Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

windmasterr

Posledný diel filmovej série Resident evil som si ako veľký fanúšik nemohol nechať újsť. Musím povedať, že to dlhé čakanie sa vyplatilo. Akcia opäť brilantná. Strih je však omnoho rýchlejší a agresívnejší ako v minulých dieloch, čo ja osobne ako problém nevidím, no niektorým ľuďom to môže vadiť. Takisto sa v tejto časti nenachádza žiaden spomalený záber. Taktiež poteší návrat Ali Larter ako Claire Redfield. Finálny diel Resident evil by som zhodnotil ako akciu od začiatku do konca, ktorej však nechýba ani zmysluplný dej. A na konci budete riadne prekvapení. ()

PORTER44

Hru jsem sice nikdy nehrál ale tahle filmová série mě prostě baví,v každém díle nechybělo něco nového a platí to i o posledním,začíná to draky pak obrněné transportéry s obří zombie armádou,obránci úlu v podobě vlků, pasti a nástrahy úlu,skvělé akční scény,M.Jovovich opět nezklamala. ()

pepik4300

Přátelé, po dlouhém, dlouhém přemýšlení a čtení recenzí a komentářů jsem se rozhodl, že do kina na tento díl nepůjdu. Regulérně jsem si ho drze stáhnul z internetu a víte co? Jsem rád! Jsem opravdu rád, že jsem za tuhle slátaninu nevyhodil 200 kč za lístek a dalších 200 kč za popkorn, colu a sáček na blití.... Jsem opravdu velmi, velmi zklamán. Po super 1-3. a tolerujících 4-5 jsem čekal, že dovršení této série skončí právě v Úlu, ale takhle?? Efekty možná dobrý (možná), ale co příběh? Ten byl kde? Za mě totální slátanina, jsem hluboce zklamán. Opravdu poslepovaný příběh ze všeho možného, záběry trvající sotva 2 sekundy, žádný pořádný dialog, či monolog, žádný pořádný a napínavý zápas, či boj se zombie. No a hudba? Ta byla taky úplně v kopřivách. Absurdní pasti, absurdní chování postav... Pro mě je Resident Evil díky tomuto dílu naprosto mrtvá záležitost! ()

Jasolina

Rezident se mi jako film sám o sobě líbil každém díle bylo něco co mě zaujalo, zombíci, akce, postavy. Jen jsem někdy nechápala kde se někteří zobie berou, třeba ten s tím velikým kladivem,nebo jako tady letajici oblluda( přítel mi to pomohl rozlušťit, že to jsou postavy ze hry) Je fajn tam mít příšery jen pro příště by bylo vhod vysvětlení Akce s ohněm super, lidská návnada super,přestřelky,trocha krve,všechno bylo fajn avšak název mluví o konci celé série, ale opět tomu tak není Otevřený konec? zase to skončilo na houby, každopádně si myslím že tento, byť udajně konečný díl byl nejslabší a proto má u mě padáka, jsem ráda že už to je zamnou. A mohl to být daleko lepší, více akcí a hlavě méně střihů. Akce v autě nastříhána snad stokrát Jednotlivé postavy stihli umřít dřív než jsem čekala, červená královna bomba, alter alice taky ušla, konec se vzpomínkami trošku klišé, na co ji ty zpomínk teď budou když už je po všem ? Nebo žeby ne ? ()

Lightning

Jsem obrovský fanoušek herního žánru, herní série.. filmy předtím se daly, avšak zde jsem dlouho čekal před zkouknutím tohoto dílu, a bohužel za mne vcelku zklamání jak jsem z části očekával.. Akce sice poměrně hodně, avšak zmatené, občas jsem ani nevěděl kdo kde. Postavy tam pouze propluply a dřív umřely než skoro promluvily. Zombíci tam byli spíše jen do "pozadí" aby se něčím zaplnilo plátno, a ani hordy je nespasí. Chudák Wesker, čekal jsem zkrátka víc.. čeho se obávam nejvíc, že to opravdu nebude "poslední kapitola" a zprasí to mnohem víc v dašlích dílech. Něco mezi 2*-3*. Jedna za hudbu, druhá za Millu, třetí by mohla jít za "návrat k laserům". Ale tam končím. Čekal jsem víc. ()

Atom84

V tomhle filmu byla Mia nakažená. Ale ne T-Virem, ale virem štěstí z Červeného trpaslíka. Potřebuješ v postapo světě Hummer co má na zadnim sedadle výbušniny? Funkční baterku v temném sklepě? Tašku plnou bouchaček? Není problém. Ale jinak to bylo docela slušný zakončení serie. ()

danny79

hodne, hodne proste s efekty pusobicimi umele a neprirozene a s akci neprehlednou, kde kamera a strih zakryvaji nulovou choreografii. ()

luke1

Po dlouhé době píšu komentář a opět ještě před koncem filmu. akční scény jsou složeny z cca 2-3 vteřinových záběru zblízka a jěšte roztřepanou rukou, docela shit. jedna hvězda za Milu a jedna z nostalgie ()

