Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

Hlavonozec odpad!

Vždyť i věznění v Buchenwaldu muselo být záživnější než tohle. Takovou bezduchou postapokalyptickou metrosexuální slátaninu jsem teda ještě neviděl. Navíc v seskupení těch nejmíň sympatických ksichtů, jaké kdy člověk nacpal do jediného filmu. ()

zodiak217

Napriek tomu, že sci-fi žáner veľmi nevyhladavam v tomto prípade som dal vďaka upútavkam snímke šancu a zaujalo ma to nielen vďaka dobre vyskladanemu hereckému obsadeniu, ale aj tajomnú, čo bude za labyrintom. Ako sa tam všetci dostali? Prečo? Kto je za tým? Aj vďaka tomu, že má príbeh rýchly spád som sa nenudil ani na chvíľku a na konci som chcel ešte prídavok. Príjemná oddychovka, ktorej dám zrejme ešte šancu aj do budúcna. ()

SuzieS

Film jsem videla jiz nekolikrat, a me se libil :) mam rada tyto apokalypticke scenare, a tato verze je mnohem mene pitoma, nez je konkurence :) ()

Goumen

Sci-fi s celkem slušnou atmosférou a zajímavým, i když dost ujetým námětem. A to je ten důvod, proč scifi moc nemusím. Většina věcí je samozřejmě dost nesmyslná a nereálná, ale pokud to člověk přestane řešit a trochu omezí mozkovou aktivitu, tak musím uznat, že mě to celkem bavilo a to i přestože herci zrovna sympatiemi neoplývají. Škoda, že toho nebylo vysvětleno více, ale toho se dočkáme snad v dalších dílech. ()

buchannon

V určitých aspektech mi tento film připomněl Kostku (1997), i když ta měla mnohem stísněnější atmosféru. Každopádně však Labyrint je dobrým obrazem toho, jak by v hodně divokých snech mohl svět jednou vypadat. :) Rozhodně mě zaujal svým příběhem, atmosférou i vizuální stránkou a nedivím se, že se stal předobrazem pro jistou počítačovou hru. Jsem zvědav, jaké kulišárny si pro testovací vzorek přichystali v dalších dvou dílech. ()

Kozlowski8

Příběhově vcelku zajímavý film a zvláště první polovina působivá svou atmosférou a napětím z očekávání dalšího průběhu. Pak přichází fáze, kdy se jakoby začne něco dít, začne jít do tuhého a divácký prožitek, emoce a vzrušení by měly eskalovat. Ale - právě tato akčnější a (rádoby) monstrózní druhá půlka mne paradoxně už tolik nebavila. A závěr? Rozpačitý, ale se zřejmým výhledem na další pokračování - takže uvidíme. 55%. ()

Catella

Tak nějak musím říct, že mě tahle podívaná nenudila ani chvíli. Skupina chlapců (možná geyů??) je uvězněna v pustině obehnané labyrintem odkud není cesty ven (možná je to jen místo, kde se konají únikové hry a ta parta je fakt blbá??). A jak tam tak jsou, tak jim každej měsíc přijede výtahem novej člen (možná nová nápověda??) a taky trocha jídla, když už jsou tak blbý a trčej tam tak dlouho. No a některý z těch chlapců běhaj fakt rychle (možná to jsou olympijští atleti??) a tihle rychlíci choděj každej den do labyrintu a hledají cestu ven. A jak tak hledají, tak mě postupně napadala spousta nápadů, proč se jedná o akční sci-fi thriller, když to úplně v pohodě mohl být dokument popisující sociální experiment izolace skupiny teenagerů??? ()

kolly13

Krásná stylizace labyrintu a pubescentních vztahů mezi hochy, kterým vévodí sympaťák O'Brian. A to je asi tak vše, prázdno se rozšiřuje a potkává se s nudou. ()

meda2016

Boj o svobodu a život, nepochopitelné záhady, komplikovaná logická řešení.  To je koření dobrého představení. Navíc dnes epické CGI a ostrá perspektiva. Vzor v něčem jako Dva roky prázdnin, Pán much, foglarovky. Dashnerovy knihy neznám. ..... Tak teď ještě to nekazit nějakou levnou neobratností. Protože jsem před polovinou Útěku a opravdu bych chtěl být ohromen... a pár nesmyslností už chladí očekávání. ..... Ať už je to cokoli, otazka na smysl vesmíru zřejmě bude, kdo je laborant nad pokusnými živočichy. ()

Skylwalker42

Původně jsem hodnotil třemi hvězdy, ale při psaní této mé recenze jsem to snížil na dvě. Původní román jsem nečetl, takže nemohu to spolu porovnati. Nápad tam je, relativně to dějové odsýpá. Ale zas jsem věděl, jak to celé dopadne. Ty robotický pavouci či co to bylo, mě jaksi nudili. Snímek se tvářil moc cool, ale vůbec mě nechal chladným. ()

GaiusPapulus

Tenhle film jsem vždycky měl mega rád. Ten celej koncept je hrozně zajímavej a jedinečnej a vždy mě bavil.  Už jen začátek jak se se vším seznamujeme, poznáváme postavy je hrozně zábavnej. Potom jak se dostaneme do labyrintu tak ta atmoška je ůplně boží, temno a strach že na váš vyletí jedna z těch hnusnej potvor, celkově v celým filmu je děsivá a hrozně se mi to líbí. I to že doufáte že se stihnou vždy včas vrátit než se brána zavře, to by byla jinak smrt hehe. Jak prochází labyrint dál a objevují nový úsek , je hrozně zajímavý vidět jak vše funguje. Prostě ten film žeru a baví mě. 8/10 ()

reccal

Zklamání. Kniha úžasná, četla jsem jedním dechem. U filmu jsem se pomalu nudila, pořád se jen kecalo a vysvětlovalo, akce pomálu a akce v labyrintu zoufale málo! Kam se ztratil ten temný a gradující náboj knihy, kdy si rmutové každou noc přicházeli pro jednu oběť? Nee, raději to vyvraždíme všechno rovnou. Po druhém shlédnutí upravuji tři hvězdy na čtyři, ale nadšený výkřik se stále nekoná. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)