Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

filutaBLACK

Dobré. Někomu jistě vytane Kostka., jen otevřenější prostředí a více postav. Předtím než Thomas přišel s větou "Proč jste nevylezly nahoru na zeď?" mi toto též vrtalo hlavou (Ve filmu ho odbije hláškou že břečťan tak vysoko nesahá...) Ale co blízko rostoucí stromy, sestrojit pevné dlouhé žebříky. Nahoře vystřelit laso s kotvou... 3 roky jsou 3 roky :) Koncept bludiště se mi zamlouvá, jen jsem z něj chtěl vidět ještě víc (i jiné pasti než čepele, měnící se zdi, Rmuty ) Zajímalo by mě, jestli J.Dashner četl Muže v labyrintu od R.Silvenberga. A na konci pěkná dvojitá pointa. Už vyhlížím druhý a třetí díl ()

AmunRa

Začátek dobře rozjetý - tajemná louka s osadou obklopená betonovou zdí, brána otevřená jen ve dne, monstra za zdí v noci a skupina mládeže (samí kluci) uvězněná mezi tím vším. A co dál? Nic! Postavy se nijak nevyvíjejí a zítra si na ně vzpomenete jen jako na ploché šablonovité loutky. Dobře rozjetý příběh se najednou potácí mezi psychologickým dramatem o problémech v uzavřené komunitě a akční honičkou s monstry v labyrintu. Samotný labyrint je výborně navrhnutý a zoufale nevyužitý - chybí atmosféra zkoumání a objevů. A finále je vyloženě slabé. Pochválit musím výkony mladých herců. Ve srovnání s Hunger Games, Divergencí a Městem Ember dopadá Labyrint prabídně - nestačí v atmosféře, tempu ani v propracovanosti příběhu. Otevřený závěr věští další díl, tak snad tam se děj konečně rozjede. ()

Rado9LH

/Videné v kine v LM/ Už trailer naznačoval, že sa bude jednať o film, pri ktorom budem určite napínavo očakávať, čo sa bude diať ďalej. Zároveň som však vedel, že je film natočený podľa knižnej trilógie a ak to s ním "risknem", tak sa budem môcť (snáď) tešiť na ďalšie pokračovania. A trailer našťastie nesklamal. Už úvodná scéna vyvolala tú správnu "trasľavú" atmosféru, aj keď tá mohla byť sčasti vyvolaná nie moc vysokou teplotou v sále. Ako dej a bohužiaľ aj čas plynul, stále som nemal dosť ako to s partiou "väzňov" nakoniec dopadne. Nechcem toho z deja naozaj nič prezrádzať, ale záver ma skutočne navnadil na to, tešiť sa na pokračovanie. Za mňa určite poctivých 90% a to tých pár percent strhávam za to, že jeden z mojich obľúbencov sa v prípadnej dvojke zrejme neobjaví, ale kto vie. ()

doogiemus

Skutočne pútavé. Prečítal som celú trilógiu a bol som zvedavý, ako to dajú na plátno. A bolo to v pohode. Napätie, ktoré bolo v knihe, bolo aj na plátne. Jasné, že s knihou sa to porovnať nedá, ale myslím, že v rámci možností to natočili skvele. Herci takisto super. Odporúčam. ()

NeverEver

I kdyz uz nejsem "teenager" film me pohltil jako kdyby mi bylo 15 a hral v nem Gerge Clooney:-) Proste super jizda se vsim co k takovemu filmu patri. A dokonce s dostatecnou porci krve, mrtvol, rvacek a "lekacich momentu".:-) Libilo se mi osazeni roli, kde nikdo neprehraval, neotravoval a ani nebyl zbytecne hloupej. Tvurci se dokonce uspesne vyhnuli zbytecnym existecnim kecum a blabolum o smyslu zivota a podobnym sr*ckam, ktere casto soucasne sci-fi filmy nici. Film az vyjde, tak si urcite poridim domu, protoze zazitek z kina byl fakt super. Zaver ala Resident Evil vyvolala otazku, ze asi bude za rok/dva nejaky dalsi dil. A ja se na nej s chuti podivam.4**** ()

Georginek

Parádní. Na to, že jsem šel do kina a vůbec nevěděl, která bije, jsem spokojen. Spousta lidí to srovnává s Hunger Games, což je podle mě baprosto zcestný, už jenom proto, že Hunger Games a obzvláště první díl byl totálně sračkoidní a chtělo se mi z něj blejt už při samotné projekci, jak se mi někdy stalo u různých lahůdek........ Napětí parádní, ani minuta nudy, jak je zvykem, žádná hluchá pasáž, já se bavil náramě. Na rozdíl od Hunger games se teším na další díl..... ()

Miulka

Po dlouhé době jsem vyrazila do kina a těšila se na pěknou podívanou o labyrintu a nástrahách, které skrývá. Po slibném začátku a noci strávené v labyrintu to vypadalo nadějně, bohužel scénáristé se časem ztratili ve slepých uličkách klišé a překombinovaných scén. Konec filmu byl už jen utrpení, které slibuje pokračování. 50% ()