Maratonec

Já se bavil a hlavně kochal nádherným vizuálem a pohedy kamery! Objektivně jedná se cca o 6?, závěrečný díl a hned od začátku se jede na plný pecky.Děj nestojí a vše se řítí do finále plnou parou, se stovky digitálních triků se nešetří. Takhle má vypadat akční odvazárna, která dala světu kult her,knih atd...Důstojné zakončení! ()

Mykie

Ale jo jde to, v "béčkových" mezích je poslední RESI slušným řemeslem. Hned od začátku se pořádně šlape na plyn a umírněnost je pro Andersena nejspíš sprostým slovem. Epické výjevy a výbušnou akci sráží na kolena ne vždy vydařené CGI, ale dokážu ocenit nápad a zápal s jakým jsou jednotlivé akční scény podány. Jen ten střihač byl asi placený od počtu prostřihů, jinak si nedokážu vysvětlit, proč měly některé scény podobu spíše podprahových vjemů. Iain Glen si záporáka evidentně užívá a je spolu s Millou tahounem filmu. ()

Nedos.

Nebylo by to až tak špatný, z těch hafo dílů se to řadí nad průměr serie. Vcelku pěkný je tam i návrat na uplný začátek. Ovšem střihač si asi zaléval kafe redbullem, nebo mu dali na stříhání scén 1/5 potřebného času. Výsledný efekt je že některý scény by vyvolali epileptický záchvat i u zarytýho českýho technaře. ()

pierrek22

Je opravdu náročné pro diváka, když film režíruje šílenec, a stříhá ho schiizofrenik. A to jsem si dodnes myslel, že jsem jako střihač jediný, kdo dokáže do minuty nacpat celý film. Střihač tohoto snímku nepočítá střihy na sekundy ale nano sekundy. Je to až tak šílené, že má divák pocit že jednu scénu jedou na 10 kamer a střihač jen sedí u pultu s čísly a za zvuku diska, které u toho poslouchá jen do rytmu mačká náhodně tlačítka. Po akci, jen režisérovi zahlásí - mám to rejžo. On, protože je šílený, jen řekne - heeej tak z toho se lidi pos..rou. Ano chybělo málo a stalo se. A to mi vadil střih a příliš nazoomovaná kamera u druhých Transformerů, které jsem po 20ti minutách vypnul. I přes toto vizuální utrpení mě film bavil. Hlavně i proto, že je to film konečně poslední a já můžu v klidu umřít s pocitem, že dokonáno jest. ()

Melce

Tak po 4 rokoch sa sem vrátila nechválne slávna séria Resident Evil... a v skratke to nedopadlo ani najlepšie, ale zas ani najhoršie. Hneď na začiatku som vedel, že film bude opäť o tom istom, a to v štýle: porozprávaj príbeh, zabi niekoľko tisíc zombíkov, zabi hlavného záporáka, zisti, že hlavný záporák prežil, nejako to porieš, koniec. Bravo! Pán Anderson to znova dokázal a vytvoril repliku predošlého dielu. Navyše tentokrát film kazil ako zlý strih (akože nehnevajte sa, ale urobiť pri bojových scénach 200 strihov za minútu je fakt sila), tak aj lietajúci zombie draci, ale hlavne stupidný scenár. OK príbehovo určite asi najlepší diel a tým "príbehovo" myslím lore celej série, nie filmu samotného, kde to bolo opäť nič moc. Neskutočne hlúpe konania a rozhodnutia postáv, žiadny zvrat, nečakaná zápletka... proste nič. Čakal som podľa trailerov a článkov, že posledný Resident bude konečne ten film ktorý zlomí zlú povesť celej série, bohužiaľ sa tak nestalo. ()

KcarlosK

Tuhle sérii jsem měl vždy rád a těšil se na každý další díl. Ovšem to nejlepší na konec se fakt nekoná. Především Paulovi nikdy neodpustím ten debilní nesmysl s pointou. Něco mi říká, že v takovém světě by si takováhle společnost nedělala hlavu s tím, kdo je kdo a tudíž by onu osobu krocla a ne udržovala v mrazáku. ()

jioex13

V každém případě lepší než předchozí film, kde bylo zpatláno všechno dohromady. Tady už zombie lidi nemají takovou roli a spíš je nahrazují létající příšery a zombie psi. Skvělé rozuzlení Alice, které film odvíjí trochu jiným směrem. Po prvních dvou či třech dílech se mi líbí Poslední kapitola ze všech ostatních nejvíce. V každém případě napůl otevřený konec nabízí stále dostatek prostoru k vývoji celého zombie problému. ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)