Kam zmizelo půl miliardy z bezpečnostní agentury na pražském Žižkově?
Zmizení půl miliardy korun z pražské bezpečnostní agentury patří k největším krádežím v historii české kriminalistiky. Šokující byl zejména jednoduchý trik, jak pachatel obešel zabezpečení. Mohl však svůj plán zrealizovat sám? Dožil se vůbec požitku z ukradených peněz nebo jen někomu posloužil? Epizoda Případů 1. oddělení popisuje detaily vyšetřování, které se veřejnost z médií nedozvěděla. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Co pan čestnej? Spis pěkně složenej? Barevně podtrhaný, jo? Záznamů je to plný, akorát tam chybí pachatel, že jo?" Tak hlášky mjr. Korejse i jeho arogance mi ve skutečném životě budou chybět. Ale ten způsob, jak se největší idioti dostávají na nejdůležitější posty, ten je vynikající. Takhle to skutečně funguje, takže zase není tak moc s podivem, že jsou Policejní prezidium i vedoucí posty obsazeny takovými Korejsy, kteří vymýšlejí nesmyslná lejstra, statistiky a nařízení, ze kterých se platfusákům topoří pendreky. Navíc se mi to marné hledání půl miliardy tvrdé české měny líbilo, i když mám jisté podezření, že Císař alias Procházka to v brazilských casinech nikdy neroztočil. ()

mh.mail

60% — Konflikt Korejs – Kozák konečně vygradoval předpokládaným způsobem, i když jsem něco podobného očekával až v posledním díle. Vypadá to, že v posledním díle zbývá vyřešit Vránu, Sršně a vzhledem k názvu epizody možná i Plíška. A třeba Korejs taky ještě neřekl poslední slovo. Zpracování epizody přesně zapadlo do standardu seriálu, tedy se jedná o nadstandard v televizní tvorbě. Uvidíme, jak se to celé uzavře. Líbil se mi povzdech Otakara Brouska na konci: „Každý našel, co mu chybělo, kromě mě.“ ()

subic

Tak konečně je to tu, našli zavražděnou a kde jinde než v bedně v Orliku. Korejs končí, je dokonce povýšen na policejní prezidium a šéfem 1. oddělení se stává major Kozák, tak hurá 3x sláva. Jenom ta půl miliarda se nenašla a s ní i druhý spolupachatel, resp. tomu se podařilo zdrhnou do jižní Ameriky. ()

Autogram

Skutočne nabitý diel, keď sa uzatvárajú viaceré prípady aj osobné osudy. Pri krádeži pol miliardy bez mŕtvoly je dôvod na vtipkovanie, a tých vtipov sa tentokrát urodilo. A zostal čas aj na analýzy stravovania policajtov vrátane policajnej klasiky už od čias Rexa - housky se salámem. Na každého raz dôjde, len či ten záver so šéfom vyústi tam, kam všetci dúfajú... ()

Šimpy

Sice krásné vyústění případu Martínkové, jenže ač mám tenhle seriál rád díky jeho velké realističnosti, u krádeže století mám pochyby. Půl miliardy se jen tak neschová, ani jen tak lehce nepřevede po částech na účet do Jižní Ameriky. Pořád sledujeme seriál a policajti zde jsou hlavními hrdiny. V reálu jsem přesvědčen, že z této krádeže si polepšilo i pár fízlů na vysokých postech a proto ty prachy ani tak urputně nehledali, i když seriál tvrdí opak. Ale co, stejně to uhradí pojišťovna, takže její běžní klienti... ()

• Případ půmiliardové krádeže se okrajově objevil již v seriálu Kriminálka Anděl (od r. 2008), konkrétně v díle Zastavárník. Postavu komplice, jenž v dodávce vyvezl ukradené peníze, hrál Filip Blažek, jenž se shodou okolností později stal jednou z ústředních postav seriálu Případy 1. oddělení. (Šéfik)
  • Za krádež z roku 2007 byli odsouzeni František Procházka a jeho komplic Milan Čermák shodně na 9 let. Procházka však zmizel v Dominikánské republice a byl odsouzen v nepřítomnosti. (sator)
  • Kriminalista Plíšek (Boleslav Polívka) recituje: „A když ne, tak pojišťovna nějakou tu škodu srovná.“ Jedná se o úryvek z písně pánů Suchého a Šlitra z roku 1962 s názvem „Píseň o raketě“. Zpívá ji dětský sbor s hudebním doprovodem Ferdinanda Havlíka a jeho orchestrem. (sator)