Způsobit hromadnou otravu je tak snadné. Kdo vyhrožuje velké firmě? Mandle v obálce, kterou dostalo ředitelství velkých čokoládoven, znamená ohrožení pro celé město. Kdo stál za jedním z velkých vyděračských případů uplynulých let? (Česká televize)

FuLister

Výborná paní ředitelka, která se jen tak nenechala zastrašit, ale nejlepší je samozřejmě Plíšek. Toho kdyby první oddělení nemělo, tak jsou úplně nahraný. Samozřejmě Korejs největší debil, ale v téhle epizodě mu to aspoň ředitel dává aspoň trochu sežrat a to se cení. Jinak zase kvalitní epizoda jako všechny. ()

Frajer42

Spoilery! Rozhodně jeden z těch slabších dílů. Jednak nebylo dostatečně atraktivní téma samotného vydírání. A jednak mě extrémně sral zcela nevěrohodný herecký výkon Reginy Rázlové, která na mě působila absolutně klidným dojmem a nelíbil se mi ani výkon samotného pachatele, ale ten naštěstí, na rozdíl od první zmíněné, moc prostoru nedostal. Taktéž bylo vyústění celé situace nesmírně průhledné a od počátku epizody bylo jasné, že za vydíráním bude stát buď ukřivděný člen rodiny, nebo bývalý zaměstnanec. [40 %] ()

fabecc1222

Tak poprvé se dostáváme do případu, kde se nejedná o vraždu, ale díky protekční paničce ředitelce se dostáváme do vyděračské sféry. Samotnej případ za mě moc netáhne. Kdo se orientuje v české herecké scéně, tak podle hlasu a následné fotoidentifikaci hned rozpozná pachatele. Opět se tu objevuje krimanilista z ÚOOZ, který je v podstatě za zápornou postavu, a najednou působí jako úplně arogantní egomaniak. V závěru určitě bonus za to, jak si to Vašek celé ukradl pro sebe. P.S.: Geniální věstecký tah s Drahošem a Zemanem, to se tvůrcům povedlo. ()

Jara.Cimrman.jr

"Buďto to psal nějakej totální amatér nebo naopak nějakej chytrej vyděrač." Tak to se nám to pátrání pěkně zúžilo na totální amatéry a absolutní profesionály, přičemž souboj o polapení se odehrává mezi splašeným ÚOOZ a rozvážným majorem Plíškem. Od začátku je samozřejmě jasné, jak to dopadne, nicméně nedokázat s patnácti vozidly zajistit oblast s jedinou příjezdovou komunikací je mimořádné umění. Je-li to skutečně případ ze života, tak si asi našetřím na šablonu pro technické kreslení a trochu si zavydírám, protože mi to prostě musí projít. ()

Radko

V zásade je epizóda o konfrontácii dvoch prístupov k riešeniu pracovných problémov. Prvý, dnes preferovaný vychádza z manažérskych príručiek a je zameraný na dokonalý imidž, mladistvý výzor a hŕ hŕ veľa a hlavne rýchlo niečo urobiť, len aby sa robilo. Druhý vychádza zo sedliackeho rozumu, vyžadujúceho často zastavenie a popremýšľanie, vyzerajúce miestami ako ospanlivá starecká lenivosť, zastarané metódy hlivenia a ničnerobene. Nemá ten správny okamžitý efekt a nevyzerá to veľmi workoholicky. Vychádza sa zo širšie spektrálneho poznania, nie dnes preferovanej úzkej špecializácie. Nutne neznamená, že prvý z prístupov (workoholicko-manažérsko-riadiaci) neprináša vždy lepšie výsledky, to nie. Len je až príliš jednostranne preferovaný. Sladký vydierač drukuje straosvetskému prístupu, čo je len dobre, aspoň vo virtuálnej tv realite raz zvíťazilo niečo, čo sa tak rado odsúva v realite do úzadia. ()

• Na konci epizody čeká Honzák (Petr Lněnička) před Kozákovou kanceláří, vcelku na začátku obrazu je u dveří nápis kpt. Kozák Tomáš, při prostřihu na detail této cedulky je však už nápis opravený na Mjr. Kozák Tomáš. (Jurkodak1)
  • Kriminalista Plíšek (Boleslav Polívka) vysloví o podezřelém Honzákovi (Petr Lněnička) informaci, že má deset let starého Seata. Honzák vlastní automobil Seat Ibiza druhé generace, který se vyráběl v letech 1993-1999 a v době, ve které se seriál odehrává, tedy v roce 2014, tedy muselo být autu již nejméně patnáct let. (Martin_L)
  • V epizodě telefonuje Víťa Sršeň (Miroslav Vladyka) manželce podezřelého. Inspirován fotografií prezidenta v novinách, představí se „Tady Zeman“. Volaná odpovídá: „Vy jste od pana Drahoše, že jo?“ Epizoda se natáčela v roce 2013 – to ještě nemohli tvůrci tušit, že v prezidentských volbách 2018 bude proti Miloši Zemanovi kandidovat Jiří Drahoš. (melica)