V Prahe vyčíňa taxivrah a polícia je pod tlakom. (RTVS)

fabecc1222

Už od ohlášení jednotlivých případů se očekávalo, že dvojdíl s Taxivrahem bude dost možná ten nejlepší, a jeho první polovina to zatím jasně potvrzuje, a vytahuje dost možná jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Celý díl je hozený do hodně potemnělé, až depresivní atmosféry, doprovozené opět výbornou hudbou, a takovým čirým zoufalstvím Kozáka nad nemohoucností při ohledávání mrtvých těl. Poprvé v této řadě také vidíme soudce v podání Luboše Veselého a tiskovou mluvčí Zuzanu Onufrákovou, které už jsem skoro v této řadě ani nečekal :) Tak uvidíme, jestli se dočkáme i Igora Bareše...Na pozadí případu se také rozjíždí možný konflikt s Martinem, potažmo jeho egem, které zřejmě přerostlo první oddělení a tu týmovou práci, na které si zakládá. ()

Frajer42

Spoilery! Docela zajímavý případ, co se série provedených vražd týče (hlavně mě oslovila skoro až drzost pachatele), ale nijak zásadně mě neoslovil postup vyšetřování a ani se mi nechce věřit, že by za to byla odpovědná právě tahle obviněná fetka. Mezi vyšetřovacím týmem se prasklinky mění v obrovské pukliny a v podstatě mě vývoj vztahu mezi nimi baví podstatně víc, než případ samotný. [70 %] ()

milwaukee

Ten feťák to zahrál dost dobře. Tenhle díl byl fakt hustej, jako hrachová kaše od Pohlreicha. Ta atmosféra by se dala krájet. Pražák je trochu víc nervní, Kozák jede to svoje a Korejs by mohl vytáhnout zase nějaký kalendář. Dnes tam žádnou srdcovku neměl. A já budu hodně napnutý do dalšího pondělka. ()

Gig

Opět slušný díl a první akt, který završí v následujícím díle zvaný Tramvaj. Týpek, co hrál to feťáká byl geniální a hltal jsem každý jeho pohyb a gesto. Korejs se začíná vybarvovat a vypadá to, že slušňák je jen tak na oko a začíná si tam krásně pohrávat celým teamem (viz frustrace zkušeného Kozáka vs vzdělaný Netík vs nadřízený Kozák apd.) ()

Enšpígl

Zatím bezkonkurenčně nejlepší díl z celé třetí sérky. Případy jedničky sleduji především kvůli práci kriminalistů, která mě příjde velmi věrohodná a tady se případ krásně zamotával právě do práce a především do jednotlivých postav a jejich chování což je už vlastně třetí dějová linie tohoto seriálu a přitom se vzájemně všechny tři koláčky (práce - případ- postavy ) doplňují, tohle bylo opravdu po všech strankách skvělý. ()

• Nález těl dvou zavražděných taxikářů se natáčel na místě zvaném rozcestí U tří kamenů nedaleko Uhříněvsi. Ve skutečnosti se těla taxikářů našla v dubnu 2014 cca 2 km od tohoto místa směrem na Královice. (Matlas64)
  • Podezřelý se podrobil vyšetření na tzv. detektoru lži, odborně se mu říká polygraf. Detektor se používá u České policie od roku 2011. Fyziodetekce se provádí pouze se souhlasem dané osoby. Využívají se dva přístroje. Digitální polygraf (detektor lži) snímá a zaznamenává čtyři fyziologické hodnoty – dechové mechanismy, kožní odpor, tlak krve a tepovou frekvenci. Druhým přístrojem je hlasový analyzátor, který snímá a zaznamenává výskyt stresu v hlasu vyšetřované osoby. Výstupy z obou přístrojů jsou grafické záznamy, které se vyhodnocují nezávisle na sobě. (sator)
  • Skutečným pachatelem byl David Virgulák (*1981) obviněný z vražd tří pražských taxikářů. I přes nepřímé důkazy ho soud v roce 2016 poslal do vězení na doživotí. (sator)