Marlo

Nečekané! O tomto filmu jsem vůbec nic nevěděl a trailery mě nijak neuchvátily a popravdě nebýt nudy nejspíše tento snímek ani neuvidím..a to by byla velká škoda. Byl jsem vážně po shlédnutí doslova překvapený jak jsem se bavil u filmu podle knižní předlohy pro teenagery. Film neskutečně rychle utekl a to díky pevné režii, skvělé vypravě a hlavně díky scénáři který dokáže mezi postavami skvěla navodit jakoukoliv atmosféru at už jde o stísněnost prostředí a zoufalosti apod.. kterou dokresluje dokonale prostředí v kterém se film odehrává a opravdu skvělé herecké výkony a to nepřeháním. pak také musím pochválit designéry, kteří opravdu musel ( i když netuším jak je to v knize popsané) uzdu fantazii a stvořily opravdu perfektní příšery proti kterým naše parta hrdinů stojí. Už ted jsem nesmírně zvědaví na další "fázi" film..a to nejen proto že film má překvapivý závěr a předkládá více otázek než odpovědí.. ()

kiler1983

vaľmi rýchly začiatok, ničím ťa to nespomaluje či už dojde ta baba na scénu alebo boj medzi obyvateľmi Pľacu. škoda že sa len troska viacej nevyhrali v tom labyrinte s tými robotickýmu pavúkmi. druhý dieľ bude určite dobrý ale popravde lepšií ako jednotka to asi ťažko pokial nevymyslia niečo naozaj IN ako v kednotke. teším sa ale na dvojku a pokračovanie :) ()

vm81

Jediné, co mi vadilo, byla to roztřepaná kamera při akčních scénách s příšerami - zas tak stará nejsem, ale mozek nějak nestíhal pochytit pořádný celistvý obraz. Pan režisér se asi řídil heslem: "čím víc třepání, tím víc akční". No, vlastně ještě ta srdcervoucí scéna zastřelení nejmladšího člena tam být nemusela, ale budiž, umím být velkorysá. :-) Jinak jsem se u filmu ani chvilku nenudila a děj mi přišel hodně originální, takže za mě plný počet. ()

Vozy

Sci-fi thriller, s velkým potenciálem, který zůstal zcela nevyužit. Knížku jsem nečetl, ale určitě si jí seženu. ()

rime

Není to tak špatný. Poměrně jednoduchý film, který svým nízkým ambicím dostál. Hlavně je nutný nepřemýšlet nad pointou, se zlou se jinak potážete. ()

pepca72

No, tak osekat to o tu polovinu debilních dialogů, tak by to byl celkem průměrný pilot, k nějakému seriálu. Smysl, nebo pointa toho filmu, zatím vcelku žádná. Hrající a běhající děti, mně už fakt nebaví, ani tady ani v hladových hrách. Cílová skupina diváků je jasná. Bez krve, bez ženských, bez napětí, bez emocí, bez koulí. Za 2 *. Kdyby k tomu byl hudební podkres Justina Biebra, asi bych jednu sladkou * přidal. ()

MartinSTFC

Je to takový akčňák pro adolescenty. Podobnost s Hunger Games čistě náhodná. Nevím, ale celý nápad se mi zdál tak nějak odfláklý a nezáživný. Už od úplného začátku jsem věděl, že toto nebude to pravé. A nespletl jsem se. Nemám nic konkrétného, co bych filmu vytkl, prostě mě nezaujal. A pokračování tohoto je si myslím, zcela bezúčelové. ()

Allein4

škoda těch metrosexuálních herců, kteří to docela kazili. Škoda, že se Ball bál tam dát dospělé herce. Jinak dám ruku do ohně za to, že by to mělo kolem 85 % celkově. No a pak ten závěr, který až tak moc nedával smysl, ale jelikož jsou v plánu pokračování, tak se to jistě dozvíme, k čemu to vlastně bylo. A jestli ne, tak tento film kandiduje na nejprapodivnější a nejodfláknutější pointu v historii filmu. Budu raději optimistou. A pro teď 80 % ()

Mesmeric

hmm slovy klasika.....CO TO DO PSÍ PRDELE BYLO ZA KONEC????? Ze začátku poměrné zajímavá sonda do homo komunity pěstující obilí a pořádající maratony po bludišti, samozřejmě vše v úplné rasové rovnosti, kdy nejlepší sprinter je japonec, vedoucí černoch a největší kretén běloch. Ale to nic, to se dá v dnešní hypermultimoderkultiajánevímdoprdelečehoještě době pochopit. Dokonce jsem i kvitoval vrchní záporáky ve stylu napůl syntetický, ze kterého by Bursík brečel, a na půl organický humus, který místo, aby obětem vysál mozek....teda co to plácám, jaký mozek, tak jim raději píchne trochu toho říznutého ruského svinstva s názve Aligator. Ale, že na závěr se dozvím, že tahle squadra azura má zachránit svět, tak se mi prdel na sedačce začala hodně nepříjemně potit. Hnusný patos na závěr, ze kterého se mi chtělo blejt, kdy little fatty prostě musel natáhnout brka, to celé úplně dorazil. 2 hvězdy, za ty dealery drog.... ()

numan

V kategorii dobrodružných filmů pro adolescenty je tohle letošní jasná jednička. Od první do poslední minuty jede vskutku nekompromisním tahem na bránu a dokonce občas nabízí i myšlenku! (Různost přístupu lidí ke svobodě jako alegorie na totalitní společnost - někomu stačí žít až do smrti na place velikosti strahovského stadiónu a vehementně se brání čemukoliv novému, co by mohlo jakkoliv ovlivnit jeho zažitou rutinu - neboli dejte prosťáčkovi buřty, pivo a garsonku v paneláku a klidně kvůli tomu pár intošů pozabíjí...) Vizuálně dotažený šmrncovní akčňák, který si dnešní pubíci, rochnící si v zoofilních trapárnách typu Twilight Sagy ani nezaslouží. Yop, a s tak otevřeným koncem, že připomíná spíš pilot seriálu. Ale to v tomhle případě vůbec nevadí, dokonce se vyjímečně na dvojku i těším, což se mi stalo naposled asi před pěti lety. Na to, že to je první celovečerák bývalého filmového grafika (mmch super efekty), je Maze Runner naprostá bomba. Wes Ball has balls! ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)