Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

jjjerry

První půlka dobrá, napětí gratuje, zvědavost. Příšery suprové=) Jen trošku moc "chlapečků" na můj vkus. Ani holka to nezlepší, btw nepochopil jsem význam její postavy-možná jen aby to nebylo moc "gay"=) Druhá půlka už trošku chatrná, vysvětlení, zápletka trošku nuda. Takový relax film pro náctileté. S "tématam" Hunger game, Divergence se roztrhl pytel, ale chtělo by to vypilovat detaily. Skvělý koment: Enšpígl ()

Scaevola

(spoiler) Co by asi udělala banda postpubescentů po třech letech s pěknou dívkou... no, ale na realističnost se zde ostentativně nehraje, když už má vymírající rasa sílu stavět obrovské nesmyslné stavby a logické možnosti jsou odbyty hláškou "cokoli tě napadne, už jsme zkoušeli". Zbývá proto docela umě ukočírovaná hra na předpřipravené charaktery s vyvoleným uprostřed, místy zábavné pobíhání skrze eponymní labyrint a nesmírně iritující příprava na další (a další a další) díly. Dokonce jsem měl pocit, jako by tu zaznívala i jakási kritika společenského uspořádání, které by měl spasit hrdina, ale to už bych zřejmě nadinterpretoval. Uvidím, které z mých obav naplní pokračování. ()

Lukariosa

Držte hu*y sestry....mně se to líbilo... :D Grafika, triky...vzhledem mi to připomínalo hru Uncharted....v HD 1080 celkem pastva pro oči...a děj byl fajn...takže tak.. :) ()

Los_Angelos

Nechápu ! Taká kokocina ?? Kdo tady dává těch pět hvězd, aby to dalo průměrné hodnocení 66% ?? To nikomu nevadí, že tenhle film nedává vůbec žádnej smysl ? Scénárista napsal úvod, pak usnul, někdo, kdo šel první kolem, napsal střed, pak se scénárista probudil a dopsal konec. Hotovo, zaplať, natoč to. Chce se mi tady vykřičet všechny ty nesmysly, ale to bych spoileroval a spoileroval, takže bohužel kužel. ()

Kackac

Jakoby Hunger Games + Pán much + Lost. Potěšilo by mě menší množství mezidruhových rvaček a tajnůstkářství "počkejte si na konec série". Je působivé, jak hybné síly v podobných filmech vždy pořídí všem svým zajatcům ladící outfity. ()

MiniRecenze

Jasně,opět tu máme film podle knižní předlohy,kterou jsem si nepřečetl. Samotný film byl pro mě šok! Vůbec jsem nečekal,že se to tak příjemně vyvine.Ano říkám příjemně.Sice je zde mladší osazenstvo v obsazení,ale to ničemu nevadí,naopak,troufám si říct,že si Vás i získá. Na druhou stranu je to už něco co jsme viděl jinde .Snímek si hodně "vypůjčuje" ze série Hunger Games(2012-2015) ,Ostrov (2005) a dokonce i z hororu Kostka (1997) ,určitě by jste našli spoustu dalších titulu. Ale i tak Vás film osloví a vtáhne do děje a bude i napínat.Přes zauzlovaný a překombinovaný konec,který nám naznačí další pokračování se stále jedná o PŘEKVAPENÍ!!! ()

Maraboy

Čekal sem teda že se to bude celé odehrávat v labyrintu plného pastí ,nástrah apod. Bohužel ten labyrint proběhnou tak rychle že ji postřehnete jen pár . Koukatelnejch je tak max 20% filmu. Hodně slabý ()

Tomko87

No, sám sa divím čo poviem, ale tento film sa mi dosť páčil. Aj keď to je žáner young adult.. Ale malo to pekné efekty a koniec pekne navnadil. Asi siahnem po knižnej predlohe. ()

ludovit14

Vcelku slušné dielo na túto zostavu. Príbehovo slušné, réžia dobra a mládež to herecky zvládla dostačujúco. Milé prekvapenie od tejto bandy! HOD:68%.PS: páčil sa my aj hudobný doprovod! ()

TonoM

Docela mile mě tento film překvapil, trošku mi připomíná HG kde jde o něco podobného(taktéž se film nevyrovná knižní předloze). Stále jsem čekal, že se bude dít něco většího, lepší obsazení by též neuškodilo. Škoda režisér si mohl poradit lépe a udělat z filmu ,,VELKOFILM'' . ()

bonovox

Pre mňa jednoznačne najlepšia teen variácia na rôzne druhy fiktívnej budúcnosti. Je to dostatočne napínavé, mierne b-éčkove ale našťastie stále pozerateľné. 70 % ()

belinko

"POZOR, komentár obsahuje spolier!" Tak. Kde začať? V poslednom čase sa to s "teen apocalypse drama" roztrhlo. Pri porovnávaní napr. s takým Divergence je to oveľa nápaditejšie a viac uveriteľnejšie - no tie herecké výkony v podaní 20ročných detí fakt neskutočne liezli na nervy. Nežral som to ani Thomasovi, ani Tereze, ani.. vlastne nikomu z nich. A ten, čo vyzerá ako prerastené 7ročné mimino - ten ma štval najviac! Nečítal som knihu, čiže sa vyjadrím k deju tak, ako bol spracovaný vo filme - zozačiatku pekné psycho. Nikto nevedel, čo sa deje, nikto nevedel prečo tam je no i tak sa snažili prežiť. Až prišiel jeden "rebel" a ten to všetko dosral. V Divergence sa aspoň dalo pozerať na krásnu Shailene Woodley, tu som akurát tak len neustále pozeral na hodinky a čakal, kedy sa dočkám toho úspešného rozuzlenia, ktoré bolo - čudné. Ani zlé, ani dobré, proste čudné. Neskončilo to ani tak, ani tak. Snažili sa zakryť koniec rúškom "tajomna", zakončili to však tak preto, lebo nevedeli, ako inak zakončiť. Nechali nás v tom, že nás ešte trošku "ponaťahujú" a nič ďalej neprezradia v dúfaní, že ich dovtedy napadne, prečo to bolo, načo, či sa to oplatilo a či to bude všetko do seba zapadať (opakujem, nečítal som knihu/y, čiže súdim len podľa tohto prvého filmu). Inak nápad a celkové prekvapenia (nezavretie brán a pod.) - za to klobúk dolu, vždy ma neskutočne bavili naozaj skvelé nápady. Škoda toho spracovania, tých hereckých výkonov, toho, že je to vsadené do myslí násťročných (aj keď neviem ako inak by potom vymysleli koniec). Ale tak... nebudem len hejtovať, dajme tomu, že to bol film určený pre fanúšikov Twilight a podobných bezduchých "bad start, happy finish" filmov. Veď dnešná mládež tiež potrebuje nejaký vzor, prečo nie zrovna bandu neumytých rebelov robiacich si čo chcú? Už sa teším, keď vypnukne vonku bordel maldých, ktorý bude mať na svedomí tento film. Yeah! ()

LencaN

Závěr sice mění vše, k čemu se během filmu hrdinové dopracují, ale jinak to bylo celé průměrné. Připomínalo mi to Ztracené, ale ti byli stokrát lepší a napínavější. Možná mi tady vadilo to, že jsou do středu labyrintu zasazeni odrostlí puberťáci. Sice byla legrace, vidět dětské herce ve starší verzi, někteří prokoukli, ale kdyby se to týkalo dospělých, tak by to mohlo být drsnější, komplikovanější. Takhle mi to přišlo jalové. ()

NikaIn

Super dielko,napinave.Pohra sa z vasou zvedavostou aj emociami.Na ciu stranu sa postavit?Dokonaly vyber hercov,som fascinovana uz aj si idem pozriet dvojku,musim vediet co sa bude diat dalej. ()

Ondrew

Fajn, zamerne som s akymkolvek hodnotenim (a toboz komentarom) strategicky vyckaval, nakolko uz minuly rok pre mna predstavoval tento vskutku "interesantny" vyplod scenaristickej ubohosti znacnu dilemu. Ano, vo filme sa nachadzaju zaujimave pasaze, ktore na jednej strane nutia divaka cumiet na obrazovku (prip. platno... stenu vypolstrovanej cely... cokolvek dla vlastneho vyberu) a davat mu nadej, ze to vsetko URCITE bude mat nejaky HLBSI zmysel, resp. AUKOLOVEK SOFISTIKOVANEJSIU ideu, napr. v style prveho dielu nezabudnutelnej Kocky, pripadne jej ultimatneho prequelu Kocka 0 (zial, ako i mnohi ini divaci, i ja sa viac ci menej snazim od drobatko, aeeeehmmmm... "predimenziovaneho" druheho pokracovania viac ci menej distancovat, preto ho nerad vobec spominam). Jednoducho, od "Labyrintoveho bezca" som cakal vsetko mozne i nemozne, len nie to, coho som sa napokon dockal. Jedina smola je, ze to cele mi dockvaklo az v pri bliziacom sa zavere. Prave preto by odomna bolo -- predsa len -- nefer, ak by som tu teraz chrlil plamene pekelne a siru na dany vytvor, pretoze, v ramci moznosti a Luciferovej zhovievavosti, som sa aspon ako-tak zabavil. Sice to v kazdom pripade nie je nic viac, nez obycajny tuctovy priemerny film typu "od blbeckov pre blbeckov", ktory pre ma tradicne nema ziadnu hlbsiu hodnotu, a tak mi ho stacilo vidiet raz a.... a..... no skratka dovidenia. Priemer, ktory sa snazil "tvarit" ako cosi viac, no i tak ostal KRUTYM priemerom. A ako taky si odo mna zasluzi i primerane percentualne hodnotenie: 50% ()

furie

Suhlasím s VERBALEM. Dokonce i bratr s mamkou souhlasí s tím, že to bylo nudné a o ničem. Nejhorší bylo, že pár měsíců po tom, co jsem to viděla, tak jsme se na to dívali ve škole a všichni se na to dívali, jako by to byl uplně dobrej film což NENÍ!! Méně jako dvě hvězdičky tomu ale nedám, protože tam sem tam byly náznaky něčeho víc. ()

Tomas_PO

Po úvodnej scéne som si povedal - pecka! Pekná kombinácia prírodného prostredia, pripomínajúca exotický ostrov, navodzujúca pocit mojich obľúbených Verneoviek a nedávno zhliadnutého The Village, kombinovaná so staro-novými technológiami na spôsob Indiana Jones. Čakanie na pointu udržiavalo napätie. Koniec trošku sklamal, avšak donútil pozrieť si druhý diel, čo bolo zrejme zámerom. Jeden bod dole za pomerne zlé herecké výkony. ()

brasek

Príjemný sci-fi snímok s patričným dobrodružstvom a pútavou atmosférou, lenže to všetko nefunguje celú stopáž. Škoda. Finále snímku sa zmení už na opozerané, za uši pritiahnuté naivné dobrodružstvo a ako sa dalo predpokladať zlá tajná organizácia nenechá hlavných hrdinov na pokoji a bude level 2. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)