Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (36)

Olizovač (2016) (S02E06)

Mravenčí práce operativců, nečekané překážky ve vyšetřování, policejní fígle a hláškující šéf, horší než osina v...Závěrečná akce byla česky světová. ()

Krádež století (2016) (S02E07)

Každý našel co chtěl, kromě půl miliardy. I Korejs našel nové uplatnění, k nelibosti asi všech. ()

Poslední případ (2016) (S02E08)

Je velice příjemné sledovat, jak dobře funguje elitní tým kriminalistů. Bohužel, ne každý tuto snahu podporuje. A doyeni nepatří do starého železa, obvykle nedělají chyby. Úžasné civilní dialogy, realistické lidské ztvárnění profese. Prostě povedený závěr, včetně šlápnutí do... ()

Podnájomníci (2022) (S03E01)

Jako kriminálka perfektní. Starý tým šlape, i když mi chybí Polívkův Plíšek. Nejen Pražákovi ovšem vadí noví kolegové, zatím nezapadli. Nadhled, černý humor a jistá profesionální otupělost byly ozdobou vyšetřování. A na závěr třešnička v podobě Korejse. Těším se na další díl. ()

Fľaša (2022) (S03E02)

Filmařsky skvělé řemeslo. Obsazením a prosazováním nových tváří na úkor tradičních je toto téměř jiný seriál. Seriál, kde se mi nové osoby nelíbí a těším se na ty původní. Ale i z nich zbývá pouhý stín. Případ je jinak zajímavý, byť závěrečná konfrontace zaváněla naivitou. Oldřich Navrátil byl fajn a těším se alespoň na návrat Korejse. Barbora Bočková mluví jako opilá a Juraj Loj ať raději nemluví vůbec. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Plíšek a Korejs na scéně, včetně víceméně původního týmu a hned všechno klape jak má. Závěrečná promenáda mě potěšila ze všeho nejvíce. Oproti minulému slabšímu dílu vypadal tento jako staré dobré případy. ()

Explózia (2022) (S03E04)

Případ z kategorie "Miss Hanoj", kdy pachatel je sice tentokrát známý poměrně brzy, ale stěžejní pointa tkví v tom, jak se mu dostat na kobylku. Řešení je vskutku elegantní, ovšem nejen na závěr si uzurpuje největší podíl pozornosti Korejs na vedlejší koleji. Schváleno! Humor zdobí nejen tento díl, ovšem dnes jsem se pobavil asi nejvíce. Pokud bude možnost, snad poprvé využiji e-shop ČT. ()

Retiazka (2022) (S03E05)

Korejs byl dnes nejlepší, strojová Adéla mě opět nenadchla. Poměrně brzy mě začalo děsit, že případ není ani tak o sociálních sítích, ale o dětech. Největší díl humoru na sebe vzala paní státní zástupkyně, nejmrazivější byl Kozák. Povedený díl. ()

Taxivrah (2022) (S03E06)

Případy 1. oddělení ukazují, jak lze udělat kriminálku bez vztahovek a rodinných pout. Konec mě vůbec svou "premiérou" nepotěšil, ale o to dychtivěji očekávám další díl. Nováčkové sice stále podprůměrní, ale zato je v ději více výborný Korejs. ()

Električka (2022) (S03E07)

Případ tramvaj byl tak neuvěřitelný, že se opravdu musel stát, to by snad ani nikdo nevymyslel. Tak dlouho mluvili pilně pracující kriminalisté o smůle, až se na ně usmálo štěstí. Taxivrah poněkud zapadl kvůli "velkému" Víťovu případu s ikonou, jež si uzurpoval pozornost i díky humoru. Kéž by se nejednalo o vraždy, Jsem zvědav, jestli přijde Korejs s nějakými devadesátkami, protože Plíšek už si své užil. ()

Strihač (2022) (S03E08)

Úmorná ale úporná práce kriminalistů vedla ke kýženému konci, byť klacky pod nohy dříčům hází ambiciózní kolegové, či kolegyně. Otěže humoru přebírá Korejs se státní zástupkyní. Pachatel z ranku "slušných" a pečlivých psychopatů je snad to nejhorší, co může policisty potkat. 25 let... ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Kozák zřejmě pomalu končí u policie. Větší vliv pro spokojenost vedení při řešení případu má mediální propagace, místo úspěšnosti kriminalistů. Kromě cynismu Shakespearovských "hrdinů" mě mrazilo z okolí, které je buduje. Ať již že strany rodinných vazeb, tak státních orgánů. Jako oběť mnozí necítili ty mrtvé. Influenceři, WhatsApp, instagram... Plíšek by byl rád, kdyby tento případ byl jeho poslední a ani se mu nedivím. ()

Smoliar (2022) (S03E10)

Kdyby se nepohádal s otcem, mohl žít. Prostě "taková blbá shoda náhod". ()

Spolubývajúca (2022) (S03E11)

"Jsi ten nejlepší vedoucí, jakého znám." "Tady končím!" Jak to tak vypadá, nejhorším pachatelem je pečlivý srab. Starší kriminalisté příliš nerozumí mladým a jejich světu, ale v tomto ohledu podle mě autoři až moc tlačí na pilu. Na druhou stranu osobní život hlavních hrdinů zapadá do příběhů velmi citlivě. Jinak z vyšetřování a jeho výsledku opět mrazilo. Jak jednoduché je zabít, obzvlášť, když vlastně ani nechci... Trhliny ve starých přátelství jsou stále větší. ()

Lotéria (2022) (S03E12)

Hnusný odporný brutální mafiánský případ. Sám o sobě silný. Jenže jsem ani nedýchal v závěru, kvůli Kozákovi. Přestože jsem čekal takový konec, napsaný a natočený byl neskutečně. Devadesátky skončily. ()

Trik (2022) (S03E13)

Protože poslední díl sloužil především k vyrovnání se s osudy postav, byl poněkud neprávem upozaděn zajímavý případ s cynickým vrahem. Uznávám ale, že tvůrci umí skvěle stupňovat napětí, byť se jedná třeba jen o soukromé záležitosti kriminalistů. Předčasným vrcholem posledního dílu byl "případ donašeč", i když mohl dopadnout drsněji. Telefon už nezazní, ale kamarádi se mohou scházet u vody nebo u piva. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD