Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

Ace.A.T.L.

Tajemný, inovativní, akční, post apo, neomšelý, hodně zajímavý. Rozhodně jsem spokojenej a to, co jsem očekával, to jsem dostal. Nenudil jsem se a přitom parádně bavil. Za mě zasloužený 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU :) ()

rigby

Průměrný dobrodružný film pro teenagery o teenagerech uzavřených v podivném labyrintu. Jejich myšlenkou je pouze dostat se ven, odnikud nikam. A divák je nucen se na jejich počínání dívat celé dvě hodiny. Ale dá se to zvládnout, i když je celý děj snadno předvídatelný. Jen není důvod se vracet, jednou je dost. ()

universal

Dialogy jedno velké klišé, naprosto stupidní scénář. Herecké výkony slabé, postavy jsou nereálně vykreslené. Vrchol blbosti scénáře jsou zkoušky pro nic za nic. Naprostá ztráta času. 2/10 ()

paradoxman

Omg, kdy už tenhle koncept teenagerských filmů na pokračování skončí? Tvůrci už ani neskrývají, že film bude mít pokračování. Kde jsou ty doby, kdy film tvořil jeden smysluplný celek a případná pokračování jeho děj jen rozvíjela a posouvala dál, než se nám zdálo možné. Takto nám vždy jednou za rok naservírují další a další díl něčeho, co od začátku nedává smysl. Ať už motivací tvůrců labyrintu nebo i chováním hlavních hrdinů. ()

fafejt001

Úvod zajímavý , asi tak půl hodinka ,, pak nastoupily nějaké stupidní příšery či monstra v onom bludišti a bylo vymalováno . Tohle já opravdu nemusím . Kluci již píšou dvojku , takže zase budou , asi , monstra , hrůzy , útěky , bezmoc , nečekaný zvrat a mohou psát trojku . Takový ten rebel , který se pak zvolil za ztrativšího hlavního šéfa tábora , ten vypadal fakt divně . Jěště , že výtah dopravil Teresu , alespoň nějaká změna . Závěr v laboratoři také takový zvláštní a pak let vrtulníkem na jiné stanoviště . Tak dvě hvězdy s odřenýma sluchama ,, a uvidíme za rok co bude dáááááááál . ()

Fajung

Ďalšia moderná americká teen záležitosť, ktorá postráda akúkoľvek logiku, avšak pre moderné nenáročné mladé publikom to jednoducho stačí, navyše keď to je zabalené do príťažlivého obalu s nejakou dojemnou love-story a zachrane ľudstva partičkou strapatých stredoškolákov. Ak by sa toho ujal nejaký zručnejší režisér typu Michael Bay, mohla z toho vzniknúť zaujímavá podívaná, tak je to iba priemerná tuctová teen záležitosť. 50% ()

MartinReno

Vysvetlí mi niekto o čom toto celé bolo?Nevadilo mi,keď som nepochopil pointu v Mulholland drive,ale nepochopit post apokalyptycké rýchle šípy,ktoré sa pre nezmyselný experiment motajú bohvie prečo v bludisku mma zrejme odsúva do kategórie dinosaurov.To že prežil samozrejme beloch,černoch,aziat,Ind a samozrejme ženská je novodobá šablóna,bez ktorej už asi v USA nemožno natočit film.Napatie to síce malo,efekty tiež,ale inač blbina pre teenagerov jak hrom. ()

veverysiak

Nechápem niektoré ódy na tento kúsok, je to čistá vykrádačka a k tomu tak amatérsky pozliepaná, že škoda reči, ak tu už ide naozaj len natočiť akýkoľvek grc pre dychtivých adolescentov, kde sa pomocú pekné tváričky s tupými výrazmi bez náznaku hereckého kumštu, tak dopredu vzdávam boj s takouto kultúrou, takže 15%. ()

Saxos

Přiklonil jsem se k 3*. Celou dobu až do konce vlastně nevíte proč na Place v Labyrintu jsou. Proč jsou tam dáváni postupně po jednom měsíci? Konec překvapí důvodem i otevřeností. On to byl takový malý výcvikový tábor. S dívčím osazenstvem mezi přeživšími asi první tři roky moc nepočítali. Film celkem slušně vydělal, tak lze očekávat pokračování. Hlavní pointa je však v čudu. ()

Wolftalon

Proč? Prostě proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě. Ale dejme tomu, i tak bylo hledání východu napínavé, přestože byla ústřední skupinka náctiletých borců zhruba stejně inteligentní jako ta v prvních Hunger Games. Odbít nápady jako "Vylezeme nahoru" slovy "Prostě to nejde" by nebyl zas tak velký projev debility, kdyby jsme během filmu několikrát neviděli nesmyslně umístěnou rozhlednu, která se dala určitě postavit blíž ke stěně a udělat vyšší. Jinak mě to ale bavilo a když už se teda rozhodli jít tou komplikovanější cestou, tak její průběh byl dostatečně zajímavý a poutavý. Ovšem jen průběh. Poslední ránu totiž filmu uštědřilo závěrečné vysvětlení, které mi přišlo fakt stupidní. ()

Tinusa14

Film ako celok sa mi páčil, ale ak mám brať do úvahy aj knihu tak mi tam nesedelo to že nie vynechali, ale pozmenily väčšinu príbehu. ()

Jason13

Celkem zajímavé sci-fi, kterému ale dost ubližují postavy a herci, kteří je hrají. Hrozně nesympatický kluci! Hlavně ten fracek z Millerů na tripu. Jediný štěstí bylo, že v půlce přišla jediná dívka - krásná Kaya Scodelario. Tu si ještě proklepnu, abych zjistil co v ní je! ;) A když už se to tady tolikrát zmiňuje: Maze Runner mě bavil o dost víc než první Hunger Games! ()

Awerin

Úžasný příběh plný hádanek, hlavolamů a napětí. Od první do poslední chvíle jste napjatí. Příběh se velice rychle vyvíjí a během minuty dokáže nabrat zcela jiný směr. Vše skvěle podtrhne nečekaný konec filmu a zcela vás navnadí na druhý díl. Ačkoli se film trochu lišil od knižní předlohy, i tak to bylo moc příjemné se na něco takového podívat. ()

koudak88

Podobných filmů je v poslední době spousta, ale musím uznat, že tento film mě fakt bavil celou dobu. Dobrá atmosféra, celkem povedená parta přeživších uprostřed obrovského labyrintu, ze kterého a i z monster hlídajících labyrint, šel respekt. Moc často se to nestává, ale jestli bude další díl knižního pokračování, tak se na něj těším. ()

spawnxp

Překvapivě kvalitní sci-fi a u američanů s překvapivě non-happy endem. Slušná akce (s mladejma žádný štráfy), výborný potvory, labyrint chvílema až "gigerovskej". Velice slušná zábava. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)