Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (36)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Po dlouhé době vynikající český kriminální seriál. Bez příkras, věcně a stroze odvyprávěné skutečné případy. Sice mi trošku vadil příliš okleštěný vhled do života jednotlivých kriminalistů (jednalo se pouze o náznaky), ale koneckonců o tom seriál ani být neměl. S uspokojením kvituji povedený výběr herců v hlavních rolích, kde excelovalo především kvarteto Vechý-Polívka-Vladyka-Blažek. ()

Rozčtvrcená (2014) (S01E01)

Hutný úvod, rychlé seznámení s týmem a už zároveň jede vyšetřování. Sice autoři asi trochu moc tlačili na pilu, aby nás svedli na slepou kolej, ale pokud to tak bylo... ()

Fantom z Jižáku (2014) (S01E02)

Způsob vyšetřování zdál se mi poněkud nešťastný, ale osobní kouzlo Ondřeje Vetchého v jeho psychologickém výslechu bylo prostě geniální. Hra s médii o čas a jejich obrovský vliv byly pro mě překvapením. ()

Doživotní chyba (2014) (S01E03)

Kapitán Pražák měl zpoždění, ale zvládl to i bez ztráty květiny. Vladyka vtipný, Vetchý ultraprofesionální, Polívka prostě bezvadný. Zato pointa byla obzvláště smutná. ()

Klíčový důkaz (2014) (S01E04)

Ani pistole v odložené bundě, ani "odbarvená starší blondýna s dlouhýma štíhlýma...prsama" nemění nic na tom, že došlo k vraždě tříletého dítěte a těhotné ženy. Z konce mě mrazilo. ()

Laborant (2014) (S01E05)

Perfektní případ s vynikající pointou, byť odlehčený vedením Víťou. Ani jsem netušil, jak moc se umí rozčílit Bolek Polívka. ()

Nenávist (2014) (S01E06)

Vynikající ironický šéf, doyen Václav a jeho pohodový příspěvek k vyšetření vražd, pohotoví i vtipní operativci, prima podezřelí a parádní vražedkyně. Nemám co vytknout. ()

48 hodin (2014) (S01E07)

Nebýt lhůty 48 hodin, určitě by nebyl tento díl tak napínavý. Shoda náhod, jež vedla k usvědčení pachatele ale byla příliš velká licence. Nicméně závěrečný výslech beze slov, humor ve správný čas a pohled do zákulisí vyšetřování činí tento seriál stále nadprůměrným. ()

Policajt na odstřel (2014) (S01E08)

Útok na policejní kolegy se tvrdě trestá. Díl, ve kterém nejvíce rezonovala spravedlnost ze všech možných úhlů pohedu, přesto si zachovali aktéři nadhled a humor. Kozák je úžasný člověk - policista a GIBS byla možná až příliš démonizována, byť i u ní jsme se dočkali satisfakce. ()

Totožnost (2014) (S01E09)

Epizoda o drobnostech, nicméně podstatných. Odhalování pachatele je mravenčí práce, kdy musíme dát za pravdu i těm méně sympatickým článkům řetězce. Osobní přesah byl jen třešničkou na dortu, ve své vážnosti pro odlehčení situace. Ondřej Vetchý byl v obsazení skutečně trefou do černého. A tím nemyslím trefou do Araba. ()

Sladký vyděrač (2014) (S01E10)

Případ pro učitele finanční gramotnosti. Zatím nejlepší oběť trestného činu, jakou jsem viděl. Akce s ÚOOZ trochu přitažená za vlasy, ale závěr případu potěšil kromě Víti i mě. ()

Hodinka k dobru (2014) (S01E11)

Způsob motivování pachatele k přiznání byl sice poněkud nestandardní, ale z případu jako celku mrazilo. Ještě, že v týmu jsou vtipálci. Ubohá byla dnes nejen zavražděná, ale také paní Sršňová, respektive oběť jejího hněvu. Věty, jež vypouští z úst mjr. Kozák, se dají tesat do kamene. ()

Důvod k zabití (2014) (S01E12)

Ukrajinec v černé kapuci s nožem měl fakt smůlu na výběr místa svého řádění. Skládání střípků bylo dost komplikované a kpt. Anděl se věnoval datům narození více, než měl. Opět hezký díl, navíc vtipnější než "komedie" Dabing street, která v programu následovala. ()

Smrt novináře (2014) (S01E13)

"Proč?" "Já nevím!" Mrazivý, mediálně hodně známý případ. Novinářské hyeny tentokrát dost silně zainteresovány. Vyšetřování bylo v podstatě jednoduché. Způsob dopadení ale dost sofistikovaný. Otce od rodiny při sledování případu nejspíše mrazí...Ještě, že případ odlehčila virgule a oko jedna. ()

Klubové barvy (2014) (S01E14)

Když se sejdou dva lůzři, docela pěkně si pokecají. ACAnotB, chléb s eidamem boří zdi. Až je z toho nakonec pivo i pro Víťu. Pěkné (skoro) zakončení bezvadného seriálu. Jen to prostředí mi bylo hodně proti srsti. ()

Slepý svědek (2016) (S02E01)

Spravedlnost je slepá? V případě slepého svědka, navíc velice slušného, naštěstí nebyla hluchá. Bohužel největší padouši byli tentokrát dva: Kromě cynického pachatele až nechutný Korejs. V týmu to hodně jiskří, i tak si kriminalisté udržují nadhled. ()

Informátor (2016) (S02E02)

Tomuto dílu dominoval extra nechutný Korejs. Tak hnusného šéfa by jeden pohledal. Naštěstí je tak nesnesitelný, že to odnesla i nová rýpající "posila" týmu. Ukázalo se, že Víťa jako maskot oddělení přece jen zapadl více. Případ byl zamotaný a pachatel stejný křivák, jako vedoucí oddělení. ()

Súdánský student (2016) (S02E03)

Poslední věta od Kozáka by seděla nejlépe na mstivého intrikána Korejse. Mediálně hodně propíraný případ včetně skinheadských demonstrací si pamatuji. Černá kaňka v historii naší tehdy ještě mladé demokracie. ()

Děti na odpis (2016) (S02E04)

Oči náturou postaršího mima Bolka Polívky a "nevinnost" mladíčka v hledáčku kriminalistů jsou samy o sobě na pět hvězdiček. Epizoda, jež je vlastně o rodičích. ()

Tělo (2016) (S02E05)

Jak docílit spravedlnosti, aneb sto metrů ano, či ne. Mravenčí práce, výslechy, kompromisy...to be continued. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD