržet můžou jen na 48 hodin, nejlépe by bylo na doživotí a my to nějak zatím budeme vyšetřovat. Tyhle podprahovky o chudácích policajtech, kteří makají jak o život, nespí a byrokracie jim hází klacky pod nohy je hnus. ()

• Platební karta Jiřího Plicky (Vladimír Brabec) nalezená mezi pachatelovými věcmi a odcizená jen několik dnů předtím nese data platnosti 11/01 – 11/05, tj. v roce 2013, kdy se seriál odehrává, by byla už několik let neplatná. (melica)
  • Na poště v pražské Kafkově ulici, kde se točila sekvence s pachatelem tipujícím si seniory vybírající si důchody, nastala kuriózní situace. Pouhé dva týdny před natáčením, začátkem května 2013, zde totiž došlo k podobnému zločinu. (fallrock)