Príležitostná zlatníčka je zavraždená pre pár zlatých retiazok. (RTVS)

PenelopaW

Souhlasím s tím, že rozuzlení dílu bylo hodně smutné. U Adéliny postavy mne zaujala ta přecitlivělost vůči dětem, tuším, že v tom, že žádné nemá, bude něco víc a upřímně mne zajímají prognózy, jak její postava na 1. oddělení, kde se řeší hlavně vraždy, obstojí. Korejs se ukazuje jako pořád dobrý vyšetřovatel, což o něm ostatně tvrdili už v Devadesátkách (kde to ale moc neukázali), a navzdory Kozákově nechutě se pomalu začleňuje do týmů. Ovšem souhlasím s tím, že to, co Kozák ve Vetchého podání předvádí, je fakt síla. To afektované řvaní kvůli všemu i mně leze na nervy, předpověď, že na vedoucí pozici zkorejsovatí se dost naplňuje. ()

Mlle

Tentokrát plný počet. Pěkně natočené, dobře filmově vedená příběhová linka, skvělá Barbora Bočková! A ovšem kéž by takhle policisté postupovali v každém případě, nejen při vraždách. Závislých feťáků je mezi rodičemi, jak se nám ty generace proměňují, čím dál tím víc. Bohužel jsem i v realitě viděla, jak to vypadá, když svoje lži a choutky nadřazují fetující rodiče vývoji a duševnímu i fyzickému zdraví svých dětí – se vším, co v závěru pronáší Ondřej Vetchý v postavě Kozáka, nelze než souhlasit. Chtělo by to větší prevenci – na diskotékách, v barech – trochu víc pozornosti obchodu s drogami, než vůbec mají tihle jedinci příležitost ničit život svým dětem a svému okolí. Ta místa nejsou nic neznámého, policie tam selhává. ()

milwaukee

Tak ve třetí sérii dávám poprvé za pět. Korejs i bez kalendáře bodoval, Bočková to vyřešila a Víťa perfektně vypočítal gramáž. Kozák začíná trochu korejsovatět, ale celkově to do sebe tak nějak zapadalo. A Stach s Blažkem dostanou tu pátou hvězdu, jak na první dobrou prokoukli tu nejmenovanou menšinu, že pekli dort na návštěvu u Červeňáků. A ten konec byl opravdu hodně smutnej. ()

Pepinec

S novejma postavama od začátku nemám problém, co mi ale už vážně vadit začíná, tak ta afektovaná nasranost Vetchýho. Vždyť on už pokaždý celej díl akorát proječí. Takhle drsnej měl bejt v Žižkovi, když mu chtěli zabít syna, a ne když Loj přijde o berlích... Jinak souhlas s tím, že Korejs si sérii krade pro sebe. ()

fabecc1222

Chtě, nechtě, tak tuhle řadu prostě zatím táhle nejvíc Korejs. Uvidíme, jestli je to celé jeho cesta za vykoupením, či se za tím vším skrývá nějaký plán, jak potopit celou starou bandu. Věřím, že z Adély se nestane nějaký uzlíček nervů, který se bude hroutit při každé konfrontaci s různými ženskými tématy. Tématika toho, že příbuzný XY chce po dceři (snaše) aby se víc věnovala rodině, než práci, jsme viděli už 1000x jinde. Exkurze do světa menšim opět výborná, stejně tak atmosféra při závěrečném výslechu, tady bych řekl, že jsme se oproti prvním řadám posunuli o kus dopředu. ()

• Státní zástupkyně Anna Švihlíková (Sabina Remundová) se směje vyšetřovateli Netíkovi (Juraj Loj), že chodí jako Peyrac. Jedná se o narážku na knižní a filmovou postavu toulouského hraběte Joffreyeho de Peyraca, vystupujícího v sérii o „Angelice“ autorky Anne Golon. (PenelopaW)
  • Dům, kde došlo k vraždě, se nachází na adrese Škvorecká 1931/5 ve Strašnicích. (sator)
  • Natočeno podle skutečného případu z roku 2014. Za brutální vraždu šperkařky v Praze dostala Martina Moláčková 17,5 roku vězení. K činu se nepřiznala. (sator)